Augsburg – Mohuč 1:2 (kon.) | Dortmund – W. Brémy 2:3 (kon.) | Leverkusen – Hoffenheim 0:3 (kon.)
Stuttgart – Freiburg 0:1 (kon.) | Wolfsburg – Schalke 0:0 (kon.) | Union Berlín – RB Lipsko 2:1 (kon.)
VfB Stuttgart
0:1 (0:1)
SC Freiburg
Sobota 20.08.2022, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Německá Bundesliga • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Dobrý den při sledování přenosu z utkání 3. kola německé Bundesligy, ve kterém se proti sobě postaví týmy VfB Stuttgart a SC Freiburg.

Stuttgart dnes čeká druhý domácí ligový zápas v novém bundesligovém ročníku. V tom prvním zde před dvěma týdny přivítal Lipsko, se kterým se dělil o body. Zápas skončil remízou 1:1. Minulé kolo cestovali hráči domácích do Brém, kde až do 94. minuty vedli, ale v 95. minutě Brémy vyrovnaly a Stuttgart má nakonec ze dvou úvodních klání dva body. Stuttgart dnes čeká Freiburg, se kterým v minulé sezóně prohrál oba ligové zápasy.
    Nejlepšími střelci jsou Wataru Endo, Naouirou Ahamada a Silas, všichni mají v této sezóně v Bundeslize na svém kontě 1 vstřelenou branku.

SC Freiburg

Fotbalisty Freiburgu dnes čeká druhý venkovní zápas v rámci Bundesligy a budou chtít rozhodně navázat na ten první, protože na půdě Augsburgu ho ovládli poměrem 4:0 a prožili tak úspěšný start do nové ligové sezóny. Minulý týden však na svém hřišti přivítali Dortmund, který vloni skončil na druhém místě tabulky. V tomto utkání poznal Freiburg poprvé hořkost porážky, protože Dortmund si odvezl výhru 3:1. Hosté však mají před dnešním utkáním pozitivní skóre, ze dvou zápasů činí 5:3.
    Nejlepším střelcem je Michael Gregoritsch, který v této sezóně v Bundeslize vstřelil 2 branky.

Posledních pět vzájemných zápasů

Freiburg – Stuttgart 2:0
    Stuttgart – Freiburg 2:3
    Freiburg – Stuttgart 2:1
    Stuttgart – Freiburg 1:0
    Freiburg – Stuttgart 0:3

Stuttgart porazil Freiburg v Bundeslize naposledy 16. března roku 2018, poslední výhra Stuttgartu nad Freiburgem ve všech soutěžích se datuje na konec roku 2020, tehdy se jednalo o výhru v německém poháru.

VfB Stuttgart: F. Müller – Mavropanos, Anton, Ito – Vagnoman, Führich, Endo (C), Ahamada, Sosa – Silas, Kalajdžić.
    Náhradníci: Bredlow – Stenzel, Mola, Millot, Karazor, Egloff, Perea, Pfeiffer, Kastanaras.
    Trenér: Matarazzo

SC Freiburg: Flekken – Sildillia, Ginter, Lienhart, Günter (C) – Eggestein, Höfler – Doan, Sallai, Grifo – Gregoritsch.
    Náhradníci: Uphoff – Siquet, Gulde, K. Schlotterbeck, Kyereh, Keitel, Džong, Weisshaupt, Petersen.
    Trenér: Streich

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

1

1
    Dnešní duel uvedli svým výkopem domácí fotbalisté, kteří nastupují v bílých dresech.

2
    Útočného faulu se na pravé straně dopustil hostující Sallai. Míč pro Stuttgart.

3
    První pobyt Stuttgartu v pokutovém území nepřineslo gólovou šanci, protože pro míč si po centru došel gólman Flekken.

5
    Freiburg napadal kombinující fotbalisty Stuttgartu příliš aktivně, píská se útočný faul Doana.

6
    Jeden z fotbalistů Stuttgartu prchl po levé straně vápna, odkud servíroval přihrávku na střed vápna Freiburgu. Tam stál jeden z obránců hostů a míč pohotově odkopl. V závěru celé akce přišlo ještě hlavičkové zakončení, ale ani to neskončilo v síti Freiburgu.

