Boston – Montreal 4:1 (kon.) | Los Angeles – Calgary 5:3 (kon.) | Vancouver – Chicago 3:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
HC Litvínov
Čtvrtek 13.02.2020, 15:00 • WERK ARENA • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 15. kolo

Pěkné odpoledne z třinecké WERK ARENY! Na programu dne je další zápas dorostenecké ELIOD Extraligy, v Třinci se tentokrát představí hosté z Litvínova. Duel začíná v 15:00.

HC Oceláři Třinec: Halouzka (Klimek) – Mošnička, Andrle, Ročák, Žabka, P. Buják – Šutý, Pánek, Petrovský (C), Jánoš, Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Volas, Hlávka, Procházka

HC Litvínov: Čermák (Ešler) – Vyhlídal, Kuchař, Filip, Hocelík, Werner, Hora, Martínek – Špaček, Postl, Beran, Bár, Adámek, Kočárek, Iljuk, Krocker (C), Šprynar, Dej

Rozhodčí: Čahoj – Janoško, Zicháček.

00:01

00:30
    Litvínovští dostali puk do útočného pásma, s pukem se ale motali pouze u mantinelu a Halouzka zasahovat nemusel.

00:59
    Čermák měl na opačné straně hřiště mnohem více práce po střele Žabky od modré, kterou vyrazil pouze před sebe. K dorážce se ale nikdo z Ocelářů nedostal a hra se opět obrací.

01:49
    Andrle dojel puk za brankou Třince a rozjíždí novou útočnou akci domácího týmu.

02:01
    Oceláři se však daleko nedostali a poté, co skončil puk mimo ledovou plochu, byla hra přerušena.

02:47
    Kapitán Litvínova Krocker byl zcela sám před Halouzkou, puk ale do sítě nedostal a radovat se hosté nemohli ani po následném závaru.

03:27
    Po špatné rozehrávce se Oceláři dostali v obranném pásmu do potíží a nakonec si museli pomoci faulem. Dvě minuty za hákování si odpyká Wawrzkiewicz.

04:15
    Oceláři se zapomněli u modré čáry a málem za to pykali! Přihrávku Krockera v přečíslení dva na jednoho však zablokoval Žabka a uchránil Třinec od pohromy.

04:37
    V tuto chvíli je přesilová hra Vervy u konce. Hostů totiž bylo na ledě příliš mnoho a trest pro hráčskou lavici míří odpykat Kočárek

05:27
    Wawrzkiewicz už míří z trestné lavice na střídačku, začíná zkrácená přesilová hra Třince.

06:15
    Nechybělo moc a početní výhoda Ocelářů mohla být využita. V přečíslení dva na jednoho to na sebe vzal Volas, branku soupeře ale minul.

06:37
    V tuto chvíli už je na ledě také litvínovský Kočárek, pokračujeme v pěti na obou stranách.

07:32
    Buják si ve středním pásmu připsal dobrý obranný zákrok a k ledu čistě poslal unikajícího hráče soupeře.

08:20
    Wawrzkiewicz se před Čermákem nedostal k dorážce a ani další dobrá šance tak úvodním gólem neskončila.

09:25
    Oceláři se dopustili zakázaného uvolnění a hra se stěhuje před Halouzku.

10:20
    Petrovský se dostal ke střele z úhlu, trefil však pouze mantinel za litvínovskou klecí.

11:10
    Puk se ocitl ve skrumáži před hostující brankou, kde se opět o dorážku pokoušel Wawrzkiewicz. Ani tentokrát jsme se ale gólu nedočkali.

11:45
    Halouzkova branka je prázdná a to znamená jediné. Domácí si zahrají další přesilovku.

11:52
    Hra je přerušena a na trestnou lavici odjíždí Dej, který si u rozhodčího vykoledoval dvě minuty za pozdní dohrání.

12:28
    Oceláři začali ve druhé přesilovce aktivně, následně jim ale byl odpískán ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:11
    Ani Oceláři si ale nepohlídali střídání a také jejich početní výhoda končí předčasně. Dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Janoš.

13:31
    Střela Andrleho od modré čáry skončila v lapačce Čermáka, vhazovat se bude v útočném pásmu Třince.

13:52
    Dej už je zpátky na ledě, začíná zkrácená přesilovka Litvínova.

14:20
    Střela Deje z pravé strany se stala kořistí lapačky Halouzky, hra je opět přerušena.

15:06
    Z podobné pozice pálil také Adámek, i jeho pokus zvládl Halouzka vyrazit mimo tři tyče.

15:11
    Janoš se vrací do hry, domácí jsou v plném počtu a okamžitě se stěhují do útočného pásma.

16:01
    Domácí vyslali na Čermáka několik střel zblízka, cestu za brankovou čáru si ale nenašla žádná z nich.

16:19
    Tomiczek pálil z hodně ostrého úhlu a trefil jen boční konstrukci.

16:40
    Przybyla si sjel mezi kruhy a odtud vyslal ostrou ránu, ani teď se ale skóre nemění.

