Pardubice B – Živanice 1:0 (kon.) | Ústí n/O – Ml. Boleslav B 4:1 (kon.) | Velvary – Jablonec B 0:2 (kon.)
TJ Slovan Velvary
0:2 (0:1)
FK Jablonec B
Sobota 05.09.2020, 17:00 • Velvary • Česká fotbalová liga (B) • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jablonecká rezerva v nové sezóně zatím podlehla Chlumci(3:1) a porazila Ústí nad Orlicí na vlastním hřišti 5:2, když se hattrickem blýskl Daníček. Za hosty by určitě mohli nastoupit i někteří hráči širšího kádru A týmu, který díky reprezentační pauze nehraje. Jablonečtí určitě budou chtít navázat na uplynulou nedokončenou sezónu, kdy vládli tabulce skupiny B. Favorit zápasu by tedy měl být jasný.

Domácí tým je zatím v nové sezóně stoprocentní, když porazil B týmy Slovanu Liberec(1:0) a pražské Bohemky(2:0). V uplynulé nedokončené sezóně skončili Velvary na šestém místě, s čímž panovala velká spokojenost.

TJ Slovan Velvary: Měsíček – Tenkl, Kafka, Valenta, Vopat (C), Pihrt, Havránek, Stárek, Chábera, Drozda, Nguyen
    Náhradníci: Ptáček, Majtaník, Thanh, Jankele, Schneider

FK Jablonec B: Vajner – Hamalainen, Koblížek, Rozkovec, Čvančara, Macháček, Kinčl, Daníček, Haitl, Helm, Skuhravý (C)
    Náhradníci: Klement – Munzar, Vošahlík, Černák, Podzimek, Štěpánek, Coufal

Rozhodčí: Hányš – Aubrecht, Tvrdík.

1

1
    Úvodní výkop v prvním poločase si připsali na své konto fotbalisté domácího Slovanu, kteří momentálně kombinují na vlastní polovině.

3
    Jeden z hostujících fotbalistů se dostal k zakončení zpoza vápna, nicméně jeho pokus si Měsíček pohlídal.

5
    Začátek více vychází jabloneckému béčku, které drží více míč a je celkově aktivnější.

8
    Měsíček se rozhodně nenudí. Nyní si musel vědět rady s pokusem soupeře z levého kraje vápna.

9
    Po faulu na polovině hrací plochy budou rozehrávat severočeští fotbalisté.

10
    A je tu další standardní situace pro Jablonec. Tentokrát z daleko zajímavější pozice.

11
    Domácí brankář si připsal do statistik další úspěšný zákrok. S takovou to bude jen otázkou času, kdy se podaří hostům prosadit.

13
    Vědět o sobě daly i Velvary. Poprvé v utkání musel být v pozoru i jablonecký Vajner.

15
    Naposledy se míče dotkl jeden z domácích, je tu vhazování pro Jablonec.

16
    Nguyen fauloval soupeře a obdržel žlutou kartu. Je tu zajímavá standardní situace.

17
    Střela byla zablokována, hrát budou domácí Velvary.

20
    Odmávaný ofsajd zastavuje akci hráčů v zelených dresech, hrát mohou jejich soupeři.

21
    TJ Slovan Velvary si vybojoval rohový kop, domácí ho budou zahrát z levé strany hrací plochy.

22
    Ani po něm jsme svědky první branky v tomto utkání nebyli. Míč na svých kopačkách drží hosté ze severu Čech.

24
    Velvary zabraly a mají více ze hry. Uvidíme, zda to nebude jen dočasné.

27
    Nic zajímavějšího na trávníku nesledujeme. Oba celky ztrácí míč a k ničemu nebezpečnějšímu se nedostávají.

28
    Teď se snažil dostat vpřed Jablonec, tento pokus se ale nelíbil pomeznímu, neboť si všiml ofsajdového postavení.

29
    Tým Jablonec B právě vstřelil branku!
    Další akce ale končí brankou! Rezerva Jablonce se zásluhou TOMÁŠE ČVANČARY dostává do jednobrankového vedení.

30
    Míč se dostal za brankovou čáru, odkopávat od své svatyně budou Velvary.

32
    Jde vidět, že domácí se s prohrou spokojit nechtějí. Nyní si vybojovaly volný kop na polovině soupeře.

35
    Velvary v posledních minutách diktují tempo hry, nicméně bez úspěchu.

37
    Útočným faulem se prezentoval Jablonec, Velvary tak odkopávají z vlastní poloviny.

39
    Jablonec okupuje polovinu soupeře. Nicméně neriskuje, taky nemá důvod, jednobrankové vedení je více než přijatelné.

42
    Zbývají poslední tři minuty do konce prvního poločasu a vypadá to, že se stav už měnit nebude. Ani jeden z celků se k útočení příliš nemá.

