Vladivostok – Petrohrad 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Nižněkamsk 3:2 (po pr.) | Barys – Ufa 1:2 (kon.)
Jekatěrinburg – Kazaň 1:5 (kon.) | Jaroslavl – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Minsk – Magnitogorsk 1:0 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Středa 29.12.2021, 13:30 • Ledovyj dvorec sporta, Sibir • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Hezké středeční odpoledne. Kontinentální hokejová liga má dnes na programu celkem šestici střetnutí. V tomto textovém přenosu se podrobněji zaměříme na souboj mezi tabulkovými sousedy Východní konference, a sice mezi týmy HC Sibir Novosibirsk a Neftěchimik Nižněkamsk. Za papírové favority považují bookmakeři sázkových kanceláří domácí celek.

Novosibirsk se v tabulce Východní konference nachází s 50 body na šesté pozici, a to při pozitivním skóre 96:91. Sibir dokázal z posledních čtyř utkání třikrát zvítězit, vždy však shodně až v prodloužení – naposledy doma 3:2 proti Ufě. Nejproduktivnějším hráčem týmu je devětadvacetiletý americký útočník Nick Shore (9+14). Nejlepším střelcem je s jedenácti góly Alexander Šarov (11+5).

Nižněkamsk má na kontě stejný počet odehraných utkání – 43. Nasbíral ovšem o šest bodů méně, a je tak o pozici za svým středečním soupeřem na sedmém místě Východní konference. Neftěchimik v minulém klání uspěl poměrem 4:2 na ledě Vladivostoku. Nejproduktivnějším hokejistou týmu je pětadvacetiletý forvard Marat Chajrullin (17+14), jenž je zároveň rovněž nejpilnějším střelcem Nižněkamsku.

Oba soupeři se v aktuálním ročníku KHL utkali třikrát. Poprvé se 9. září radoval z triumfu 4:2 Nižněkamsk. Další dvě střetnutí už patřila Novosibirsku. Ten nejprve 15. listopadu zvítězil doma 3:2 po samostatných nájezdech a 8. prosince pak uspěl s přehledem 3:0 na ledě protivníka.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri – D. Bodrov (A), Jokipakka, Ilja Morozov, Kudako, J. Alanov, Čajkovský, D. Ovčinnikov, N. Jefremov – Litovčenko, N. Shore, O. Li – Šenfeld, Pjanov, Šarov (A) – Setdikov, Goluběv, Česalin (C) – A. Jakovlev, V. Komarov, N. Korotkov.
    Trenér: A. Martěmjanov

Neftěchimik Nižněkamsk: Tuohimaa – M. Sidorov, Klok, K. Vorobjov (A), Knot, Sevosťjanov, Berezin (A) – Chajrullin (C), Miťakin, Porjadin – Šafigullin, J. Popov, Bikmullin – D. Popov, Ansel Galimov, V. Leščenko – Gimatov, Čiviljov, Arťuchin.
    Trenér: O. Leonťjev

Rozhodčí: Bukin, Soin – Koljasnikov, Stroganov.

00:01

00:49
    Nižněkamsk začal aktivně, když se za nahozeným pukem vydal Säteri, jehož nepřesná rozehrávka nabídla soupeři velkou šanci. Před brankou stál zcela volný Popov, jemuž zabráni ve střele z mezikruží bránící hráč.

01:09
    Neftěchimik vybojoval vhazování, po němž okamžitě pálí z pravého kruhu, ale finský brankář je pozorný.

01:49
    Na druhé straně se do brejku vydali domácí hokejisté, jenže jejich střela z levé strany letí jen vedle branky.

02:26
    Nižněkamsk se marně snaží rozehrát a přejít střední pásmo, které Sibir houževnatě brání.

03:24
    Oba týmy se střídají v držení kotouče převážně ve středním pásmu, protože ani jeden z celků nedokáže přejít útočnou modrou. Nutno přiznat, že sledujeme začátek ve vysokém tempu.

03:59
    Novosibirsk se pokoušel vybojovat nahozený kotouč v rohu útočného pásma, leč neúspěšně. Na tahu jsou hosté!

04:36
    Už hrajeme přes tři a půl minuty bez přerušení! Neftěchimik se nebezpečně protlačil před branku, ale Šafigullin se k zakončení neprotlačil.

