Fehérvár – Bratislava Capitals 4:2 (kon.)
Fehérvár AV19
4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
iClinic Bratislava Capitals
sk Sobota 26.12.2020, 17:30 • Ifjabb Ocskay Gábor Ice Hall • bet-at-home ICE Hockey League

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

ICE Hockey League pokračuje aj cez vianočné sviatky, na programe je dnes päť zápasov. Hokejisti Bratislava Capitals nastúpia o 17:30 na ľade maďarského Fehérváru.

Fehérvár figuruje na 2. priečke, na konte má 48 bodov, toľko isto, ako prvé Bolzano, to však odohralo o päť zápasov menej. Maďarský celok hrá vo výbornej forme, neprehral už viacero zápasov v rade. Naposledy zdolal Salzburg 4:2.

Capitals sa nachádzajú na 9. mieste, v 23. zápasoch získali 29 bodov. Zvíťazili v uplynulých dvoch dueloch, pred štyrmi dňami zdolali Innsbruck 3:2 po samostatných nájazdoch.

Úvodné zostavy:

Hydro Fehérvár AV19: Janus – Campbell, B. Szabo, Horvath, Caruso, D. Szabo, Geiger – Kuralt, Hari, Hargrove – Petan, Bartalis, Erdely – Szita, Kahkonen, Mihaly – Sarpatki, Kovacs

iClinic Bratislava Capitals: Baroš – Culkin, Guimond, Šedivý, Bohunický, Romančík – Čajkovič, Hults, Ahl – Miklík, Bubela, Lapšanský – Fortier, Higgs, Hudec – Bezák, Buc, Lipiansky

Rozhodca: Rencz, Soós – Muzsik, Váczi.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:50
    Petan sa rútil sám na Baroša, no čiarový rozhodca zapískal postavenie mimo hry.

01:35
    Na druhej strane bola strela spoza hráča nepresná.

02:55
    Hrá sa v rýchlom tempe zo strany a stranu.

04:05
    Domáci získali puk v útočnom pásme, nasledovala prihrávka na ľavú stranu a strela z kruhu, puk však bránu netrafil.

04:38
    Vylúčenie v tíme Hydro Fehérvár AV19 (Kahkonen – 2 min., hákovanie).

05:40
    Capitals sa nepodarilo usadiť sa v útočnom pásme, naopak dopredu mohol ísť Fehérvár, ktorý svoj protiútok zakončil strelou tesne vedľa vzdialenejšej žŕdky Barošovej brány.

06:45
    Presilová hra je už minulosťou, hostia Janusa vážnejšie neohrozili.

10:00
    Brániaci hráč Capitals si dal pozor a nepustil protihráča do šance.

11:56
    Guimond dobre zapracoval v strednom pásme a vybojoval puk pre svoj tím. Veľmi málo sa prerušuje, brankári zatiaľ nemajú veľa práce.

12:58
    Nepresná prihrávka hostí priamo na Bubelovu hokejku, no jeho strela spoza hráča bola zblokovaná.

13:13
    Geiger sa ocitol v roli zakončujúceho hráča, dostal prihrávku za obranu, no z uhla Baroša neprekonal.

14:17
    Guimond z prvej triafa len Janusov betón.

14:33
    Fehérvár AV19 dal gól!
    Domáci tím ide do vedenia! Hari naznačil strelu, no prihral ANZEMU KURALTOVI, ktorý ostal pri žŕdke sám, potiahol si puk a zakončil po ľade k vzdialenejšej žŕdke!
    Asistencie: J. Hari, C. Hargrove

14:45
    Len 12 sekúnd po úvodom góle tu máme ďalší a Fehérvár vyhráva 2:0. Bartalis prihral do jazdy CSANADOVI ERDELYMU, ktorý si nerobil ťažkú hlavu z toho, že je pri ňom brániaci hráč a zakončil po ľade okolo vykorčuľovaného Baroša k protiľahlej žŕdke.
    I. Bartalis, M. Caruso

18:35
    Hostia pôsobia zaskočene a naďalej sa hrá prevažne v ich útočnom pásme.

19:03
    Veľmi zlá tretina v podaní Capitals. Sarpatki prihral spoza brány na modrú čiaru, odkiaľ z prvej vystrelil Geiger, puk by bránu minul, lenže pred ňou ho šikovne tečoval TONI KAHKONEN. Baroš mal zakrytý výhľad a na zmenu smeru nestihol zareagovať.
    Asistencie: P. Geiger, T. Sarpatki

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Domáci tím si v prvej tretine vypracoval trojgólový náskok, ktorý sa bude hokejistom Capitals otáčať už len veľmi ťažko. Tí sa v prvej tretine takmer k ničomu nedostali.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Striedanie v tíme iClinic Bratislava Capitals: z ihriska odchádza Baroš, prichádza Hamerlík.

20:49
    Sledovali sme útoky na obidvoch stranách, strelu na bránu však nie.

21:24
    Janus išiel do rozkľaku, puk za svoj chrbát nepustil.

21:51
    Janus mal opäť prácu, tentokrát skryl strelu Romančíka do lapačky.

23:48
    Hamerlík si poradil so strelou Erdelyho z ľavého kruhu a prerušil hru.

24:22
    Po rýchlom útoku Capitals zasahuje Janus pred dobiedzajúci, Hultsom, puk prikryl na ľade lapačkou.

24:35
    Vylúčenie v tíme iClinic Bratislava Capitals (Bubela – 2 min., hákovanie).

24:46
    Strela D. Szaba trafila protihráča.

25:41
    Capitals sa zatiaľ bránia veľmi dobre, darí sa im vyhadzovať puky.

