Tampa – Montreal 5:4 (po pr.) | Los Angeles – Vegas 3:6 (kon.) | San Jose – Arizona 8:7 (2:0 po s.n.)
Los Angeles Kings
3:6 (1:3, 1:2, 1:1)
Vegas Golden Knights
Středa 29.12.2021, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey Leagu. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Vegas Golden Knights.

Souboj na tradiční adrese, v Downtownu Los Angeles, ovšem v areně s jiným názvem. Tradiční Staples Center už na mapě nenajdete, nově se arena jmenuje Crypto.com Arena. Přejmenování vzbudilo celou řadu reakcí, některé jsou pozitivní, jiné už o poznání méně.

Hokejisté Las Vegas vedou Pacifickou divizi se 40 body. Stejný počet bodů má i druhý Anaheim. Vegas poslední zápas před pauzou prohrálo. Proti Tampě bylo jasně lepší, dominovalo, ale prohrálo 3:4.

Los Angeles je v tabulce Pacifické divize na páté, první nepostupové pozici. Poslední zápas Kings před pauzou vyhráli. Na ledě Washingtonu vyhráli nad Capitals 3:2. Rozhodující branku vstřelil Kempe.

Los Angeles Kings: Quick (Sparks) – M. Anderson, Doughty, Wolanin, M. Roy, Björnfot, Durzi – Iafallo, Kopitar, A. Kempe – T. Moore, Turcotte, Arvidsson – L. Andersson, Anderson-Dolan, Grundström – B. Lemieux, B. Lizotte, Kaliyev.
    Trenér: Todd McLellan

Vegas Golden Knights: Brossoit (Lo. Thompson) – McNabb, Theodore, B. Hutton, Whitecloud, Hague, Coghlan – Pacioretty, Stephenson, Janmark – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – W. Carrier, N. Roy, Kolesar – A. Brooks, Leschyshyn, Amadio.
    Trenér: Pete Deboer.

00:01

00:20
    Utkání začalo, domácí do zápasu vstoupili aktivně, tlačí se do zakončení, ale rána od modré čáry byla nepřesná.

00:53
    Anže Kopitar kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale následně Drew Doughty minul branku.

01:33
    Jaret Anderson-Dolan aktivně napadal rozehrávku brankáře Vegas, domácí si ale šanci vypracovat nedokázali.

02:00
    Nicolas Hague rozehrává od své branky, následně ale jeho tým přišel o puk, a tak se směr hry znovu otáčí.

02:13
    Zatím sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí.

02:36
    Adam Brooks se špatně dostal do útočného pásma, píská se ofsajd. Buly ve středním pásmu.

03:00
    Alexander Turcotte se vrací za svou branku, odkud rozehrává, následně ale Vegas ve středním pásmu vybojovalo puk.

03:48
    Vegas se sice dostalo do útočného pásma, ale na nějakou výraznější šanci čekáme.

04:07
    Alex Iafallo měl velkou šanci, zakončoval z bezprostřední blízkosti, jeho pokus vytáhl. Laurent Brossoit.

04:35
    Jonathan Quick kryje šanci Carriera, první výraznější šance hostujících hokejistů.

05:00
    Michael Amadio se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale obrana Kings si dokázala poradit poměrně snadno.

05:30
    Nicolas Hague se musel vrátit za svou branku, odkud následně rozehrával. Vegas se propracovalo do útoku, ale finální přihrávka nebyla přesná.

05:53
    Ofsajd přerušuje akci Kings, domácí hokejisté jsou v úvodu zápasu jasně aktivnější a Vegas se nemůže dostat do tempa.

07:07
    Sledujeme aktivní hru domácích. Kopitar a Alex Iafallo se dostali před branku Vegas, rána byla zblokovaná.

08:11
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Lias Andersson – 2 min., držení).

08:11
    Komerční přestávka.

08:18
    Domácí hokejisté se dokázali osvobodit, následně musí hosté bojovat o útočné pásmo.

08:44
    Jonathan Marchessault dostal sice kotouč do útočného pásma, ale obrana Kings si snadno dokázala poradit.

09:00
    Drew Doughty zblokoval střelu soupeře, následně domácí hráči dokázali snadno vyhodit.

09:44
    Nicolas Roy ani Mattias Janmark se k dorážce nedostali, nevýraznou akci Vegas přerušuje jistým zákrokem domácí brankář Jonathan Quick.