05:22
    Nižněkamsk neuspěl ani s následným útokem po levé straně, přesto nadále pokračujeme bez přerušení.

05:51
    Nižněkamsk je v úvodu zápasu aktivnější, operuje v útočném pásmu, ale Säteriho zatím výrazněji neohrožuje.

06:10
    Z brejku však zahrozil Novosibirsk, jenže Šenfeldova střela od pravého mantinelu letí jen vedle zadní tyčky.

06:37
    Pět minut a 38 vteřin! Tak dlouho se hrálo bez přerušení, než od modré čáry Chajrullin, jehož prudkou střelu Säteri ukryl do lapačky – komerční přestávka.

07:18
    Nižněkamsk se po vhazování udržel v útočném pásmu, ale optickou převahu nedokázal proměnit v nebezpečné zakončení.

07:48
    Korotkov se dobře prosmýkl mezi dvěma bránícími hráči, díky čemuž získal kotouč v rohu útočného pásma. Novosibirsk kombinuje!

08:11
    Vyprodukoval nepříjemnou technickou střelu od modré, kterou Tuohimaa dokázal vyrazit. K dorážce už se domácí nedostali.

08:43
    Sibir si háže puky za obranu a snaží se vybojovat pásmo, jenže důslední zadáci Nižněkamsku kotouče většinou sbírají a vyhazují.

09:17
    Tentokrát se Chimik provinil zakázaným uvolněním, což ho však tolik mrzet nemusí, protože buly v obranném pásmu vyhrál.

09:31
    Zajímavá šance hostů! Před Säterim se zjevil jeden ze soupeřů který ho donutil zakončit, ale rozvalený finský brankář nepříjemnou situaci ustál.

10:05
    Ačkoliv jsou hosté aktivnější a nebezpečnější, oba týmy mají potíže s vytvořením souvislého tlaku. Většinou se dostanou ke střele z dálky, kterou jejich dobývání končí.

10:41
    Neúspěšnou bilanci nevylepšili ani domácí, jejichž kombinaci v útočném pásmu kazí nepřesná přihrávka. Kotouč se stěhuje před Säteriho.

11:09
    Přihrávku před branku z rohu pásma nikdo z hostů neusměrnil, naopak domácí ujeli do brejku, jenže Korotkov z levé strany s obráncem na zádech neuspěl!

12:08
    Sibir si konečně vytvořil trvalý tlak v pásmu, kde dostal soupeře do úzkých, jenže Tuohimaa lehké nahození od modré našel – komerční přestávka.

12:11
    Zajímavá statistika ukazuje, že Nižněkamsk kontroloval kotouč celkem tři minuty a padesát vteřin – domácí o vteřinu více!

12:32
    Sibir vyhrál vhazování v útočném pásmu, a přestože zakončil, tento pokus nemohl Tuohimaovi nadělat potíže.

13:02
    Novosibirsk je znovu na kotouči, čeká na prostřídání a šanci k útoku.

13:28
    Kolotoč v pásmu Nižněkamsku začal, jenže nahození od modré čáry tečoval domácí hráč mimo.

13:47
    O pár vteřin později se ke kotouči dostal Jakovlev, který si nabruslil podél levého mantinelu a střelou zpoza obránce pročistil Tuohimaovu lapačku.

13:53
    Zakázané uvolnění Nižněkamsku drží hru před jejich brankářem. Novosibirsk odehrál povedenou pasáž.

14:10
    Z levé strany zahrozil Litovčenko, jehož střela letí jen do Tuohimaova pravého betonu.

14:14
    Domácí útočník byl vzápětí faulován v rohu pásma. Dvě minuty za hákování pro Michaila Sidorova (NIZ).

14:48
    Novosibirsk začal přesilovku velmi slušně! Po nepřesné střele dostal na modré nabito Jokipakka, jehož střela tahem skončila v krajanově lapačce.

15:12
    Nižněkamsk vytlačil hru do pásma Sibiru, který vzápětí zaútočil, ale Jokipakka tentokrát pálí mimo.

15:30
    Nepřesnou rozehrávku domácích mohl potrestat ujíždějící Chajrullin, ale na svůj únik po pravé straně už neměl dostatek sil a vypálil jen mimo!

16:03
    Tlak Sibiru pokračuje, zatím bez výraznějšího střeleckého pokusu.

