Espanyol – Atlético 1:2 (kon.) | Osasuna – Valencia 1:4 (kon.) | Cádiz – Real Sociedad 0:2 (kon.)
Real Madrid – Celta Vigo 5:2 (kon.)
Espanyol Barcelona
1:2 (1:0)
Atlético Madrid
Neděle 12.09.2021, 14:00 • RCDE Stadium (Barcelona) • Španělská LaLiga • 4. kolo

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle. (16:10:52)

Atlético vybojovalo v tomto zápase velmi cennou výhru

Druhý poločas nabídl velké drama, po kterém se z tribun ozývá pískot fanoušků Espanyolu na adresu rozhodčích. Hosté předvedli ve druhém dějství úplně jiný výkon a v některých chvílích dostali domácí pod velký tlak, přes skvěle organizovanou domácí obranu si ale moc šancí nevytvořili. Lemar sice už v 53. minutě překonal domácího brankáře Diega Lópeze, jeho gól ale kvůli ofsajdu Suáreze neplatil a vyrovnání se nakonec hosté dočkali až v 79. minutě, kdy skóroval Yannick Carrasco. Když už se v dlouhém přidaném čase (který nakonec trval až 12 minut) zdálo, že zápas skončí remízou, tak v posledním útoku Atlética si narazil Thomas Lemar míč s Carrascem a svou akci zakončil vítěznou brankou.

Espanyol si tak navzdory výbornému výkonu neodnesl z tohoto utkání ani jeden bod a pruběžně je se 2 body na 16. místě. Atlético se posunulo do čela španělské LaLigy.

90+12

90+11
    Žlutou kartu za nesportovní chování dostává João Félix (Atlético Madrid).

90+11
    Žlutou kartu za nesportovní chování dostává Nico Melamed (Espanyol Barcelona).

90+11
    Melamed v souboji o míč vletěl do Félixe, jenž ho poté odstrčil. Po tomto souboji vznikla velká šarvátka, kterou ještě musí rozhodčí řešit.

90+9
    Atlético právě vstřelilo branku!
    Hosté v neuvěřitelném závěru zápasu otáčejí skóre! THOMAS LEMAR si potáhl míč k šestnáctce, před kterou si ho narazil s Carrascem a po jeho zpětné přihrávce do šestnáctky se ocitl sám před Diegem Lópezem. Ten jeho střelu sice zasáhl rukou, zákrok se mu ale nepovedl a míč jen srazil do levého horního rohu své branky. Asistence: Yannick Carrasco.

90+8
    Žlutou kartu za podražení protihráče v souboji o míč před šestnáctkou Espanyolu dostává Yannick Carrasco (Atlético Madrid).

90+7
    Atlético se hned vrátilo na útočnou polovinu, domácí už ale ani zdaleka neútočí v plném počtu, a tak musí hosté útočit „do plných“.

90+6
    Žlutou kartu za zdržování hry dostává trenér Vicente Moreno (Espanyol Barcelona).

90+6
    Domácí se dostali na polovinu Atlética, po několika přihrávkách před šestnáctkou ale přišel z této akce jen Darderův centr zprava, který chytil brankář hostů Oblak.

90+5
    Hosté hned otočili hru na opačnou stranu a míč se dostal na levé křídlo k Lodimu, jenž z první vypálil vysoko nad domácí branku.

90+4
    Melamed se rozběhl za odkopem z vlastní poloviny hřiště, od míče ho ale čistě odtlačil Savić, jehož Melamed navíc fauloval.

90+3
    Carrasco si navedl na pravé straně šestnáctky míč na pravačku a tvrdou střelou po zemi mezi nohy Pedrosy minul vzdálenější tyč Lópezovy branky jen o centimetry.