26:32
    Hostia dokonca aj zaútočili pri vlastnom oslabení.

27:51
    Hostia si mohli vydýchnuť, útočnú akciu Fehérváru zastavil ofsajd.

29:03
    Hamerlík stačil vyraziť strelu Hargrovea od modrej čiary betónmi.

30:26
    Čajkovič chcel ujsť po pravom krídle, no zabudol puk za sebou.

32:52
    Hráčovi domácich sa nepodarilo zakončiť z bezprostrednej blízkosti, tak chcel obísť bránu, no pri mantineli o puk prišiel.

33:26
    Janus mal prácu po strele Lapšanského z ľavej strany, no zatiaľ chytá s istotou a puk za svoj chrbát nepúšťa.

34:18
    Fortier chcel prekvapiť strelou z veľkého uhla, Janus si bližšiu žŕdku pokryl.

38:15
    Lapšanský nabil svojmu spoluhráčovi z obrany, ktorý vyslal na bránu Janusa poriadnu delovku, no gólman Fehérváru si poradil aj s touto strelou.

38:36
    HC Bratislava Capitals dáva gól!
    Bratislavčanom sa podarilo streliť gól do šatne a tretia tretina tak môže byť ešte veľmi zaujímavá. BROCK HIGGS si potiahol puk mierne do strany a strelou spoza brániaceho hráča trochu prekvapil Janusa, ktorého lapačka síce vyletela do vzduchu, no puk zamieril presne do horného rožku brány!
    Asistencie: Maxime Fortier, Eduard Šedivý

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej časti hry padol jeden gól, minútu aj niečo pred jej koncom rozvlnil sieť Higgs. Capitals budú musieť v tretej tretine dobiehať dvojgólové manko, uvidíme, ako sa im bude dariť.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:38
    Pokus od modrej čiary skončil v Hamerlíkovej lapačke, vhadzuje sa po jeho pravici.

40:58
    Janus sa mal čo obracať, poradil si so strelou aj následnou dorážkou hráčov Capitals.

41:48
    Fehérvár sa oslobodzuje za cenu zakázaného uvoľnenia.

42:58
    Hamerlík bol ďaleko von z brány, mal problémy s rozohrávkou, nakoniec všetko pre neho dobre dopadlo a rozohral na Ahla.

44:08
    Hráči Fehérváru veľmi vysoko napádajú, čím robia hosťom nemalé problémy, tí sa ale so situáciou vysporiadali a rozohrali.

45:08
    Fortier vnikol do útočného pásma, ale puk mu v súboji odskočil do
    stredného, na čo jeho spoluhráč nestihol zareagovať, píska sa tak postavenie mimo hry.

46:05
    Vylúčenie v tíme Hydro Fehérvár AV19 (Petan – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

47:03
    Miklíkovi vbehol spoluhráč do pásma o čosi skôr, píska sa ofsajd.

48:04
    Capitals znižujú v presilovej hre na rozdiel jediného gólu! Prihrávka spoza brány našla presne hokejku číhajúceho MAXIMA FORTIERA, ktorý sa z medzikružia trafil presne a rozvlnil sieť!
    Asistencie: Eduard Šedivý, Adam Lapšanský

50:30
    Lapšanský pálil z prvej po tom, čo sa k nemu dostal odrazený puk, trafil stred brány, kde bol pripravený Janus.

51:21
    Hamerlíka preveril Geiger strelou od mantinelu z veľkej diaľky, toto bol jednoduchý zákrok pre brankára hostí.

52:02
    Ahlova strela spoza hráča presvišťala popri bráne, ktorú stráži Janus.

54:13
    Výbornú prácu odviedol ISTVAN BARTALIS, ktorý naznačil prihrávku, no puk si ešte potiahol a napokon zakončil švihom spoza hráča. Hamerlík bol na jeho strelu prikrátky. Navyše, pri žŕdke číhal ešte D. Szabo, ktorý bol pripravený dorážať či tečovať.
    Asistencie: D. Szabo, T. Campbell

56:39
    Vylúčenie v tíme Hydro Fehérvár AV19 (Mihaly – 2 min., sekanie).

57:28
    Capitals hrajú presilovú hru, no veľmi sa im nedarí, domáci hráči vyhadzujú všetky puky.

58:12
    Hamerlík už odkorčuľoval na striedačku! Bránka hostí zostáva prázdna.

58:43
    Hostia si nerozumeli, po icingu sa hra sťahuje do ich obranného pásma.

59:20
    Strela Ahla mierila do stredu brány, Janus skryl puk vo výstroji.

59:20
    Vylúčenie v tíme Hydro Fehérvár AV19 (Hari – 2 min.).

59:38
    Miklíkov príklep končí na zadnom mantineli.

Hráči Bratislava Capitals nestačili na svojho dnešného súpera, tím Fehérváru a podľahli mu 2:4. V najbližšom zápase sa predstavia už zajtra o 19:15 na ľade Vienna Capitals. (19:39:27)

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 15. Kuralt (Hari, Hargrove), 15. Erdely (Bartalis, Caruso), 20. Kahkonen (Geiger, Sarpatki), 55. Bartalis (D. Szabo, Campbell) – 39. Higgs (Fortier, Šedivý), 49. Fortier (Šedivý, Lapšanský)

iClinic Bratislava Capitals: Baroš (21. Hamerlík) – Culkin, Guimond, Šedivý, Bohunický, Romančík – Čajkovič, Hults, Ahl – Miklík, Bubela, Lapšanský – Fortier, Higgs, Hudec – Bezák, Buc, Lipiansky

Rozhodčí: Rencz, Soós – Muzsik, Váczi