16:39
    Nižněkamsk zvládl situaci bez další úhony a úspěšně dostává kotouč do středního pásma.

16:59
    Čajkovského chytré nahození od levého mantinelu zkoušel neúspěšně usměrnit Korotkov – hosté vyhazují přes všechny čáry.

17:27
    Karty se obrací. Ačkoliv Neftěchimiku nevyšla rozehrávka, bude se vhazovat přes Säterim, jelikož nepřesný pas domácího borce končí zakázaným uvolněním.

17:52
    Sibir vlétl do útočného pásma, kde si vypracoval nebezpečné nahození zpoza branky, ale před ní nikdo z domácích nezakončil.

18:15
    Na tahu byli hosté, ale osamocený hráč neměl proti přesile domácích obránců žádnou šanci.

18:25
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Střídající hráči Nižněkamsku však dobře napadali, Porjadin donutil soupeře k chybě a z rohu pásma našel před brankou JEVGENIJE MIŤAKINA, který uklidil puk do sítě! Asistence: Pavel Porjadin.
    18:25 Jevgenij MIŤAKIN - 0:1

19:11
    Tvrdá rána pro Novosibirsk, který zejména ve druhé polovině třetiny převzal iniciativu a byl lepším týmem. Uvidíme, zda dokáže do přestávky zareagovat.

19:36
    Zatím to tak nevypadá, protože Nižněkamsk drží domácí rozehrávku na polovině Novosibirsku.

19:56
    Celek v bílých dresech se znovu osvobozuje v rámci pravidel, Säteri musí pro kotouč za branku a třetina skončí.

20:00

Atraktivní třetina končí! Nižněkamsk začal lépe, byl mírně aktivnější, jenže pak převzal iniciativu Novosibirsk, kterému pomohla také přesilovka. Domácí ji však nevyužili, jistého Franse Tuohimau nepřekonali a naopak byli potrestáni, když po jejich nedůslednosti v rozehrávce udeřil Jevgenij Miťakin.

20:01

20:28
    V úvodních vteřinách se znovu tlačili do zakončení hosté, ale ani jeden z jejich nepřesných pokusů neměl ideální parametry.

21:36
    Začátek druhého dějství je trošku vlažnější, na kotouči je pro změnu Novosibirsk, ale nedaří se mu rozjet útočnou akci.

21:48
    Viktor Komarov (SIB) v rohu obranného pásma vletěl u mantinelu do soupeř, načež dostává dvě minuty za podrážení.

21:57
    K okamžité střele od modré čáry se dostal Leščenko, jehož prudkou střelu Säteri bez potíží pokryl.

22:24
    Nižněkamsk dobře sevřel domácí kolem jejich branky, stáhl oprátku, až se dostal ke střele z kruhu, která byla sražena. Dojíždějící Leščenko se pokusil dorazit kotouč, ale Säteri prokázal svůj dobrý reflex a skvěle lapačkou zasáhl!

23:11
    Chimik je nadále na kotouči, kombinuje v útočném pásmu, ale důsledně bránící Sibir ho zatím ke střelám nepouští.

23:30
    Když už hosté pálí, tak pouze mimo branku, jako tomu bylo v posledním případě od modré čáry.

23:48
    Novosibirsk sice oslabení ustál, Ilja Morozov (SIB) před brankou krosčekoval soupeře – domácí jdou znovu do čtyř.

24:09
    Úvodní ofenzivní akci hostů zastavuje ofsajdové postavení. Druhou přesilovku tak hosté nezačali ideálně.

24:37
    Chimik se těžko dostává do útočné třetiny, kde mu čtyři hráči Sibiru nedávají zbytečný prostor navíc.

24:59
    Nižněkamsku se přece jen podařilo vybojovat pásmo, ale nemůže si vytvořit ideální střeleckou pozici.

25:34
    Když už hosté pálí, kotouče razítkují jen mantinely za brankou. Velmi dobrá práce domácích!

25:47
    Prudkou střelu od modré musel likvidovat Säteri, ve kterém muselo trošku hrknout. Už se zdálo, že kotouč pokryl, jenže ho pouze srazil. Na štěstí pro domácí tým však nikdo ze soupeřů nedorážel.

26:24
    Novosibirsk zvládl i druhý trest za sebou, načež se může vydat do útoku. Trenéři Sibiru mohou své svěřence pochválit.

