Boston – Chicago 4:3 (kon.) | Buffalo – Vegas 3:1 (kon.) | Toronto – Arizona 4:5 (po pr.)
Detroit – Minnesota 5:6 (0:2 po s.n.) | Florida – Philadelphia 6:3 (kon.) | Carolina – Colorado 2:0 (kon.)
Ottawa – Seattle 4:3 (po pr.) | New Jersey – Winnipeg 1:2 (kon.) | NY Islanders – Columbus 6:0 (kon.)
St. Louis – NY Rangers 6:2 (kon.) | Nashville – Anaheim 4:1 (kon.) | Calgary – Tampa 4:1 (kon.)
Los Angeles – San Jose 3:4 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:1
HC ZUBR Přerov
Pátek 11.03.2022, 17:30 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

Zápas je u konce. Dramatický zápas bez branek nakonec rozhodla až 76. minuta prodloužení, když rozhodl mladý útočník Richard Cachnín. Jihlavu tak nemusely mrzet dvě obrovské šance v prodloužení, které nedokázala proměnit. Stav série je tedy po dvou zápasech vyrovnaný, čtvrtfinále bude pokračovat v pondělí na ledě Přerova. Se čtenáři se loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:38:01)

75:17 Richard CACHNÍN - 1:0

75:17
    Dukla právě vstřelila branku!
    Je dobojováno, z utkání odejde jako vítěz domácí Dukla. Jediným střelcem dnešního utkání je RICHARD CACHNÍN, který dostal přesnou přihrávku od Matouše Menšíka do prostoru mezi kruhy a skóroval přesnou střelou k bližší tyči. Asistence: Matouš Menšík.

74:27
    Dukla se do útočného pásma nedostane, provinila se totiž celkem velkým ofsajdem.

73:47
    Čermákovo nahození vzduchem z kruhu si Klimeš pohlídal a chytil puk bez větších potíží do lapačky.

73:05
    Harkabus se v přečíslení 2 na 1 dostal do velké šance, z bezprostřední blízkosti ale přestřelil branku.

72:10
    Přerov bych při střídání Jihlavy přichystaný do úniku na modré, kvůli nepřesné přihrávce se do něj ale nedostal. Poté hosté znovu mířili do útočného pásma, tentokrát je zastavil ofsajd.

71:46
    Josef Skořepa na modré zablokoval cestu Doležalovi a udržel pro Jihlavu útočné pásmo.

70:30
    Doležal se musel natahovat po přihrávce na kruh, nakonec se dostal ke střele, které ale chyběla větší přesnost.

69:27
    Přihrávka hostů nebyla přesná a rozhodčí píská zakázané uvolnění.

68:44
    Ofsajd Jihlavy.

67:47
    Indrák se dostal do zajímavé příležitostí, když na kruhu využil pohybu Maksima Zhukova a mířil mu mezi betony, Jihlavský brankář ale stihl včas zachytit kotouč a nedovolil Indrákovi rozhodnout dnešní utkání.

67:11
    Helt u Zhukova obětavě lehl do střely Matěje Svobody a výrazně tak pomohl svému brankáři, který by jinak musel odvracet skutečně nebezpečnou situaci.

66:37
    Klimeš neviděl na střelu Dukly od mantinelu, nakonec dokázal zasáhnout svým betonem a přerušil hru.

66:15
    Dukla dlouho hledala ideální místo na zakončení, po přihrávce to zkusil Zadražil, puk ovšem po teči hostujícího brankáře letí do ochranné sítě.

64:58
    Čermák prověřil Klimeše z minimálního úhlu, ten mu ale nenechal u tyče ani milimetr prostoru.

63:50
    Před Dundáčkem se na vrcholu kruhu objevil volný kotouč a cesta na Klimeše, na poslední chvíli ale zalehl do střely jeden z obránců Přerova a kotouč tak letí mimo branku.

62:53
    Tomáš Harkabus dostal na modrou přihrávku z rohu hřiště a mířil ke vzdálenější tyči, jenže tam byl včas Klimeš se svou lapačkou.

