Mladá Boleslav – Třinec 6:2 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 0:2 (kon.) | Liberec – Havířov 5:0 (kon.)
Motor ČB – HC Litvínov 3:4 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:4 (kon.) | Plzeň – Slavia 8:1 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 0:6 (kon.) | K. Vary – Jihlava 2:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 07.01.2022, 12:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • 28. kolo

Z Mladé Boleslavi je to z tohoto utkání vše. Loučím se s přáním klidného víkendu. (14:22:43)

Utkání sledovalo 110 diváků.

Domácí si užívají děkovačku se svými fanoušky a opouštějí led.

Boleslavští tak v samotném závěru přidali ještě šestou brankou z trestného střílení, a potrestali tak třineckou nedisciplinovanost. Mladá Boleslav tak splnila roli favorita a získává tři body do extraligové tabulky. Třinec se přesouvá na další zápas do Liberce, Bruslaři naopak zítra přivítají doma Havířov.

59:47
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    MAREK VLASÁK si najel si najel k pravé tyči, kde zvedl puk a nedal brankáři šanci. Gól padl z trestného střílení.

59:47
    Fauloval Matěj Kozlík, nájezd jede Marek Vlasák.

59:34
    Utkání ukusuje své poslední sekundy, domácí se dostali ještě do jednoho protiútoku a nařízeno bylo trestné střílení za sekání.

57:56
    Hraje se v obranném pásmu domácích, je však už jasné, že tři body zůstanou ve městě automobilů.

57:02
    Puk byl blízko třinecké brankové čáry, domácím se ale nepodařilo vstřelit gól.

54:32
    Na ledě zůstal ležet Michal Simon, následně se hokejisté strkali, ale vylučovat se nebude. Simon už je na střídačce a zápas směřuje do svých posledních pěti minut.

53:08
    Na výkonu Slezanů je stále vidět snaha, leč marná. Boleslavští zkušeně vyhazují trpělivě jeden puk za druhým ze svého pásma. Navíc většinou tak šikovně, že z toho nejsou zakázaná uvolnění.

50:37
    Hosté jsou po nějaké chvíli zpět v pásmu, Bruslaři je však k brankáři zatím vůbec nepouštějí.

48:23
    Oceláři se snaží snížit a dostat se zpět do zápasu, domácí však zatím svými zákroky drží brankář Marek Stuchlík.

45:45
    Třinci je pískáno zakázané uvolnění.

45:08
    Třetí třetina zatím nabízí poklidnější hokej než dvě předchozí. Dost pravděpodobně je to dáno tím, že se domácí soustředí už více na obranu, protože je skóre 5:2.

44:33
    Michal Ramik si najížděl mezi kruhy a chtěl vystřelit, jenže k němu přijel jeden z domácích hráčům a dobře provedeným hitem jej zastavil.

43:50
    Domácím je pískán ofsajd.

42:56
    Slezané jsou v těchto chvílích aktivnější a snaží se o kontaktní gól.

41:29
    Znovu je potřeba vhodit puk, další skončil v hledišti.

41:07
    Zakázané uvolnění Ocelářů.

40:52
    Puk skončil mimo hrací plochu, na led se o přerušení mezitím vrátili hráči, kteří se v závěru předchozí třetiny porvali.

40:38
    Nyní časomíra naskočila, nakonec se tak může pokračovat ve hře a čas lze měřit běžným způsobem. Utkání v tuto chvíli pokračuje.

Hokejisté krouží po ledě a snaží se udržet alespoň v nějaké fyzické aktivitě.

Zařízení časomíry nefunguje, čas se zřejmě bude muset měřit běžnými stopkami.

Počítač s časomírou přestal fungovat, nyní se zapíná druhý. Utkání bude pokračovat za několik minut, odhadem jedna až tři minuty.

Odpočet času přestal zcela fungovat, nyní probíhá restart časomíry.

40:20
    Na stadionu nejde časomíra.

40:01

Druhá třetina nabídla zajímavou podívanou. Mnoho faulů, ale i nepřesností ze strany rozhodčích, kteří jsou na zápasy juniorů dokonce nominováni ve čtyřech, především však hned čtyři branky. Toto dějství vyznělo mnohem lépe pro Středočechy, kteří po něm vedou už o tři góly.

Další třetina začne přibližně v 13:42.

40:00

39:18
    Tlak hostů pokračuje, domácí se brání s vypětím všech sil. Po střele Daniela Chovaniaka od modré nastal zmatek v brankovišti, ale i ten Bruslaři zvládli.

38:51
    Třinec vyhrál buly a má tlak v pásmu.

38:42
    U branky se do sebe pustili Jan Závora (MBL) a Tommy Wardas (TRI). V bitce byl úspěšnější Wardas. Oba dva dostali dvě minuty za hrubost.

