Havlíčkův Brod – Tábor 2:10 (kon.) | Kobra – Příbram 2:4 (kon.) | Hronov – Letňany 2:3 (kon.)
Mostečtí Lvi – Dvůr Králové n. L. 0:3 (kon.) | Opava – Val. Meziříčí 4:3 (po pr.) | Kopřivnice – Nový Jičín 2:3 (kon.)
HC ISMM Kopřivnice
2:3 (2:0, 0:0, 0:3) Stav série: 1:3
HK Nový Jičín
Pondělí 07.03.2022, 18:00 • Zimní stadion Kopřivnice • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezky den, vítám vás u čtvrtého utkání semifinálové série mezi Kopřivnicí a Novým Jičínem.

Série se vrací zpátky do Kopřivnice za stavu 2:1 na utkání pro Nový Jičín, a tak musí domácí stahovat ztrátu. Kopřivnice má velkou podporu fanoušků, na prvním domácím utkání přišlo na stadion skoro 1300 fanoušků, je třeba ale říci, že i Nový Jičín měl v Kopřivnici svůj kotel. Na třetí utkání dorazilo podle oficiálního zápisu dokonce více než 1600 fanoušků, což je velmi vysoké číslo.

Uvidíme, kolik jich dorazí na 4. utkání série, které může přinést srovnání série na 2:2 nebo také šanci pro Nový Jičín zajistit si možnost ukončit semifinále už ve středu na domácím ledě.

Vzájemná utkání v sérii:

1. utkání Nový Jičín – Kopřivnice 3:2
    2. utkání Kopřivnice – Nový Jičín 4:3 po prodloužení
    3. utkání Nový Jičín – Kopřivnice 8:1

HC ISMM Kopřivnice: Micka (Kubáň) – Štěpánek, Mituchovič, Slavík, Krzak, Marek (A), Fojtík T. – Mach J. (C), Seidler, Suchý, Gola, Pargáč, Fojtík F., Indrst, Vaněk, Pindel, Mach M., Sluštík (A)
    Trenér: Jaroslav Kofroň

HK Nový Jičín: Šimonů (Galuška) – Tomeček, Hruška, Foltýn, Kuboš, Váňa, Kožený, Andrýsek – Káňa, Maliník, Konečný, Gebauer, Kafka, Lehečka (C), Zdeněk, Sluštík, Flok, Štefka, Franek, Květoň, Kořenek
    Trenér: Kamil Gebauer

Rozhodčí: Škach – Kořistka, Veselý.

Ještě než začne 4. semifinálové utkání se na chvíli vrátíme do toho druhého, kde se vybíraly peníze na pomoc Ukrajině. Během zápasu přispěli fanoušci do kasičky mezi střídačkami přes 5 tisíc korun, za což patří všem těm, kteří přispěli, velké díky.

Oba týmy jsou na ledě, utkání za chvíli vypukne.

00:01

00:15
    Domácí po vyhraném vhazování krouží s pukem na hokejkách ve svém obranném pásmu.

00:44
    Hosté nahodili do útočného pásma.

01:02
    Domácí se dostali do útočného pásma, za bránou napadá Dominik Suchý.

01:35
    Vojtěch Pindel se velmi obratně dostal s pukem až do útočného pásma.

02:22
    Domácí zakládají útok zpoza vlastní brány.

02:38
    Filip Krzak tělem odstavil rozjetého Jana Sluštíka a nepustil ho ke střele.

03:22
    Střela hostů byla přizvednuta přímo do rukavice Marka Micky.

03:42
    Tomáš Fojtík o mantinel posunul puk do středního pásma.

04:15
    Hosté přešli útočnou modrou a kombinují s pukem.

04:31
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Domácí otevírají skóre 4. semifinále. Sám před brankou se ocitnul VOJTĚCH PINDEL, který dostal přihrávku zpoza brány a zamířil přesně k tyči. Asistence: M.Mach a Slavík.

05:17
    Hosté nahazují do útočného pásma.

05:53
    Domácí v 6, budou hrát přesilovku

06:04
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Sluštík – 2 min., podrážení).

06:22
    Druhá branka v rychlém časovém sletu. Domácím stačilo 18 sekund z přesilové hry k tomu, aby DOMINIK SUCHÝ poslal puk do brány mimo dosah brankáře Šimonů. Asistence: Pindel.

06:22
    Střídání v týmu HK Nový Jičín: ze hřiště odchází Šimonů, přichází Galuška.