61:29
    Filip Seman v obrovské šanci netrefil zblízka odkrytou branku, puk letí kolem tyčky na zadní mantinel.

60:38
    Jakub Svoboda se chystal na střelu, u druhého kruhu se mu ještě nabízel volný Jan Svoboda. Domácí ale stihli včas dojet oba hráče a připravit je o kotouč.

60:01
    Úvodní vhazování lépe zvládla Jihlava.

60:01

Ani právě ukončená třetí třetina nerozhodla tento zápas. Šancí už bylo o něco méně, především v závěru třetiny to byl velký boj chudý na střely. Týmy nechtěly udělat chybu a především důsledně bránily. Po přestávce nás čeká prodloužení, které může trvat i dvacet minut. Prodloužení začne přibližně v 20:10.

60:00

59:48
    Havránkova přihrávka ve vzduchu byla na Čachotského až moc rychlá a Jihlavský útočník bude muset ještě bojovat o kotouč na zadním mantinelu.

58:40
    Brož místo střely posílá kotouč na Klimeše a Jihlava jede vystřídat.

57:38
    Týmy bojovaly o puk u mantinelu v rohu hřiště, ze souboje odchází jako vítěz Přerov. Hostující tým ovšem následně vyhodil puk na zakázané uvolnění a Jihlava bude nadále hrát v útočném pásmu.

56:39
    Zubr uspěl na vhazování a Ševčík mohl střílet od modré, jenže kotouč po střele trefuje domácí obránce do brusle a letí do ochranné sítě.

56:07
    Havránek po vhazování na nic nečekal a z malého úhlu pálil na Klimeše, jenže nepřesně. Přerov následně vyhodil puk na zakázané uvolnění a hra zůstává v obranném pásmu Přerova.

55:04
    Král po nevydaření přihrávce mířil sám na Zhukova, od mantinelu mu ovšem nezbylo moc prostoru na závěrečnou kličku a hráč Přerova tak alespoň zkusil střelu, ta letěla vysoko nad bránu.

54:20
    Kudělka nedokázal zpracovat rychlou přihrávku od mantinelu a na kruhu přichází o puk.

52:44
    Dukla se několikrát neúspěšně pokoušela dostat do útočné akce, Přerov všechny útoky úspěšně odrazil už na modré.

52:10
    Ani tentokrát se Jihlavě rozehrávka nedaří a rozhodčí znovu píská zakázané uvolnění.

52:01
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

50:48
    Havránek dostal přesnou přihrávku zpoza branky od Čachotského, střela ovšem končí na vyrážečce Klimeše.

49:17
    Fanoušci na zimním stadionu čekají už přes minutu na další střelu. Bojuje se o každý puk a v útočném pásmu se ani jeden z týmů nedokáže probojovat do větší příležitosti.

47:58
    Čachotský stínil Klimešovi, ani tak se ale nepodařilo Eliášovi skórovat od modré.

47:36
    Skořepa si chtěl pomoci o mantinel, jenže puk nenabral potřebnou rychlost a zastavil se u Klimeše, ten ho raději přikryl lapačkou a přerušil hru.

46:12
    Čermák posílal z levého kruhu puk na teč před Klimeše, u tyče ale nebyl nikdo v dresu Dukly.

45:24
    Brožův bekhend z prostoru mezi kruhy letí mimo branku.

43:59
    Bilčík zřejmě ani neměl v úmyslu střílet na Klimeše, spíše přihrávat. Puk ovšem dojel až na hostujícího brankáře, který ho přes stínící hráče nemohl vidět. Nakonec ale celou situaci zvládl a odehrál puk hokejkou za branku.

43:45
    Zakázané uvolnění Přerova, hra zůstává u Klimeše.

42:33
    Brož už se napřáhl ke střele, na poslední chvíli k němu ale přijel Ševčík a píchl do kotouče, Brož se tak ke střele vůbec nedostal.

41:13

40:56
    Kubeš z kruhu trefil Zhukova do výstroje, tomu sice na první pokus vypadl puk, domácí brankář se pak ale natáhl a přerušil hru lapačkou.