17:33
    Krocker chtěl překvapit Halouzku po rychlém objetí branky, u levé tyče ale nenašel prostor, kudy poslat puk do sítě.

18:39
    Přihrávku Przybyly do brankoviště se snažil za záda Čermáka usměrnit Petrovský, ovšem neúspěšně.

19:01
    Rána Ročáka od modré donutila Čermáka k dalšímu zákroku, litvínovský gólman vykopl puk do bezpečí.

20:00

Úvodní třetina je minulostí, po dvaceti minutách na první gól stále čekáme.

Další třetina začne přibližně v 15:43.

20:01

20:16
    Přihrávka Krockera postrádala přesnost a puku se tak chopili domácí Oceláři, kteří se však zatím nemohou dostat ze svého obranného pásma.

21:27
    Hra se nadále přesouvá z jedné strany hřiště na druhou, na první větší šanci ale pořád čekáme.

22:20
    Po zakázaném uvolnění se hra přesunula do útočného pásma Třince, kde se ve výborné pozici ocitl Przybyla. Ten ale z prostoru mezi kruhy klec přestřelil.

23:57
    Pokus Deje od levého mantinelu byl před třineckou brankou tečován, cestu do sítě si ale kotouč nenašel.

24:51
    Puk se nachází před třineckou střídačkou, kde o něj hráči dlouho sváděli lítý boj.

25:07
    Przybyla se mezi kruhy dostal ke střele z otočky, až k Čermákovi ale puk nedoputoval.

25:42
    Filip se vrhl mezi třinecké obránce, kotouč mu ale těsně za modrou čárou utekl od hole a Halouzka přerušuje hru.

25:46
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Skóre na světelné tabuli se poprvé mění a do vedení jde Litvínov. Střelou z úhlu se prezentoval ERIK ILJUK a kotouč z jeho hole skončil v domácí síti. Bez asistence.

26:08
    Za pozdní dohrání si menší trest vykoledoval Adámek a za hrubost bude pykat domácí Jánoš. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

27:06
    Podruhé v dnešním zápase míří na trestnou lavici Wawrzkiewicz, který se provinil hákováním. Litvínov čeká další zkrácená výhoda.

27:25
    Krocker se natahoval po dorážce do odkryté části klece, rychlejší postřeh ale prokázal Buják, který včas dostal puk z nebezpečného prostoru.

28:08
    Do hry se vrací Adámek s Jánošem, Litvínov bude pokračovat v početní výhodě pět na čtyři.

29:06
    Litvínov toho v další zkrácené početní výhodě moc nepředvedl a Halouzka ani nemusel zasahovat.

29:10
    Z rychlého třineckého přečíslení mohlo být vyrovnáno, Procházka si ale na Čermáka nepřišel.

30:25
    Otřesnou rozehrávkou se prezentoval litvínovský Beran, který sice měl dost času, přesto ale napálil puk jen na zakázané uvolnění.

30:59
    Tomiczek si pohrál s hostující obranou a následně dostal puk před Čermáka, který se měl co ohánět, aby kotouč ukryl včas před dotírajícími soupeři.

31:46
    Rychlý třinecký protiútok zastavuje ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:26
    Po zmatcích v třinecké rozehrávce mohl opět skórovat Litvínov, nepřesná přihrávka ale nadějnou šanci zhatila.

33:37
    Litvínovští si opět vytvořili zajímavou šanci na dorážku, ani jeden z hráčů v černožlutém dresu se ale nezorientoval dostatečně rychle.

34:09
    Po boji za třineckou brankou se faulem provinil Wawrzkiewicz, který fasuje dvě minuty a osobní desetiminutový trest za vražení na hrazení. Menší z trest odpyká Pánek.

35:22
    Střelu Hocelíka vyrazil Halouzka koncem své hole, Litvínov nadále zůstává v útočném pásmu.

36:02
    Podobný zákrok na litvínovské straně zůstává bez trestu ze strany rozhodčích, což se pochopitelně nelíbí střídačce domácího týmu.

36:09
    Pánek už odpykal menší z trestu Wawrzkiewicze, domácí jsou kompletní.

36:41
    Vyhlídal se prezentoval faulem kolenem a čekají jej dvě minuty na lavici hanby.

37:10
    Střela Petrovského z levého kruhu skončila v lapačce Čermáka, hra je přerušena.

38:00
    Domácí sice drží útočné pásmo, zatím se však nedostali ke střele.

38:21
    Pokus od modré tečoval Tomiczek, kotouč však zvedl o pár centimetr výše než bylo v danou chvíli potřeba.

38:35
    V závěru početní výhody se domácí pokusili obranu soupeře zcela vykombinovat, proti střele Procházky se ale nakonec Čermák přesunul včas.

38:41
    Litvínov se ubránil také tentokrát a na ledě už má opět pět hráčů.

39:23
    Ne však na dlouho. Hora se ve středním pásmu provinil nedovoleným bráněním a odměnou mu jsou dvě minuty.

40:00

Ve druhé třetině se jako jediný prosadil litvínovský Iljuk a poslal svůj tým do těsného vedení.