9
    Stuttgart podnikl další akci, tentokrát po pravé straně, odkud se odrazil míč až k Silasovi, ale ten se nedokázal k míči probojovat přes dvojici bránících hráčů Freiburgu a míč se dokutálel do rukou Flekkena.

10
    Borna Sosa centroval po přihrávce od jednoho ze svých spoluhráčů z první, ale tento centr se mu vůbec nepodařil a skončil daleko branky, mimo hrací plochu.

11
    Freiburg právě vstřelil branku!
    První akce hostů hned znamená úvodní gól! Z pravé strany hřiště centroval Sildillia a míč propadl až na zadní tyč, kam si nabíhal VINCENZO GRIFO, jenž pohotově uklidil míč do branky Stuttgartu – 0:1!

14
    Střela ze střední vzdálenosti, kterou vyslal obránce Ginter, skončila v rukou gólmana Müllera, který tento pokus bez problémů zneškodnil.

15
    Žlutou kartu dostává Borna Sosa (VfB Stuttgart).

17
    Hosté opět dokázali zastavit útočící hráče Stuttgartu, když jim nedovolili dostat se k míči ve vápně.

18
    První faul přichází také ze strany hostů. Ovšem téměř na polovině hřiště, tudíž žádné drama pro Freiburg.

21
    Deset minut po nečekaném gólu Freiburgu se hra zatím zklidnila, míč putuje z kopačky na kopačku skoro všech účastníků na hrací ploše.

22
    Centr z pravé strany, který vyslali fotbalisté Freiburgu byl domácí obranou úspěšně odhlavičkován.

22
    Stuttgart se dostal do rychlého brejku, ale skvělý týmový počin předvedl jeden z fotbalistů Freiburgu, který se vrátil a zastavil prchající hráče domácích.

24
    Tvrdou ránu teď vyslal jeden z fotbalistů Freiburgu na hranici šestnáctky, ta byla pro jeho smůlu zblokována.

27
    První rohový kop pro domácí přichází po zblokovaném centru, který by pravděpodobně směroval někam na malé vápno hostů.

27
    Obrana Freiburgu si s touto standartní situací poradila na jedničku, protože jeden z hráčů se vyhoupl do vzduchu a pohotově míč odhlavičkoval.

28
    Žlutou kartu dostává Chris Führich (VfB Stuttgart).

28
    Žlutou kartu dostává Roland Sallai (SC Freiburg).

30
    Po delší době se do plynulejší kombinace dostali hosté. V jejím závěru přišel centr do míst, kde se nacházel forvard Gregoritsch, ten svojí hlavičkou branku Stuttgartu netrefil.

32
    Útočný faul si na své konto připsal Vincenzo Grifo, jenž v běhu škobrtl o fotbalistu domácích.

34
    Domácí se po akci Silase dožadovali pokutového kopu, protože míč se otřel o ruku Höflera, ale podle rozsudku hlavního arbitra jí měl u těla a pokračuje se ve hře.

35
    První vážnější šance domácích! Centr z levé strany dopadl až ke Kalajdžićovi, který hlavičkoval. Skákavý míč k pravé tyči pohotově vyrazil gólman Flekken na rohový kop. To byla dobrá příležitost domácích na vyrovnání.

36
    Freiburg si poradil i s druhým rohovým kopem Stuttgartu a nyní kombinuje.

37
    Fotbalisté Freiburgu po sérii přihrávek míč ztratili a hrají naopak domácí.

40
    Stuttgart nám předvedl další povedenou akci. Z pravé strany hřiště přišla přihrávka až na střed vápna, kde ale nikdo v bílém dresu nestál a obrana Freiburgu tuto šanci zhatila.

41
    Naopak na druhé straně šli hosté do přečíslení tři na dva. Z této akce však nedokázali nic vymyslet a ani ohrozit branku Müllera.

41
    Rychlý sled hry nás přesunul opět do pokutového území Freiburgu, kde pálil jeden z hráčů domácích, jeho střela byla sražená na rohový kop.

42
    Z rohového kopu přišlo hlavičkové zakončení Kalajdžiće, které zneškodnil gólman Flekken, ale v závěru celé akce odpískal hlavní arbitr předcházející útočný faul.

