Benátky n/J – Havířov 1:3 (kon.) | Jihlava – Třebíč 4:5 (1:2 po s.n.) | Vsetín – Slavia 5:0 (kon.)
Kolín – Ústí n/L 5:1 (kon.) | Šumperk – Prostějov 3:4 (1:2 po s.n.) | Kadaň – Sokolov 3:4 (kon.)
Poruba 2011 – Litoměřice 2:3 (kon.) | Přerov – Vrchlabí 3:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
HC Stadion Litoměřice
Středa 06.10.2021, 18:00 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 8. kolo

Z dnešního večera je to ode mne vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (20:23:12)

Poslední třetina byla o tom, kdo má více síly na přetlačované misi. Hodně bruslení, hodně skákavých puků a odrazů od všeho možného utvářely hru nekonstruktivní a plnou zvratů. Na pozoru se musel mít na ledě každý hráč. Nakonec si výhru uzmuly Litoměřice, když v sedmé minutě třetího dějství poslal puk do brány Přemysl Svoboda a jak se později ukázalo, byla to branka vítězná.
    Domácí v závěru zkusili hru bez gólmana, což vedlo k šancím, jenže ne do černého. Hosté uhájili roli favorita i hubené vedení a z Poruby odjíždí se třemi body.

Utkání sledovalo z tribun 670 diváků.

59:57
    Kankovo napřažení letí až na Krále, který si skákavý puk chytil.

59:50
    Icing Poruby. Muštukovs se vrací do brány.

59:37
    Kozákova dělovka je odražena od Jebavého brusle mimo brankoviště.

59:30
    Poruba hraje bez gólmana. Vhazuje se před Králem.

58:58
    Gumana zastavuje na mantinelu Pinkas.

58:25
    Icing Poruby.

58:15
    Bitten s Gřešem operují pod střídačkou hostů a loví s Procházkou a Jíchou puk.

57:20
    Muštukovskovy betony zaduněly po střele Ticháčka.

56:50
    Kozákova střela končí na betonech, následně má možnost skórovat Korkiakoski. Litoměřická obrana hájí náskok všemi prostředky.

56:34
    Vhazování po pravé ruce hostujícího gólmana vyhrává Jícha, ale zahrává zakázané uvolnění.

56:33
    Domácí nepouští soupeře přes střední pásmo a vysloužili si tak další gólovou šanci. Král drží jednobrankový náskok.

55:25
    Guman zastavuje na útočné modré ve středním pásmu puk nahozený Holým a vybízí tak Tomana k obratu k bráně. Král nemusí zasahovat. Litoměřická obrana pracuje výborně.

54:56
    Guman vypichuje kotouč do středního pásma. Koláček ale hru otáčí zpět a Muštukovs zasahuje holí.

54:40
    Jebavého projektil končí na zadním mantinelu. Následně střílí mezi kruhy Procházka. Muštukovs má puk v lapačce.

53:50
    Réway protahuje nahrávku do útočné třetiny, kde ale nedojíždí oražený puk Korkiakoski. Blíže jej má Procházka a tak se hra přesouvá před porubskou svatyni.

53:10
    Špaček se prodírá kolem mantinelu přes Přikryla.

52:49
    Muštukovs kryje pokus Sihvonena.

52:44

52:37
    Dělovka Bittena končí na zadním mantinelu.

52:20
    Až nyní se usazuje RT TORAX v pásmu. V samém závěru přesilovky.

51:46
    Toto oslabení se Litoměřicím daří bránit vyhazováním kotoučů a kouskováním hry.

51:34
    Tentokrát domácí zastavuje v útoku ofsajd.

51:08
    Porubané zahráli vysokou holí a bude se vhazovat ve středním pásmu blíže Muštukovsově bráně.

50:52
    Tentokrát RT TORAX buly nevyhrává. Ve středním pásmu si ale puk sbírá a snaží se dostat do útočné třetiny.

50:44
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Marcel Kottek – 2 min., podrážení).

50:29

50:09
    RT TORAX má další zámek. Jenže Kozákovi kotouč přeskakuje hůl a domácí tak musí vyklidit pásmo.

49:46
    Liotměřice mohou vystřídat. Puk je u porubské brány.

49:17
    Opět Husa na ose. Puk se odráží od bruslí mimo brankoviště.

