Mladá Boleslav – Třinec 6:2 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 0:2 (kon.) | Liberec – Havířov 5:0 (kon.)
Motor ČB – HC Litvínov 3:4 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:4 (kon.) | Plzeň – Slavia 8:1 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 0:6 (kon.) | K. Vary – Jihlava 2:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 07.01.2022, 12:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dobrý den z Mladé Boleslavi, kde se v netradičním čase, tedy o pátečním pravém poledni, odehraje duel extraligových juniorům mezi Bruslaři a třineckými Oceláři.

Půjde o souboj dvou týmů z horní části tabulky. Domácí jsou se 60 body v tabulce pátí, zatímco Oceláři jsou sice sedmí, na svého středočeského soupeře však ztrácejí deset bodů.

BK Mladá Boleslav: Stuchlík (Krinwald) – T. Moravec, Němec, Vacík (A), Křepelka, Hrouda, Vochvest, Jasečko – Simon (A), Závora (C), Polák, Brouček, Půček, Broš, Vlasák, Václavík, Hašlar, Plíšek

HC Oceláři Třinec: Klimek (Švančara) – Andrle, Chovaniak (A), Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas (C), Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj (A), Ramik, Kozlík, Jobánek

Rozhodčí: Zavřel, Bejček – Hradil, Maňák.

Dobré pravé poledne z Mladé Boleslavi. Pokud právě obědváte, přeji dobrou chuť k pátečnímu obědu. Z ledu právě odjela rolba a za malou chvíli na něj vjedou rozhodčí následování hráči. Utkání začne za několik málo minut.

Obě mužstva se střetnou podruhé v této sezóně, v prvním zápase zvítězil tehdy domácí Třinec, a to přesvědčivě 5:2. Zápas bude pikantní zejména pro Oskara Haase, který do Třince přišel před touto sezónou z Mladé Boleslavi, kde několik let hrál a jeho otec Radek Haas zde působil jako trenér brankářů jak u mládeže, tak zdejšího A týmu.

00:01

00:05
    Třinečtí se ujali puku a ženou se do útoku.

01:41
    Na chvíli byli s kotoučem v pásmu také Bruslaři, ale k brankáři se nedostali.

03:03
    Broš nahodil od modré čáry, puk zamířil na mantinel.

03:36
    Moravcova střela byla na modré zblokovaná, hra se přesouvá na druhou stranu.

03:45
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři se po rychlém protiútoku prosazují pohledným gólem. Hosté si vytvořili tlak v brankovišti, domácí je nezvládli pokrýt, čehož využil MICHAL RAMIK a namířil kotouč do pravého horního roku Stuchlíkovy brány. Asistence: Nico Geidl.

04:41
    Puk po Závorově střele zastavil brankář betony.

05:14
    Zakázané uvolnění ze strany Ocelářů.

06:08
    Dominik Brouček obdržel výbornou přihrávku zpoza brány a nabízelo se poslat puk mezi brankářovy betony, jenže ten je včas sklapl a zabránil inkasování.

07:47
    Z pravého kruhu vystřelil kapitán Závora, puk se i tentokrát zastavil o brankářův beton.

08:45
    Domácí hrají ve výhodě.

08:54
    Za sekání dostal dvouminutový trest. Nikdo z Ocelářů na trestnou ale nejede, trenéři diskutují s rozhodčími.

08:54
    Na trestnou nakonec odjel Jonáš Jobánek (TRI).

10:30
    V přesilovce se zatím Středočechům nedaří dostat se do větších šancí.

11:36
    Přes několik stínících hráčů vystřelil z hranice kruhů Petr Ullrych, puk jen těsně neprošel do boleslavské branky.

12:45
    Bruslaři jdou do čtyř. Dvě minuty dostal Jan Půček (MBL), hákování.

13:56
    Oceláři mají tlak, domácí se ztěžka brání.

14:06
    Bruslaři navíc už dlouho nemohli vystřídat, zatím je však drží brankář.

14:21
    Bruslaři velký tlak ustáli a vyhodili puk, mohou tedy vystřídat.

14:45

16:43
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí vyrovnávají zásluhou MARKA VLASÁKA, krátce před odchodem do kabin je to tak 1:1. Asistence: Jan Půček, Karel Křepelka.

17:26
    Tlak Bruslařů pokračují, nyní doráželi velmi nepříjemně před Švančarou, který se však nenechal rozhodit a puk udržel, čímž zabránil dalšímu inkasování.

18:08
    Z dalšího protiútoku Boleslavští otáčejí průběh utkání. DOMINIK BROUČEK ujel přes celé hřiště a samostatnou akcí nedal brankáři šanci. Bez asistence.

19:40
    O puk se bojuje u mantinelu, třetina se blíží do závěru.