38:41
    Po několika dobrých střelách ze strany Ocelářů poskakoval puk brankovištěm, ale brankář zasáhl úspěšně.

38:22
    V přesilovce se zatím moc nestalo, o puk se bojovalo v rohu u boleslavské branky.

37:50
    Křepelka se rozčiluje s tím, že on u faulu nebyl a nadává na rozhodčí. Trenéři po krátké diskuzi s rozhodčími následně nic nezměnili a pokračuje se ve hře.

37:50
    Domácí se budou muset bránit. Dvouminutový trest dostal Karel Křepelka (MBL), a to za nedovolené bránění.

37:13
    Puk poskakoval kolem brankové čáry, sjel si k němu Michal Simon, jenže při něm nestálo štěstí a nepodařilo se mu puk propasovat za Švančaru.

34:59
    Přímo před Stuchlíkem byl osamocený Matěj Kozlík, jenže ten trestuhodně gólmana nepřekonal.

34:18

34:15
    Středočeši měli poměrně velký tlak, ale žádná z jejich střel do branky nespadla.

32:51
    Domácí museli pro puk až k Stuchlíkovi, přesilovka jim tak začala o trochu později.

32:18
    Oceláři se budou muset znovu bránit a při tom, jak jsou v tomto zápase týmy efektivní v přesilovkách, to budou mít těžké. Za sekání dostal menší trest Jonáš Jobánek (TRI).

31:52
    Následně se k puku dostali Bruslaři, jenže těm byl při přechodu do pásma pískán ofsajd.

31:40
    Oceláři se snaží s výsledkem něco udělat a zatápí soupeři v jeho pásmu.

31:17
    Boleslavští hráli dál přesilovku, protože na trestné lavici zůstal ještě Michal Ramik. Domácí měli znovu obrovský tlak před brankářem a z něj se prosadil na 5:2 SEBASTIAN JASEČKO. Středočeši tak soupeři výrazně odskočili. Asistence: Michal Simon, Marek Vlasák.

30:38
    Tlak Bruslařů nicméně neustával a z tlaku v brankovišti se střelou u pravé tyče prosadil JAN PŮČEK. Asistence: Jan Závora, Karel Křepelka.

30:27
    Karel Křepelka nasměroval puk mezi pravý beton a tyč, ale Švančara jej těsně chytil.

30:16
    Třinec by měl hrát 51 sekund tři proti pěti. Za podrážení dostal menší trest Michal Ramik (TRI).

30:05
    Následně Slezané vyhodili puk přes všechny čáry.

29:44
    Středočeši si přihrávají v pásmu a mají tlak, zatím všechny střely, které domácí vyslali, brankáře Třince nevyvedly z míry.

29:08
    Třinečtí jdou do čtyř. Za hákování byl na dvě minuty vyloučen Marek Ročák (TRI).

27:16
    Slezané jeli dva na jednoho, ale zakončení jim nakonec nevyšlo. Bude se vhazovat před Markem Stuchlíkem.

25:54
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři bleskově využívají přesilovou hru a přidávají důležitý snižující gól. Z blízkosti gólmana překonal JAN MOŠKOŘ. Asistence: Tommy Wardas, Filip Hrůžek.

25:33
    Za podrážení byl na dvě minuty vyloučen Vojtěch Polák (MBL).

25:10
    Dobrá souhra Bruslařů. Vojtěchu Polákovi střela nesedla, jenže za ním hned přijel kapitán JAN ZÁVORA, který ukázkově vymetl horní část Švančarovy brány. Asistence: Vojtěch Polák.

24:15
    Od modré přes stínící hráče vystřelil Karel Křepelka, puk však za brankáře nepropadl, hraje se tak bez přerušení dál.

23:25
    Výborná šance Oskara Haase, který byl úplně sám přímo před brankářem, jenže Marek Stuchlík byl nakonec úspěšnější a Haase vychytal.

22:44
    Po chvíli se Středočeši vrátili do vlastního útočného pásma a jednu z dalších nepříjemných střel ukryl Švančara do náruče.

21:49
    Křepelkův střelecký pokus zamířil vysoko nad branku až do ochranné sítě.

20:46
    Domácí hned od začátku třetiny drží pásmo a střílejí z několika možných pozic.

20:01

V prvním dějství padly hned tři branky. Jako první vedl sice Třinec, jenže Mladá Boleslav v závěru třetiny utkání otočila a nyní o jeden gól vede.

Další třetina začne přibližně v 12:49.

20:00

19:40
    O puk se bojuje u mantinelu, třetina se blíží do závěru.

18:08
    Z dalšího protiútoku Boleslavští otáčejí průběh utkání. DOMINIK BROUČEK ujel přes celé hřiště a samostatnou akcí nedal brankáři šanci. Bez asistence.