07:16
    Domácí se nedokázali domluvit při střídání a tak se k puku dostali hosté.

07:56
    Domácí vyčkávají s rozehrávkou a čekají na nějakou skulinu v novojičínské obraněě.

08:36
    Domácí už se odhodlali a jsou v útočném pásmu, ale u puku opět hosté.

09:10
    Jakub Mach trefil při nahození do útočného pásma jednoho z hráčů hostů do helmy.

09:24
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Andrýsek – 2 min., hrubost).

09:34
    Od modré poslal dělovku na brankáře Dominik Suchý, brankář Galuška ale střelu viděl a bez problémů chytil

09:55
    Domácí kombinují v útočném pásmu, zatím ale bez střely.

10:22
    Až teď dostal na modrou přihrávku Radim Štěpánek, ale trefil prvního jičínského hráče.

10:53
    Domácí zpátky v útočném pásmu.

11:05
    Filipovi Krzakovi přeskočil puk hokejku a tak musí domácí ven z útočného pásma.

11:24

11:40
    Brankář domácích bal úplně mimo brankoviště, naštěstí pro domácí se puk dostal k Patrikovi Golovi, který jej poslal do bezpečné vzdálenosti.

12:22
    Od modré po vhazování střílel Tomáš Káňa.

12:44
    Další střela na Michala Micku, tentokrát z hokejky Matěje Kořenka.

13:02
    Domácí získali puk v obranném pásmu a jedou 2 na jednoho na brankáře hostů.

13:42
    Menší nepřesnost v rozehrávce domácích, ale hosté napadali příliš daleko.

14:31
    Domácí v útočném pásmu.

15:09
    Petr Seidler poslal puk na Galuškovo rameno.

15:37
    Hosté vytváří tlak v útočném pásmu.

16:04
    Dominik Kafka se dostal až před Mickovu bránu, ale nedostal se ke střele.

16:53
    Radim Štěpánek bil od modré, ale domácí nedokázali nastavit hokejky přesně.

17:30
    Hosté v ofsajdové pozici.

17:52
    Petr Seidler poslal puk na brankáře Galušku a získal vhazování v útočném pásmu.

18:02
    Nejrychlejší u puku, který mířil za Mickovu bránu, byl Roman Maliník.

18:29
    Hosté vystřelili a získali tak vhazování po levici brankáře domácích.

18:37
    Tomáš Káňa vystihl přihrávku domácích v obranném pásmu.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:14
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Květoň – 2 min., podrážení).

19:18
    Hosté vyhráli vhazování a posílají puk do útočného pásma.

19:45
    Do střely domácích se položil Robin Gebauer.

20:00

V první třetině měli více šanci domácích, z čehož plyne také výsledek po prvních dvaceti minutách, domácí vedou 2:0. Nejprve se v 5. minutě trefil Vojtěch Pindel, o dvě minuty později ho následoval Dominik Suchý. Po zbytek třetiny měly šance oba týmy, více si jich ale vytvořili domácí.

I přesilové hry hrály ve prospěch domácích, měli k dispozici 3, z té poslední si ještě do druhé třetiny přenášejí více než minutu. Sami pak na trestné neseděli ani jednou.

Uvidíme, co nabídne druhých dvacet minut, začínáme zhruba za 12 minut, tedy v 18:47.

Oba týmy se vracejí na ledovou plochu, druhá dvacetiminutovka už je za dveřmi.

20:01

20:05
    Domácí vyhráli vhazování a míří s pukem do útočného pásma.

20:32
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (F.Fojtík – 2 min., hákování).

20:44
    Domácí se při hře 4 na 4 dostali do útočného pásma.

21:14

21:35
    V oslabení sám ujel na brankáře Ondřej Sluštík, ale rychlou střelou jej nepřekonal.

21:54
    Hosté se dostali do útočného pásma.

22:13
    Střely Tomáše Franka skončily obě na zadním plexi vysoko nad bránou.

22:32

22:35
    Hosté si ve středním pásmu zachytili puk ze vzduchu.

22:43
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Seidler – 2 min., hákování).

22:47
    Domácí ihned po vhazování vyhazují přes celé kluziště a jedou napadat.

23:25
    Hosté se dostali do útočného pásma a ostřelují branku domácích.

23:50
    Domácí se dokázali osvobodit, vyhazují přes celé kluziště a spěchají střídat.

24:32
    Do útočného pásma zavezl puk Tomáš Franek.

24:43

25:10
    Jan Sluštík napadal tak dlouho rozehrávku domácích, až získal puk.