27:01
    Sibir právě vstřelil branku!
    Novosibirsk je za svou poctivou práci odměněn vyrovnáním! Šenfeld ujel s kotoučem po pravé straně, načež v akci dvou na dva našel před brankou ALEXANDERA ŠAROVA, který usměrnil puk do sítě. Asistence: Anton Šenfeld, Nick Shore.
    27:01 Alexandr ŠAROV - 1:1

27:19
    Vyrovnání může být pro domácí velkou vzpruhou, protože sice ustáli dvě oslabení, ale trošku vypadli z tempa.

27:36
    Nižněkamsk okamžitě po vhazování zaútočil, jenže od modré trefil pouze prvního hráče a nastartoval brejk domácích!

27:53
    Li zakončil akci dvou proti čtyřem střelou nad branku, po které se hosté znovu vydávají do útoku.

28:01
    Nepřesná přihrávka hostů však končí zakázaným uvolněním, po němž se vhazuje před Tuohimaou.

28:18
    Novosibirsk vyhrál buly, po němž se usazuje v útočném pásmu a snaží se vytvořit nebezpečné střelecké pokusy.

28:33
    Tuohimaa musel jít do pokleku, proti střele ze své pravé strany, ale bez potíží uspěl a kotouč srazil mimo branku.

29:03
    Sibir je při chuti, tlačí se do ofenzivy a dostává hosty do úzkých, přesto se Nižněkamsk úspěšně brání.

29:53
    Nižněkamsk přesunul hru před Säteriho, kterého prověřil střelou ze strany – neúspěšně.

30:20
    Domácí naopak po vhazování zaútočili, nadvakrát zahrozili, ale Tuohimaa byl pozorný! Atraktivní utkání ze strany na stranu pokračuje.

30:35
    Na druhé straně se vytáhl pro změnu Säteri, který ukryl do náruče nepříjemný pokus Chajrullina!

30:39
    Chimik pokračuje v aktivitě, po buly vypálil od modré čáry, ale Säteri zasahovat nemusel.

31:00
    Nižněkamsku se sice daří držet hru v útočném pásmu, ale kotouč nemá pod kontrolou.

31:35
    Novosibirsk vytlačil hru do středního pásma, načež sbírá nahozený puk za svou brankou.

32:01
    Säteri se však musí mít znovu na pozoru, protože Nižněkamsk se rychle vrací k jeho brance. Přijde mi, že oba týmy jsou všude, ale nikde. Na výraznější šance stále čekáme.

32:59
    Kotouč létá od branky k brance, jenže ataky obou týmů končí nejčastěji na útočné modré čáře.

33:25
    Novosibirsk zahrozil z brejku, po němž se natlačil před branku. Valentin Pjanov přes Lukáše Kloka zakončil, následně dotlačil kotouč do branky, ale gól neplatí – bude se vylučovat.

33:25
    Jevgenij Česalin (SIB) byl v brankovišti důrazný až moc, takže dostává menší trest za nedovolené bránění.

34:00
    Säteri se musí v brankovišti ohánět a léta od tyčky k tyčce, leč bez nutnosti zasáhnout. Tlak Nižněkamsku je zatím ryze optický.

34:23
    Sibir navíc úspěšně vyváží kotouč až za branku hostů, kteří musí začít znovu od svého brankáře.

34:46
    Nižněkamsk je znovu nastěhovaný před domácí brankou, ale střela z pravého kruhu letí jen mimo tři tyče.

35:04
    Sidorov se pokoušel prosadit individuálně od levého mantinelu, ale se svou střelou na přední tyčku neuspěl.

35:25
    Arťuchin je znovu na scéně, jelikož na brankovišti nějakým způsobem nepříjemně zasáhl Säteriho hokejkou, ale zdá se, že neúmyslně. Vylučovat by se nemělo, finský brankář je navíc v pořádku.

35:36
    Novosibirsk zvládl i třetí oslabení ve druhém dějství, po němž se vydává do útoku. Ke střele se však zatím nedostává.

36:05
    Sibir dobře napadal rozehrávku hostů, a přestože se nedostal do zakončení, nasbíral cenné vteřiny.

36:25
    Brejk Nižněkamsku nevyšel, na druhé straně se Li natlačil za branku Chimiku, kterou obkroužil, jehož zpětná přihrávka šla od brusle bránícího hráče těsně vedle pravé tyčky!