48:59
    Kolotoč nahrávek ukončuje Husa střelou nad ledem. Král i přes hráče puk objevil a má jej v lapačce.

48:29
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Holý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

48:15
    Kolem mantinelu se protáhl Jenyš. Byl zastaven Kottkem a Svobodou.

47:36
    Korkiakoskimu zablokoval hůl Jebavý, takže s připravované střely nic nebylo.

47:23
    Guman se dostal za obranu a svůj únik zakončil střelou. Byl dojet obráncem Ticháčkem a dotlačen na gólmana. Ten zůstal za brankou na chvíli ležet.

46:48
    Po střele Pajera se vhazuje po levé ruce porubského gólmana.

46:40
    46:27 Přemysl SVOBODA - 2:3

46:27
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Po dlouhých tahanicích o puk proměňuje šanci PŘEMYSL SVOBODA. Asistence: Josef Koláček a Tomáš Urban.

46:10
    Jícha s Procházkou prověřili porubskou obranu.

45:40
    Korkiakoski se Špačkem před Králem nejsou úspěšní.

45:20
    Kadlec dává puk na modrou a Ticháček trefuje jen Hoťka.

44:40
    Gřeš si nerozuměl na modré s Žovincem a soupeř tak může do útoku.

44:24
    Icing Litoměřic.

44:02
    Porubský brankář přerušuje hru zákrokem po střele Sihvonena.

43:50
    Vachovec posouvá puk hlouběji do útočné třetiny. Tam si jej ale sbírá Pinkas a posouvá hru na Muštukovse.

43:05
    Jednoduchými nahrávkami se RT TORAX dostal do útočné třetiny. Hosté si s útokem poradili a v jejich útočné snaze je zastavuje ofsajd.

42:11
    Žovincova střela končí Královi na hokejce a poté na druhé straně pásma.

41:40
    Kadlec střílí z otočky skoro z brankové čáry. Muštukovs si pravou tyč dobře utěsnil.

41:10
    Procházku do brankoviště natlačil Husa a spolu posunuli bránu. Bude se vhazovat po pravici porubského gólmana.

40:26
    Nahrávka od zadního mantinelu našla Přikryla, který ale bránu střelou míjí.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:41.

Tvář utkání změnilo vyloučení Jana Výtiska na pět minut plus do konce utkání. Početní výhodu se domácím podařilo brzy proměnit ve vyrovnání dorážkou a důrazem Michala Vachovce. Z dalšího pokračování přesilovky si RT TORAX sám ukrojil dvě minuty, kdy šel sám do čtyř. Nejdramatičtější pasáží třetiny byl bezesporu její závěr, kdy Litoměřické dostávala porubská obrana do frustrace. Hosté několikrát netrefili prázdnou bránu. Domácí borci se obětavě vrhali do střel a Muštukovsovi pomáhali uhájit nerozhodný stav. Na druhé straně měl šance Špaček a Korkiakoski.

40:00

39:58
    Třetina se dohraje v levém rohu porubského obranného pásma.

39:37
    Szathmáryho střela od modré je vyražena do rohu. Následuje šance pro Špačka.

39:30

38:42
    Korkiakoski nastřeluje tyč.

38:30
    Na opačné straně se nedaří proměnit svou další šanci Špačkovi. Král přerušuje hru.

38:07
    Teď se za hlavu chytá Kottek. Brána zela prázdnotou a přesto se puk jím vystřelený neproměňuje v gól.

37:12
    Koláček dnes nemá proti porubskému brankáři štěstí. Muštukovs se rychle vrátil do brankoviště do pozice ležmo a zabránil tak střele z mezikruží projít do brankové sítě.

36:42
    Kadlece ve středním pásmu zastavuje Husa bodyčekem.

36:00
    Střela Hoťka končí na zadním mantinelu.

35:10
    Poruba se ubránila dalšímu tlaku a může sama zahrozit.

33:02
    Muštukovs zastavil puk, ale rozhodčí nepískal. Viděl kotouč za porubským brankářem a to také diváci, kteří domácího gólmana upozornili. Chlubna byl o chvilku později u puku, aby jej zasunul za brankovou čáru, která byla cca 20 cm vzdálená. Muštukovs se rychle otočil a zabránil změně stavu skóre.

