Příbram B – Motorlet 0:3 (kon.) | Vltavín – Rakovník 4:0 (kon.) | Sokolov – Povltavská 0:3 (kon.)
Benešov – Sparta B 0:4 (kon.) | Domažlice – Slavia B 0:0 (odl.)
FK Benešov
0:4 (0:2)
AC Sparta Praha B
Sobota 05.09.2020, 10:15Česká fotbalová liga (A) • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Pěkný den přeji všem fanynkám a fanouškům fotbalou! Vítám Vás u utkání 3. kola třetí nejvyšší soutěže mezi domácím Benešovem a Spartou Praha B.

SK Benešov
    Domácí Benešov začal sezonu parádně. Po dvou ligových kolech mají domácí po dvou vítězstvích plný počet bodů a okupují první místo tabulky! Středočeši si nejprve poradili s Hostouňí 4:0 a poté vyhráli i na hřišti Povltavské fotbalové akademie 2:1. Kádr Benešova doznal před sezonou jen nepatrných změn. Nejvýraznější akvizicí je bezpochyby dlouholetý hráč Brestu či Baníku Ostrava Mario Lička.

To Letenští prožívají těžké léto. Již dvakrát jim do přípravy zasáhl koronavir a poslal celý tým do karantény. Pražané tak prozatím neabsolvovali ani jeden ligový zápas a dnes je tedy na hřišti lídra tabulky čeká premiéra v letošní sezoně, ve které budou chtít bojovat o postup do vyšší soutěže. Sparťanská rezerva odehrála v přípravě na novou sezonu pouze dvě utkání. To poslední sehráli hráči z hlavního města již 18.7., kdy nestačili na rezervu libereckého Slovanu.

SK Benešov: Rothbauer – J. Vosáhlo, Pedro, Srb, Brokeš, Dufek, Filip, Lička, Lupač, Vrňák, Kalod
    Náhradníci: Schummer – Dušek, Krunert, Meszároš, Tomek, Turek, O. Vosáhlo

AC Sparta Praha B: Čtvrtečka – Piško, Hucek, Dudl – Wiesner, Novotný, Jonáš, Chervak, Gelashvili – Patrák, Turyna
    Náhradníci: Kotek – Ambler, Flak, Freisinger, Sejk, Vácha, Žížala

Oba týmy jsou již na hrací ploše, za chvilku začínáme!

1

1
    První centr z levé strany obstaral Václav Dudl, jehož nabídka ale nenašla kýženého adresáta.

3
    Tým Sparta B právě vstřelil branku!
    Letenští jdou do brzkého vedení! Svůj letošní gólový účet si otevřel DANIEL TURYNA.
    3. TURYNA - 0:1

5
    Odražený balon si hledal ve vápně Kalod, sparťanská obrana ale s přehledem odvrací.

6
    Rohový kop Ličky pouze propadl vápnem a do rychlého protiútoku mohli jít hosté, do vážnější šance se ale nedostali.

9
    Další centrem hledal Lička opět Kaloda, ale hostující Hucek v hlavičkovém souboji byl úspěšnější.

11
    V zahajovacích minutách dnešního klání sledujeme spoustu nepřesností na obou stranách.

14
    Domácí přebrali iniciativu a momentálně jsou aktivnějším týmem. Jejich akce ale většinou končí nepřesnými nahrávkami.

16
    Obrovské šance hostů! Ondřej Novotný se hezky uvolnil a hledal před brankou volného Patráka, který těsně na balon nedosáhl. Míč ale doputoval až na nohu Dudla, který byl úplně sám před domácím brankářem. Jeho střela pouze orazítkovala tyč svatyně Rothbauera!

20
    Ondřej Novotný si počínal na půlce hřiště nedovoleně. Hlavní rozhodčí poprv v zápase vytáhl žlutý kartonek!

23
    Další centr aktivního Novotného se pokusil zakončit Patrák. Jeho pokus zamířil daleko od domácí branky.

26
    Tvrdě dohrál Chervak svého soupeře u pravé postranní čáry. Zajímavá standardní situace pro domácí.

27
    Centr Ličky našel ve vápně pouze jednoho z hostujících hráčů, který odklízí balon do bezpečí.

30
    Zajímavý manévr nám předvedl na půli hřiště zkušený Mario Lička, následná přihrávka nebyla z těch nejpovedenější a na balonu opět hosté.

32
    Dvoubrankové vedení je na světě! Po pěkné akci přidává svojí dnešní druhou branku v zápase DANIEL TURYNA!
    32. TURYNA - 0:2

35
    Ze zdravotních důvodů odchází ze hřiště domácí kapitán Richard Karod, kterého nahrazuje Martin Turek.

38
    Hezkým průnikem se ukázal opět aktivní Mario Lička, na posledního hráče sparťanské obrany Hucka si ale nepřišel.

41
    Spar'tané jsou v obraně bezchybní, domácí ne a ne se dostat do větší brankové příležitosti.

44
    Velmi tvrdým zákrokem si teď počínal Vrňák, který je za to odměněn od hlavního rozhodčího žlutou kartou.

45
    Se žlutými kartami se na konci prvního poločasu roztrhl pytel. Rychlý protiútok přerušil Vojtěch Patrák a také vidí žlutou kartu.