40:30
    Hermanovo zakončení končí po tečí domácí obrany vysoko v ochranné síti.

40:01
    Úvodní vhazování pro Přerov.

40:01

Dnešní utkání sleduje 1777 diváků.

Druhá třetina právě skončila. Na rozdíl od té první nabídla vyrovnanější hru, oba týmy se dostaly do dobrých akcí, ze kterých ani tentokrát gól napadl. Zhukov i Klimeš chytají výborně a několikrát v průběhu třetiny museli vytáhnout ty nejlepší kousky ze svého repertoáru. Nyní je více než jisté, že první gól utkání bude naprosto klíčový pro úspěch v dnešním zápasu. Třetí třetina začne přibližně v 19:20.

40:00

39:33
    Přerov po sérii přihrávek střílel z pravého kruhu. do střely Kudělky obětavě lehl Vlastimil Bličík a kotouč od něj letí do ochranné sítě.

39:13
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Čachotský – 2 min., vysoká hůl).

38:59
    Minutu před koncem je hostům odpískáno zakázané uvolnění.

37:49
    Bličík z obranného pásma posílal puk do útoku, jako první u něj byl Klimeš a poslal ho do bezpečí. Přerov může v klidu rozehrát.

36:59
    Čermák zvládl tečovat vyhozený puk z obranného pásma a zakázané uvolnění se tak pískat nebude.

35:44
    Oba týmy hrají v plném počtu.

35:16
    Rozhodčí v nepřehledné situaci u Zhukova neviděli puk a raději hru přerušili. Hostující trenér si následně ještě vyžádal vysvětlení celé situace od hlavního rozhodčího.

34:54
    Havránek zvládl lépe závod o puk u mantinelu s Kubešem a Dukla se usadila v útočném pásmu, ke střele nakonec nedošlo.

34:04
    Helt po vyhraném vhazování dojel s kotoučem až k pravé tyči a místo zakončení zvolil ještě přihrávku, na druhé straně mu ale chyběl hráč na dorážku.

33:44
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Havránek – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Kudělka – 2 min., držení).

33:27
    Na pravém kruhu překvapil Cachnín hosty, když se najednou objevil u volného kotouče mezi hráči Přerova a nahodil kotouč na Klimeše, ten střelu vykryl lapačkou.

33:01

32:20
    Kowalczyk vyjel z pukem od Zhukova do útoku, kličkou se zbavil obránců na modré a poté mířil na horní roh Klimešovy branky, hostující gólman puk chytil do lapačky a podržel svůj tým.

31:10
    Mareš nedokázal zachytit puk na mantinelu a Jiří Goiš se dostal do úniku, gól ale po střele k tyči nepadl. Následně Lukáš Klimeš podržel svůj tým, když hokejkou zabránil Dukle dorážet do prázdné.

31:01
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Dluhoš – 2 min., podrážení).

30:47
    Přerov hledá cestu do útočného pásma, Dukla nyní velmi dobře brání na modré a nepouští hosty do útoku.

29:53
    Zadražil od vlastní střídačky trefil jen vyrážečku Klimeše. Puk skončil až na tribuně a hra se tak přerušila.

28:50
    Valentovu ránu po zemi ještě chtěl Skořepa dorážet před Klimešem, u branky ho ovšem dostihl jeden z obránců Přerova a zabránil mu ve hře.

27:38
    Přerov dlouho kombinoval v útočném pásmu, poté přišla přihrávka Dluhoše, který mířil na místo, kde v tu chvíli nikdo nebyl, a Dukla se dostala ven z pásma.

27:09

26:30
    Kombinaci Čachotského s Harkabusem Klimeš musel likvidovat v pádu, nakonec se mu to ovšem podařilo.

26:00
    Harkabus pálil na lapačku Klimeše, ten se štěstím poslal puk do bezpečí. Následný pokus Dukly končí v ochranné síti a oba týmy posílají na kluziště čerstvé síly.

25:15
    Přerov zvládl lépe souboj u mantinelu a v úvodu oslabení posílá puk za druhou branku.