20:00

Další třetina začne přibližně v 12:49.

V prvním dějství padly hned tři branky. Jako první vedl sice Třinec, jenže Mladá Boleslav v závěru třetiny utkání otočila a nyní o jeden gól vede.

20:01

20:46
    Domácí hned od začátku třetiny drží pásmo a střílejí z několika možných pozic.

21:49
    Křepelkův střelecký pokus zamířil vysoko nad branku až do ochranné sítě.

22:44
    Po chvíli se Středočeši vrátili do vlastního útočného pásma a jednu z dalších nepříjemných střel ukryl Švančara do náruče.

23:25
    Výborná šance Oskara Haase, který byl úplně sám přímo před brankářem, jenže Marek Stuchlík byl nakonec úspěšnější a Haase vychytal.

24:15
    Od modré přes stínící hráče vystřelil Karel Křepelka, puk však za brankáře nepropadl, hraje se tak bez přerušení dál.

25:10
    Dobrá souhra Bruslařů. Vojtěchu Polákovi střela nesedla, jenže za ním hned přijel kapitán JAN ZÁVORA, který ukázkově vymetl horní část Švančarovy brány. Asistence: Vojtěch Polák.

25:33
    Za podrážení byl na dvě minuty vyloučen Vojtěch Polák (MBL).

25:54
    Oceláři bleskově využívají přesilovou hru a přidávají důležitý snižující gól. Z blízkosti gólmana překonal JAN MOŠKOŘ. Asistence: Tommy Wardas, Filip Hrůžek.

27:16
    Slezané jeli dva na jednoho, ale zakončení jim nakonec nevyšlo. Bude se vhazovat před Markem Stuchlíkem.

29:08
    Třinečtí jdou do čtyř. Za hákování byl na dvě minuty vyloučen Marek Ročák (TRI).

29:44
    Středočeši si přihrávají v pásmu a mají tlak, zatím všechny střely, které domácí vyslali, brankáře Třince nevyvedly z míry.

30:05
    Následně Slezané vyhodili puk přes všechny čáry.

30:16
    Třinec by měl hrát 51 sekund tři proti pěti. Za podrážení dostal menší trest Michal Ramik (TRI).

30:27
    Karel Křepelka nasměroval puk mezi pravý beton a tyč, ale Švančara jej těsně chytil.

30:38
    Tlak Bruslařů nicméně neustával a z tlaku v brankovišti se střelou u pravé tyče prosadil JAN PŮČEK. Asistence: Jan Závora, Karel Křepelka.

31:17
    Boleslavští hráli dál přesilovku, protože na trestné lavici zůstal ještě Michal Ramik. Domácí měli znovu obrovský tlak před brankářem a z něj se prosadil na 5:2 SEBASTIAN JASEČKO. Středočeši tak soupeři výrazně odskočili. Asistence: Michal Simon, Marek Vlasák.

31:40
    Oceláři se snaží s výsledkem něco udělat a zatápí soupeři v jeho pásmu.

31:52
    Následně se k puku dostali Bruslaři, jenže těm byl při přechodu do pásma pískán ofsajd.

32:18
    Oceláři se budou muset znovu bránit a při tom, jak jsou v tomto zápase týmy efektivní v přesilovkách, to budou mít těžké. Za sekání dostal menší trest Jonáš Jobánek (TRI).

32:51
    Domácí museli pro puk až k Stuchlíkovi, přesilovka jim tak začala o trochu později.

34:15
    Středočeši měli poměrně velký tlak, ale žádná z jejich střel do branky nespadla.

34:18

34:59
    Přímo před Stuchlíkem byl osamocený Matěj Kozlík, jenže ten trestuhodně gólmana nepřekonal.

37:13
    Puk poskakoval kolem brankové čáry, sjel si k němu Michal Simon, jenže při něm nestálo štěstí a nepodařilo se mu puk propasovat za Švančaru.

37:50
    Domácí se budou muset bránit. Dvouminutový trest dostal Karel Křepelka (MBL), a to za nedovolené bránění.

37:50
    Křepelka se rozčiluje s tím, že on u faulu nebyl a nadává na rozhodčí. Trenéři po krátké diskuzi s rozhodčími následně nic nezměnili a pokračuje se ve hře.

38:22
    V přesilovce se zatím moc nestalo, o puk se bojovalo v rohu u boleslavské branky.

38:41
    Po několika dobrých střelách ze strany Ocelářů poskakoval puk brankovištěm, ale brankář zasáhl úspěšně.

38:42
    U branky se do sebe pustili Jan Závora (MBL) a Tommy Wardas (TRI). V bitce byl úspěšnější Wardas. Oba dva dostali dvě minuty za hrubost.

38:51
    Třinec vyhrál buly a má tlak v pásmu.