44
    Útočnou akci hostů zastavuje ve střední vzdálenosti od branky domácích ofsajd.

45
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1
    Vše nasvědčuje tomu, že oba celky zamíří kabin do nerozhodného stavu.

45+2

Je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli jednu branku. Tu vstřelil už v 11. minutě hostující hráč Vincenzo Grifo, který pohotově uklidil, pro mnohé ztracený centr do sítě Stuttgartu. Příliš gólových šancí jsme neviděli, až na situaci ve 35. minutě, kdy dobře hlavičkoval Kalajdžić, ale skóre utkání se mu nepodařilo vyrovnat. Do druhého poločasu tak půjdou oba týmy za stavu 0:1 z pohledu domácího Stuttgartu.

46

46
    Vše začíná tak, jak skončilo. Ani jeden z trenérů se nerozhodl pro změnu v sestavě.

46
    První hvizd hlavního arbitra od zahájení druhého poločasu způsobil faul domácích, který nabízí přímý kop Freiburgu.

46
    Žlutou kartu dostává Naouirou Ahamada (VfB Stuttgart).

47
    Pokud by z tohoto přímého kopu padl gól, tak by rozhodně neplatil. Píská se totiž ofsajd. Hráči Freiburgu si nepohlídali postavení.

49
    Obrovská šance pro Stuttgart! Míč po centru z půlky propadl až ke Sosovi, který však svou střelou z bezprostřední blízkosti brankáři Flekkenovi nemění skóre zápasu.

51
    Na druhé straně se dostal k zakončení Ritsu Doan, kterého bez problému vychytal Müller. Rohový kop pro Freiburg.

51
    Stuttgart zůstává zatím bez ohrožení, protože se mu podařilo rohový kop hostů úspěšně odvrátit.

54
    Průnikovou přihrávku na pravé straně zastavil svým zákrokem obránce hostů Lienhart, který odkopl míč do zámezí.

55
    Nyní to nevypadá dobře s gólmanem Freiburgu Flekkenem, který je ošetřován na hrací ploše.

56
    Flekken zatím pokračuje ve hře, ale je možné, že se do ní za malou chvíli podívá náhradní gólman hostů Uphoff.

57
    A domácí fotbalisté to Flekkenovi nedělají jednoduché, protože nyní musel do akce. Silas si navedl míč na svoji silnější nohu a vypálil do míst, kde stál právě gólman hostů. V závěru celé akce byl odpískán ofsajd.

58
    Flekken opět drží míč v náručí, když přes sebe nepustil přihrávku z levé strany.

59
    Ofsajd se mává i píská také na druhé straně.

60
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Tim Lemperle.

60
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Ritsu Doan, přichází Wooyeong Džong.

62
    Domácí fotbalista Anton dostal ve střední vzdálenosti od branky Flekkena trochu více prostoru, a proto se rozhodl, že zkusí štěstí a vystřelí. Jeho střela však skončila daleko nad brankou.

64
    Stuttgart se nechce spokojit s nepříznivým stavem a tak se jeho fotbalisté snaží vymyslet ideální šanci. Ta zatím nepřichází, ale Stuttgart pomalu a jistě čím dál tím více obklopuje polovinu Freiburgu.

67
    Útočný faul Kalajdžiće brzdí domácí v útočné snaze.

67
    Už se zdálo, že Džong svou dravostí vybojuje rohový kop pro Freiburg, ale nakonec celá akce končí odkopem od branky Müllera.

68
    Silas se teď pouze chytá za hlavu, protože byl přistižen v ofsajdovém postavení.

70
    Kalajdžić byl opět k vidění, protože tentokrát hlavičkoval po centru od jeho spoluhráčů, ale tento pokus se mu nepovedl a branku hostů neohrozil.

71
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Lilian Egloff.

71
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Borna Sosa, přichází Luca Pfeiffer.

72
    Gólman Flekken má po centru Vagnomana a dalšího hlavičkového zakončení Kalajdžiće opět míč v náručí. Ani tato hlavička se Kalajdžićovi nepovedla tak, jak by si představoval.

