Spišská N. Ves – Michalovce 2:4 (kon.) | Lipt. Mikuláš – HC Slovan 3:4 (po pr.) | Zvolen – Prešov 3:2 (kon.)
Trenčín – Nové Zámky 1:2 (kon.) | Nitra – Banská Bystrica 0:0 (odl.)
HK Spišská Nová Ves
2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Neděle 21.11.2021, 16:00 • Stez Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 18. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Vítam Vás pri 18 kole extraligového duelu v ktorom sa stretnú zástupcovia východu. Rysy zo Spiša doma hostia Líšky zo Zemplína.

Spišiaci sa po nútenej osemnásť dňovej pauze rozbehli, ako hrom. V stredu ukončili štvorzápasovú šnúru prehier a v piatok prvý krát v sezóne naplno bodovali mimo domáceho ľadu. Nové Zámky zdolali rozdielom triedy, v pomere 1:4. I keď je pravda, že v úvode pri nich stálo i kus šťastia, keď za brankára domácich padli aj ľahšie puky. Taký je šport a každý gól sa počíta.
    V duely, ktorý nemal, ani papierového favorita sa rozhodlo už v prvej tretine, ktorú pár sekúnd pred prestávkou uzavrel Rapáč na 0:3.
    Rysy pokračovali v nastolenom trende, Hamráček už v prvom striedaní druhej tretiny zveľadil na 0:4. Domáci boli následne v zlom psychickom rozpoložení, čo viedlo ku davším komplikáciám v podobe vylúčení. Dočkali sa však čestného gólu v 46 minúte, išlo však už, iba o skorigovanie výsledku, postaral sa o to Ondrušek.

Na Zemplíne sa taktiež zrodil jednoznačný výsledok v prospech hostí. Slovanisti sa po kole na Spiši úspešne rehabilitovali a tak slová Domeho asi padli na úrodnú pôdu. Výkon belasých postupne gradoval a po dvoch vyrovnaných tretinách súpera zlomili tromi presnými zásahmi v záverečnom dejstve. Záver stretnutia tak trochu nepochopiteľne dohrali vo výraznom oslabení. Domáci, však vhodenú rukavicu nevyužili, ani len na zdramatizovanie duelu. Museli sa teda zmieriť s trpkou prehrou 1:6.
    Dnes nás teda čaká duel o východ republiky a uvidíme, kto sa bude tešiť na jeho konci.
    Vzájomné zápasy:
    10.10.2021 HK Dukla Ingema Michalovce vs HK Spišská Nová Ves
    3:1, (0:0, 2:0, 1:1)

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík, (Surák) – Petgrave, Malina, Ouellet- Beaudry, Atwal, Ordzovenský,(A), Romaňák, Česánek, Tomala, – Štrauch, Vrábeľ, Majdan,- Nieminen, Kuru, Rapáč (C)-, Hamráček, Tyczynkí, Ščurko, -Vartovník, (A), Giľák,

HK Dukla Ingema Michalovce: Kaarlehto ,Williams- Macejko, Bokroš, Mudrák, Gajdoš, Ťavoda, Mihalik, Hajnik, Stripai, – Keränen, Mráz, Cameranesi,- Regenda, Suja, Faith, – Kukuča, Buc, Žitný,- Chalupa, Galamboš, Mašlonka,

Rozhodca: Kalina, Krajčík- Bogdaň, Stanzel, Konc.

Domáci dnes nastúpia v bielych a hostia v čiernych dresoch. Hostia dnes nastúpia i s Dávidom Bucom.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

0:05
    Máme tu prvé prerušenie hry, po akcii domácich.

0:17
    Dukla nedokázala vyhodiť puk z pásma, po tom čo Štrauch zachytil puk.

0:47
    Obrovská šanca pre domácich, po ohrození z backandu sa gólom neskončila.

1:15
    Rýchli a atraktívny úvod po obrovských šanciach na oboch stranách.

2:14
    Dukla Michalovce dala gól!
    Domáci síce hrýzli, no skoré otvorili hostia. Hoci sa po zásahu SUJU posunula bránka, gól je platný.
    Asistencia: Regenda, Macejko.

4:00
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Je vyrovnané, po dobrom clonení sa tvrdou strelou presadil KURU
    Asistencia: Nieminen

5:11
    Rýchli a atraktívny hokej hneď od úvodu nám sľubuje zaujímavé dianie.

5:31
    Dukla sa udržala v pásme a kombinuje veľmi krátkymi prihrávkami.

6:13
    Spišiaci sa nepresadili ani na dva krát, za Wiliamsom zvonila konštrukcia brány. Nieminen to následne skúšal tečom, no neuspel.

6:42
    Kukuča nevyhodil puk, ktorý zachytil Hamráček.

7:15
    Vartovník v obrovskej šanci po tom, čo domáci ustáli prečíslenie súpera.

7:52
    Oba celky striedajú počas hry.

