Mountfield HK – K. Vary 2:8 (kon.) | Sparta – Slavia 2:3 (0:1 po s.n.) | Třinec – Olomouc 8:3 (kon.)
Pardubice – Motor ČB 5:1 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 6:3 (kon.) | Slavia – K. Vary 3:0 (kon.)
Mountfield HK
6:3 (5:0, 1:1, 0:2)
HC Sparta Praha
Neděle 15.08.2021, 13:00 • Malá hala • Billa Cup • O 3. místo

Mountfield přetavil excelentní vstup do utkání ve vítězství 6:3 a bere bronzové medaile! (14:25:27)

37:50
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak pozor, tohle možná bude ještě drama! Konec osmatřicáté minuty přináší druhou branku FRANTIŠKA NETUŠILA – 6:3! Asistence: David Hrubý.

34:24
    Sparťané to ještě nevzdávají, FRANTIŠEK NETUŠIL překonává hradeckého brankáře – 6:2! Bez asistence.

30:01

30:00

29:59
    Hradec právě vstřelil branku!
    Mountfield v poslední sekundě periody odpovídá a k bronzové medaili už má hodně blízko! Druhou třetinu uzavírá TOBIÁŠ VÍTEK – 6:1! Asistence: Dominik Pavlík.

16:21
    Pražané zkraje druhé části využívají přesilovku a stahují manko na čtyři branky! Na střeleckou listinu se zapisuje DANIEL NOVOTNÝ – 5:1! Bez asistence.

15:01

Z bitvy o bronz uběhlo jen patnáct minut, o jejím vítězi je ale dost možná rozhodnuto už nyní. Sparťané první třetinu v Malé hale nezvládli a inkasovali hned pětkrát. Pokud chtějí ještě průběh střetnutí zdramatizovat, budou muset pořádně přidat. A to rychle.

15:00

11:23
    Tak tohle už zavání pořádným debaklem, Mountfield po jedenácti a půl minutách hry vede 5:0! Tentokrát skóroval TOBIÁŠ VÍTEK! Asistence: Dominik Pavlík, Josef Janeček.

08:41
    Hradečtí borci si vybíjí frustraci z ranního střetnutí a přidávají další gól, po zakončení FRANTIŠKA PAULUSE je to 4:0! Asistence: Jakub Hornych, Radek Vencl.

08:11
    Východočeský brankový uragán v Malé hale zuří dál, ADAM NOVOTNÝ upravuje na rozdíl tří branek – 3:0! Asistence: Štěpán Černý, Josef Janeček.

07:17
    A už je to o dvě branky! Další gól do domácí sítě posílá JAN MAREK – 2:0! Asistence: Oliver Forejtek.

06:08
    Mountfield jde do vedení, střelou nad vyrážečku Tvrzníka v sedmé minutě překonal DOMINIK PAVLÍK – 1:0! Bez asistence.

00:01

Utkání o bronz nejspíš odstartuje s mírným zpožděním, v Malé hale ještě probíhá předzápasové rozbruslení.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 7. Pavlík, 8. Marek (Forejtek), 9. Novotný (Černý Š., Janeček), 9. Paulus (Hornych, Vencl), 12. Vítek (Pavlík, Janeček), 30. Vítek (Pavlík) – 17. Novotný, 35. Netušil, 38. Netušil (Hrubý)

Mountfield HK: Šimon, Záruba – Černý Š., Forejtek, Janeček, Marek, Pánek, Vencl, Bednář, Černý D., Frolík, Hornych, Novotný, Paulus, Páleník, Šichan, Vítek, Pavlík.
    HC Sparta Praha: Sádlo J., Tvrzník – Adamec, Malinek, Němec, Žukovský, Cichoň, Kurka, Vaněk, Novotný, Netušil, Šadrin, Příhodová, Hlinka, Sádlo V., Trachta, Dufek, Hrubý, Hust, Filip.