Bochum – Bayern 4:2 (kon.) | Frankfurt – Wolfsburg 0:2 (kon.) | Freiburg – Mohuč 1:1 (kon.)
Fürth – Hertha 2:1 (kon.) | Mönchengladbach – Augsburg 3:2 (kon.) | Leverkusen – Stuttgart 4:2 (kon.)
SpVgg Greuther Fürth
2:1 (1:0)
Hertha BSC
Sobota 12.02.2022, 15:30 • Trolli Arena, Fürth • Německá Bundesliga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Ve 22. kole německé Bundesligy se střetnou dva týmy, které se nacházejí v nižších patrech tabulky. Do Fürthu dorazí berlínská Hertha.

SpVgg Greuther Fürth se nachází na posledním místě tabulky se skóre 18:56. V jednadvaceti odehraných kolech získali svěřenci Stefana Leitla pouhých 10 bodů a už nyní má každý získaný bod pro ně cenu zlata. V domácím prostředí prostředí získal Fürth devět z deseti bodů, přičemž bodoval bodoval v posledních čtyřech domácích zápasech z pěti. Na tuto formu budou chtít domácí hráči určitě navázat.

Hertha BSC
    Hertha BSC se nachází na čtrnáctém místě se ziskem třiadvaceti bodů. Na sestupové příčky má pouze jednobodový náskok, a tak pro ni zápas na hřišti posledního celku bude velmi důležitý v boji o záchranu. Naposledy na hřišti soupeře Hertha zvítězila v říjnu minulého roku. Od té doby Hertha získala z hřišť soupeře pouze dva body z patnácti možných.

Poslední vzájemný zápas obou celků se odehrál v pátém kole a zápas lépe zvládla Hertha BSC, když otočila vývoj utkání z 0:1 na 2:1 během druhého poločasu.

SpVgg Greuther Fürth: Linde – Meyerhöfer, Griesbeck, Viergever, Itter – Seguin, Christiansen, Tillman – Hrgota (C), Leweling, Dudziak.
    Náhradníci: Burchert – Abiama, Asta, Bauer, Green, Nielsen, Pululu, Willems.
    Trenér: Leitl S.

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík, Stark (C), Gechter, Mittelstädt – Serdar, Tousart, Darida, Maolida – Belfodil, Jovetić.
    Náhradníci: Lotka – Ascacibar, Björkan, Ekkelenkamp, Klünter, Lee Dong-jun, Plattenhardt, Richter, Selke.
    Trenér: Korkut T.

Rozhodčí: Schlager – Bandurski, Hüwe.

1

1
    Fürth právě vstřelil branku!

Tak to byla rychlovka. Na první gól v zápasu jsme nemuseli čekat vůbec dlouho. BRANIMIR HRGOTA dostal dlouhou křižnou přihrávku od Steinera a střelou na zadní tyč propálil bezmocného gólmana hostů.

2
    Hertha se snaží odpovědět, ale balón skončil v zámezí.

4
    Krátkými přihrávkami se snaží záložníci domácího týmu obsadit střed hřiště a pomalu se posunout na polovinu Herthy.

5
    Dlouhý nákop Griesbecka, nenašel spoluhráče. Rozehrávájí stopeři hostů.

7
    Hertha se snaží útočit středem, ale obrana Fürthu zatím všechny útoky bez problémů odráží.

8
    Centr Mittelstadta si našel v pokutovém území Jovetič. Jeho hlavička mířila vedla. Odkop od brány.

10
    Gólman Linde odkopává od brány a Fürth získává územní převahu. Kombinuje na polovině soupeře.

11
    Seguin nastavil stoličku při hlavičkovém souboji Mittelstadtovi. Rozhodčí píská nedovolený zákrok.

12
    Akci domácích po pravé straně zastavila dlouhá a nepřesná přihrávka do autu.

13
    Velká šance pro Herthu. Do pokutového území se dostal Belfodil, ale jeho střelu dostal Linde na roh.

14
    Rohový kop hosté nedokázali zužitkovat. Balón si ve vzduchu našel Linde.

16
    Ke střele v pokutovém území se po rychlé akci dostal Tillman. Střela mu hrubě nevyšla a končí na tribuně.

18
    Fürth se dostal do zajímavé situace. Dlouhý nákop Leweling prodloužil na Tillmana. Ten zase nedokázal trefit zařízení.

