AC Milán – Parma 3:1 (kon.) | Bologna – Neapol 1:1 (kon.) | Sampdoria – Cagliari 3:0 (kon.)
AS Řím – Hellas Verona 2:1 (kon.) | Lecce – Fiorentina 1:3 (kon.) | Sassuolo – Juventus 3:3 (kon.)
Udinese – Lazio 0:0 (kon.)
US Lecce
1:3 (0:3)
ACF Fiorentina
Středa 15.07.2020, 21:45 • Stadio Ettore Giardiniero - Via del Mare (Lecce) • Italská Serie A • 33. kolo

Po neúplném 33. kole je Fiorentina třináctá. Dnešní výhrou si s největší pravděpodobností zajistila setrvání v nejvyšší soutěži, neboť na osmnácté Lecce má už náskok deseti bodů. Právě Lecce je osmnácté s jednobodovou ztrátou na FC Janov.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a těším se na Vás zase někdy příště. (23:58:00)

Fiorentina o svém dnešním vítězství rozhodla už v prvním poločase, ve kterém nastřílela tři góly. V 6. minutě šla do vedení zásluhou krásné střely Chiesy, která zamířila pod horní tyč. O čtyři minuty později se kopala penalta, kterou však nedokázal využít hostující záložník Pulgar. Lecce se sice také dostávalo do několika šancí, ale Fiorentina byla nesmírně efektivní. Během dvou minut v rozmezí 38. až 40. minuty navýšila své vedení na 3:0. Nejprve se trefil z přímého kopu Ghezzal a poté využil chybného postavení defenzívy domácích Cutrone. První poločas byl zajímavý po všech stranách, protože se hrál opravdu kvalitní fotbal. Po pauze už tempo opadlo a moc šancí k vidění nebylo. Lecce utkání zdramatizovalo v úplném závěru gólem Šachova, ale na nic dalšího se už nezmohlo.

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:7.

90+5

90+4
    Verovu závěrečnou standardní situaci jemně tečoval Saponara, ale balón nedokázal trefit tak, aby zamířil mezi tři tyče.

90+3
    Fotbalisté ve žlutých dresech si ještě přihrávají na polovině Fiorentiny, ovšem žádné centry do šestnáctky nepřicházejí.

90+2
    Ale ještě to Lecce zajímavým centrem z levé strany zkusilo. Milenkovič však znovu v obranné činnosti na jedničku uspěl.

90+1
    Nastavují se 4 minuty. Tento zápas se už bude jen dohrávat.

90
    Naopak vpřed se vydali hosté. Dušan Vlahović se mezi dva hráče nedostal a balón ztratil.
    88. Jevhen ŠACHOV - 1:3

88
    Lecce právě vstřelilo branku!
    Souhra dvou střídajících hráčů domácím dokonale vyšla. JEVHEN ŠACHOV si v pokutovém území počkal na přesnou pobídku Very a rychlou střelou po zemi k zadní tyči ještě oživil naděje Lecce. Teď už by se ale zřejmě musel stát zázrak, aby duel skončil remízou. 1:3. Asistence: Brayan Vera.

87
    O minutu později rozehráli hosté rohový kop, po kterém se míč dostal do ohně. S nepříliš důraznou hlavičkou si ale Gabriel poradil.

86
    Tvrdá střela Ghezzala tentokrát v bráně neskončila. Pokus hostujícího hráče ale plachtil celkem zajímavě.

85
    Panagiotis Tachtsidis nešetrně fauloval Gaetana Castrovilliho. Fiorentina bude mít k dispozici přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.

84
    Fiorentina chtěla rozjet rychlou akci směrem dopředu, ale Ghezzal situaci musel lehce přibrzdit. Následně centr do vápna nepřišel, neboť tam už bylo plno. Bránící hráči domácích se stačili vrátit na své pozice.

83
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Kevin Agudelo.

81
    Rachid Ghezzal toho má už zřejmě dost. Hostujícího fotbalistu totiž chytají křeče.

80
    Po delší době se Lecce dostalo ke střele. Konkrétně Brayan Vera natáhl, ale jeho pokus zařízení netrefil.

Daniel Fekets

Branky: 88. Šachov (Vera) – 6. Chiesa (Cutrone), 38. R. Ghezzal, 40. Cutrone (Chiesa)

Karty:   10. Gabriel (LCC), 21. Babacar (LCC), 36. Donati (LCC) – 10. Ribéry (FIO), 27. R. Ghezzal (FIO)

Neproměněná penalta: 11. Pulgar (FIO), brankář Gabriel zneškodnil

US Lecce: Gabriel – Donati, Lucioni, Paz (65. Dell'Orco), Rispoli – Majer (72. Vera), Petriccione (65. Tachtsidis), Barák – Mancosu (C), Farias (46. Saponara) – Babacar (72. Šachov).
    Náhradníci: R. Sava, Vigorito – Vera, Radicchio, Šachov, Monterisi, Saponara, Colella, Maselli, Rimoli, Tachtsidis, Dell'Orco.

ACF Fiorentina: Terracciano – Pezzella (C) (46. Ceccherini), Milenković, M. Cáceres – R. Ghezzal, Duncan (70. Castrovilli), Pulgar, Lirola – Chiesa (65. Venuti), Cutrone (65. Vlahović), Ribéry (83. Agudelo).
    Náhradníci: Brancolini – Agudelo, Badelj, Castrovilli, Ceccherini, Kouamé, Igor, Dalbert, Sottil, Terzić, Venuti, Vlahović.