36:47
    Nebezpečný tlak Sibiru pokračuje! Na zadní tyčce zůstal osamocený Litovčenko, ale Tuohimaa svou levou tyčku uhájil!

37:22
    Chimik se osvobodil, což mu dovolilo vystřídat a poslat na led čerstvé síly. Vzápětí navíc domácí ukončil svůj útok ofsajdem.

37:38
    Nahozený kotouč byl sražen mi hrací plochu, tudíž se vhazuje ve středovém kruhu.

38:31
    Nižněkamsk se tlačí do útoku, operuje na polovině soupeře, jenže se mu nedaří usadit v útočné třetině.

39:00
    Kotouč znovu vyletěl do hlediště, tudíž oba týmy střídají a rozhodčí chystá vhazování na polovině hřiště.

39:30
    Sibir drží kotouč za svou brankou, načež se pokouší hledat cestu k nebezpečnému a efektivnímu nahození.

39:50
    Podařilo se mu to, i když se štěstím! Nahození Morozova totiž srazil bránící hráč, načež zareagoval OLEG LI a díky šťastnému odrazu od obránce dopravil puk do sítě. Obrat je dokonán! Bez asistence.

39:50
    Ale pozor, že by byla radost předčasná? Trenéři Nižněkamsku sáhli po výzvě, jelikož se jim nelíbil přechod do útočného pásma v podání domácích. Zdá se, že by tam mohl být ofsajd!

39:50
    Gól neplatí! To je krutá rána pro domácí, kteří by si druhý gól zasloužili. Ofsajd tam ale zřejmě opravdu byl.

40:00

Útok Nižněkamsku po levé straně k zakončení nevedl, a přestože domácí zahrozili z brejku, neuspěli. Končí druhá třetina, ve které domácí přestáli tři oslabení a dokázali trefou Alexandera Šarova zaslouženě vyrovnat.

Sibir navíc otočil, když se v závěru třetiny šťastně prosadil Oleg Li, ale jeho trefu po šťastném odrazu od obránce sudí neuznal. Gólové akci Novosibirsku totiž předcházel ofsajd, který odhalila trenérská výzva.

40:01

40:34
    Už tradičně začíná Nižněkamsk aktivně, ale úvodní nátlak třetí třetiny přinesl jen dvě nepřesné střely.

41:13
    Sibir zatím hraje převážně bez kotouče, jenže dobrým napadáním komplikuje hostům rozehrávku.

41:47
    Vzápětí je hra přerušena po důrazném zákroku na střelce domácí branky. Menší mela se však obejde bez trestů.

41:47
    Vylučovat se nakonec bude za sekání na obou stranách. Na trestné už sedí Rafael Bikmullin (NIZ) i Denis Goluběv (SIB).

42:26
    Hra ve čtyřech na obou stranách zatím svědčí lépe domácím, jejichž ofenzivní akce zatím nepřinesla přesnou střelu.

43:13
    Na druhé straně se činil Chajrullin, jenž si hezky najel do pravého kruhu a jeho jedovatou střelu na přední tyčku musel Säteri udržet mezi svými betony.

43:47
    Už se hraje v pěti na obou stranách, jenže rozruch domácích fanoušků byl zbytečný – Kudako se sice hezkou kličkou uvolnil ke střele ze středu, ale série odrazů gólem neskončila.

43:56
    Na druhé straně pláchl domácí obraně jeden z hostů, jenž svým samostatným nájezdem na Säteriho nevyzrál.

44:37
    Novosibirsk je v útočném pásmu aktivní, snaží se dostat hosty pod tlak a zasypává okolí Tuohimaa střelami – zatím nepřesnými.

44:55
    Tuohimaa pokryl kotouč po střele od modré, načež se před brankou strhla hromadná mela. Uvidíme, kolik bude padat trestů!

44:55
    Jevgenij Arťuchin (NIZ) – kdo jiný, že jo – a Denis Goluběv (SIB) dostávají za vzájemnou bitku dvě minuty za hrubost.

45:37
    Nižněkamsk nepříjemně zatlačil domácí k jejich brankovišti, kam vyslal nepříjemný puk. Säteri ale tlak ve svém brankovišti ustál.

46:07
    Na tahu je Novosibirsk, kterému se však nedaří opustit vlastní polovinu hrací plochy.

