Jaroslavl – Kunlun 3:2 (kon.) | Minsk – N.Novgorod 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 4:1 (kon.)
Jokerit – Soči 3:2 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 4:1 (kon.) | Riga – Omsk 1:2 (kon.)
Dinamo Riga
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Avangard Omsk
Středa 27.01.2021, 18:30 • Arena Riga • KHL

Já děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:40:31)

Československá stopa

Do dnešního duelu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista. Jiří Sekáč vinou zranění, Šimon Hrubec proseděl celý mač jen na střídačce jako náhradní gólman.

Využití: 0 – 0

Třetí třetina tak nakonec žádnou branku nenabídla, blíže k ní měli hosté, když Kostin nedokázal trefit téměř prázdnou bránu. Domácí měli v závěru možnost přesilovky a zhruba minutu před koncem ještě odvolali brankáře, převahu šest na čtyři ale využít nedokázal a favorit zápasu, i s trochou štěstěny, tak těsné vedení udržel.

59:52
    Tohle už lotyšský celek nestihne, kotouč je opět v jeho obranné třetině.

59:35
    Omsk vyvezl kotouč do útočného pásma a ušetřil čas.

59:24
    Martinš Dzierkals střílel jen do protihráče.

58:53
    Nyní už Dinamo hraje power-play.

58:14
    Omsk vyhazuje a domácí zatím ke hře bez brankáře nesahají.

58:06
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Pavel Dědunov – 2 min., sekání). Hodně velké problémy pro hostující celek.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:40
    Ale už to jsou domácí, kdo vyrazil do útočného pásma.

57:30
    Omsk stále drží puk v útočném pásmu.

57:02
    Po rychlém výpadu donutili gólmana k zásahu a vybojovali vhazování v útočném pásmu.

56:46
    Hosté míchají s pukem ve svém pásmu a nikam se moc neženou.

56:07
    Takto to určitě nepůjde, Riga vyhazuje na icing a hra se tak stěhuje zpátky k jejímu brankáři.

56:00
    Ivan Nalimov raději podržel puk pod lapačkou a přerušil hru.

55:44
    Na druhé straně střílel nebezpečně Corban Knight, jenž mířil dobře do bližšího horního rohu, ale těsně minul.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 2. Dzierkals (Rihards Bukarts) – 23. Zernov (Kovalčuk, Šaripzjanov), 26. Jemelin (Knight, K. Kostin)

Dinamo Riga: Nalimov (Bruveris) – Zile, Scarlett, Maione, Mamčics, Sotnieks, Mateiko, Skvorcovs – Jelisejevs, Indrašis (A), Darzinš (C) – Roberts Bukarts, Gračov, Paršin – Rihards Bukarts, Švanenbergs, Dzierkals – Zyrjanov, Berzinš, Stoljarov (A) – Gegeris.
    Avangard Omsk: Bobkov (Hrubec) – Kaski, Jemelin (C), Čudinov, Běreglazov, Gotovec, Čisťakov, Šaripzjanov – Boucher, Knight, K. Kostin – Kablukov, Zernov, Kovalčuk (A) – Chochlačov, K. Semjonov, Tolčinskij – Dědunov, Stas (A), A. Potapov.

Rozhodčí: Naumov, Fateev – Viljugin, Lazarev