73
    A Flekken opět v akci, když sáhl do přihrávky v jeho blízkosti.

74
    Následně je Stuttgartu odpískaný útočný faul, tudíž hosté dostávají alespoň na chvilku pocit úlevy.

75
    A Freiburg musí znovu bránit, protože domácí fotbalisté jsou opravdu hladoví po vyrovnávacím gólu.

76
    Dnešní jediný autor branky Vincenzo Grifo se dostal z ke střele z levé strany, ale ta mu vůbec nesedla a končí daleko vedle pravé tyče.

77
    Freiburg ubránil další akci domácích a od branky vykopává Flekken.

78
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Naouirou Ahamada, přichází Enzo Millot.

79
    Další hlavičku směřující k pravé tyči zastavil gólman Flekken. Ten se dnes opravdu nenudí.

81
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Kiliann Sildillia, přichází Hugo Siquet.

81
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Yannik Keitel.

81
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Daniel-Kofi Kyereh.

82
    Stuttgartu je za velkého nespokojení domácích fanoušků odpískán útočný faul.

84
    Střídající Yannik Keitel škobrtnul o prchajícího hráče Stuttgartu a hlavní arbitr tento zákrok vyhodnotil jako faul. Přímý kop pro domácí.

84
    Žlutou kartu dostává Yannik Keitel (SC Freiburg).

84
    Domácí se z přímého kopu nedokázali dostat do gólové šance a gólman Flekken bude odkopávat od své branky.

85
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Josha Vagnoman, přichází Juan Jose Perea.

87
    Jeden z hráčů Stuttgartu nyní spadl v pokutovém území a domácí se dožadovali penalty, ale ta se nepíská.

88
    Na hřišti je aktuálně ošetřován jeden z hráčů Freiburgu, chvíli se tak nehraje.

90
    Pokračuje se ve hře a hlavní arbitr podle všeho minutáž, kdy byla hra přerušena, nastaví.

90
    Rozhodčí nastavuje 8 minut.

90+1
    Domácí fotbalisté dostávají ještě poměrně dost času na to, aby s výsledkem času něco udělali, naopak pro Freiburg to bude ještě težkých osm minut.

90+2
    Střela jednoho z fotbalistů v bílém dresu jen proletěla vedle levé tyče branky Flekkena.

90+3
    Ve vápně hostů to teď lítá. Další střela Stuttgartu byla zblokována.

90+4
    A přichází útočný faul, tudíž hosté si mohou alespoň částečně oddychnout.

90+5
    Míč poskakoval tak dlouho, až se dostal do rukou brankáři Flekkenovi, jenž posílá dlouhý výkop na druhou stranu hřiště.

90+6
    Souboj na hranici vápna hostů, po kterém zůstal ležet na zemi jeden z hráčů Stuttgartu byl podle hlavního arbitra bez faulu a pokračuje se tak ve hře.

90+7
    Flekken si nyní doběhl pro míč směřovaný z dalšího nákopu do šestnáctky Freiburgu.

90+8
    Domácí už však moc času nemají, navíc teď je hra znovu přerušena. Na zemi zůstává ležet Kyereh.

90+8
    Žlutou kartu dostává Konstantinos Mavropanos (VfB Stuttgart).

90+9
    Pokračuje se ve hře, ale hosté si podle všeho dnes odvezou všechny tři body.

90+9

Je dobojováno. Ve druhém poločase jsme gól neviděli a poločasový výsledek 0:1 z pohledu Stuttgartu zůstal až do závěrečného hvizdu hlavního arbitra. Hosté si navíc ve druhém poločase nevytvořili žádnou výraznou útočnou šanci a po většinu druhého poločasu hráli s míčem na kopačkách fotbalisté Stuttgartu. Ti se snažili o vyrovnání, avšak marně. Nerozjásal je ani Borna Sosa ve 49. minutě, kdy nedokázal dobře naložit s nabídnutou šancí. Po neúplném třetím bundesligovém kole tak Stuttgart zůstává někde ve středu tabulky, na 12. příčce. Freiburg se naopak posunul v tabulce po dnešním klání výše, se šesti body je zatím čtvrtý.

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 13:6. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:12.

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku sobotního podvečera se s vámi loučím, na shledanou. (17:39:08)