Chabarovsk – Petrohrad 3:2 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 2:4 (kon.) | Novosibirsk – Ufa 3:2 (po pr.)
Barys – Jekatěrinburg 3:2 (2:1 po s.n.) | Kazaň – Magnitogorsk 4:3 (po pr.) | N.Novgorod – Spartak Moskva 1:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
4:3 (1:1, 0:0, 2:2 - 1:0)
Metallurg Magnitogorsk
Pondělí 27.12.2021, 17:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

51:36
    A je po přesilovce. Pär Lindholm zastavil protihráče jen krosčekem a síly na ledě se vyrovnávají.

51:15
    Máme tu vyloučení! Pavel Akolzin dostal dvě minuty za krosček a domácí tak mají solidní šanci na vyrovnání.

23:13
    Arťom Zemčonok namáčkl na hrazení Nikitu Dyňaka, který zůstává po tomto nepříjemném zákroku ležet na ledě. Obránce Metallurgu dostal dvě minuty za vražení na mantinel.

16:17
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk. Arťom Zemčonok – 2 min., hákování.

03:11
    Pavel Akolzin nahazoval puk na domácí branku a v momentě, kdy se puku zbavoval, byl zasažen vysokou holí Ilji Safonova. Útočník Kazaně dostává dvouminutový trest.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Safonov, 57. Safonov (Zaripov, Kampfer), 59. P. Lindholm (Kagarlickij, Kampfer), 62. Safonov (K. Petrov, Demers) – 8. Maillet (Goldobin, Leipsic), 45. Makljukov (Čibisov), 55. Currie (Makljukov, Čibisov)

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (I. Bobkov) – Kampfer, Chenkel, Demers, Barberio, Adamčuk, D. Žuravljov, Rukavišnikov – Kovalenko, Arťom Galimov, Dyňak – K. Petrov, Weal, Tarasov – P. Lindholm, M. Gluchov (A), Kagarlickij – Zaripov (C), Safonov, Lukojanov (A) – Katělevskij.
    Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Moisejev) – Zemčonok, J. Jakovlev (C), Hultström, Makljukov, Minulin, I. Nikolajev, M. Grigorjev, J. Chabarov – Čibisov, Currie (A), Korostěljov – Goldobin, Maillet, Leipsic – M. Karpov, Zernov, S. Košelev – Nikoncev (A), A. Několenko, Akolzin.

Rozhodčí: Gašilov, Naumov – Golovljov, Strelcov