46:55
    Čekání po sérii neúspěšných pokusů nakonec zastavuje akce, kterou zakončil střelou od levého mantinelu Pjanov, ale Tuohimaa jeho pokus dobře viděl!

47:25
    Obrovský závar před brankou Nižněkamsku přerušuje Tuohimaa! Brankář Chimiku našel kotouč ve skrumáži těl před svým brankovištěm, načež ho raději přikryl lapačkou.

47:50
    Vzápětí je hra znovu přerušena poté, co Gimatovovo nahození Säteri raději podržel – vhazuje se vedle finského brankáře.

48:11
    Nižněkamsk je znovu na kotouči, ale má potíže s rozehrávkou, protože Novosibirsk v útočném pásmu dobře napadá.

48:57
    Z brejku naopak málem zahrozili hosté, ale Säteri nepříjemnou střelu pokryl. Osud zápasu tak zůstává otevřený.

49:56
    Kotouč se stěhuje ze strany na stranu, leč bez výraznější šance na obou stranách. Obě mužstva se tlačí za gólem, ale jsou opatrná.

50:06
    Sidorov dostal nabito na modrou čáru, odkud jeho prudká střela míří pod ruku Säteriho – úspěšný zákrok!

50:27
    Nižněkamsk nahodil kotouč středem hřiště, a přestože ho protečoval až do pásma, usměrnil ho jen na domácí hokejky.

50:48
    Nepřesná rozehrávka však domácí stála kotouč, proto se hraje znovu na jejich polovině, kde se oba týmy přetahují.

51:03
    Nižněkamsk doplácí na nepřesnou přihrávku, po které kotouč letí přes všechny čáry – zakázané uvolnění.

51:10
    Nepřehledná situace před brankou gólem nekončí! Nahozený puk se odrazil k domácí hráči, ale Tuohimaa akrobatickým pohybem v brankovišti uhájil vyrovnaný stav.

51:49
    Kombinace Novosibirsku k dalšímu zakončení nevede. Těžko říct, kdo je vítězství blíže, protože i přes sporadické šance jsou oba týmy stejně blízko.

52:47
    Nižněkamsk úspěšně odráží útočné akce domácího mužstva, které se snaží probít do útočné třetiny.

53:39
    Nahozený kotouč za obránce se nakonec ujal alespoň tak, že domácím pomohl udržet útočné pásmo – zatím bez střely.

54:00
    Neftěchimik znovu vyváží kotouč až za Säteriho branku. Novosibirsk musí začít znovu ze svého pásma.

54:18
    Novosibirsk jde přece jen do vedení! Li skvěle vyvezl kotouč z vlastního pásma až do pravého útočného rohu, kde si počkal na najíždějícího JEGORA ALANOVA, jehož pěkná trefa do levého růžku posílá domácí do vedení! Asistence: Oleg Li, Ilja Morozov.
    54:18 Jegor ALANOV - 2:1

54:32
    Tentokrát už gól platí, na tahu jsou tak hosté, kteří se však musí bránit další útočné akci domácího mužstva.

54:53
    Uspěli, leč sami nezahrozili, přestože měli otevřený prostor po nepřesné kombinaci domácího mužstva.

55:18
    Nižněkamsk je znovu na tahu, ale z vlastního pásma marně rozjíždí útočné akce, navíc si musí hlídat zadní vrátka.

55:41
    Nahozený kotouč dojel až k Säterimu, který prokázal své kvality s hokejkou a rychlou rozehrávkou drží domácí na kotouči.

56:11
    Útočnou akci Nižněkamsku přerušuje sudí, protože kotouč opustil hrací plochu a bude se vhazovat ve středovém kruhu.

56:28
    Niižněkamsk marně útočí, zatímco Novosibirsk se snaží využít otevřenější prostor k brejkům – ty hosté zatím úspěšně zachytávají.

56:32
    Säteri si pohlídal svou levou stranu, od které přiletěla snadná a viditelná střela – vhazování.

56:36
    Vyrovnáno! Nižněkamsk vyhrál buly, načež se k volnému kotouči dostal VJAČESLAV LEŠČENKO, který si šikovně nabruslil a domácího brankáře včetně celého týmu šokoval přesnou schovanou střelou do pravého růžku! Asistence: Eduard Gimatov.
    56:36 Vjačeslav LEŠČENKO - 2:2

57:01
    Šťastná trefa pro hosty, kteří tak znovu sahají po zisku bodu! Kotouč však končí na jedné ze střídaček.