32:07
    Koláčkova schovaná střela našla porubskou vyrážečku. Následně se pokusil z osy hřiště překvapit Chlubna.

31:30
    Střela Kadlece letí kolem vzdálenější tyče v úctihodné vzdálenosti. Porubský gólman zasahovat nemusel.

30:42
    Jenyš byl u kotouče dřív takže se icing nepíská. Kanko na druhé straně nedosáhl na puk .

30:24
    Král likviduje pokus Špačka.

30:05
    Špatnou rozehrávku Poruby mohl potrestat Válek. Mířil ovšem hodně nad branku.

29:58
    Houdek dával puk zadovkou po mantinelu a tím se provinil hrou přes všechny čáry. Bude se vhazovat po pravici Muštukovse.

29:42

29:36
    Kozákova střela končí u Krále ve výstroji. Bude se vhazovat v levém kruhu litoměřického obranného pásma.

28:21

27:22
    Jelikož Husa zahákoval Válka, nařizuje sudí trestné střílení. To Lukáš Válek neproměňuje, protože měl Muštukovs dobře sklapnuty betony.

26:21
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Ervins Muštukovs – 2 min., hákování). Trest odpyká Guman.
    25:23 Michal VACHOVEC - 2:2

25:23
    Poruba právě vstřelila branku!
    Kolotoč nahrávek a střel ukončuje dorážkou MICHAL VACHOVEC přes rameno Krále. Asistence: Jakub Husa a Markus Korkiakoski.

24:42
    Jan Výtisk 5+20 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

24:40
    Réway zůstává ležet pod mantinelem po střetu s Výtiskem.

24:20
    Kozákovu dělovku schytal Gřeš, který projížděl pásmem, aby Královi zaclonil výhled.

23:53
    Hosté se v útočné třetině nezdrželi. Puk jim z hokejek sebral Kozák a na zteč mohl jít Špaček. Ovšem zamotaly se mu brusle s pukem a z úniku nebylo nic.

23:30
    Špaček namířil puk vysoko nad horní tyč.

22:22
    Korkiakoskiho pohyb před brankovištěm mohl být pečetěn vyrovnáním. Král se rychle přesunul k pravé tyči.

21:40
    Král se špatně zorientoval a přenechal kotouč za brankou Špačkovi. Pohotovost obránce Jebavého zabránila vyrovnání.

21:18
    Ofsajd Litoměřic.

21:14
    Pinkas zachytil rozjetého Kanka a dostává puk zpět do středního pásma.

20:53
    Král přerušuje hru po střele Špačka. Vhazování e připravuje po jeho levé ruce.

20:24
    Korkiakoski zavezl kotouč do třetiny, kde nahrál najíždějícímu Vachovci. Král jeho bekhendovou střelu drží mezi betony.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:49.

Porubě stačilo 26 vteřin na otevření střelecké listiny. Markus Korkiakoskivyužil rychlosti nové porubské akvizice Réwaye, který dopravil puk do pásma a střelou nad vyrážečku překvapil Krále. Vedení Porubě vydrželo do poloviny třetiny, kdy po sílícím tlaku překonal Muštukovse Lukáš Válek. O tři minuty později už byly misky vah nakloněny na stranu Litoměřic. Ondřej Procházka nebyl nikým mezi kruhy bráněn a na střelu švihem tak měl dostatek času. RT TORAX měl několik velkých šancí vyrovnat, hlavně v početní výhodě, ale Král jednobrankové vedení udržel až do přestávky.

20:00

19:38
    Szathmáry uhájil třetinu a na konci akce se ocitl v šanci před gólmanem Špaček. Dorážky končí na Králových betonech.

19:25
    Z bule střílí Jenyš. Král puk odpaluje na druhou stranu pásma.

19:22

19:00
    Domácí si vypracovali šanci ke střele. Skóre se nemění.

18:02
    Výborný obranný zákrok Szathmáryho, který zastavuje samostatný únik Urbana. Následná nahrávka hostujícího útočníka z otočky do středu hřiště nachází Koláčka, ale jemu puk sjíždí z čepele a Muštukovs nemusel zasahovat.

17:15
    Výtisk přišel o hůl a v útočení tak nemohl pokračovat . Na zteč se vydal Korkiakoski s Vachovcem.