25:09
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Filip Dvořák – 2 min., podrážení).

24:40
    V závaru před Klimešem se jako první dostali ke kotouči hosté a poslali kotouč až za Zhukova.

24:33
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Antonín Pechanec – 2 min., podrážení).

23:35
    Jan Svoboda na modré projel kolem dvojice domácích a dostal puk do úniku, před Zhukovem příliš nevymýšlel a vystřelil, rozhodčí ale nakonec přerušil hru pro postavení hráče v brankovišti.

22:35
    Juda se pokoušel odražený kotouč dorážet bekhendem, úhel už byl ale příliš malý na gól.

22:25
    Kowalczykovu střelu od modré vyráží Klimeš do ochranné sítě, hra se přerušuje.

21:40

20:49
    Eliáš při vyhození trefil jednoho z útočníku Přerova, puk ale nakonec letí až za modrou a Jihlava může vystřídat.

20:35
    Doležal zkusil střelu od modré, Zhukov chytá kotouč do své lapačky.

20:02
    Po úvodním vhazování se dostávají ke kotouči hosté.

20:01

Týmy jsou zpátky na ledě, utkání bude za okamžik pokračovat.

První třetina je za námi. V té především v úvodu dominovali domácí, kteří se dostali do několika slibných akcí, gól ovšem vstřelit nedokázali. V závěru už měli více ze hry hosté, kterým především hrála do karet častá vyloučení Jihlavy. Dukla odehrála hodně času ve třech, dařilo se jí ale vyhazovat kotouče ven a závěrečný tlak přežila bez inkasovaného gólu. Po první třetině tedy zůstává stav bezbrankový. Druhá třetina začne přibližně v 18:25.

20:00

19:54
    Skořepa vyhazuje puk na Klimeše a v této třetině se tak již nic zásadního nestane.

19:41
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Havránek – 2 min., podrážení).

19:38
    Kowalczyk vyhazuje puk až ke Klimešovi a Dukla může vystřídat.

19:03
    Havránek je zpátky na ledě, při návratu se ihned zapojil do útoku, Jihlavu ovšem zastavil ofsajd.

18:41
    Tomáš Čachotský zachytil puk na modré, prokličkoval s ním až do útočného pásma. Jeho následné střele chybělo jen málo a Jihlava mohla jít ve dvojnásobném oslabení do vedení.

18:12
    Svobodovi rána z vrcholu kruhu nesedla, Dukla puk pohotově posílá na druhou stranu hřiště.

17:59
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Mareš – 2 min., vysoká hůl).

17:52
    Mareš u mantinelu sestřelil Dvořáka a připravuje hosty o puk.

17:05
    Mareš se vrací na led a rychle spěchá svému týmu na pomoc, pokračuje přesilovka Přerova 5 na 4.

17:03
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Havránek – 2 min., sekání).

16:35

16:05
    Kratochvíl upadl před Klimešem a Dukla se dostala do zakončení, puk po zemi ovšem dokázal hostující brankář bez potíží vyřešit.

15:26
    Bilčík skvěle přihrál na druhou stranu hřiště na volného Dundáčka. Ten z první vypálil ale trefil jen výstroj Klimeše.

15:09
    Vhazování se bude opakovat, hosté dostávají varování.

15:05
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Mareš – 2 min., krosček).

14:35
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Kudělka – 2 min., krosček).

13:36
    Seman se dokázal zorientovat uprostřed kluziště a zabránil tak zakázanému uvolnění Dukly. Následná přihrávka se mu ovšem nepodařila a do útoku tedy může Přerov.

12:35
    Doležal pálil z pravého kruhu, na Zhukova ještě hosté několikrát doráželi, skóre se zatím nemění.

11:50
    Hosté se podruhé za sebou dopustili zakázaného uvolnění a střídání se jim značně prodlužuje.

11:28
    Čermák se snažil tečovat puk před Klimešem, puk nakonec letí mimo brankoviště.

11:04
    Střela Matouše Kratochvíla byla příliš prudká a letí až do ochranné sítě. Vhazuje se po levici Zhukova.