09:53
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Vegas dokázalo proměnit přesilovku, šikovnou tečí spoluhráčovy střely se prosazuje REILLY SMITH. Asistence: Jonathan Marchessault a Shea Theodore.
    09:53 Reilly SMITH - 0:1

10:19
    Vegas navyšuje své vedení, Hutton vypálil od modré čáry a jeho ránu tečoval před brankou mimo dosah brankáře KEEGAN KOLESAR. Asistence: Ben Hutton a William Carrier.
    10:19 Keegan KOLESAR - 0:2

10:32
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí celek rychle snižuje, po vyhození se puk odrazil od zadního mantinelu před branku, kam si sjel zcela volný ADRIAN KEMPE. Na jeho zakončení brankář Vegas nedosáhl. Los Angeles snižuje. Asistence: Drew Doughty a Anže Kopitar.
    10:32 Adrian KEMPE - 1:2

11:09
    První střela Vegas se odrazila od tyče, akce pokračovala dál, odražený puk získal JONATHAN MARCHESSAULT. Jeho klička před brankou byla úspěšná. Vegas po divoké pasáži zápasu vede o dva góly. Asistence: William Karlsson a Reilly Smith.
    11:09 Jonathan MARCHESSAULT - 1:3

11:48
    Michael Amadio se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal překonat brankáře soupeře.

12:11
    Viktor Arvidsson vedl zajímavou akci domácích, ale jeho střelecký pokus byl zblokovaný.

15:00
    Sledujeme rychlý hokej, utkání se nepřerušuje.

15:10
    Po zakázaném uvolnění se vrací hra před branku hostujícího celku.

15:30
    Las Vegas se sice dostalo do útočného pásma, ale výraznější šanci si vypracovat nedokázalo.

15:47

16:00
    Jonathan Quick rozehrává od své branky, následně se Brayden McNabb střetl ve střední třetině se soupeřem.

16:31
    Zach Whitecloud vypálil a Jonathan Quick přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

16:44
    William Karlsson byl sám před brankou, ale neuspěl. Trestuhodně neproměnil obrovskou šanci, Jonathan Quick vytáhl senzační zákrok.

17:00
    Anže Kopitar se dobře vrátil před svou branku a dokázal zblokovat střelecký pokus soupeře.

17:18
    Matt Roy pálil od modré čáry a jeho pokus kryje brankář Laurent Brossoit, Komerční přestávka.

17:32
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

18:00
    Dostáváme se do finální pasáže hry v první třetině, která přinesla čtyři rychlé branky.

18:23
    Ben Hutton se vrátil za svou branku, aby mohl založit akci, ale neuspěl. Píská se zakázané uvolnění.

18:43
    Adrian Kempe pálil, Alex Iafallo tečoval před brankou, ale puk končí vedle.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině, Vegas ránou od modré trefilo tyč.

19:19
    Nicolas Roy se vrací do svého obranného pásma.

19:40
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Sean Durzi – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

19:50
    Ještě jedno vhazování v útočném pásmu Vegas.

19:54
    Max Pacioretty vyslal na branku tvrdou ránu, brankář Jonathan Quick byl připravený, bude se vhazovat.

20:00

V polovině první třetiny jsme viděli čtyři branky, po první třetině vede ve městě andělů tým Las Vegas 3:1. Parádní hokej, čtyři góly a další šance. První třetina byla dobrá.

20:01

20:51
    Hostující celek hraje přesilovku, ale nemůže se usadit v útočném pásmu.

21:06
    Shea Theodore vrací hru za svou branku, následně jeho tým pokračoval v akci. Vegas se dostalo do útoku.

21:21
    I druhou přesilovku dokázali hráči Las Vegas proměnit, po šikovném spoluhráčově přihrávce se prosazuje CHANDLER STEPHENSON. Před brankou měl hodně času i prostoru na zakončení. Asistence: Nicolas Roy.
    21:21 Chandler STEPHENSON - 1:4

22:16
    Laurent Brossoit přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

22:47
    Vegas dává další branku, Zach Whitecloud vypálil od modré čáry a jeho střelu před brankou nechytatelně tečoval mimo dosah brankáře MATTIAS JANMARK. Jonathan Quick v brance Kings končí a bude střídat. Asistence: Zach Whitecloud a Chandler Stephenson.
    22:47 Mattias JANMARK - 1:5

22:47
    Střídání v týmu Los Angeles Kings: ze hřiště odchází Jonathan Quick, přichází Garret Sparks.

23:56
    Keegan Kolesar protečoval kotouč do útočného pásma, následně ale Kings rychle otočili směr hry.

24:15
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Roy – 2 min., hákování).

24:23
    Vegas hraje oslabení a nyní dokázalo vyhodit, Kings musí o útočné pásmo bojovat.