16:43
    Kanko dostává na obranné modré puk do jízdy a zakončuje střelou nad ledem. Bude se vhazovat po levici Krále.

16:19

16:16
    Poruba zahrává zakázané uvolnění tři vteřiny před vypršením trestu Lukáše Válka.

15:02
    Nabito dostává na pravém křídle Kozák, ovšem i jemu se nedaří trefit odkrytou polovinu Královy brány.

14:40
    Jenyš byl v parádní pozici, ale prázdnou, tedy odkrytou bránu netrefuje.

14:19
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Lukáš Válek – 2 min., vysoká hůl).

13:50
    Gumanova střela je Králem jen vyražena, což gólman netuší a puk má pod bruslemi. Jenže než se domácí forvard ke kotouči dostane, odpaluje jej obrana do pravého rohu.
    12:37 Ondřej PROCHÁZKA - 1:2

12:37
    Opět rychlá akce v útočné třetině a pohotová střela na bránu v podání ONDŘEJE PROCHÁZKY otáčí stav utkání ve prospěch hostů. Asistence: Josef Jícha a Martin Kadlec.

11:38
    Gřeš s Gumanem zaváží puk do útočné třetiny. Ticháček s Jebavým si se soupeři poradili. Na druhé straně má Muštukovs puk v náručí po střele Sihvonena.

11:20
    Réwayova nahrávka přes pásmo končí na holi Přikryla. Střela Válka končí v ochranné síti.

11:06
    Dlouhá nahrávka na Vachovce byla opravdu dlouhá. Píská se icing.

10:45
    Poruba je v ofsajdu.

10:35
    Střela Tomana jde těsně kolem brány.
    09:26 Lukáš VÁLEK - 1:1

09:26
    Tlak v útočné třetině a dobrá orientace při odražených kotoučích se vyplatila LUKÁŠI VÁLKOVI, který v polovině třetiny vyrovnává. Asistence: Riku Sihvonen a Roman Přikryl.

09:18
    Střela Svobody míří mimo bránu.

09:06
    RT TORAX zahrává zakázané uvolnění.

08:31
    Husa je při rozehrávce bráněn Urbanem. Přesto se porubskému obránci daří nahrát do jízdy Gumanovi. Stadion ovšem dobře brání modrou čáru a hra se opět otáčí k porubské brance.

08:13
    Puk je mimo hrací plochu.

07:40
    Holému puk při střele sjel. zachytil jej Bitten a dostává hru do střední třetiny.

06:50
    Vhazovalo se ve středním pásmu. Litoměřice se dostávají před porubskou branku a Sihvonene s jebavým se pokouší najít cestu k vyrovnání.

06:39
    Střelu Přikryla Muštukovs zachytil, ale najel na něj Jebavý a to se nelíbilo Voráčkovi. Za brankou dal porubský obránce jasně najevo, že takto ne!

06:29

05:43
    Réway s Husou založili útok a na jeho konci byl obranný zákrok Jíchy, který se dostal k odraženému puku a poslal jej přes všechny čáry.

05:26
    Ofsajd Poruby. Husa neudržel hru v pásmu.

05:16
    Bittenova dělovka přerušuje hru. Král má puk ve výstroji.

05:00
    Kozákovi se nedaří střílet z první. Jednou mu kotouč projel pod hokejkou, podruhé mu puk sjel z čepele a puk mířil mimo tři tyče.

04:29
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Procházka – 2 min., podrážení).

03:50
    Muštukovs neměl moc práce, přestože hosté okupovali útočnou třetinu a stříleli z jakékoliv pozice.

02:17
    Král si dobře pohlídal pravou tyč při úniku a svižném bruslení Tomana.

02:15
    Hraje se nahoru dolů a nebýt rychlého gólu Poruby, dala by se hra označit za vyrovnanou. Obrany na modrých čarách jsou nepropustné.

01:35
    Ofsajd Poruby.

01:00
    00:26 Markus KORKIAKOSKI - 1:0

00:26
    MARKUS KORKIAKOSKI si sjel na kruh poté, co v rohu Réway vybojoval osobní souboj a střelou zápěstím dostává Porubu do vedení. Královi puk prosvištěl kolem vyrážečky. Asistence: Martin Réway a Michal Houdek.

