Rennes – PSG 2:0 (kon.) | Angers – Méty 3:2 (kon.) | Lorient – Clermont Foot 1:1 (kon.)
Monaco – Bordeaux 3:0 (kon.) | Nantes – Troyes 2:0 (kon.) | Lille – Marseille 2:0 (kon.)
Saint-Étienne – Lyon 1:1 (kon.)
FC Lorient
1:1 (0:1)
Clermont Foot
Neděle 03.10.2021, 15:00 • Stade du Moustoir (Lorient) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 9. kolo

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů nejen z Ligue 1 zase někdy na počtenou! (17:02:01)

Clermont získal v Lorientu cenný bod

Začátek zápasu se nesl ve svižném tempu. Jako první zahrozili ze standardky domácí. Nízký centr propadl na zadní tyč, kam si sbíhal Houboulang Mendes. Ve vysoké rychlosti neměl přesnou mušku a Desmasovu branku minul. Hosté odpověděli v 15. minutě gólem. Mohamed Bayo si naběhl za obranu pro geniální pas Vitala N'Simby a z pravé strany vápna zamířil ke vzdálenější tyči. Guinejec se v této sezoně radoval už popáté. Zanedlouho poté mohlo být srovnáno. Vincent Le Goff zakončoval z levé strany vápna volejí o zem. Do kopu však vložil více energie než by bývalo bylo zdrávo, takže míč po odrazu o trávník přeskočil břevno. Kreativita se však postupem času vytrácela a stále častěji se hrálo mezi šestnáctkami. Až těsně před pauzou převzal Mohamed Bayo přihrávku proti noze a střelou do protipohybu přinutil Paula Nardiho k ne úplně jednoduchému zákroku na zemi.

Domácí vyrovnali v 54. minutě. Julien Laporte si naběhl před branku na centr ze standardky a hlavou uklidil míč pod břevno. Hra se poté na půl hodiny uklidnila. Vzruch vzbudila až situace z 82. minuty, kdy se po pádu Elby Rašaniho Clermont dožadoval penalty. Hlavní rozhodčí měl na celou věc vlastní pohled a zákrok vracejícího se Houboulanga Mendese viděl jako křišťálově čistý. Závěrečná desetiminutovka se obešla bez vážnější šance na jedné či druhé straně, takže zápas skončil za stavu 1:1 spravedlivou remízou.

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 2:2.
    Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 19:12.

90+3

90+3
    Arthur Desmas si s odkopem dává na čas. Ví, že po jeho provedení rozhodčí zápas ukončí.

90+1
    V první ze tří nastavených minut hraje Clermont zanďoura. Je jasné, že remíza z venkovního hřiště má pro něj významnou hodnotu.

90
    Nebojácný Stéphane Diarra pronikl do vnitra hostující šestnáctky a v ní absolvoval nerovný souboj se dvěma stopery. Ti ho od balonu nakonec odtlačili, ale neměli to vůbec snadné.

89
    Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jason Berthomier, přichází Jonathan Iglesias.

88
    A z hlediště se ozývá pískot. Fanoušci by rádi viděli aktivnější napadání soupeřovy rozehry.

87
    Clermontští si za dohledu nečinných protihráčů vyměňují přihrávky poblíž vlastní šestnáctky.

85
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Theo Le Bris.

85
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Quentin Boisgard.

84
    Christophe Pelissier chystá dvojnásobné střídání.

83
    Namísto penalty byl nařízen pouze roh. Jason Berthomier našel na přední tyči Johana Gastiena, jenž přehlavičkoval domácí branku.

82
    Elba Rašani se rozčiluje na hlavního arbitra poté, co při kontaktu s vracejícím se Houboulangem Mendesem spadl ve vápně. Rozhodčí má na celou věc svůj pohled, Clermont si penaltu nekopne.

81
    Deset minut před koncem je stav 1:1. Dokáže Lorient či Clermont strhnout vedení na svou stranu a zvítězit, nebo si oba týmy mezi sebou body rozdělí?