Nitra – Banská Bystrica 2:1 (po pr.) | Trenčín – Michalovce 1:2 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 5:4 (kon.)
Zvolen – Miskolc 5:4 (kon.) | Košice – Detva 0:3 (kon.)
HK Poprad
5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Pátek 11.12.2020, 18:00 • Zimný štadión Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 21. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Príjemný dobrý deň z Popradu, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 21.kola hokejovej Tipos extraligy, v ktorom hokejisti HK Poprad privítajú na domácom ľade hráčov HK 32 Liptovský Mikuláš. Zápas sa pod Tatrami začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Popradu patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné 1. miesto so ziskom 42 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Petra Mikulu porazili na domácom ľade Nové Zámky 2:1. Najproduktívnejším hráčom tímu je Marcel Haščák, ktorý má na svojom konte 31 bodov (20+11). Brankárskou jednotkou tímu je Tomáš Vošvrda, ktorý má úspešnosť zákrokov 92,23%.

Liptovskému Mikulášu patrí v tabuľke Tipos extraligy posledné 12. miesto s počtom bodov -1. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Milana Jančušku prehrali v Spišskej Novej Vsi s Michalovcami 1:7. Najproduktívnejším hráčom tímu je Andreas Štrauch, ktorý má na svojom konte 10 bodov (5+5).

Zápas sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Repe, Hudec, Kramár, Hajnik – Svitana P., Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Paločko Matúš, Bjalončík, Paločko Matej

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto (Krasanovský) – Pavúk, Kurali, Valtola, Petran, Mezovský, Jesus, Bača, Rusina – Štrauch, Oško, Huna Rud. – Hamráček, Lištiak, Surový – Portokalis, McShane, Tullio – Haluška, Uhrík, Kalousek

Rozhodca: Štefik, Korba – Kacej, Gegáň.

Zaznie štátna hymna Slovenskej republiky, po jej doznení sa začne samotný zápas.

Liptovský Mikuláš dnes nastúpi s viacerými novicmi v tíme. V bránke sa predstaví Fín Karolus Kaarlehto, v útoku Kanaďania Tullio, McShane a v obrane Jesus.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:34
    Prvý útok v zápase patrí hosťom, najskôr Vošvrdu preveril Oško a následne delovkou obranca Valtola.

00:54
    Poprad dal gól!
    MIKE DALHUISEN mal v obrane Liptákov úplne otvorený priestor, pohodlne sa dostal pred Kaarlehta a bez problémov otvoril skóre zápasu! Asistencie: Michael Vandas, Miroslav Preisinger.

01:23
    Domáci Kamzíci pokračujú v nápore, pri pravom mantineli ale Zagrapan prišiel v súboji o puk.

01:59
    Útočný výlet Liptákov bol veľmi krátky, následne však aj domáci chybovali v kombinácii.

02:33
    Hrá sa dlho bez prerušenia, oba tímy tak striedajú počas hry.

03:01
    Brejčákova útočná snaha nebola úspešná, pretože kľučkou neprekabátil obrancu Baču. Hostia však následne puk vyhodili na zakázané uvoľnenie.

03:32
    Popradčania bez problémov kombinujú v útočnom pásme, puku sa zbavujú však po vlastných kombinačných nepresnostiach.

04:02
    Nešťastná rozohrávka Popradu vo vlastnom obrannom pásme. Tentoraz to Kamzíkom tesne vyšlo, ale uvidíme čo príde pri ďalšom podobnom pokuse.

04:43
    Tavi zakombinoval so Zagrapanom v útočnom pásme, ale Kaarlehto tentoraz nemusel zasahovať.

04:55
    Útočný kanadský trojzáprah v drese hostí si vynútil tlak v útočnom pásme, so strelou McShanea si však Vošvrda poradil.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Poprad vedie nad Liptovským Mikulášom zatiaľ 1:0.

05:45
    Domáci hokejisti zakombinovali v útočnom pásme, nahodený puk na bránku hostí bol tečovaný na ochrannú sieť za Kaarlehtovou bránkou.

06:01
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Pavúk – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

06:14
    Domáci hokejisti okamžite kombinujú v útočnom pásme a budú hrať presilovú hru o dvoch hráčov!

06:25
    Tak napokon možno nie, pretože po strele Marcela Haščáka sa domáci hokejisti tešia z gólu! Situáciu však ešte bude riešiť videorozhodca!