19
    Hra se rychle přelévá z jedné strany na druhou. Je zřejmé, že rychlý první gól zápasu pomohl.

20
    Nepřesná přihrávka od Seguina a další akci rozjede Gechter.

21
    Fürth v této pasáži vytáhl svůj presink až k pokutovému území soupeře, a tak Starkovi nezbylo nic jiného než zvolit dlouhý nákop, který ale skončil až u Lindeho.

22
    Žlutou kartu dostává Niklas Stark (Hertha BSC).

23
    Nabídnutou standartní situaci se nepodařilo Fürthu využít.

24
    Kombinace Herthy na malém prostoru nevedla k úspěchu a Griesbeck jednoduše odkopává.

25
    Offside Jovetiče zastavuje další snažení hostujících hráčů.

27
    Hertha získává územní převahu, Fürth bude čekat na brejkové situace.

28
    Na zemi se ocitl Christiansen. Rozhodčí nedovolený zákrok neviděl a nechává hru plynout dál.

29
    Žlutou kartu dostává Ishak Belfodil (Hertha BSC).

30
    První třetina zápasu je za námi. Mittelstadt rozehrává z levé strany další postupný útok Herthy.

31
    Akci zastavilo postavení Jovetiče v offsidu.

32
    Dlouhá přihrávka na Mayerhofera do pokutového území skončila v autu. Odkop od brány Schwolowa.

33
    Ve středu hřiště bylo k vidění několik nepřesností v mezihře. Hru uklidňuje až Viergever přihrávkou na Lindeho.

34
    Dudziak se dožaduje rohového kopu. A ano, podařilo se mu rozhodčího přesvědčit. Roh pro Fürth.

35
    Žlutou kartu dostává Gian-Luca Itter (SpVgg Greuther Fürth).

37
    K odraženému míči se za hranicí vápna dostal Mittelstadt. Jeho střela problémy Lindemu nepřidělala.

38
    Útočný faul Hrgoty zastavil rychle se rozvíjející akci domácích.

39
    Fantastický skluz Pekaríka zabránil možnosti ohrozit branku Schwolowa střelou Dudziaka.

41
    Pět minut zbývá do konce první části. Dočkáme se ještě nějaké zajímavé příležitosti nebo gólu?

42
    Rohový kop pro Fürth po zblokované střele Dudziaka.

43
    Mittelstadt musel pod tlakem pracovat s balónem rychle. Jeho přihrávka byla nepřesná. Na míč se na malou chvíli dostal Fürth.

44
    Jovetič si našel míč v pokutovém území, ale jeho hlavička byla slabá a mířila doprostřed brány.

45
    Hrgota rozehrál přímý volný kop na bránu. S jeho střelou k tyči si Schwolow poradil a vyrazil na roh.

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45+1
    Rychlý protiútok Herthy skončil v zámezí. To byla zřejmě poslední akce prvního poločasu.

45+1

První poločas nám přinesl jeden gól. Hned v první minutě se prosadil kapitán domácích Hrgota a otevřel skóre. Domácí měli také možnost vstřelit branku, ve třinácté minutě se do šance dostal Belfodil, ale jeho střelu Linde zneškodnil. Zbytek poločasu se hrál v rychlém a aktivním tempu, nicméně další vyloženou šanci jsme neviděli. Zápasu až na jednu chybu dominují obrany, v čele s gólmany. Druhý poločas začne přibližně v 16:32

46

46
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Myziane Maolida, přichází Marco Richter.

47
    Rohový kop Fürthu v úvodu druhého poločasu nebyl nebezpečný. Naopak Schwolow rozehrává protiútok.

48
    Rohový kop také pro Herthu. Ten snadno odvrací obránci Fürthu.

49
    Žlutou kartu dostává Jeremy Dudziak (SpVgg Greuther Fürth).

49
    Po faulu na Daridu rozehrál Jovetič standardní situaci na přední tyč. Střela se otřela o pravou tyč.

51
    Hertha začala druhý poločas aktivně. Je si vědoma, že je o jeden gól pozadu.

52
    Darida střílel zpoza vápna. Linde střelu vyrazil na roh.

54
    V dnešním zápase Fürth útočí především po pravé straně. I nyní se Meyerhofer snažil dostat k centru nebo střele, ale obrana ho včas zastavila.