25:28
    Ondřej Sluštík od modré pálil na Galuškovu vyrážečku.

25:57
    Hosté získali po zblokované střele vhazování v útočném pásmu.

26:20
    Hosté poslali puk přesně na Mickovu bránu, ten musel puk skrýt před blížícím se Adamem Flokem.

26:31
    Zakázané uvolnění hostů.

26:45
    Hráči bojují o puk v rohu útočného pásma domácích.

27:36
    Domácí zpět v útočném pásmu.

28:23
    Hosté se dostali do útočného pásma po chybě domácích ve středním pásmu.

29:07
    Jakub Lehečka zavezl puk do útočného pásmu, ale i on skončil v rohu kluziště.

29:56
    Jakub Mach vystihl přihrávku hostů do útočného pásma, a tak jsou na puku domácí.

30:48
    Ondřej SLuštík nestihl puk blížící se k brance hostů, blíže u něj byl brankář Galuška.

31:14
    Filip Fojtík zkusil tečovat před brankářem, ale neúspěšně.

31:55
    Rostislav Vaněk trefil prvního bránícího hráče, i tak ale domácí udrželi útočné pásmo.

32:37
    Z ničeho nic se před brankářem Mickou ocitnul Jiří Zdeněk, který se snažil puk tečovat mezi jeho betony. Brankář domácích je ale pohotově sklapl a puk přes ně neprošel.

33:08
    Hosté stále tlačí v útočném pásmu.

33:22
    Z tlaku hostů se vyklubalo zakázané uvolnění domácích.

33:38
    Marek Slavík zavezl puk skoro až do útočného pásma a on i všichni jeho spoluhráči mohou jít vystřídat.

34:14
    Další dobrá šance hostů, domácí obrana ale zafungovala výborně a nepustili hosty ke střele.

35:07
    Domácí po delší době v útočném pásmu, a ihned si po střele vydobyli vhazování v útočném pásmu.

35:13
    Radim Štěpánek nahodil do rohu kluziště.

35:26

35:43
    Marek Slavík bojuje s hosty o puk v rohu útočného pásma hostů.

36:11
    Ondřej SLuštík se nedostal sám mezi dva jičínské obránce.

36:42
    Do útočného pásma zavezl puk Jiří Zdeněk.

36:54
    Další vyhození domácích, hosté se nedokáží udržet v útočném pásmu.

37:16
    Tomáš Franek nahodil ze středního pásma puk na Marka Micku.

38:13
    Od modré střílel Radim Štěpánek, ale tečovaná střela skončila v ochranné ssíti.

38:27
    Dominik Suchý se vydal za pukem do útočného pásma.

38:39
    Rychlý přechod hostů do útočného pásma a následná střela.

38:50
    Hosté zavřeli útočné pásmo a tlačí domácí.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:18
    Domácí se dokázali dostat mimo obranné pásmo a bojují o puk v rou útočného pásma.

39:45
    Hosté ještě zkoušejí něco vytvořit v útočném pásmu.

40:00

Ve druhé třetině nepadla ani jedna branka, ale šancí měly oba celky dostatek. Zrychlilo se i tempo hry, což ústilo ve více faulů, zejména na straně domácích.

Domácí dostali za druhých dvacet minut 3 dvouminutové tresty, zatím co hosté pouze jeden. Ani jednu přesilovku však nedokázal žaden z týmů využít a tak je stav po 40 minutách stejný jako po dvaceti, 2:0 pro domácí.

Třetí třetina začíná zhruba za 12 minut, tedy v 19:36.

Oba týmy zpět na ledové ploše, za chvilinku začínáme.

40:01

40:09
    Hosté se ihned ženou do útočného pásma a Marek Micka si připisuje první zákrok v této třetině.

40:41
    Hosté zakládají útok zpoza vlastní brány.

41:11
    Hosté se nepřesnou přihrávkou připravili o útočné pásmo.

Rychlý přechod do útočného pásma
    a v předbrankovém prostoru se najednou ocitnul MATĚJ KOŘENEK, který vstřelil kontaktní gól pro Nový Jičín.. Asistence: Gebauer.

43:30
    DOMINIK KAFKA dostal přesnou přihrávku na hokejku a od modré dokázal prostřelit brankáře domácích.. Asistence: Káňa a Zdeněk.

44:38
    Hosté s pukem na hokejkách ve středním pásmu.

44:59
    tečovaná střela od modré přeletěla Mickovu bránu.

