Montpellier – Lille 0:1 (kon.) | Lyon – Nice 2:0 (kon.)
Montpellier HSC
0:1 (0:0)
Lille OSC
Sobota 12.02.2022, 17:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ve 24. kole Francouzské Ligue 1 se proti sobě utkají týmy Montpellier HSC a Lille OSC. Naposled se spolu tato mužstva utkala v srpnu minulého roku na půdě Lille. Domácí celek tehdy zvítězil v poměru 2:1. Dnes se bude bojovat na Stade de la Mosson v Montpellieru. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Frappart a jeho asistenti Berchebru a Jeanne. Úvodní výkop je naplánován na 17:00.

Montpellier HSC se aktuálně nachází na 7. místě se 34 body a skóre 38:33. Po vydřené domácí výhře 3:2 s Monakem se Montpellier představil na půdě posledního St. Etienne. Hosté ještě v 81. minutě vedli 1:0, ovšem následně přišlo zmrtvýchvstání a St. Etienne otočilo utkání a zvítězilo 3:1. Nejlepším střelcem je s 8 góly Mavididi.

Lille OSC letos určitě neobhájí titul, neboť se aktuálně nachází až na 11. pozici se 32 body a skóre 31:35. Po prohře 0:2 v Brestu se Lille utkalo doma s PSG. Pařížané měli tomuto celku co oplácet z minulé sezóny a to se také povedlo. PSG zvítězilo vysoce 5:1. Nejlepším střelcem je s 12 góly David.

Montpellier HSC: Omlin – Souquet, Cozza, M. Sakho, Ristić – Mollet, Sambia, Chotard, Ferri – Savanier (C), Wahi.
    Náhradníci: Bertaud – Delaye, Barès, Gioacchini, Germain, Leroy, Makouana, Thuler, Oyongo.
    Trenér: Olivier Dall'Oglio

Lille OSC: Jardim – Çelik, Djaló, J. Fonte (C), Botman, G. Gudmundsson – Gomes, B. André, Xeka, Bamba – David.
    Náhradníci: Grbić – D. Bradarić, Ben Arfa, Pied, A. Onana, Raghouber, Weah, Žegrova, Burak Yılmaz.
    Trenér: Jocelyn Gourvennec

Rozhodčí: Frappart – Berchebru, Jeanne.

1

2
    Lille drží míč na své polovině a snaží se něco vymyslet postupným útokem směrem dopředu.

3
    Hosté se sice dostali ke střele, ale ta neměla razanci a Jonas Omlin si připsal lehký zákrok.

4
    Montpellier se následně dostal do vápna, ale ránu Téjiho Savaniera skvěle vyrazil Léo Jardim na rohový kop!
    4. Savaniera vychytal Jardim!

5
    Posléze je hra přerušená, protože hostující hráč má zdravotní problémy a je ošetřován.

6
    Posléze Montpellier rozehrál standardní situaci, ale ta nepřinesla nic vážnějšího.

8
    Montpellier se nyní sice snažil dostat do šance, ale centr z pravé strany skončil v moci brankáře.

10
    Chybná přihrávka domácích ve středu hrací plochy, ale Lille toho nedokázalo využít.

11
    Domácí kombinují na pravé straně, ale zatím se nemůžou dostat k centru.

12
    Téji Savanier se sice diví, ale pomezní rozhodčí ukázal na autové vhazování pro Lille.

14
    Montpellier je o něco lepším týmem v úvodu utkání, ale další přihrávka končí jen v zámezí.

15
    Centr hostů z levé strany byl zblokován a Montpellier jde znovu dopředu.

16
    Jordan Ferri byl zfaulován na své polovině a domácí budou nadále u míče.

18
    Žlutou kartu dostává Benjamin André (Lille OSC).

19
    Míč se nebezpečně poodrážel ve vápně hostů, ale Lille dokázalo odkopnout míč do bezpečí.

20
    Montpellier nyní sevřel svého soupeře pod tlakem, ale rána zpoza vápna skončila na zákroku Léo Jardima.

21
    Arnaud Souquet se dostal k odraženému míči, ale posléze se domácí dopustili chyby a Mamadou Sakho musel poslat balón do zámezí.