Další třetina začne přibližně v 16:34.

40:01

40:45
    Domácí se drží v útočném pásmu, střela Petrovského však zamířila příliš vysoko.

41:10
    Skvělou práci na modré čáře odvedl Ročák, který udržel puk před modrou čárou a Oceláři mohou pokračovat před Čermákem.

41:24
    Hora se vrátil z trestné lavice na led, ve hře však strávil pouhou sekundu a míří zpátky. Dle rozhodčího se totiž opět provinil nedovoleným bráněním.

42:36
    Jánoš pálil od modré čáry nepřesně a trefil jen mantinel za brankou.

42:54
    Vervu čeká třicet sekund ve třech. Za držení je vyloučen hostující Kočárek.

42:54
    Domácí trenéři před startem dvojnásobné výhody sáhli k oddechovému času.

43:13
    Po střele Žabky se puk ocitl u pravé tyče, kde však Przybyla s dorážkou neuspěl.

43:24
    Hora se vrací zpátky do hry, hosté jsou ve čtyřech.

43:30
    Oceláře v zakončení trápí velká nepřesnost, což se ukázalo i teď, kdy jeden z domácích hráčů trefil pouze hruď Čermáka.

44:08
    Buják od modré branku ani netrefil a opět duní jen mantinel za ní.

44:35
    Hosté se dokázali osvobodit a další útočnou akci bude Buják rozjíždět od vlastní branky.

44:54
    Na ledě už je také Kočárek, třinečtí hráči dobrou šanci na vyrovnání nevyužili.

44:57
    Prudká rána Žabky od modré opět končí u pozorného Čermáka, čeká nás další vhazování.

45:51
    Špaček byl dobře bráněn Andrlem a Halouzku tak příliš neohrozil.

46:31
    Hlávka dostal puk před odkrytou část klec na Tomiczka, vyrovnáno ale není ani teď.

47:11
    Pokus Bujáka tečoval Petrovský jen do betonu Čermáka a radovat se následně nemohl ani střílející Jánoš.

48:20
    Verva drží útočné pásmo a na pozoru musí naopak být Halouzka.

48:59
    Oceláři se před Čermákem důrazně tlačili za dorážkou, puk ale za čáru nedostali.

49:18
    Pokus Vyhlídala z úhlu trefil jen hruď připraveného Halouzky, vhazovat se bude po levici třineckého brankáře.

51:13
    Žabka opět vyprášil jen lapačku Čermáka, protože však litvínovský brankář kotouč neudržel, mohou Oceláři pokračovat ve hře.

51:22
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři se nakonec přece jen radují z vyrovnání. Servác Petrovský naservíroval puk před branku, odkud zakončoval PETR PRZYBYLA a jelikož se Čermák nepřesunul včas, svítí na světelné kostce skóre 1:1: Asistence: Servác Petrovský, Patrik Buják.

54:04
    Od vyrovnání Ocelářů jsme na ledě mnoho šancí neviděli a hra se po většinu času jen stěhuje z jednoho pásma do druhého.

54:19
    Volas si na modré čáře počíhal na Wernera a tvrdým zákrokem poslal litvínovského hráče k ledu. Hra následně musela být přerušena, jelikož se Werner dlouho nezvedal, teď už ale míří na střídačku.

55:48
    Tomiczek vytlačil Martínka za modrou čáru a hosté musí vyklidit útočné pásmo.

58:08
    Litvínov má skvělou šanci na rozhodnutí zápasu. Dvě minuty za nedovolené bránění si totiž vykoledoval domácí brankář Halouzka. Trest pro třineckého brankáře odpyká Pánek.

58:08
    Před startem početní výhody sahají litvínovští trenéři po oddechovém čase.

58:50
    Przybyla s Petrovským dostali Litvínov z útočného pásma, do konce základní hrací doby zbývá 70 sekund.

59:59
    Oddechový čas Vervě vůbec nepomohl. Hostující hráči se za více než minutu ani neusadili v útočném pásmu.

60:00

Třinec se v poslední třetině dočkal vyrovnání po gólu Przybyly a jelikož další branka už v základní hrací době nepadla, čeká nás prodloužení.

Nastavený čas začne přibližně v 17:07.

Litvínov vstoupí do prodloužení v přesilové hře, z trestu Halouzky, respektive Pánka, už však zbývá pouze osm sekund.

60:01

60:08
    Pánek se vrací do hry, domácí jsou kompletní a do přerušení budeme hrát čtyři na čtyři.

61:04
    Petrovský se blýskl individuální akcí a dostal se až k zakončení, to ale nemělo potřebnou přesnost a razanci.

61:46
    Hosté se radují minimálně z velmi sporného gólu a tím i celkového vítězství v zápase. Přestože si hlavní rozhodčí Denis Čahoj nebyl jistý tím, zda puk přešel za brankovou čáru a vypadalo to, že střelu Deje zastavila horní tyč, rozhodl se nakonec Litvínovu rozhodující gól přisoudit. Autorem "trefy" je Daniel Dej. Bez asistence.

Konec zápasu. (17:16:38)