44
    Střídání v týmu FK Jablonec B: ze hřiště odchází Koblížek, přichází Vošahlík.

45
    Vajner bude odkopávat od brány. Myslím si, že to je to poslední, čeho se v první pětačtyřicetiminutovce dočkáme.

45+1

Druhý poločas začne přibližně v 18:01.

První poločas je za námi! V něm se převaha jednotlivých týmů střídala, přesto to jsou jablonečtí fotbalisté, kteří do kabin odcházejí o něco spokojeni. Měli více nebezpečných příležitostí, načež jednu z nich dokázal proměnit Tomáš Čvančara a poslat svůj tým do vedení.

46

46
    Střídání v týmu TJ Slovan Velvary: ze hřiště odchází Stárek, přichází Ptáček.
    Střídání v týmu FK Jablonec B: ze hřiště odchází Kinčl, přichází Černák.

48
    Tak tohle je začátek poločasu jako hrom! Velvary mají k dispozici pokutový kop!

49
    Vajner chytá! Tak tohle může domácí ještě pořádně mrzet.

50
    Domácí pokračují v tlaku. Vybojovaly rohový kop z pravé strany hrací plochy.

51
    Až nyní se hostující Jablonec ujal míče a může hru trochu uklidnit.

52
    Jablonecký fotbalista byl faulován, následuje volný kop pro hosty.

55
    Odkop od brány Jablonce. Ten nezačal druhý poločas nejšťastněji, s takovou se bude o jednobrankový náskok ještě hodně obávat...

56
    Akci domácího výběru zastavil hostující Vošahlík za cenu žluté karty.

57
    Počet rohový kopů v zápase: 7 – 1

59
    Střela hostujícího hráče minula prostor mezi třemi tyčemi. Měsíček bude odkopávat od brány.

60
    Na hřišti ve Velvarech začíná pršet. Uvidíme, který z týmů se se situací lépe popere.

61
    Akce domácího týmu po levé straně vypadala nebezpečně. Jenže to bylo tak vše, co se o ní dá říct.

62
    Mezi dvěma hráči s číslem sedmnáct proběhla ostřejší výměna názorů, delší trvání však neměla.

63
    Po faulu na polovině hrací plochy obdržel žlutý kartónek jablonecký Čvančara.

66
    Vajner polapil pokus soupeře, jeho spoluhráči následně rozjeli rychlou protiakci, která ale v ohrožení brány nevyústila.

69
    Obraz hry se nijak zásadněji nezměnil. Velvary touží po srovnání, chybí tomu ale důvtipnost při zakončení.

71
    Vajner našel dlouhým nákopem své spoluhráče, kteří se snaží z poloviny hřiště přenést hru směrem dopředu.

71
    Střídání v týmu TJ Slovan Velvary: ze hřiště odchází Kafka, přichází Schneider.
    Střídání v týmu FK Jablonec B: ze hřiště odchází Macháček, přichází Podzimek.

71
    Žlutou kartu dostává Černák (FK Jablonec B).

73
    Troufám si říct, že po druhé trefě TOMÁŠE ČVANČARY je rozhodnuto! Přichází tvrdá rána pro domácí, kteří byli ve druhém poločase jasně aktivnější.

76
    Velvary se ještě snaží s výsledkem něco udělat, ale takhle to nepůjde. Jejich akci zastavuje ofsajd.

79
    Po faulu na hostujícího hráče mají jablonečtí fotbalisté k dispozici volný kop. A určitě nikam spěchat nebudou.

79
    Střídání v týmu TJ Slovan Velvary: ze hřiště odchází Valenta, přichází Thanh.

81
    Odkop od svatyně rezervy Jablonce. Utkání se jen dohrává, divil bych se, kdybychom ještě viděli gól.

82
    A nebo se mýlím. Je tu rohový kop pro hosty.

84
    Pokus hostujícího fotbalisty se mezi tři tyče nevešel, odkopávat od brány bude Měsíček.

84
    Střídání v týmu FK Jablonec B: ze hřiště odchází Čvančara, přichází Coufal.

87
    Žlutou kartu dostává Helm (FK Jablonec B).

89
    Zbývá pár desítek vteřin do konce základní hrací doby. Uvidíme, kolik se bude ve Velvarech nastavovat.

90+1
    Ještě jeden pokus ohrozil bránu Jablonce. Následuje odkop v podání Vajnera.

90+1
    Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat dvě minuty.

90+2

Je dobojováno! Rezerva Jablonce vítězí ve Velvarech 2:0. Nicméně mohlo být vše jinak. Na začátku druhého poločasu kopali domácí pokutový kop, ale bez úspěchu. Kdyby se jim podařilo srovnat, zápas by určitě nabral úplně jiný směr. Nestalo se tak. Jablonec bránil hubený náskok, jenž potvrdil v třiasedmdesáté minutě se svou druhou brankou v utkání Tomáš Čvančara.

Tohle je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (19:01:35)