39:18
    Tlak hostů pokračuje, domácí se brání s vypětím všech sil. Po střele Daniela Chovaniaka od modré nastal zmatek v brankovišti, ale i ten Bruslaři zvládli.

40:00

Další třetina začne přibližně v 13:42.

Druhá třetina nabídla zajímavou podívanou. Mnoho faulů, ale i nepřesností ze strany rozhodčích, kteří jsou na zápasy juniorů dokonce nominováni ve čtyřech, především však hned čtyři branky. Toto dějství vyznělo mnohem lépe pro Středočechy, kteří po něm vedou už o tři góly.

40:01

40:20
    Na stadionu nejde časomíra.

Odpočet času přestal zcela fungovat, nyní probíhá restart časomíry.

Počítač s časomírou přestal fungovat, nyní se zapíná druhý. Utkání bude pokračovat za několik minut, odhadem jedna až tři minuty.

Zařízení časomíry nefunguje, čas se zřejmě bude muset měřit běžnými stopkami.

Hokejisté krouží po ledě a snaží se udržet alespoň v nějaké fyzické aktivitě.

40:38
    Nyní časomíra naskočila, nakonec se tak může pokračovat ve hře a čas lze měřit běžným způsobem. Utkání v tuto chvíli pokračuje.

40:52
    Puk skončil mimo hrací plochu, na led se o přerušení mezitím vrátili hráči, kteří se v závěru předchozí třetiny porvali.

41:07
    Zakázané uvolnění Ocelářů.

41:29
    Znovu je potřeba vhodit puk, další skončil v hledišti.

42:56
    Slezané jsou v těchto chvílích aktivnější a snaží se o kontaktní gól.

43:50
    Domácím je pískán ofsajd.

44:33
    Michal Ramik si najížděl mezi kruhy a chtěl vystřelit, jenže k němu přijel jeden z domácích hráčům a dobře provedeným hitem jej zastavil.

45:08
    Třetí třetina zatím nabízí poklidnější hokej než dvě předchozí. Dost pravděpodobně je to dáno tím, že se domácí soustředí už více na obranu, protože je skóre 5:2.

45:45
    Třinci je pískáno zakázané uvolnění.

48:23
    Oceláři se snaží snížit a dostat se zpět do zápasu, domácí však zatím svými zákroky drží brankář Marek Stuchlík.

50:37
    Hosté jsou po nějaké chvíli zpět v pásmu, Bruslaři je však k brankáři zatím vůbec nepouštějí.

53:08
    Na výkonu Slezanů je stále vidět snaha, leč marná. Boleslavští zkušeně vyhazují trpělivě jeden puk za druhým ze svého pásma. Navíc většinou tak šikovně, že z toho nejsou zakázaná uvolnění.

54:32
    Na ledě zůstal ležet Michal Simon, následně se hokejisté strkali, ale vylučovat se nebude. Simon už je na střídačce a zápas směřuje do svých posledních pěti minut.

57:02
    Puk byl blízko třinecké brankové čáry, domácím se ale nepodařilo vstřelit gól.

57:56
    Hraje se v obranném pásmu domácích, je však už jasné, že tři body zůstanou ve městě automobilů.

59:34
    Utkání ukusuje své poslední sekundy, domácí se dostali ještě do jednoho protiútoku a nařízeno bylo trestné střílení za sekání.

59:47
    Fauloval Matěj Kozlík, nájezd jede Marek Vlasák.

59:47
    MAREK VLASÁK si najel si najel k pravé tyči, kde zvedl puk a nedal brankáři šanci. Gól padl z trestného střílení.

Boleslavští tak v samotném závěru přidali ještě šestou brankou z trestného střílení, a potrestali tak třineckou nedisciplinovanost. Mladá Boleslav tak splnila roli favorita a získává tři body do extraligové tabulky. Třinec se přesouvá na další zápas do Liberce, Bruslaři naopak zítra přivítají doma Havířov.

Domácí si užívají děkovačku se svými fanoušky a opouštějí led.

Utkání sledovalo 110 diváků.

Z Mladé Boleslavi je to z tohoto utkání vše. Loučím se s přáním klidného víkendu. (14:22:43)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 17. Vlasák (Půček, Křepelka), 19. Brouček, 26. Závora (Polák), 31. Půček (Závora, Křepelka), 32. Jasečko (Simon, Vlasák), 60. Vlasák (TS) – 4. Ramik (Geidl), 26. Moškoř (Hrůžek, Kozlík)

HC Oceláři Třinec: Švančara (Klimek) – Andrle, Chovaniak (A), Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas (C), Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj (A), Ramik, Kozlík, Jobánek

Rozhodčí: Zavřel, Bejček – Hradil, Maňák