45:32
    Domácí se dostali do útočného pásma.

46:04
    Marek Slavík nahazoval od modré, ale před brankou nebyl nikdo v modrožluté.

46:42
    zakázané uvolnění domácích.

46:55
    Domácí vyhazují přes celé kluziště.

47:01
    Podruhé špatně odpískané zakázané uvolnění, vhazování ve středovém kruhu.

47:38
    Zakázané uvolnění tentokrát na straně hostů.

47:50
    DOmácí tlačí v útočném pásmu.

47:56
    Výsledkem jejich snažení je střela a pohotový zákrok brankáře Galušky.

48:08
    Filip Krzak zachytil nahození ve středním pásmu a obrací hru směrem k brance hostů.

49:04
    Tomáš Franek vystřelil po přejetí modré čáry.

49:28
    Dominik Suchý nahazuje do útočného pásma.

50:04
    Filip Fojtík jel sám na brankáře hostů, ale jičínští obránci byli rychlejší a stihli ho o puk obrat.

50:33
    Za nahozením hostů jede Robin Gebauer.

50:51
    Tečovaná střela skončila v ochranné síti za brankou domácích.

51:02
    Nový Jičín tlačí v útočném pásmu.

51:08
    Patrik Gola se po ledě vrhnul za přihrávkou hostů, ale nedokázal puk nasměrovat mimo obrané pásmo.

51:29
    Jakub mach se hnal za pukem do útočného pásma, hosté byli ale rychlejší a tak se k puku nedostal.

52:03
    Tentokrát dopředu vyrazil Dominik Suchý, a domácí zůstávají v útočném pásmu.

52:16
    Ke střele se dostal také Jiří Zdeněk, ale brankář Micka byl připraven.

52:25

52:39
    Domácí se musí bránit proti akci hostů.

53:27
    Domácí se dostali s pukem ven z obranného pásma, ale do útočného pásma je nepustili obránci.

53:50

54:11
    Do šance se dostal Dominik Kafka, ale domácí jej obrali o puk.

54:54
    Dominik Suchý zavezl puk do útočného pásma, a následně i vystřelil.

55:22
    Vojtěch Pindel zkoušel překvapit Galušku střelou z otočky po objetí brány.

55:57
    Před brankářem dostal rychlou nahrávku TOMÁŠ FRANEK, který dokázal zakončit do poloodkryté brány.. Asistence: Lehečka.

56:51
    Domácí mají puk na hokejkách ve vlastním obranném pásmu.

57:25
    Na ledě zůstal ležet Jan Sluštík.

57:34
    Marek Micka dokázal zastavit šanci hostů.

58:01
    Poslední dvě minuty základní hrací doby.

58:01
    Závar před brankářem hostů skončil naštěstí pro hosty dobře.

58:20

58:44
    Dominik Suchý střílel od modré, puk se ale od brankáře odrazil do rohu kluziště.

59:07
    Centimetry dělily hosty od čtvrté branky, ale nakonec se píská zakázané uvolnění.

59:21
    Nový Jičín vyhazuje ven z obranného pásma.

59:43
    DOmácí ještě v útočném pásmu.

59:53
    Marek Slavík mířil moc vysoko.

Hosté ve třetí třetině předvedli neskutečný obrat, kdy během dvaceti minut nejprve dotáhli dvoubrankové manko a následně 4 minuty před koncem obrátili výsledek utkání na svou stranu. Nejprve se ve 43. minutě trefil Matěj Kořenek, následoval jej o minutu později Dominik Kafka, a celý obrat dokonal v čase 55:57 Tomáš Franek.

Nový Jičín tak v sérii vede už 3:1 a má tak možnost už ve středu zařídit si postup do finále, pokud na domácím ledě vyhraje.

Góly a přihrávky
    Vojtěch Pindel (1+1), Matěj mach (0+1), Marek Slavík (0+1), Dominik Suchý (1+0)

Matěj Kořenek (1+0), Robin Gebauer (0+1), Dominik Kafka (1+0), Tomáš Káňa (0+1), Jiří Zdeněk (0+1), Tomáš Franek (1+0), Jakub Lehečka (0+1) (20:18:06)

Bořek Vajda

Branky a nahrávky: 5. Pindel (M.Mach, Slavík), 7. Suchý (Pindel) – 43. Kořenek (Gebauer), 44. Kafka (Káňa, Zdeněk), 56. Franek (Lehečka)

Rozhodčí: Škach – Kořistka, Veselý