55
    Fürth je nyní pod tlakem. Hertha hraje velmi aktivně. Další střela, tentokrát Richtera.

57
    Zbytečný faul Dudziaka na Starka zapískal hlavní rozhodčí.

58
    Rohový kop Herthy zahrával Darida. Zakončení šlo vysoko nad bránu.

59
    Česko-slovenská spolupráce Darida-Pekarík skončila pouze odkopem od branky Fürthu.

60
    Výkop se Lindemu vůbec nepovedl. Nic nebezpečného z toho ale nebylo.

61
    Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jamie Leweling, přichází Haavard Nielsen.

62
    Pekarík si centr rozmyslel. Přihrál Jovetičovi, jehož střela opět mířila mimo bránu.

63
    Hertha za osmnáct minut druhého poločasu vystřelila už vícekrát (8x), než za celý první poločas (7x). Aktivita hostů je podložena i čísly.

64
    Skandinávská spolupráce na trase Hrgota-Nielsen k zakončení nevedla. Schwolow rychle rozehrává od své svatyně.

65
    Centr Mittelstadta z levé strany odhlavičkoval Stark pouze na rohový kop.

66
    Tillman dostal od rohového praporku ještě jednu šanci. Vysocí obránci Herthy dokázali míč odhlavičkovat.

67
    Po útočném snažení bude mít příležitost ohrozit branku soupeře také Hertha rohovým kopem.

68
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Peter Pekarík, přichází Fredrik André Björkan.
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Davie Selke.

69
    Penalta po ruce Mittelstadta.

71

Kapitán domácích BRANIMIR HRGOTA proměňuje penaltu. Fürth vede 2:0 a má skvěle nakročeno k zisku třech bodů.

73
    Domácí se hned snaží zkorigovat nepříznivý stav. Skvělý zákrok předvedl Linde. Nakonec ale zbytečně – offside.

74
    Útočný faul Selkeho. Fürth s rozehrávkou nepospíchá, je si vědom svého náskoku.

75
    Patnáct minut do konce zápasu. Budeme svědky ještě alespoň jednoho gólu?

76
    Domácí fanoušci se na tribunách baví a ženou své borce za třetím gólem.

77
    Žlutou kartu dostává Stevan Jovetić (Hertha BSC).

78
    Žlutou kartu dostává Lucas Tousart (Hertha BSC).

79
    Hertha se tlačí do pokutového území. Míč se odrazil k Jovetičovi, ten ovšem trestuhodně míjí.

80
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Lee Dong-jun.

82
    Obrovská šance pro Fürth. Hrgota šel ze strany sám na bránu, ale Schwolowa nepropálil.

83
    Hertha právě vstřelila branku!

Daridův centr si našel LINUS GECHTER a hlavičkou z blízkosti nedal Lindemu šanci. Čeká nás ještě zajímavý konec zápasu.

84
    Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Timothy Tillman, přichází Afimico Pululu.
    Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Jeremy Dudziak, přichází Julian Green.

85
    Hertha cítí šanci a snaží se rychle přistupovat k hráčům Fürthu.

86
    Darida rozděluje míč zprava doleva, Mittelstadt centruje, ale míč pouze proletěl malým územím.

88
    Po střele Richtera odkop od brány Fürthu.

89
    Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Branimir Hrgota, přichází Maximilian Bauer.

90
    Fürth se urputně brání. Do jeho vápna létá jeden míč za druhým. Obrana odolává a míče dostává pryč z pokutového území.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

90+2
    Centr Daridy z pravé strany nikoho nenašel. Linde pomalu rozehrává od své brány.

90+3
    Další Daridův centr z hloubi pole našel svého spoluhráče, ale Linde balón bez problémů chytil.

90+4
    Penalta pro Herthu? Ne, ne! Rozhodčí zapískal útočný faul Selkeho.

90+4

Máme za sebou duel 22. kola německé Bundesligy. Domácí Fürth zvítězil 2:1, když se za domácí dvakrát prosadil kapitán Hrgota. Hosté z Berlína stačili pouze korigovat Gechterem v 82. minutě na konečných 2:1. Pro Fürth to jsou velmi cenné tři body z domácího prostředí, ale na příčky zajišťující účast v nejvyšší německé soutěži i v příští sezóně ztrácí devět bodů. Hertha navázala na své výkony, kdy ani tentokrát nedokázala zvítězit a na vítězství v tomto kalendářním roce stále čeká.

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 10:8. Střely mimo: 9:16. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:11.

Děkuji vám za pozornost a u dalšího textového přenosu se těším! Na počtenou. (17:30:36)