24:38
    Domácí se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:00
    Hostující celek znovu vyhazuje přes všechny čáry, domácí musí o útočné pásmo bojovat.

25:30

26:16

26:21
    Vegas přečkalo oslabení a Chandler Stephenson vedl zajímavou akci. Max Pacioretty trefil brankovou konstrukci.

28:01
    Sledujeme rychlý hokej, který zatím vychází hostujícímu celku.

28:17
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., držení).

28:50
    Adrian Kempe se propracoval do dobré střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle.

29:07
    Los Angeles se usadilo v útočném pásmu, Adrian Kempe pálil z dobré pozice, ale minul branku.

29:26
    Sean Durzi dostal hru do útočného pásma, Carl Grundström pokračoval v akci, ale následně Vegas dokázalo vyhodit.

29:41
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Lias Andersson – 2 min., podrážení).

29:41
    Sledujeme půl minuty hru čtyři na čtyři, a pak bude následovat přesilovka hostů.

30:03
    Matt Roy pálil z pravé strany, jeho pokus kryje brankář Vegas. Komerční přestávka.

30:23
    Nyní začíná přesilovka Vegas.

30:37
    William Karlsson pálil z levé strany, ale jeho rána končí vedle. Následně Los Angeles vyhazuje.

31:10
    Max Pacioretty z dobré pozice trefil jen brankáře soupeře, následně Mikey Anderson vyhodil přes všechny čáry.

31:35
    Buly v útočném pásmu Vegas, zdá se, že hostující celek tuto početní výhodu, pravda, zkrácenou, nepromění.

31:44

31:53
    Nicolas Roy to vzal na sebe, ale jeho rána končí nad brankou, gólmman Garret Sparks zasahovat nemusel.

32:19
    Christian Wolanin rozehrává od své branky, hosté ale aktivně napadali.

32:44
    Adam Brooks nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

33:00
    Michael Amadio a Adam Brooks pokračovali v zajímavé akci, ale ke střele se tentokrát hráči Vegas nedostali.

33:27
    Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankou Kings. Vegas má územní převahu.

33:44
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Viktor Arvidsson – 2 min., vysoká hůl).
    Byla to rychlovka.

34:00
    Vegas kombinuje v útočném pásmu, Blake Lizotte následně vyhodil přes všechny čáry.

34:20
    Max Pacioretty se do útočného pásma nedostal, hosté o něj musí znovu bojovat.

34:40
    Shea Theodore rozehrává od své branky, následně čeká na dostřídání spoluhráčů.

35:30
    Domácí celek dává gól při vlastní přesilovce, z brejku se prosazuje rozjetý TREVOR MOORE. Poslal puk mezi betony brankáře Vegas. Asistence: Matt Roy.
    35:30 Trevor MOORE - 2:5

36:18
    Rozdíl ve skóre jsou nyní už jen tři góly a domácí cítí šanci na zdramatizování zápasu.

36:30
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (William Karlsson – 2 min., nedovolené bránění).

36:30

36:42
    Přesilovku hrají domácí hokejisté, kteří mohou tento zápas zdramatizovat.

37:00
    Vegas dostalo hru do svého útočného pásma, Kings musí bojovat dál.

37:35
    Viktor Arvidsson vyslal ránu z první, puk končí mimo.

37:48
    Anže Kopitar vypálil, jeho rána končí vedle branky.

38:09
    Alex Iafallo měl obrovskou šanci, ale jeho pokus kryje připravený brankář Vegas. Laurent Brossoit své spoluhráče podržel.

38:32

38:43
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Vegas.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině, Lias Andersson pálil z dobré pozice, ale minul branku. Následně se píská zakézané uvolnění.

39:36
    Domácí dostali puk do útočného pásma, ale Chandler Stephenson zastavil akci soupeře. Směr hry se otáčí.

39:56
    Garret Sparks přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

40:00

Tři branky jsme viděli ve druhé třetině, Vegas vedlo 5:1, ale pak se domácí prosadili při vlastním oslabení. Uvidíme, co přinese třetí třetina.

40:01

40:15
    Domácí celek hraje aktivně, usadil se v útočném pásmu, ale obrana Vegas je zatím pozorná.

40:41
    Laurent Brossoit si poradil se střelou od modré čáry, následně jeho spoluhráči dostali puk do bezpečné pozice.

41:13
    Drew Doughty pálil z dobré pozice, jeho pokus kryje brankář Vegas. Bude se vhazovat.

