New Jersey – Florida 7:3 (kon.) | Boston – Ottawa 3:2 (kon.) | Montreal – Los Angeles 2:3 (po pr.)
Tampa – Carolina 1:2 (po pr.) | Detroit – Edmonton 4:2 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 2:3 (0:1 po s.n.)
Chicago – Pittsburgh 3:2 (2:0 po s.n.) | Calgary – San Jose 1:4 (kon.) | Vegas – Seattle 4:2 (kon.)
Vancouver – Anaheim 2:3 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Carolina Hurricanes
Středa 10.11.2021, 01:08 • Amalie Arena, Tampa • NHL

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (04:08:59)

Utkání přihlíželo 19 092 diváků.

Carolina zvládla utkání na stadiónu Tampy 2:1 po prodloužení a po premiérové porážce s Floridou opět najela na vítěznou vlnu.

Hosté byli od prvních minut lepším a střelecky výrazně aktivnějším týmem, avšak domácí jako první pohnuli se stavem střetnutí. Ve 29. minutě dostal od Josepha parádní nahrávku do levého kruhu Steven Stamkos, jenž trefil volnou část brány. Hurikáni ovšem nesložili zbraně a v závěrečném dějství vyrovnali v přesilovce, pohlednou souhru přetavil v gól Teuvo Teräväinen. Zápas dospěl až do prodloužení, v němž nejprve skóroval Brady Skjei, ale po trenérské výzvě se ukázalo, že gólu předcházel ofsajd. Hosté ovšem nemuseli smutnit dlouho, o chvíli později je totiž znovu rozveselil skrytou střelou přes obránce mezi ruku a tělo gólmana český útočník Martin Nečas.

Svěřenci kouče Brind'Amoura zvítězili v desátém z jedenácti utkání a v tabulce Východní konference se z druhého místa přiblížili vedoucí Floridě na dostřel jediného bodu. Tampa díky získanému bodu poskočila na šestou pozici.

63:26 Martin NEČAS - 1:2

63:26
    Carolina právě vstřelila branku!
    Tenhle gól už platit bude! MARTIN NEČAS najel do útočného pásma, aby povedenou individuální akci zakončil skrytou střelou přes Hedmana k pravé tyči, Vasilevskému propadl kotouč mezi tělem a rukou. Asistence: Sebastian Aho a Anthony DeAngelo.

63:07
    Ondřej Palát využil prostoru ke střele, pálil příklepem z forhendu. Frederik Andersem mohl být klidný, obránce Bear touš tečoval do ochranné sítě.

62:49
    Práce Anthony Cirelli stál u zrody domácí útočné akce. Vyměnil si kotouč s Killornem, aby vzápětí nabruslil před bránu a bekhendem těsně minul prostor u levé tyče.

62:36
    Vincent Trocheck najel do útočného pásma, následně mu ale nevyšla nahrávka do Slavina. Hu zklidnil Anthony Cirelli.

62:18
    Na druhé straně mohl rozhodnout Victor Hedman. Naznačil tvrdou střelu, ale puk si ještě posunul kolem vyjetého Andersena, načež trefil oblouk brány.
    61:43 Gól Skjeie neplatil pro ofsajd

61:39
    Carolina se radovala z vítězného gólu, dokonce někteří hráči odešli do útrob stadiónu, ale musí se vrátit zpátky, protože Brady Skjei sice zápěstím parádně vypálil nad levé rameno Vasilevského, jenže trenérský tým Tampy si vzal coach challenge a dobře udělal, protože střelce gólu vystavil do ofsajdu Staal!

61:17
    Na druhé straně velká šance Anthonyho Cirelliho. Zvládl zakončit před blížícím se Ahem, pokus zápěstím vytěsnil Andersen vyrážečkou.

61:04
    Hezkou nahrávku DeAngela k pravé tyči chtěl v gól přetavit Martin Nečas. Neuspěl, střeli z z první nasměroval vedle levé tyče.

60:46
    Začalo se ovšem opatrně. Hostující trojice delší dobu drží hrací předmět na hokejkách, ale zatím jen v obranném pásmu.

60:10
    Při hře tří proti třem se můžeme těšit velkému množství šancí, protože méně hráčů na ledě znamená více prostoru, což svědčí hlavně technicky zdatným hokejistům.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 29. Stamkos (M. Joseph, Killorn) – 50. T. Teräväinen (Trocheck, A. Svečnikov), 64. M. Nečas (Aho, A. DeAngelo)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), C. Foote, Claesson – Cirelli, B. Point, Palát – M. Joseph, Stamkos (C), Killorn – Perry, Bellemare, Maroon – Barre-Boulet, Colton, Raddysh.
    Carolina Hurricanes: F. Andersen (Lyon) – Bear, Slavin (A), A. DeAngelo, Skjei, Brendan Smith, Cole – T. Teräväinen, Aho, A. Svečnikov – M. Nečas, Trocheck, Kotkaniemi – Fast, J. Staal (C), Lorentz – Jarvis, Stepan, Martinook (A).

Rozhodčí: Nicholson, Rooney – Deschamps, Murray

Diváci: 19 092