Č. Budějovice – Karviná 3:1 (kon.) | Ostrava – Bohemians 1905 4:1 (kon.) | Pardubice – Plzeň 0:1 (kon.)
Zlín – Sparta 2:5 (kon.)
FC Baník Ostrava
4:1 (1:1)
Bohemians Praha 1905
Sobota 25.09.2021, 16:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 9. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou. (17:59:22)

Je konec a tři body zůstávají v Ostravě. Přitom se vítězství nerodilo vůbec snadno, jelikož ve 10. minutě šli hosté do vedení. Centr Ljovina přetavil ve vedoucí gól Jan Chramosta. Oba celky poté měly další šance na vstřelení branky, ale ujala se až akce z 38. minuty, kdy se po odrazu prosadil Lukáš Budínský.

Baník měl poté dobrý vstup do druhé půle. Ve 48. minutě využil chyby Bačkovského Nemanja Kuzmanović, jenž dokonal obrat. Ostrava mohla záhy přijít o vedení, ale Bederka hrubku Laštůvky nepotrestal. Ostravu totiž zachránila tyč. Poté se již trefovali jen domácí. V 66. minutě přetavil roh Fleišmana ve třetí gól Jakub Pokorný. V 74. minutě posléze centroval Ndefe a hlavičkou přidal čtvrtou branku Ladislav Almási.Ostrava navíc od 78. minuty dohrávala v deseti, kdy byl po druhé žluté kartě při sporné situaci vyloučen Nemanja Kuzmanović. Baník ale zbytek utkání ubránil a po výhře 4:1 zůstává v lize stoprocentní a zároveň poskočil na třetí místo ve FORTUNA:LIZE.

90+3

90+3
    Žlutou kartu dostává Jan Vondra (Bohemians Praha 1905).

90+1
    Prudký centr z pravé strany nedokázal zakončit Tetour a akce Ostravy tak záhy skončila.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Baník se z nabídnuté standardky neprosadil, ale ještě bude moci rozehrávat roh.

89
    Sor přesprintoval svého obránce a uháněl za míčem, u kterého byl dříve než vybíhající Bačkovský. Ten poté domácího hráče kousek od rohu šestnáctky stáhl, za což sudí Franěk tasí jen žlutou kartu.

87
    Jakub Fulnek převzal na hranici ofsajdu přihrávku, nicméně jeho rána z hranice pokutového území skončila v rukavicích Jana Laštůvky.

87
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Ibrahim Keita, přichází Jakub Fulnek.
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Gigli Ndefe, přichází Dyjan Carlos de Azevedo.
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Ladislav Almási, přichází Yira Sor.

85
    Ljovin vzal zodpovědnost na sebe a rychlý kontr Bohemky zakončil střelou z levé strany vápna. Laštůvka ale jeho přízemní pokus pokryl.

84
    Köstl u lajny zasáhl rukou do obličej Almásiho a sudí Franěk píská faul. Jednalo se o totožný zákrok, za který před malou chvílí obdržel žlutý kartónek Kuzmanović, nicméně nyní se žlutý trest nekoná.

83
    Fleišman dobře pohlídal situaci před dotírajícím Koubkem a Laštůvka tak bude moci odkopovávat od své brány.

81
    Dnešní duel sleduje 6 969 diváků.

78
    Trochu kontroverzní moment, po kterém bude Baník dohrávat v deseti! Kuzmanović byl celou dobu, co vedl míč, evidentně a viditelně táhán soupeřem. Poté při zasekávačce zasáhl domácí hráč soupeře do obličeje a sudí Franěk tasí druhou žlutou kartu a posléze také červenou pro Kuzmanoviće. Faul jednoho z Klokanů přešel bez povšimnutí.
    74. Ladislav ALMÁSI - 4:1

74
    Baník právě vstřelil branku!
    Slezané vzápětí přidávají čtvrtý gól a jsou velmi blízko vítězství! Vynikající centr z pravé strany vyprodukoval Ndefe, jenž vytvořil gólovku pro LADISLAVA ALMÁSÍHO, který parádní hlavičkou rozvlnil síť hostující brány počtvrté.

73
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Daniel Krch, přichází Vojtěch Novák.
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Martin Dostál, přichází Martin Nový.
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Matěj Koubek.
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Tomáš Necid.

71
    Kaloč nejprve velmi dobře vybojoval míč, ale poté pokazil snadnou přihrávku a hrací předmět odevzdal zpět soupeři.

Radomír Fukala

Branky: 38. Budínský, 48. Kuzmanović, 66. J. Pokorný (Fleišman), 74. Almási (Ndefe) – 10. Chramosta (Ljovin)

Karty:   53. Kuzmanović (OVA) – 54. M. Dostál (BOH), 89. Bačkovský (BOH), 90+3. Vondra (BOH)   78. Kuzmanović (OVA)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 3:8. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:1.
    FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Ndefe (87. de Azevedo), Svozil, Lischka, Fleišman – Kuzmanović, Tetour, Budínský (57. Kaloč), Potočný (57. J. Pokorný) – Almási (87. Sor), Jiří Klíma (67. D. Buchta).
    Náhradníci: Budinský – Sor, D. Buchta, J. Pokorný, Kaloč, Juroška, de Azevedo.

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – M. Dostál (73. Nový), Köstl, Krch (C) (73. V. Novák), Vondra – Ljovin, Květ – Keita (87. Fulnek), Hronek (73. Necid), Bederka – Chramosta (73. Koubek).
    Náhradníci: P. Le Giang – Fulnek, Koubek, V. Novák, Vacek, Nový, Necid.

Rozhodčí: Franěk – Caletka, Leška