00:15
    Litoměřice sice vyhrály úvodní buly, ale v útočné třetině o kotouč přišly a do útoku se hnal Réway.

00:01

Hezký večer z RT TORAX ARENY!

Vítám Vás u 8. kola Chance ligy, do kterého trenéři namíchali tyto úvodní sestavy:

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Brízgala) – M. Houdek, Husa, T. Voráček, Žovinec, Szathmáry, Lukáš Kozák (A), Urbanec – Réway, Vachovec (C), Korkiakoski – Jenyš, R. Toman, Ma. Špaček – Guman, Bitten, Gřeš – Kanko (A), Hotěk, Brodek.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Sklíba) – Jebavý (A), Ticháček, Výtisk (C), J. Holý (A), Pinkas, O. Baláž, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, M. Kadlec – T. Urban, Koláček, P. Svoboda – Chlubna, Berka, Pajer.

Rozhodčí: Cabák, Marek – Gančarčík, Hranoš.

Zlepší si RT TORAX s dnešním soupeřem bilanci?

Utkání začíná v 18 hodin.
    Pokud se chystáte hokejisty přijít podpořit osobně, nezapomeňte na stále platná opatření.
    O přestávce se třeba na Vás usměje štěstí a budete si moci zahrát o nové auto.

No a pokud z nejrůznějších důvodů nemůžete do RT TORAX ARENY dorazit, bude pro Vás připraven tento textový přenos a také stream na HokejkaTV.

(4:2 pro Litoměřice)

V tento ročníku se Porubě nepodařilo navázat na předešlé sezóny, kdy start ligy měla famózní. Věří ale, že svůj potenciál vybalí v plné parádě v nadcházejících kolech. Kádr na to má a jedenáctá příčka bude minulostí.

Posledních pět zápasů:
    Vrchlabí – Poruba 4:3
    Poruba – Přerov 6:5p
    Vsetín – Poruba 4:2
    Kadaň – Poruba 1:3

Týmové statistiky:
    Kanonýrem je Petr Stloukal se 4 přesnými trefami, ovšem produktivitu vede Pavel Jenyš (3+3) a Tomáš Guman (1+5). Top nahrávačem je obránce Šimon Szathmáry (0+5) a nejúspěšnějším střelcem od modré je Lukáš Kozák (2+0).
    Ve statistice plus/minus se drží na čele duo Markus Korkiakoski a Jakub Husa (+4). Husa zároveň tráví nejvíce času na ledě (průměrně 20:26).

V každém utkání bodovali a tak jim právem patří druhé místo. O body Litoměřice přišly hned v úvodním kole s Frýdkem-Místkem a pak v Šumperku. V obou případech šlo prodloužení a jen v druhém případě to byla prohra za jeden bod.

Litoměřice – Vsetín 3:2
    Jihlava – Litoměřice 3:5
    Litoměřice – Kadaň 5:2
    Šumperk – Litoměřice 4:3p
    Litoměřice – Kolín 5:3

Aktuálně nejproduktivnějším hráčem týmu je Riku Sihvonen s 8 body (7+1). A nejen to. Tento finský forvard je dokonce průběžně nejlepším střelcem celé Chance ligy.
    Za ním v litoměřických tabulkách následují Martin Kadlec (3+3) a Lukáš Válek (2+4).
    Statistice plus/minus zatím kraluje Jan Výtisk za +11. Druhý je top nahrávač (0+5) Jan Holý (+8) a třetí Ondřej Procházka (+5).

Krásný den přeji všem příznivcům hokeje. První ligy obzvlášť. protože Vás chci pozvat na 8. kolo Chance ligy.
    HC RT TORAX Poruba 2011 přivítá na ledě HC Stadion Litoměřice. Tedy jedenáctý tým tabulky s druhým, v jehož řadách působí Ostravanům dobře známý Jan Výtisk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 1. Korkiakoski (Réway, M. Houdek), 26. Vachovec (Husa, Korkiakoski) – 10. Válek (Sihvonen, R. Přikryl), 13. O. Procházka (J. Jícha, M. Kadlec), 47. P. Svoboda (Koláček, T. Urban)

Rozhodčí: Cabák, Marek – Gančarčík, Hranoš