Boston – Pittsburgh 3:2 (po pr.) | Washington – NY Islanders 3:2 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 3:5 (kon.)
Buffalo – NY Rangers 3:2 (kon.) | Columbus – Florida 3:4 (1:2 po s.n.) | Nashville – Chicago 3:2 (po pr.)
Winnipeg – Edmonton 6:4 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 1:2 (kon.) | Dallas – Detroit 2:1 (po pr.)
Colorado – San Jose 7:3 (kon.) | Vegas – St. Louis 4:5 (1:2 po s.n.) | Arizona – Anaheim 0:1 (kon.)
Calgary – Toronto 3:4 (kon.)
Calgary Flames
3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Toronto Maple Leafs
Středa 27.01.2021, 03:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (05:45:20)

Přesilovky/využití: 1/4 : 1/2

Po závěrečné siréně ještě proudí emoce ve velkém. Jake Muzzin totiž nastřelil kotouč směrem ke klečícímu Matthewu Tkachukovi, který si takové zacházení nechtěl nechat líbit a šel do menší potyčky. Při odchodu do kabiny málem vzteky zdemoloval domácí střídačku. Nejen jeho mrzí další těsná porážka. Ani v jednom z posledních vzájemných utkání nepohráli Flames o více než jednu branku, přesto nemají na kontě jediný bod. Ve třetí třetině srovnání přišlo, to když Johnny Gaudreau přidal svou druhou trefu v utkání, využil přesilovku a upravil stav na 3:3. Jenže Toronto si zarytě kráčelo pro vítězství a v čase 52:14 rozjásal fanoušky tohoto celku Mitchell Marner, když využil přihrávky Austona Matthewse. Maple Leafs pak ustáli závěrečnou powerplay a vítají výhru v poměru 3:4.

60:00
    Už jen formální trest. Jake Muzzin si připisuje do svého rejstříku dvě minuty za nesportovní chování. Pukem úmyslně trefil Tkachuka, který poté vylétl jako čertík z krabičky.

59:58
    Giordanova střela neprošla přes hůl Gaudreaua, Monahanův pokus zase narazil do nohy Tkachuka a to je tečka za tímto zápasem.

59:48
    Mnoho nadějí už nezbývá, ale kotouč nahrnutý do brankoviště prošel tečí a Andersen ho chytá. Asi poslední buly tohoto utkání, ještě předtím timeout na straně Calgary.

59:41

59:22
    Andersen vypomáhá s vyhozením a Toronto se zatím brání velmi účinně.

58:57
    Kotouč už podruhé těsně míjí odkrytou bránu. Z přesilovky zbývá 40 vteřin.

58:35
    Gaudreau ve velké šanci minul, domácí už operují na ledě se šesti hráči, ale zatím bez účinku.

58:06
    Johnny Gaudreau už mohl pálit z ostrého úhlu, před brankou se ale nabídl Mikael Backlund a pokažený pas vyhání Flames z pásma.

57:47
    Okamžité vyhození zvedá akcie Toronta v tomto oslabení.

57:41
    Teď ale možná klíčový moment. Joey Anderson chtěl kotouč co nejrychleji dostat z nebezpečného prostoru, jenže překonal i mantinel a v lepším případě si odsedí dvě minuty za zdržování hry.

57:23
    Toronto se logicky připravuje na bránění hubeného náskoku a hraje, jak nejjednodušeji to jde. Giordanova střela je zastavena dalším blokem.

56:27
    Simon pomáhá s bojem o pobyt v útočném pásmu. Juuso Välimäki poté nahazuje na bránu, ale opět nepřesně. Vteřiny tak našetří Simmonds, když cestou ještě rozdá pár bodyčeků.

55:52
    Hanifin dlouho vyčkával se střelou, a tak se na blok dobře přichystal Holl. Puk tedy neprošel až k brankáři Andersenovi.

54:43
    To byla další velká šance elitního útoku Maple Leafs. Matthews využil Brodieho pro průnik do útočné třetiny, pak se s Marnerem snažil dobývat branku domácího celku, ale skvěle se předvedl Jacob Markström.

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 22. J. Gaudreau (Monahan, Hanifin), 35. Lucic (Välimäki, Backlund), 50. J. Gaudreau (Monahan, Giordano) – 4. Simmonds (Holl, Vesey), 15. Matthews (Marner, Rielly), 23. Boyd (Engvall, Muzzin), 53. Marner (Matthews, Rielly)

Calgary Flames: Markström (Rittich) – Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Välimäki, N. Nestěrov – J. Gaudreau, Monahan, Simon – M. Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – S. Bennett, Backlund, Leivo – Lucic, D. Ryan, Nordström.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Rielly (A), Brodie, Muzzin, Holl, Lehtonen, Bogosian – Vesey, Matthews (A), Marner (A) – I. Michejev, Tavares (C), W. Nylander – Hyman, Kerfoot, Simmonds – Engvall, Boyd, J. Anderson.

Rozhodčí: Furlatt, Schlenker – Nansen, Mills