8:18
    Výrazné boje pri mantineli v rohu klziska v prospech hostí.

8:55
    Zakázané uvoľnenie hostí.

9:03
    Krásna súhra na jeden dotyk hráčov Dukli sa gólom z bezprostrednej blízkosti neskončila.

9:53
    Oba celky striedajú, Spišiaci za bránou upokojujú hru.

10:30
    Po tečovanom puku Melicherčík radšej prerušil hru.

10:30

10:33
    Za Melicheríkom sa vo dvojičkách robusne bojuje o puk.

11:11
    Giľák zahodil ponúknutú šancu po chybnej rozohrávke hostí a stav na Spiši sa nemení.

11:33
    Pred Mewlicheríkom to horelo po tom čo Faith najlepšie zorientoval pred bránou.

12:30
    Petgrave získal nahodený puk a otáča hru.

Medzi hra v strednom pásme, smrdela zlým striedaním pre Spišiakov no zvládli to.

13:50
    Giľák s Tomalom v šanci, útočili z ľavého krýdla, no Wiliams bol pripravený.

14:18
    Rysy vysoko napádajú rozohrávku súpera a nedávajú im veľa priestoru.

14:50
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Malina – 2 min., podrazenie).

15:00
    Dukla zvládla buly v pásme a môže okamžite založiť útok.

15:28
    Rysy sa zatiaľ v tejto presilovke dobre bránia, no budú v dvojitom oslabení.

15:54
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Petgrave – 2 min., hákovanie).

16:36
    Líšky sa tlačia čoraz viac do brány, no domácich tlačia dopredu diváci. Oslobodili sa.

17:58
    Domáci v plnom počte.

18:01
    Bežia posledné dve minúty prvej tretiny.

18:04
    Dukla zotrvala v popresilovkovom tlaku, no sú ďaleko od brány.

18:44
    Mašlonka v šanci, no vysoko prestrelil po tom, čo mu Melicherčík znížil strelecký uhol.

19:08
    Puk sa stratil z dohľadu, no hralo sa ďalej, po tom čo skončil na bránke Melicherčíka.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Východniarske derby zatiaľ nesklamalo a od úvodného buly sa obe mužstva do zápasu pustili naplno. Stav je vyrovnaný, no na oboch stranách bolo množstvo sľubných šancí. Líšky zahodili v závere tretiny šancu v podobe presilovky o dvoch hráčov. Melicherčík výrazne podržal svoj tím a pôsobí veľmi dobrým dojmom.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:04
    Spišiaci zvládli buly ale vrátili sa z pukom dozadu.

20:29
    Zakázané uvoľnenie domácich.

20:47
    Melicherčík radšej zakľakol a prerušil hru.

20:55
    Čaká nás presilovka hostí, po súboji v rohu.

21:04
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Ouellet- Beaudry – 2 min., podrazenie).

21:34
    Faith v šanci pred bránou, no Melicherčík puk vyrazil.

22:15
    Domáci majú veľa práce a stojí ich to veľa síl.

22:29
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Galamboš – 2 min., podrazenie).

22:37
    Sily na ľade sa nám vyrovnali.

22:48

22:51
    Hosti vyhral dôležité buly v pásme.

23:15
    Ou tak bude sa znova vylučovať, tentoraz na stane hostí.

23:30
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Macejko – 2 min., sekanie).

23:45
    Spišiaci pri puku, no mimo nebezpečného priestoru. Ich prihrávky v útočnom pásme sú pomalé.

24:45
    Domáci hrajú presilovku v pomere 5:4.

24:50
    Štrauch zľuftoval a netrafil odkrytú bránu.

26:14
    Puk skončil na ochrannej sieti, po dlhšom čase hráme v plnom počte.

26:14
    Vhadzovanie pred Melicherčíkom.

26:31
    Štrauch to skúsil strelou spoza obrancu.

27:10
    Suja a Regenda bojujú pri mantineli a postupujú smerom dopredu, ku Melicherčíkovi.

28:12
    Tyczynskí sa obetavo hodil do strely a pomohol brankárovi.

28:21
    Domáci vytrvajú tlak na rozohrávku súpera, no puk nezískali.

29:00
    Macejko v obrovskej šanci, Melicherčík nevedel kde má puk. Mal i kusisko šťastia.

29:45
    Romaňák pre bránou a čakal na prihrávku.

30:00
    Rysy sa rútili do brejku, no obrana Líšok sa stihla zmobilizovať.

30:55
    V krátkom slede dalšia šanca domácich v ktorej sa ocitol Majdán. Domáci teraz zatlačili na súpera, no stále bez gólu.

31:50

32:00
    Melicherčík Macejkovu strelu vyrazil ramenom.

34:05
    Romaňák tvrdo, no čisto odstavil Gajdoša, ktorý odkríval na striedačku.

34:26
    Štrauchovú pokus Wiliams vyrazil na ochrannú sieť.