41:55
    Hostující celek navyšuje své vedení, prosazuje se po chybě obrany Kings zkušený JONATHAN MARCHESSAULT.
    41:55 Jonathan MARCHESSAULT - 2:6

42:40
    Blake Lizotte vyslal dobrou ránu, ale byla zblokovaná, následně neuspěl ani Sean Durzi.

43:09
    Zakázané uvolnění Vegas, ačkoliv domácí inkasovali branku, tak jsou momentálně lepším týmem.

43:57
    Viktor Arvidsson vypálil dobrou střelu z mezikruží, jeho pokus ale byl před brankou zblokovaný.

44:42
    Anže Kopitar připravil akci pro spoluhráče, Mikey Anderson se zkoušel dostat do zakončení, ale vypálit nedokázal.

45:14

45:50
    Vypadalo to na ofsajd, ale nakonec je vše v pořádku a domácí celek snižuje. Tvrdou ránou se do horní části prosazuje ALEX IAFALLO. Asistence: Sean Durzi a Adrian Kempe.
    45:50 Alex IAFALLO - 3:6

46:48
    Vegas mělo velkou šanci, ale nedokázalo se prosadit.

47:24
    Michael Amadio vyslal do šance spoluhráče, Adam Brooks zakončoval, ale brankář Garret Sparks předvedl spolehlivý zákrok.

47:54
    Anže Kopitar nemohl hrát, dostal by se do ofsajdu, následně Vegas otočilo hru.

48:08
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Chandler Stephenson – 2 min., sekání).

48:28
    Vegas dostalo hru ze svého pásma, a tak se musel Drew Doughty vracet až ke své brance.

49:04
    Domácí se usadili v útočném pásmu, rána Kings od modré čáry byla zblokovaná.

49:21
    Adrian Kempe pálil, Brayden McNabb zblokoval jeho dobrou ránu. Následně Vegas vyhodilo.

49:37
    Ofsajd domácích, hra je přerušená, vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:08

50:21
    Nicolas Roy to zkoušel individuálně, ale svou akci v šanci proměnit nedokázal.

50:43
    Max Pacioretty hledal před brankou spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost.

51:12
    Brendan Lemieux byl volný před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali předat puk.

51:35
    Alexander Turcotte měl zajímavou příležitost, ale nedokázal přesněji trefit volnou část branky.

52:21
    Hosté vyslali ránu od modré čáry, ale puk končí mimo branku. Brankář Garret Sparks zasahovat nemusel.

53:38
    Zach Whitecloud vedl zajímavou akci Vegas, následně pálil Roy, ale brankář byl připravený.

54:02
    Nicolas Hague na modré čáře přišel o puk, Vegas musí znovu bojovat o útočné pásmo.

54:27
    Adam Brooks to zkoušel individuálně, ale jeho rána byla zblokovaná.

54:44
    Ofsajd Vegas, komerční přestávka.

55:24
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:50
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Vegas vede o tři branky a má nakročeno za výhrou v tomto utkání.

56:15
    Reilly Smith nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

56:45

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, hraje se spíše ve střední části.

57:26
    Michael Amadio z hodně ostré pozice nahazoval kotouč před branku, ale obrana Kings si dokázala poradit.

58:08
    Ofsajd Vegas, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:42
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

59:00
    Matt Roy pálil od modré čáry, jeho ránu kryje brankář Vegas, hra pokračuje dál.

59:41
    Brendan Lemieux minul branku střelou z otočky.

Vegas Golden Knights vyhrávají tento zápas 6:3 a poprvé v historii vyhrávají šest venkovních zápasů v řadě. Začalo to výhrou v Arizoně, následně čtyřmi zápasy na východě, a pak dnes ve městě andělů.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. A. Kempe (Doughty, Kopitar), 36. T. Moore (M. Roy), 46. Iafallo (Durzi, A. Kempe) – 10. R. Smith (Marchessault, Theodore), 11. Kolesar (B. Hutton, W. Carrier), 12. Marchessault (W. Karlsson, R. Smith), 22. Stephenson (N. Roy), 23. Janmark (Whitecloud, Stephenson), 42. Marchessault

Los Angeles Kings: Quick (23. Sparks) – M. Anderson, Doughty, Wolanin, M. Roy, Björnfot, Durzi – Iafallo, Kopitar, A. Kempe – T. Moore, Turcotte, Arvidsson – L. Andersson, Anderson-Dolan, Grundström – B. Lemieux, B. Lizotte, Kaliyev.

Trenér: Pete Deboer

Rozhodčí: Chmielewski, South – Rody, Hunt

Diváci: 14 887