06:25
    Gól to napokon nie je, hlavný rozhodca rozpažil. Kamzíci budú teda hrať presilovú hru o dvoch hráčov!

06:25
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Kaarlehto – 2 min., podrazenie). Trest odpyká Štrauch.

06:45
    Domáci hokejisti znovu v obrovskom nápore, po delovke Skokana zvoní tyč bránky hostí!

07:33
    Drvivý nápor domáceho celku, na Kaarlehtovu bránku smeruje veľký počet striel, ale sú nepresné.

08:01
    Hostia so štyrmi hráčmi.

08:20
    Hostia sa na chvíľku oslobodili a okamžite striedajú.

08:25
    Hostia v plnom počte.

09:13
    Znovu sa hrá pomerne dlho pred Kaarlehtovou bránkou, domáci sa však strelecky zatiaľ nedarí.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Poprad stále vedie nad Liptovským Mikulášom 1:0.

10:34
    Sporadické útoky Liptákov končia veľmi rýchlo, Tomáš Vošvrda v bránke Kamzíkom už uštrikoval prvý vianočný šál.

11:22
    Obrovský nápor domáceho tímu, obaja Paločkovci skúsili pozornosť fínskeho gólmana hostí, ale ani jeden nebol úspešný.

11:59
    Marcel Haščák len s námahou spracoval prihrávku, následne však o puk prišiel. Nuž a hostia ho vyhadzujú na zakázané uvoľnenie.

12:23
    Po dlhšom čase sa v útoku objavili aj Liptáci, ale Oško sa ku strele na Vošvrdu nedostal.

12:57
    Dávid Skokan sa oprel do strely, ale Kaarlehto bol pozorný a skryl puk do svojej lapačky.

13:03
    Mike Dalhuisen šikovne nahodil puk na Kaarlehta, ktorý ho vyrazil pred seba. K dorážke sa však nedostali ani Preisinger a ani Brejčák.

13:24
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Chyba v rozohrávke Popradu, k puku sa dostal WILLIAM PORTOKALIS, ktorý v nájazde aj s kúskom šťastia prekonal Tomáša Vošvrdu! Bez asistencií.

13:55
    Nuž a hra Liptákov okamžite naberá iné parametre, pretože po delovke obrancu Jesusa zvoní tyč domácej bránky! Hostia navyše budú hrať presilovú hru!

14:04
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Repe – 2 min., držanie).

14:20
    Hostia kombinujú v útočnom pásme. Výsledkom je pekná prihrávka od Pavúka pre Oška, ktorý číhal medzi kruhmi. S jeho strelou si však poradil pozorný domáci gólman.

14:40
    Hostia sa po chybe pripravili o útočné pásmo, domáci následne kvalitným forčekovaním získavajú cenné sekundy.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Poprad hrá s Liptovským Mikulášom 1:1.

15:30
    Veľká šanca Popradu! Handlovský sa rútil do prečíslenie s Preisingerom, ale jeho prihrávka na hokejku spoluhráča neprešla cez obrancu hostí!

16:04
    Domáci v plnom počte.

16:32
    Liptáci sú však po góle na 1:1 oveľa odvážnejší ako v úvode zápasu a Vošvrda musí byť v strehu.

17:12
    Tretí, tzv. kanadský útok hostí si dokáže vynútiť tlak v útočnom pásme. Domáci navyše zle striedali a Liptáci budú hrať znovu presilovú hru.

17:27
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Tavi.

17:55
    Domáci sa zatiaľ výborne bránia a posielajú do stredného pásma.

18:01
    Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

18:23
    Mike Dalhuisen je pri streleckej chuti a znovu delovkou preveril pozornosť Karolusa Kaarlehta.

18:40
    Buly pred Kaarlehtom vyhrali síce hostia, ale následne ho nešťastne vyhodili von z ľadovej plochy. Vylučovať sa však nebude.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej časti hry.

19:09
    Marcel Petran napálil puk do útočného pásma. Valtola následne skúsil z uhla prekvapiť Tomáša Vošvrdu, ale český gólman je už na takéto prekvapenia pripravený.

