Liberec – Opava 4:0 (kon.) | Karviná – Příbram 2:0 (kon.) | Teplice – Slovácko 0:0 (kon.)
Slavia – Sparta 1:1 (kon.)
SK Slavia Praha
1:1 (0:0)
AC Sparta Praha
Neděle 08.03.2020, 17:00 • Sinobo Stadium, Praha-Vršovice • FORTUNA:LIGA • 24. kolo

Diváci se začínají ze zaplněného stadiónu rozcházet, loučí se také komentátor dnešního zápasu Karel Jedlička.
    Děkuji za pozornost, hezký nedělní večer! (19:07:33)

Velké pražské derby nemá vítěze! Slavii se stejně jako několikrát v minulých letech podařilo dorovnat nepříznivý vývoj a hlavičkou střídajícího Petara Musy v 93. minutě si zajistila bod. S letitým rivalem neprohráli sešívaní podesáté v řadě.
    Sparta přežila dvě obrovské šance díky Milanu Hečovi, jednou naopak po chybě brankáře hostů netrefil opuštěnou bránu Ševčík. Na druhé straně byl odvolán na zásah VAR gól Benjaminu Tettehovi, který se pak v 80. minutě po Dočkalově kolmici dočkal i regulérní branky.
    Domácí fanoušci remízu navzdory první domácí ztrátě v soutěžním ročníku oslavují, ovšem obhájce nevyhrál potřetí ze čtyř jarních kol a jeho náskok se z podzimních 16 bodů smrskl přesně na polovinu.
    Sparta nezvítězila v lize dokonce popáté za sebou a byť středeční pohár i dnešní derby ukázaly výrazné herní zlepšení, v tabulce se propadla až na 8.místo. V zítřejší dohrávce navíc může svěřence Václava Kotala srazit Mladá Boleslav dokonce do spodní poloviny tabulky, což se v této fázi ligy nestalo 40 let.

90+6

90+5
    Žlutou kartu dostává Jan Bořil (SK Slavia Praha). Faulem na Sáčka zastavuje rodící se brejk Sparty

90+4
    Žlutou kartu dostává Petar Musa (SK Slavia Praha) za svlečení dresu při oslavě gólu.
    90+3. Petar MUSA - 1:1

90+3
    Slavia právě vstřelila branku!
    Bleskově rozehraný trestný kop umístil hlavou do sítě nechytatelně střídající PETAR MUSA a rozjásal slávistickou část vyprodaného hlediště.

90+3
    Hosté míč odvracejí, jenže Hložek srazil Bořila a je tu další přímý kop.

90+2
    Ve výskoku fauloval Mandjeck, vše se stěhuje do sparťanské šestnáctky.

90+1
    Musův zbytečný faul zezadu na Frýdka znovu přiblížil Spartu o několik desítek vteřin k velkému úspěchu.

90+1
    Pavel Franěk nastaví zápas o pět minut.
    90. Musa si naskočil na Bořilův centr, ale hlavičkoval nad bránu

90
    Hložek důrazným presinkem Kolářovy rozehrávky sebral slávistům míč, přiťukl ho Kozákovi, jenže ten v dobré pozici neudržel stabilitu a nepřidal gólovou pojistku.

90
    Na začátku poslední minuty hlavičkuje Petar Musa Bořilův centr z 10 metrů nad břevno.

89
    Slavia obléhá soupeře na jeho polovině, ale zatím se nedostává na dostřel. Nákopy do plných letenská obrana snadno odvrací.

87
    Rohový kop Slavie vytáhl jednou rukou do zámezí Milan Heča.

86
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: zraněný Benjamin Tetteh nemůže ve hře pokračovat, na hrotu jej nahrazuje Libor Kozák.

86
    Na trávníku je ošetřován střelec jediného gólu Tetteh a drží se za žebra. Muži s nosítky se už rozbíhali, ale ghanský forvard nakonec vstává a odchází po svých.