45
    První poločas nastaví hlavní rozhodčí o dvě minuty.

45+1
    Rohový kop Ličky našel na zadní tyči Turka. Jeho hlavička mířila, ale vysoko nad branku Jiřího Čtvrtečky.

45+2

Máme za sebou první poločas dnešního střetnutí. Do vedení šli již ve třeti minutě Pražané zásluhou Daniela Turyny. Ten samý jmenovaný přidal druhou branku ve 32. minutě a hosté tak odcházejí do kabin rozhodně spokojenější. Domácí předvedli několik zajímavých akcí, ale do větší šance se prozatím nedostali. V druhém poločase se domácí nebudou moci spolehnout na služby kapitána Richarda Kaloda, který musel střídat na konci poločasu ze zdravotních důvodů.

Oba celky jsou zpět na zeleném pažitu, druhý poločas může začít!

46

47
    Druhý poločas začíná podobně jako ten první tedy brankou v síti Rothbauera. Po obrovské chybě v obraně domácích se dostal k balonu DANIEL TURYNA a kompletuje tak hattrick!
    47. TURYNA - 0:3

51
    Sparťané jsou od začátku druhé půle velmi aktivní v napadání a domácí ztrátcejí spoustu balonu.

53
    Dnešní utkání sleduje 456 diváků!

55
    Třígólový Turyna hledal ve vápně kapitána Piška, jeho centr byl bohužel pro hosty velmi nepřesný.

58
    Další střídání na domácí straně. Ze hřiště odchází Ladislav Dufek, kterého nahrazuje Miroslav Tomek.

61
    Domácí bojují a snaží se se zápasem ještě něco udělat. Obrana rezervy Sparty je zatím stoprocetní a nedovoluje domácí žádné větší šance.

63
    Těsně za vápnem byl faulován jeden z domácích hráčů Toto je velmi dobrá poziceke skórování pro hráče Benešova.

64
    Střela levonohého Jakuba Vosáhla mířila vysoko nad.

64
    První střídání na sparťanské straně. Ze hřiště odchází jediný střelec dnešního utkání Daniel Turyna, kterého nahrazuje Václav Sejk.

68
    Hra se teď odehrává především uprostřed hřiště.

70
    Do rychlé brejku se hnali domácí. Do své kličky se ale zamotal Turek, a tak hostující obrana neměla sebemenší problém vyřešit tuto situaci.

73
    Dvojnásobné střídání na straně Sparty. Zelený trávník opouští dvojice Václav Dudl, Vojtěch Patrák, které nahradí Martin Ambler a Kristíán Flak.

75
    Střídání i na druhé straně, záložníka Petra Srba nahrazuje Michal Krunert.

80
    Další centr od jednoho z domácích hráčů již po několikáté v zápase nenašel kýženého adresáta ve vápně.

81
    Další kartu vidí na straně domácí Jakub Vosáhlo.

82
    Po přízemní nahrávce z pravé strany se dostal k zakončení novic na hřišti Martin Ambler. Jeho střelu na poslední chvíi zblokoval jeden z obránců Benešova.

82
    A je tu další branka pro hosty. Prosazuje se ONDŘEJ NOVOTNÝ, který si za aktivitu po celé utkání branku rozhodně zasloužil!
    82. NOVOTNÝ - 0:4

83
    Další dvojnásobné střídání na hostující straně. Z trávníku odchází Zdeněk Hucek a Ondřej Novotný, nahradil je Michal Freisinger a Pavel Žížala.

87
    Po centru Ličky se na hranici vápna dostal k balonu Tomek, následná klička mu ale nevyšla, a tak bude odkopávat od branky Čtvrtečka.

90

Je za námi dnešní utkání 3. kola ČFL mezi Benešovem a rezervou pražské Sparty. Pražané si odvážejí ze hřiště lídra tabulky jednoznačné vítězství 4:0. Největší podíl má na vítěztsví jednoznačně Daniel Turyna, který se blýskl hattrickem! Pražané nemohli začít nový ročník lépe a potvrdili roli největšího favorita na postup. V příštím kole čeká svěřence Michala Horňáka na domácím hřišti Sokolov. Benešov si tedy po dvou vítězstvích v úvodních kolech připisuje první porážku. V dalším kole zajíždějí hráči Benešova na hřiště Písku.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji moc za pozornost a u dalších přenosů napočtenou! (12:12:04)