19:27

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine máme v Poprade stav 1:1. Druhá tretina sa začne približne o 18:56.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:40
    V úvode druhej tretiny krásna akcia hostí, kapitán Liptákov Rudolf Huna dostal ideálnu prihrávku do úniku, ale recept v zakončení na pozorného Vošvrdu nenašiel!

20:50
    Svižný úvod tretiny v podaní hostí, delovka Valtolu od modrej čiary si cestu do domácej siete nenašla.

21:10
    Po prihrávke Zagrapana pálil zápästím domáci bek Marek Hudec, Kaarlehto bol pozorný.

21:45
    Jesus musel poriadne pridať aby stíhal Tavimu, no napokon ho za bránkou Kaarlehta obral o puk.

22:13
    Domáci hokejisti sú v úvode druhej tretiny akoby trošku zamrznutí, Liptáci sú podstatne nebezpečnejší.

22:34
    Prvá šanca Popradu v druhej tretine, Peter Bjalončík ale pred Kaarlehtom nepochodil.

22:56
    Domáci sa snažili o kombináciu v útočnom pásme, ale sú nepresní.

23:12
    Zaúradovala kanadská légia v drese hostí, ideálnu prihrávku pred Vošvrdu dostal TYLER TULLIO a strelou pomedzi betóny dostáva svoj tím do vedenia! Asistencia: William Portokalis.

23:30
    Nuž, ale si len veľmi málo hokejových fanúšikov by dnes tipovalo takýto priebeh zápasu v Popradu. Liptovský Mikuláš vedie prekvapujúco 2:1, ale treba povedať, že zaslúžene.

24:05
    Prihrávka Daniela Brejčáka na Preisingera neprešla, domáci napriek tomu ostávajú s pukom v útočnom pásme.

24:29
    Ďalšia útočná snaha Kamzíkov zastavená pre postavenie mimo hru.

24:34
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Tullio – 2 min., podrazenie).

24:50
    Domáca presilovková formácia už je zaparkovaná pred Kaarlehtom.

25:01
    Úvodných 5 minút druhej tretiny je za nami, Poprad prehráva na domácom ľade s Liptovským Mikulášom 1:2.

25:20
    Hostia získali puk a okamžite ho posielajú cez všetky čiary.

25:45
    Kaarlehto betónom vyrazil strelu domácich a obranca Mikuláša puk okamžite vyhadzuje von z pásma.

26:03
    Zagrapan sa snažil prekvapiť Kaarlehta v zakončení, nebol úspešný a následne nepochodil ani Dávid Skokan.

26:34

26:34
    V samom závere presilovej hry ešte strela Taviho, no Kaarlehto bol pozorný.

26:39
    Domáci sa však napokon tesne po skončení presilovej hry dočkali vyrovnania, pretože strelu Dalhuisena tečoval za chrbát Kaarlehto LUKÁŠ HANDLOVSKÝ. Asistencie: Mike Dalhuisen, Marek Zagrapan.

27:04
    Takmer v polovici zápasu teda začíname prakticky od začiatku, pod Tatrami však sledujeme mimoriadne zaujímavý zápas.

27:48
    Domáci po góle na 2:2 dostali novú energiu do žíl, no bekhendové zakončenie Dávida Skokana si cestu do siete hostí nenašlo.

28:23
    Preisinger pred Kaarlehtom jemne tečoval strelu od modrej čiary, fínsky brankár v drese hostí bol pozorný.

29:12
    Handlovský sa trošku s pukom zamotal, ale napokon dokázal prihrať Drgoňovi, ktorý okamžite pálil od modrej čiary, Kaarlehto bol pozorný.

29:36
    V Poprade je prerušená hra a nasleduje reklamná prestávka.

29:36
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Surový – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Poprad hrá s Liptovským Mikulášom nerozhodne 2:2.

30:13
    Buly po pravej ruke Kaarlehta, domáci posielajú na ľad svoju elitnú útočnú formáciu.

30:48
    Domáci hokejisti kombinujú v útočnom pásme, Haščákova strela z veľkého uhla opečiatkovala tyč Kaarlehtovej bránky!

31:04
    Domáci Kamzíci v obrovskom nápore.

31:36

32:05
    Popradčania aj po skončení presilovej hry ostávajú s pukom v útočnom pásme, brániaca sa formácia Liptákov je už poriadne unavená.

32:35
    Tyler Tullio sa však napriek dlhému pobytu na ľade snažil dostať do úniku, no od puku ho odstavil obranca Ulrych.