57:30
    Nižněkamsk je navíc aktivní a snaží se přidat třetí gól, kterým by utkání definitivně rozhodl. Novosibirsk se však úspěšně brání.

57:56
    Chimik drží kotouč v pásmu domácích. Ti mají co dělat, před Säterim jsou občas zmatky a pořádný rozruch.

58:29
    Sibir se nadvakrát osvbodil, ale místo rychlého brejku domácí hráči raději uklidnili hru a prostřídali.

58:51
    Nahozený kotouč z levé strany zkoušel před brankou usměrnit jeden z hostů, jenže minul.

59:07
    Novosibirsk rozjíždí jednu z posledních útočných akcí základní hrací doby. Uvidíme, zda bude mít nahozený puk potřebný efekt.

59:23
    Alanovo nahození od modré čáry bylo sraženo do ochranné sítě. Vhazuje se po Tuohimaově pravici.

59:42
    Sibir si vybojoval další vhazování a má poslední šanci rozhodnout o zisku tří bodů – utkání míří do prodloužení.

59:50
    Novosibirsk sice rychle zastavil rodící se brejk hostů, ale zdá se, že sám už zaútočit nedokáže.

60:00

Body se budou dělit! Zaslouženě. Oba týmy prokázaly nárůst formy, a přestože šli domácí v závěru do vedení pěknou trefou Jegora Alanova, hosté dokázali vzápětí vyrovnat, když se okamžitě po buly prosadil Vjačeslav Leščenko. Utkání tak rozhodne nastavení.

Oba týmy mohou být spokojené. Novosibirsk pochopitelně doma ztratil, ale vzhledem k průběhu zápasu by měl bod brát, protože Nižněkamsk měl zejména ve druhé polovině utkání střelecky navrch.

60:01

60:27
    První vážnější šanci prodloužení si připsal Li, jehož průnik po levé straně končí nepřesnou střelou k zadní tyčce.

60:51
    Trojice nižněkamských hráčů kroužila na soupeřově polovině, ale zakončit nedokázala a raději se vrací za svou branku.

61:09
    Galimov se nakonec natlačil mezi kruhy, jenže při zakončení mu domácí hráč zablokoval hůl.

61:46
    Na tahu je znovu Nižněkamsk, který už operuje kolem Säteriho branky – zatím bez střelby.

62:05
    Novosibirsk úspěšně vyhazuje kotouč až na Tuohimaovu hůl a odjíždí vystřídat.

62:25
    Neftěchimik se rychle vrací do domácího pásma, ale na střelecké zakončení stále čeká. Sibir tahá za kratší konec provazu.

62:50
    A máme tu rychlý brejk domácího týmu, protože dva hráči Nižněkamsku v útočném pásmu propadli!

62:57
    Krása prodloužení tří na tři v plném světle! Nižněkamsk byl více na puku, jenže pak zaváhal na útočné modré a nastartoval brejk domácích, po němž Litovčenko našel z levé strany JYRKIHO JOKIPAKKU a ten rozhodl! Asistence: Vjačeslav Litovčenko.
    62:57 Jyrki JOKIPAKKA - 3:2

Obránce Jyrki Jokipakka se tak stává hrdinou zápasu, protože rozhodl prodloužení, v němž byli hosté aktivnějším týmem. Šance si však nevytvořili, udělali jednu chybičku a bonusový bod zůstává v Novosibirsku.

Sibir tak odskočil svému sousedovi ve východní polovině soutěže, čímž se zase o krok přiblížil play-off. Nižněkamsk si připsal cenný bodík v boji o vyřazovací část, ale čeká ho ještě náročná fuška.

Československá stopa:

Michal Čajkovský (SIB) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:37
    Lukáš Klok (NIZ) - 0+0, 0 střel, čas na ledě 26:44
    Ronald Knot (NIZ) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 23:09

Tímto se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne! (16:07:33)

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 28. Šarov (Šenfeld, N. Shore), 55. J. Alanov (O. Li, Ilja Morozov), 63. Jokipakka (Litovčenko) – 19. Miťakin (Porjadin), 57. V. Leščenko (Gimatov)

Rozhodčí: Bukin, Soin – Koljasnikov, Stroganov

Diváci: 3 450