17:26
    Tlak Bruslařů pokračují, nyní doráželi velmi nepříjemně před Švančarou, který se však nenechal rozhodit a puk udržel, čímž zabránil dalšímu inkasování.

16:43
    Domácí vyrovnávají zásluhou MARKA VLASÁKA, krátce před odchodem do kabin je to tak 1:1. Asistence: Jan Půček, Karel Křepelka.

14:45

14:21
    Bruslaři velký tlak ustáli a vyhodili puk, mohou tedy vystřídat.

14:06
    Bruslaři navíc už dlouho nemohli vystřídat, zatím je však drží brankář.

13:56
    Oceláři mají tlak, domácí se ztěžka brání.

12:45
    Bruslaři jdou do čtyř. Dvě minuty dostal Jan Půček (MBL), hákování.

11:36
    Přes několik stínících hráčů vystřelil z hranice kruhů Petr Ullrych, puk jen těsně neprošel do boleslavské branky.

10:30
    V přesilovce se zatím Středočechům nedaří dostat se do větších šancí.

08:54
    Na trestnou nakonec odjel Jonáš Jobánek (TRI).

08:54
    Za sekání dostal dvouminutový trest. Nikdo z Ocelářů na trestnou ale nejede, trenéři diskutují s rozhodčími.

08:45
    Domácí hrají ve výhodě.

07:47
    Z pravého kruhu vystřelil kapitán Závora, puk se i tentokrát zastavil o brankářův beton.

06:08
    Dominik Brouček obdržel výbornou přihrávku zpoza brány a nabízelo se poslat puk mezi brankářovy betony, jenže ten je včas sklapl a zabránil inkasování.

05:14
    Zakázané uvolnění ze strany Ocelářů.

04:41
    Puk po Závorově střele zastavil brankář betony.

03:45
    Oceláři se po rychlém protiútoku prosazují pohledným gólem. Hosté si vytvořili tlak v brankovišti, domácí je nezvládli pokrýt, čehož využil MICHAL RAMIK a namířil kotouč do pravého horního roku Stuchlíkovy brány. Asistence: Nico Geidl.

03:36
    Moravcova střela byla na modré zblokovaná, hra se přesouvá na druhou stranu.

03:03
    Broš nahodil od modré čáry, puk zamířil na mantinel.

01:41
    Na chvíli byli s kotoučem v pásmu také Bruslaři, ale k brankáři se nedostali.

00:05
    Třinečtí se ujali puku a ženou se do útoku.

00:01

Obě mužstva se střetnou podruhé v této sezóně, v prvním zápase zvítězil tehdy domácí Třinec, a to přesvědčivě 5:2. Zápas bude pikantní zejména pro Oskara Haase, který do Třince přišel před touto sezónou z Mladé Boleslavi, kde několik let hrál a jeho otec Radek Haas zde působil jako trenér brankářů jak u mládeže, tak zdejšího A týmu.

Dobré pravé poledne z Mladé Boleslavi. Pokud právě obědváte, přeji dobrou chuť k pátečnímu obědu. Z ledu právě odjela rolba a za malou chvíli na něj vjedou rozhodčí následování hráči. Utkání začne za několik málo minut.

BK Mladá Boleslav: Stuchlík (Krinwald) – T. Moravec, Němec, Vacík (A), Křepelka, Hrouda, Vochvest, Jasečko – Simon (A), Závora (C), Polák, Brouček, Půček, Broš, Vlasák, Václavík, Hašlar, Plíšek

HC Oceláři Třinec: Klimek (Švančara) – Andrle, Chovaniak (A), Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas (C), Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj (A), Ramik, Kozlík, Jobánek

Rozhodčí: Zavřel, Bejček – Hradil, Maňák.

Půjde o souboj dvou týmů z horní části tabulky. Domácí jsou se 60 body v tabulce pátí, zatímco Oceláři jsou sice sedmí, na svého středočeského soupeře však ztrácejí deset bodů.

Dobrý den z Mladé Boleslavi, kde se v netradičním čase, tedy o pátečním pravém poledni, odehraje duel extraligových juniorům mezi Bruslaři a třineckými Oceláři.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 17. Vlasák (Půček, Křepelka), 19. Brouček, 26. Závora (Polák), 31. Půček (Závora, Křepelka), 32. Jasečko (Simon, Vlasák), 60. Vlasák (TS) – 4. Ramik (Geidl), 26. Moškoř (Hrůžek, Kozlík)

HC Oceláři Třinec: Švančara (Klimek) – Andrle, Chovaniak (A), Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas (C), Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj (A), Ramik, Kozlík, Jobánek

Rozhodčí: Zavřel, Bejček – Hradil, Maňák