HK MD Šumperk – Vsetín 4:1 (kon.) | Kobra – Kralupy n. Vltavou 5:4 (kon.) | Ústí n/L – Chrudim 3:4 (4:5 po s.n.)
Písek – Havlíčkův Brod 7:3 (kon.) | Poruba 2011 – Technika Brno 2:3 (po pr.) | Přerov – Warriors Brno 8:2 (kon.)
HK Mladí Draci Šumperk
4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
VHK ROBE Vsetín
Neděle 07.11.2021, 12:00 • Škoda aréna, Šumperk • Liga juniorů • 16. kolo

Je za námi dnešní zápas, který rozhodla první třetina, ve které se dostali Mladí Draci do tříbrankového vedení. Dařilo se dvojici Minařík a Horký. Domácí skóre otevřeli v půlce zápasu, kdy Minařík poslal přesnou přihrávku na Jakuba Horkého, který nedal Tkadlecovi šanci. Následně Horký dvakrát nahrál Tomáši Minaříkovi. Poprvé do úniku, kdy Minařík zakončil mezi betony vsetínského gólmana, kdy šli Mladí Draci ve 13. minutě touto ránou do vedení 2:0. Následně v 16. minutě obdržel Tomáš Minařík nahrávku na tvrdou ránu z kruhu. Po první třetině byl stav příznivější pro Mladé Draky, kteří vedli 3:0.

Ve druhé třetině byly k vidění dvě branky. Obě v oslabení. Nejprve na 4:0 zvýšil Jakub Horký, který se dostal ke kotouči a ujel do brejku, ve kterém nedal Tkadlecovi šanci. Následně hosté snížili na 4:1 zásluhou svého nejaktivnějšího hráče Matyáš Horský, jenž rovněž ujel v početní nevýhodě do úniku, ve kterém se snažil zabránit domácí hráč, ale jen mu kotouč trošku lépe přistrčil na hokejku a nejaktivnější hráč Vsetína v utkání byl neomylný.

Ve třetí třetině jsme branku neviděli. Tempo hry se snižovalo. Hosté se k velkým šancím nedostávali. Pouze zvonila tyč šumperské klece. Ke konci zápasu byla ještě k vidění bitka ve středním pásmu. Branky už ale nepřibyly a domácí si připsali výhru 4:1 a další tři body do tabulky. (15:10:40)

59:38

59:04
    Dobrá střela na dorážku ze strany domácích.

58:50
    Valaši ve čtyřech.

57:49
    Domácí mají ke konci k dispozici dvojitou přesilovku.

57:40
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (2 min. – nesportovní chování). Trest odpyká Čapka.

57:05
    Domácím se nedaří usadit se v pásmu.

56:50
    Domácí si zahrají přesilovou hru.

56:50
    Nyní rozhodčí hru pustil a to nebylo po vůli obou celků. Nejprve nebyl odpískán faul na domácího hráče ze strany Svitáka, a tak vznikla na středu hřiště rychlá a tvrdá potyčka.

56:14

55:44
    Horský je dnes nejaktivnějším na ledě, je mu to ale málo platné, jeho spoluhráči jej příliš nedoplňují.

54:14
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Macík – 2 min., vysoká hůl).

54:03
    Do přečíslení tři na dva šli nyní domácí, Šotkovský v konečné fázi nezpracoval přihrávku.

53:43
    Vsetín je v útočném pásmu.

52:59
    Horký si projel celé pásmo od brány svého týmu až k bráně soupeře, ke koncovce se nedostal.

52:40

52:06
    Sopkova střela od modré čáry měla tvrdost i potenciál, Ryšavý vyrazil vyrážečku.

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 10. Horký (Minařík, Holub), 13. Minařík (Horký), 16. Minařík (Horký), 27. Horký (Křivohlávek) – 36. Horský (Sviták)

HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý (Bielecký) – Minařík, Koutecký, Netolický, Cekr, Holub, Křivohliávek, Sedláček, Plhal (C) – Šembera (A), Pánek, Kesler, Šotkovský, Tomiczek, Ševčík, Šucha, Horký, Polách (A)
    VHK ROBE Vsetín: Tkadlec (Janura) – Fojtík, Sýkora, Matějíček, Macík, Houser (C), Liss, Prčík, Čapka, Sviták – Janíček, Maštalíř, Jurek, Horský, Sopek, Lavička, Bednařík, Broža.

Rozhodčí: Kratochvíl – Kalina, Kopecký