09:44
    Harkabus odolal náporu hostů na mantinelu a dovezl puk až k tyči, odkud se pokoušel ještě přihrávat na Zadražila, puk byl ovšem příliš rychlý a druhý jmenovaný se ke střele nedostal.

08:40
    Bilčík od střídačky hostů poslal pomalý puk vzduchem na Klimeše. Ten ho ale nezvládl zpracovat úplně ideálně a do zakončení se tak dostal ještě Tomáš Čachotský, ten ale bekhendem trefil jen betony hostujícího gólmana.

08:33
    Zakázané uvolnění Přerova.

08:16
    Valenta vyslal rychlý puk pro Cachnína až na zadní mantinel. Ke kotouči se ovšem dostal jako první Klimeš a pro jistotu ho přikryl a přerušil hru.

07:36

07:04
    Dukla dlouho čekala na ideální místo pro střelu, až Tomáš Čachotský přihrál na levý kruh na volného Harkabuse a ten ihned z první vypálil, Klimeš ale dokázal dobře zareagovat a puk vyrazil do ochranné sítě.

06:26
    Dukle je při přechodu zpět do útočného pásma odpískán ofsajd.

05:48
    Přerov posílá puk až ke Zhukovovi a domácí tak musí rozehrát až za svým brankářem.

05:34
    Zadražil poslal puk ihned po vhazování na Klimeše, tomu pomalý kotouč nedělal velké problémy.

05:26
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jakub Herman – 2 min., podrážení).

05:04
    Zubr opět vyhození puku z pásma nezvládl úplně ideálně a rozhodčí píská zakázané uvolnění.

04:31
    Čermák prověřil Klimeše z kruhu, ten zatím odolává pokusům Jihlavy.

03:30
    Čachotský s Eliášem se dostali hned dvakrát do velké šance, ale ani jedna ze střel po zemi se za brankovou čáru nedostala. Následně hosté vyhodili jen na zakázané uvolnění a hra tak zůstává v útočném pásmu Jihlavy.

02:39
    Cachnín vyvezl puk do útočného pásma, mezi kruhy ovšem narazil na trio hráčů z Přerova a nedostal se k zakončení.

01:28
    Filip Helt dobře zachytil vyhozený puk a udržel pásmo pro Duklu, před brankou našel ještě připraveného Zadražila, tomu se ovšem po otočce nepodařilo překonat brankáře.

00:36
    Vlastimil Bilčík si připisuje první střelecký pokus zápasu. Od mantinelu dostal puk na modrou lajnu, odkud nahodil puk směrem ke Klimešovi, trefil ale jen stínícího Čachotského.

00:01

00:01

HC Dukla Jihlava: Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, Eliáš, Kachyňa, Valenta, Dundáček – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – T. Harkabus (A), M. Zadražil, Helt – F. Seman, Menšík, Vítězslav Brož – Cachnín, M. Juda, P. Čermák.
    Trenér: Viktor Ujčík

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Petrásek) – Kubeš, Kudělka, Dluhoš, Hrdinka, Ševčík, Krisl (C) – Jakub Svoboda, M. Kratochvil, Jan Svoboda – T. Doležal (A), Süss, Goiš – Tadeáš Král, Pechanec, Herman – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Sebera – D. Indrák.
    Trenér: Robert Svoboda

Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Zídek, Roischel.

Dobrý večer z Jihlavy. Čtvrtfinále CHANCE Ligy nabídne druhý zápas série mezi Jihlavou a Přerovem. V prvním kole čtvrtfinále padly všechny lépe postavené týmy po základní části, včetně Jihlavy. Ve včerejším zápasu se rozhodlo ve druhé třetině, kdy Dukla sice ubránila oslabení 5 na 3, ale poté, co se jí vrátil jeden muž na led, našel místo v mezikruží Jakub Herman a trefil přesně horní roh. Dukla se pokoušela vyrovnat, v oslabení zkusila v závěrečné minutě odvolat brankáře, to se jí ovšem nevyplatilo a třináct vteřin před koncem zápasu poslal puk do branky Jan Svoboda.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.