22
    Angel Gomes je dalším potrestaným hráčem žlutou kartou za svůj faul uprostřed hrací plochy.

23
    Jonas Omlin se ocitl trochu pod tlakem, ale nakonec svým pasem našel na pravé straně spoluhráče.

24
    Léo Jardim musel být znovu připraven na pokus domácího hráče z pravé strany vápna.

26
    Další faul, kterého se tentokrát dopustil Benjamin André a Montpellier bude mít k dispozici volný kop.

27
    Následný centr hledal Florenta Mollet, ale ten na míč nedosáhl.

30
    Půl hodina utkání je za námi a zatím jsme se branky nedočkali. Domácí Montpellier ale je o něco nebezpečnějším celkem.

32
    Znovu přišlo zakončení z domácí strany, ale to letělo jen vedle levé tyče z nohy Savaniera.

33
    Jonathan David se dostal k míči po chybě domácích, ale celou akci zakončil hostující hráč nad bránu.

34
    Xeka to vyzkoušel z dálky, ale jeho pokus byl hodně nepřesný a letěl mimo.

35
    Míč skončil jen v zámezí a Lille bude zahrávat autové vhazování na své polovině.

36
    Montpellier zatlačil na soupeře při rozehrávce a získal autové vhazování na jeho polovině.

37
    Nepřesný centr z kopačky hostujícího hráče letěl pouze do zámezí.

39
    Pomalu to vypadá, že se v první půli nedočkáme branky, neboť toho aktuálně moc nevidíme a ani jeden celek se nemůže dostat do šance.

40
    Tentokrát se Montpellier snažil dostat míč za obranu, ovšem pro něj si došel Léo Jardim.

42
    Znovu se Lille nepodařilo vymyslet nic smysluplnějšího a míč skončil jen v zámezí.

43
    Faul Mihaila Ristiće na Benjamina Andrého a hosté budou zahrávat volný kop z pravé strany.

44
    Míč skončil v moci brankáře Omlina po centru z volného kopu.

45
    Zeki Çelik tvrdě srazil k zemi Savaniera a uviděl od sudí žlutou kartu.

45
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.

45+2
    Právě Téji Savanier se posléze ujal exekuce volného kopu, ale jeho centr byl hodně nepřesný a skončil jen v zámezí.

45+2

První poločas je za námi a Montpellier hraje s Lille bez branek. Největší šanci měl už ve 4. minutě Téji Savanier, ale jeho pokus k pravé tyči skvěle vyrazil Léo Jardim. Následně toho k vidění moc nebylo a doufejme, že druhá půle bude aktivnější.

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

46

47
    Jordan Ferri začal druhou půli zostra a uviděl za svůj zákrok žlutou kartu.

49
    Tiago Djaló se dopustil faulu na domácího hráče a Montpellier tak bude mít volný kop z pravé strany.

50
    Centr nebyl vůbec špatný, ale nakonec jen proletěl vápnem do zámezí.

52
    Domácí mužstvo získalo autové vhazování na polovině soupeře a bude se snažit něco vymyslet.

53
    Gabriel Gudmundsson poslal hned dva domácí hráče k zemi a dopustil se tak faulu.

54
    Další faul, ovšem nyní ze strany domácích, když Mihailo Ristić poslal k zemi Jonathana Bambu.

56
    Zatím jsou k vidění pouze fauly, což kráse fotbalu moc nepřidává. Lille tak bude mít k dispozici přímý kop.

57
    Následná střela z přímého kopu ovšem zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připraven gólman Jonas Omlin.

58
    Následně se hra přesunula na druhou stranu a Téji Savanier vypálil, ovšem Léo Jardim si nadvakrát poradil.

60
    Domácí celek získal rohový kop z pravé strany a následně se hráči Montpellieru dožadovali odpískání ruky, ovšem rozhodčí nechala hru pokračovat.

