Nitra – Nové Zámky 6:4 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Detva 1:4 (kon.) | Zvolen – Banská Bystrica 5:4 (po pr.)
Poprad – Košice 3:0 (kon.) | Miskolc – Michalovce 1:2 (kon.) | HC Slovan – Trenčín 4:3 (kon.)
HKM Zvolen
5:4 (3:0, 1:4, 0:0 - 1:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pondělí 28.12.2020, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 25. kolo

Prvá tretina patrila jasne Zvolenu, druhá naopak Banskej Bystrici. Tretia bola najbojovnejšia a hostia ju ubránili. Predĺženie trvalo iba 32 sekúnd, keď po Kelemenovej akcii rozhodol kanadský obranca Betker. Dva body ostávajú vo Zvolene, jeden putuje 15 kilometrov severne do Banskej Bystrice. Ďakujem za pozornosť a príjemný večer. (20:27:19)

60:32
    Zvolen dal gól!
    Najlepší domáci hráč zápasu Miloš Kelemen doslova lieta po ľade. Opäť unikol dvojici hostí, nasledoval strela švihom, ktorú Belányi dokázal iba vyraziť vedľa seba. Tam si však nakorčuľoval voľný BEN BETKER a poslal puk do prázdnej brány. Zvolen víťazí 5:4.
    Asistencie Miloš Kelemen a Mikko Nuutinen.

60:02
    Buly vyhrali hostia.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine bol Zvolen aktívnejší, nedokázal ale streliť vedúci gól. Nevybojoval si ani presilovku a Belányi sa rozchytal k slušnému výkonu. Nasledovať bude teda predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:53
    Winquis puk získal a vyviezol ho do útočného pásma. Posledná akcia základnej hracej doby.

59:05
    Kelemen sa cez trojicu hostí nepresadil a akcia domácich končí.

57:53
    Betker podržal puk na palici v súboji a vyzval do šance Nuutinena, jeho strelu ale gólman hostí vyráža, dokedy tento tlak vydrží...

57:13
    Kubka zaviezol puk do pásma a prihral Bondrovi, ktorý strelou ale minul bránu.

55:52
    Aktuálne v tlaku hostia, pekný teč Misteleho, ale puk šiel tesne mimo brány.

54:56
    Domáce mužstvo HKM Zvolen v obrovskej šanci. Bondra prešie obranou hostí a na ľavej strane našiel voľného Puliša, ten ale nedokázal zdvihnúť puk ponad betón Belányiho.

54:19
    Jakub Sukeľ v šancu a domáca obrana bola tentokrát úplne rozhodená a na kolenách. Hostia kľudne mohli aj skórovať a pri tom to bola celkom nevinná akcia. Napriek tlaku Zvolena mohlo byť všetko naopak.

53:52
    Ďalší Kelemenov teč a Belányi sa iba obzrel ponad rameno.

52:49
    Zuzin po pravom krídle ušiel a zakončil, opäť ale nepresne a iba do stredu brány.

52:05
    Ďatelinkovu strela zblokoval Hraško mimo brány.

Oddychový čas hostí.

51:40
    Domáci diktujú tempo hry a bojujú o tri body. Ďalšia výborná strela švihom od Gubančoka, nasledoval ale krásny semafor Belányiho.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 4. J. Mikúš (R. Bondra, Puliš), 15. Kelemen (Kubka), 20. Nuutinen (Melancon), 30. Kelemen (Puliš, J. Mikúš), 61. Betker (Kelemen, Nuutinen) – 26. J. Sukeľ, 29. Faško-Rudáš (Lamper), 32. Kabáč (Breton), 39. Faško-Rudáš (Tamáši, Lamper)

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Hraško (A), Ivan, Melancon, Kotvan, Kubka, Meliško – R. Bondra, J. Mikúš, Puliš (C) – Zuzin (A), Helewka, Nuutinen – Stupka, Tibenský, Kelemen – Marcinek, Gubančok, Chlepčok – Ďuriš (tréner – P. Oremus)
    HC´ 05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Ďatelinka (C), Žiak, Breton, Crevier-Morin, Demo, Petrinec, Ganz – J. Sukeľ, D´aoust, Lamper (A) – Mistele, Winquist (A), Faško-Rudáš – Kabáč, Tamáši, Marek Sloboda – Vyhonský, Giertl, Vybíral – Melcher (tréner – M. Chudý)

Rozhodčí: Baluška, Žák – J. Konc ml., D. Konc ml. (video – Lauff)