33:04
    Hra sa prelieva zo strany na stranu a má spád, herne majú v týchto chvíľach trošku navrch domáci hráči.

33:44
    Kamzíci sa znovu dostávajú do vedenia, pretože od modrej čiary sa do puku oprel LUKÁŠ HANDLOVSKÝ a jeho jedovka končí v sieti hosťujúceho brankára! Michael Vandas, Daniel Brejčák.

34:00
    Nuž a domáci pokračujú v nápore, nahodený puk Ulrycha od modrej čiary ale skryl Kaarlehto do svojej lapačky.

34:10
    Do medzikružia dostal prihrávku Dávid Skokan, ale v zakončení nemieril presne.

34:25
    Tak toto je doslova ľadová sprcha pre hostí. Obrana Liptákov nechala domácim priveľa priestoru v útočnom pásme, Haščák našiel ideálne DÁVIDA SKOKANA a je to 4:2! Asistencie: Marcel Haščák, Patrik Svitana.

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút, Poprad už vedie na domácom ľade nad Liptovským Mikulášom 4:2.

35:56
    Štrauch nabil do streleckej pozície Petranovi, no typická delovka obrancu hostí bol zblokovaná.

36:23
    Popradčania sú pri chuti a kombinujú v útočnom pásme. Handlovský tentoraz hľadal prihrávkou Preisingera, ale ten nebol v zakončení úspešný.

37:04
    Vandas stratil puk v súboji s Jesusom, Vošvrda musel ísť ďaleko zo svojej bránky a rozohrať puk.

37:34
    Kaarlehto skryl nahodený puk do svojej lapačky a prerušil hru.

37:54
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Ulrych – 2 min., nedovolené bránenie).

38:01
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

38:23
    Matej Paločko z pravej strany preveril pozornosť Kaarlehta.

38:55
    Hosťom sa počas presilovej hry nedarí dostať do útočného pásma.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:32
    Hostia sa snažia dostať pred Vošvrdu, zatiaľ však stále neúspešne.

39:54

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine vedie Poprad nad Liptovským Mikulášom 4:2. Tretia tretina sa začne približne o 19:53.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:33
    Domáci hokejisti nahodili puk do útočného pásma, Skokanovi však následne ušiel z hokejky.

41:12
    Kamzíci stále kombinujú v útočnom pásme, ale nedarí sa im prekvapiť Kaarlehta.

41:39
    Hosťujúci Hamráček sa dostal po prihrávke do zaujímavej streleckej pozície, Vošvrda bol pripravený.

42:13
    Popradčania sú v útočnom pásme, Kramárovu strelu Kaarlehto vyrazil, no k dorážke sa už domáci hokejisti nedostali.

42:45
    Tullio puk vyviezol z vlastného pásma a následne ho poslal za Vošvrdu, Liptáci okamžite striedajú.

43:23
    Hostia sa snažia vysoko napádať rozohrávku Popradu, skúsený Rudolf Huna v tejto chvíli puk nezískal.

43:55
    Kamzíci sú rozostavení v útočnom pásme a Liptáci nevedia kam skôr skočiť.

44:23
    Delovka Mikea Dalhuisena z prvej bola zblokovaná.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Poprad stále vedie nad Liptovským Mikulášom 4:2.

45:05
    Nepresná prihrávka stredom v podaní hostí, je z toho napokon zakázané uvoľnenie.

45:07
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Jesus – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

45:45
    Domáci hokejisti sú znovu usadení v útočnom pásme.

46:04
    Kombinácia Kamzíkov, Livingston nabil Dalhuisenovi, ale jeho delovku obetavo zblokoval Tyler Tullio.

46:31
    Závar pred bránkou hostí, všetko napokon riešil Kaarlehto, ktorý v spleti tiel skryl puk do svojej lapačky.

47:02
    Ďalšia veľká šanca Popradu, Marcel Haščák však strelou po druhý raz v zápase opečiatkoval tyč Kaarlehtovej bránky!

47:07

47:37
    Kurali sa snažil o rozohrávku s Hamráčkom, bolo to však nepresné a dopredu tak idú domáci hráči.

48:21
    William Portokalis šikovne potiahol puk do útočného pásma, strelou z pravej strany ale Vošvrdu neprekvapil.