62
    Mamadou Sakho musel rychle zpátky a poradil si na jedničku s hvězdičkou.

64
    Xeka sejmul k zemi soupeře razantní kosou a uviděl kartu žluté barvy.

64
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Gabriel Gudmundsson, přichází Burak Yılmaz.

66
    Balón nyní skončil pouze v zámezí a následovat tak bude autové vhazování Lille.

68
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Valère Germain.

69
    Téji Savanier se dostal ke střele uvnitř vápna, ale jeho dobrý pokus byl zblokován a následuje rohový kop Montpellieru!

70
    Po rohu se Jordan Ferri dostal ke střele, ale jeho rána z voleje byla lehce zblokovaná mimo tři tyče!
    70. Ferri vypálil těsně mimo!

71
    A další zakončení, tentokrát z nohy Jorise Chotarda, ovšem to letělo uvnitř vápna jen nad bránu Jardima.

72
    Znovu je hra přerušená, neboť přišel faul ze strany domácího hráče.

74
    Střela Jonathana Bamby z pravé strany byl zblokována do zámezí a následuje rohový kop.

75
    Další faul, ovšem tentokrát ze strany hostujícího celku.

77
    Lille právě vstřelilo branku!
    Hosté otevírají brankový účet utkání a jdou do vedení! Benjamin André se dostal ke střele, ovšem tu zblokovala domácí obrana pouze k nohám volného XEKY, který zakončil pod víko k pravé tyči.
    77. XEKA - 0:1

78
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Angel Gomes, přichází Timothy Weah.

79
    Nyní se domácí snažili něco vymyslet nákopem za obranu, ovšem tam šel brankář Léo Jardim velmi tvrdě a sejmul svého obránce k zemi.

81
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Junior Sambia, přichází Nicholas Gioacchini.
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Beni Makouana.

82
    Tentokrát skončila střela hostů jen nad bránou soupeře.

83
    Žlutou kartu dostává Téji Savanier (Montpellier HSC).

85
    Byla nařízena penalta pro Montpellier! Benjamin André měl zahrát rukou ve vápně, ovšem vypadalo to spíše na hruď!
    85. Penaltová situace.

86
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Mihailo Ristić, přichází Ambroise Oyongo.

86
    Rozhodčí Stéphanie Frappartová se ale jde podívat na video!

87
    Penalta se ruší! Následuje pouze rohový kop Montpellieru.

87
    Valère Germain následně uviděl za řeči žlutou kartu.

89
    Hosté se dostali ke střele uvnitř vápna, ale ta letěla jen nad bránu Omlina.

90
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Amadou Onana.

90
    Rozhodčí nastavuje 6 minut navíc!

90+1
    Montpellier kombinuje na polovině soupeře, ale po pravé straně nebyla cesta otevřená.

90+2
    Jordan Ferri poslal Buraka Yılmaze k zemi a Lille má k dispozici volný kop.

90+4
    Nepřesná přihrávka z první a Montpellier přichází o míč.

90+5
    Burak Yılmaz se dostal po pravé straně do obrovské šance, ale Jonas Omlin jeho zakončení vychytal!
    90+5. Omlin vychytal pokus Yilmaze!

90+6
    Nyní došlo ke strkanici po faulu hostů, ale karty se rozdávat nebudou.

90+7

Je konec. Lille bere důležité tři body po výhře nad Montpellierem 1:0. Největší šanci v první půli měl už ve 4. minutě Téji Savanier, ale jeho pokus k pravé tyči skvěle vyrazil Léo Jardim. Druhá část se také nesla v duchu faulů. V 70. minutě se Ferri dostal ke střele, ale minul. V 77. minutě šli hosté do vedení po brance Xeky. V 85. minutě nejprve rozhodčí nařídila penaltu, ale tu poté odvolala. V nastavení mohl zvýšit náskok Yilmaz, ale domácí brankář jej vychytal.

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 5:7. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:15.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (18:57:29)