Boston – Pittsburgh 3:2 (po pr.) | Washington – NY Islanders 3:2 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 3:5 (kon.)
Buffalo – NY Rangers 3:2 (kon.) | Columbus – Florida 3:4 (1:2 po s.n.) | Nashville – Chicago 3:2 (po pr.)
Winnipeg – Edmonton 6:4 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 1:2 (kon.) | Dallas – Detroit 2:1 (po pr.)
Colorado – San Jose 7:3 (kon.) | Vegas – St. Louis 4:5 (1:2 po s.n.) | Arizona – Anaheim 0:1 (kon.)
Calgary – Toronto 3:4 (kon.)
Minnesota Wild
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Los Angeles Kings
Středa 27.01.2021, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Skončilo nám utkání mezi Minnesotou a Los Angeles. Hosté zvítězili 2:1, i když v celkovém součtu zápasu lepším týmem určitě nebyli. Králové získali dva body hlavně díky skvělému výkonu gólmana Cala Petersena, který dnes rozhodně předčil svého kolegu na druhé straně. Rozdílovou trefu utkání nakonec dal ve 46. minutě Carl Grundström.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek středečního rána. Na počtenou! (04:54:28)

59:54
    Cal Petersen zůstal klečet, neboť domácí jej opravdu zasypali velkým počtem střel.

59:29
    Suterovo nahození bylo tečováno těsně vedle levé tyče. Minnesota ale pokračuje v tlaku.

59:16
    Hned po buly to Anže Kopitar zkusil na prázdnou bránu. Opuštěnou svatyni ale minul, a proto přichází zakázané uvolnění.

59:09
    Čas na oddech také přichází. Divočáci spřádají poslední plány na to, jak závěrečnou minutu třetí třetiny sehrát.

59:09
    Los Angeles přežilo těžké chvíle. Cal Petersen ale přerušil hru a teď určitě přijde oddechový čas Minnesoty.

58:45
    Kevin Fiala nejprve nebezpečně vystřelil z levé strany. Petersen vyrazil před sebe a domácí se dostali k dorážce. Brankář Kings ale zatím odolává.

58:21
    Kaapo Kähkönen je na střídačce. Minnesota to zkouší v šesti.

57:52
    O puk se nyní bojuje v rohu kluziště v obranné třetině Los Angeles. Za chvíli zřejmě dojde k odvolání brankáře.

57:16
    Alex Iafallo si nedokázal přebrat na hokejku vyražený kotouč. Dumba se musel vrátit do vlastní třetiny.

56:56
    Hra se v těchto chvílích hodně kouskuje. Petersen musel být pozorný, neboť domácí znovu předvedli za bránou šikovný manévr.

56:48
    Po střele Jareda Spurgeona kotouč nebezpečně poskakoval ve vzduchu těsně u brány hostů. Cal Petersen ale před Zachem Parisem zakročil lapačkou a puk sebral.

56:16
    Hosté vyhazují tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Pětice hostujících hráčů okamžitě prchá na střídačku.

55:36
    Jonas Brodin vystřelil z vrcholu kruhu. Petersen toho moc neviděl, neboť před ním stál Parise. Měl nakonec štěstí, protože puk zamířil těsně vedle zadní tyče.

55:08
    Kevin Fiala dostal kotouč proti holi. Švýcarský útočník okamžitě střílel, ale svatyni Los Angeles minul.

54:36
    Trevor Moore je ve třetí třetině hodně aktivní. Nyní zkusil štěstí bekhendem, ale Kähkönen byl v danou situaci lepší.

54:06
    Greenway se snažil otočit okolo brány, ale až ke střele se nedostal. Obranný val Kings byl úspěšnější.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 42. J. Eriksson Ek (M. Foligno, Greenway) – 25. MacDermid (Athanasiou, J. Carter), 46. Grundström (Moore, Walker)

Minnesota Wild: Kähkönen (Hammond) – Dumba, Suter (A), Spurgeon (C), Brodin, Soucy, Cole – Fiala, Bjugstad, Parise (A) – Kaprizov, Bonino, Ma. Johansson – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway – Hartman, V. Rask, Sturm.
    Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, Roy, Clague, Walker, MacDermid – Iafallo, Kopitar (C), A. Kempe – J. Carter (A), Lizotte, Athanasiou – D. Brown, Vilardi, L. Andersson – Moore, Amadio, Grundström.

Rozhodčí: Rooney, South – Knorr, Baker