34:56
    Hostia majú už istý čas opticky hernú prevahu, viac puk na hokejkách, či v útočnej tretine. Zatiaľ, čo Rysy sa musia trápiť v obrane.

36:04
    Regenda po dobrej prihrávke netrafil bránu.

36:30
    Ordzovenský strelou z uhla a po ľade brankára výrazne neohrozil.

36:54
    Líšky kombinovali v pásme, no Nieminen ich súhru prerušil a črtala sa šanca pre domácich.

37:20
    KUKUČA dáva gol do šatne po brejku vo dvojici a presadil sa strelou ponad lapačku.
    Asistencia: Camaeranesi

37:47
    Rapáč postupuje dopredu po pravej strane, čaká na spoluhráčov.

38:18
    Žitný sa snažil prekvapiť brankára Rysov, no Melicherčík bol pripravený.

38:50
    Galamboš nahodil puk, ktorý však v rohu získal Romaňák.

39:23
    Domáci sa po inkasovanom góle akosi dostali do úzadia a dávajú tak šancu súperovi.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Melicherčíkovi v týchto chvíľach hráči nepomohli, po inkasovanom góle, akosi prestali hrať a záver tretiny trávili vo svojom obrannom pásme. Uvidíme, ako ich na tretie dejstvo namotivuje tréner Mosnár. Motivovaní sú však aj Zemplínčania, ktorí majú nekročené ku prvému víťazstvu po prestávke. Jeden gól však nie je nič vážne a všetko je otvorené.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:09
    Mrázová strela bola zblokovaná a skončila na bočnej sieti.

40:19
    O prevahe hostí hovorí i fakt, že Novovešťania vyslali na bránu, iba 12 striel. Pre zmenu sa Faith tlačil do brány.

41:35
    Ščurko prebral iniciatívu a zakladá útok domácich.

42:10
    Líšky hrajú dobú pozičnú hru v strednom pásme a komplikujú život súperovi.

43:09
    Spišiaci sa po dlhom čase dostali z pásma a striedajú.

43:41
    Mašlonka v bolestivej grimase skončil na ľade po ataku Atwala a vybojoval presilovku.

43:41
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Atwal – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

44:03
    Domáci si teda sami komplikujú život a dávajú šancu Dukle na odskočenie.

44:31
    Strelu z uhla si Melicherčík postrážil a prerušil hru.

44:47
    Domáci sa oslobodili zásluhou Kuru.

45:19
    Galambošová strela sa odrazila na striedačky a hra sa prerušila.

45:45

45:59
    Žitný s Bucom prenikli do útoku, no veľa vody nenamútili.

46:33
    Hra v strednom pásme viac vyhovuje hosťom. Domáci majú zatiaľ minimum streleckých pokusov v tejto tretine.

46:54
    Kuru získal nahodený puk, no útok do plných radov je veľmi náročný.

47:29

47:38
    Rysy zvládli dôležité buly môžu založiť útok.

48:02
    Rapáč sa drzo predieral dopredu a boli z toho dve nebezpečné príležitosti na vyrovnanie. Domáci trochu ožili.

49:01
    Vhadzovanie v strednom pásme ide na stranu domácich, ktorí si idú za gólom.

49:41
    Kukuča to skúšal sám, puk je stále v hre.

50:16
    Vartovník rýchlo stratil puk, no ten napokon skončil pred bránou hostí, kde bol Tomala i Ščurko.

50:31

50:31
    Polovicu tejto tretiny máme za sebou vhadzovanie sa nám naťahuje.

50:40
    Česánek dostal s pukom do tváre a už je v opatere lekárov.

50:50
    Buc prehral buly ale hostia ostávajú v pásme.

51:12
    Tyczynskí v šanci a následne i Hamráček.

51:53
    Domáci sú pri puku už o čosi viac, ich herný prejav je lepší, no gól im to zatiaľ neprinieslo.

52:20
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Nieminen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

52:20
    Domáci sa musia znova brániť, čo im komplikuje plány, podarí sa súperovi využiť presilovku?

53:04
    Domáci túto presilovku zatiaľ zvládajú, čo by im mohlo psychicky pomôcť.

53:42
    Suja sa vrátil po puk za vlastnú bránu.

54:29

55:12
    Vrábeľ si dokorčuľoval nahodený puk a zakončil, no nepresne.

55:29
    Zakázané uvoľnenie Rysov.

55:35
    Líšky sa kostrbato, ale predsa sa dostali z pásma, no hra sa prerušila.

55:52
    Tomala napádaný Žitným a domáci majú menej ako päť minút na vyrovnanie.

56:46
    Faith sám zabudnutý pred bránou v obrovskej šanci, Melicherčík ho vychytal.

56:58
    Brána Melicherčíka opustila svoje miesto.

57:00
    Modrák si postrážil Vartovníka, no Ščurko sa ocitol v obrovskej šanci na dorážku.