49:02
    Zaujímavá akcia v podaní Popradu, Matúš Paločko v jasnej pozícii však trafil len betón Karolusa Kaarlehta.

49:05
    Oddychový čas hostí.

49:54
    Rusina sa snažil zakombinovať s Kalouskom, napokon je z toho zakázané uvoľnenie.

50:01
    Polovica tretej tretiny je za nami, Poprad stále vedie nad Liptovským Mikulášom 4:2.

50:05
    Na ľadovej ploche máme menšiu šarvátku, vylučovať sa však nebude.

50:12
    Strelu Patrika Svitanu kryl Kaarlehto bez väčších problémov. Následne máme v Poprade reklamnú prestávku.

50:33
    Popradčania znovu roztočili kolotoč pred Kaarlehtom, ale ten všetky ich snahy vyriešil, pretože skryl puk do svojej lapačky.

51:23
    Nápor Kamzíkov stále trvá, Kaarlehto však v týchto momentoch nemusel zasahovať.

51:37
    Parádnu prihrávku z ľavej strany dostal pred Kaarlehta JANNE TAVI a bez problémov pridáva piaty gól svojho tímu! Asistencie: Marek Zagrapan, James Livingston.

52:15
    Liptáci ale neskladajú úplne zbrane, pretože po prihrávke spoza bránky sa ku strele z prvej dostal WILLIAM PORTOKALIS a pridáva svoj druhý gól v dnešnom zápase! Asistencie: Allan McShane.

53:12
    Hrá sa znovu vo výbornom tempe, domáci sa snažia o útok, ale je z toho postavenie mimo hru.

53:47
    Zaujímavá dráma sa nám črtá v záverečných minútach zápasu, pretože hostia dávajú štvrtý gól! Po prihrávke Mateja Baču sa presadil LUKÁŠ HAMRÁČEK! Asistencie: Matej Bača, Andrej Lišiak.

53:47
    Oddychový čas domácich.

54:00
    Domáci kouč Peter Mikula reagoval na vývoj zápasu oddychovým časom a rázne svojim hráčom dohováral.

54:35
    Nahodený puk Livingstona končí v moci Karolusa Kaarlehta.

54:55
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Paločko Matúš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času, Poprad vedie nad Liptovským Mikulášom 5:4.

55:05
    Petr Ulrych vyhodil puk až za bránku Liptákov.

55:34
    Domáci kapitán Patrik Svitana získal puk vo vlastnom pásme a znovu ho posiela cez všetky čiary.

55:50
    Tullio sa dostal cez Dalhuisena, no jeho prihrávka spoza bránky Tomáša Vošvrdu bola nepresná.

56:04
    V týchto momentoch sa Popradčania výborne bránia, puk znovu smeruje až za bránku hostí.

56:34
    Puk je stále v obrannom pásme Liptovského Mikuláša.

56:55

57:33
    Matej Bača skúsil útočnú akciu, spoza bránky sa dostal pred Vošvrdu, ale nebol v zakončení úspešný. Následne však vzniká pred bránkou Popradu menšia šarvátka.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:10
    Hostia stiahli puk za vlastnú bránku a striedajú.

58:22
    Nasledoval rýchly útok Liptákov, puk po strele z ľavej strany končí v moci Tomáša Vošvrdu.

58:24
    Karolus Kaarlehto mieri na striedačku svojho tímu!

58:34
    Marcel Haščák dnes nemá šťastie v zakončení, nepodarilo sa mu trafiť prázdnu bránku Liptovského Mikuláša.

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

59:15
    Buly v strednom pásme, bližšie k bránke Popradu.

59:30
    Dalhuisen našiel prihrávkou Handlovského, ten ale stráca puk.

59:45
    Hostia v útočnom pásme.

S konštatovaním, že v zaujímavom zápase Poprad na domácom ľade porazil Liptovský Mikuláš 5:4 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (20:32:33)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 1. Dalhuisen (Vandas, Preisinger), 27. Handlovský (Dalhuisen, Zagrapan), 34. Handlovský (Vandas, Brejčák), 35. Skokan (Haščák, Svitana), 52. Tavi (Zagrapan, Livingston) – 14. Portokalis, 24. Tullio (Portokalis), 53. Portokalis (McShane), 54. Hamráček (Bača, Lištiak)

Rozhodčí: Štefik, Korba – Kacej, Gegáň