Winnipeg – Edmonton 2:4 (kon.) | Ottawa – Boston 2:3 (po pr.) | Toronto – St. Louis 3:6 (kon.)
Arizona – Los Angeles 3:5 (kon.) | Calgary – Seattle 2:1 (kon.) | Vancouver – Anaheim 4:7 (kon.)
Pittsburgh – Carolina 3:4 (kon.) | NY Islanders – Montreal 2:3 (1:2 po s.n.) | Chicago – Florida 2:5 (kon.)
Ottawa – NY Rangers 1:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:6 (1:2, 2:1, 0:3)
St. Louis Blues
Neděle 20.02.2022, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

To už je z mé strany vše. U dalších on-line přenosů se opět těším na počtenou! (03:54:49)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 37:34 (9:12, 12:12, 16:10)
    Zblokované střely – 8:16
    Vyhraná vhazování – 37:23
    Trestné minuty – 4:4
    Hity – 23:30

Hokejisté Toronta podlehli na domácím ledě St. Louis 3:6. Po dvou třetinách platil nerozhodný stav 3:3, když domácí nejprve dokázali dvěma trefami Williama Nylandera vymazat dvougólové manko a poté ještě jednou vyrovnat ranou TJ Brodieho.

Závěrečná dvacetiminutovka však patřila Blues. Ve 45. minutě přišla krásná akce, kdy to hosté sehráli až do prázdné. Puk putoval po ose Parayko – Perron – Brandon Saad a posledně jmenovaný už to měl snadné. Devět minut před koncem navíc tečoval Mikkolovu střelu Ryan O'Reilly a Bluesmani vedli 5:3. Leafs pak už s utkáním nic udělat nedokázali. V čase 56:43 naopak uzavřel skóre trefou do prázdné brány muž, který stav duelu také otevíral – Pavel Bučněvič.

59:36
    Střela Davida Kämpfa z levého kruhu byla spíše propagační. Skončila na betonech Hussa.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:36
    Domácí už znovu nesáhli k odvolání brankáře. O osudu utkání je rozhodnuto.

57:57
    Michejev nahrál mezi kruhy Justinovi Hollovi. Ten trefil z dobré pozice jen protihráče Kruga.
    56:43 Pavel BUČNĚVIČ - 3:6

56:43
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hosté trestají risk Toronta s prázdnou brankou! Po buly v obranném pásmu Blues se kotouč dostal k Robertovi Thomasovi. Ten s ním na levém křídle zamířil dopředu a před brankou ho posunul na PAVLA BUČNĚVIČE, který už to měl velice snadné – 3:6. Asistence: Robert Thomas.

56:35
    Mitchell Marner zavezl puk do útočného pásma a nastřelil ho na Hussa. Ten hru přerušil.

56:24
    Domácí už hrají s prázdnou brankou!

56:04
    Po zadovce Barbaševa střílel z vrcholu levého kruhu Ryan O'Reilly. Puk skončil v lapačce Campbella. Podle statistik tráví domácí celek výrazně více času v útočném pásmu, ovšem Blues svůj čas v ofenzivě využívají mnohem efektivněji. Na střely na branku je duel vyrovnaný.

55:10
    Necelých pět minut do konce. Hosté velmi dobře brání. Toronto to bude mít těžké.

54:18
    Brayden Schenn posunul puk do útočného pásma a odjel střídat. Zase ale ušetřil Blues nějaký čas.

53:34
    Domácí hráče se snaží povzbudit i fanoušci. Leafs už musejí vložit vše do ofenzivy.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 16. W. Nylander (Kerfoot, Tavares), 26. W. Nylander (Kerfoot, Holl), 38. Brodie (Kämpf, O. Kaše) – 3. Bučněvič (Kyrou, R. Thomas), 12. K. Kostin (Bozak, Walman), 26. B. Schenn (Faulk, Sundqvist), 45. Saad (Perron, Parayko), 51. R. O'Reilly (Mikkola, Perron), 57. Bučněvič (R. Thomas)

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (P. Mrázek) – Brodie, Rielly (A), Liljegren, Muzzin, Holl, R. Sandin – Marner (A), Matthews, Bunting – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, I. Michejev – Simmonds, Spezza, Engvall.
    Trenér: S. Keefe

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko (A), Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, Walman – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Kyrou, R. Thomas, Bučněvič – Sundqvist, B. Schenn (A), I. Barbašev – L. Brown, Bozak, K. Kostin.
    Trenér: C. Berube

Rozhodčí: McCauley, Lambert – Brisebois, Murray