Žilina B – Prešov 0:4 (kon.) | Dubnica – Rača 1:1 (kon.) | Humenné – FC Košice 0:0 (kon.)
Trebišov – Považská Bystrica 2:1 (kon.) | Púchov – Myjava 3:1 (kon.)
FK Humenné
0:0 (0:0)
FC Košice
sk Sobota 20.08.2022, 16:30 • Futbalový štadión Humenné • MONACObet liga • 6. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

FK Humenné sa nachádza na deviatom mieste tabuľky so ziskom siedmich bodov za dve výhry proti Považskej Bystrici i Pohroniu, remízu s Komárnom a dve prehry nad Račou a Prešovom pri skóre 4:7.

FC Košice sú na štvrtej pozícii so ziskom desiatich bodov a skóre 8:4. Jeden z kandidátov na postup do Fortuna ligy porazil Prešov, Pohronie a Dolný Kubín, remizoval s Komárnom a prehral v Považskej Bystrici.

Úvodné zostavy:

FK Humenné: D. Slávik – Zlacký, S. Kuc, F. Bednár, C. Vasiľ, Komár, J. Dzurík, Song, Komjatý, Streňo (C), Hamuľak
    Náhradníci: Piroščák – Harvila, Vaľovčin, Jurčišin, Jančo, Sedláček
    Trenér: Ondrej Desiatnik

FC Košice: Kira – Mizerák, Pavúk, Krivák, Jonec, Jakúbek, Pačinda, Gallovič, Liener, Sagna, Smieško
    Náhradníci: Valach – Majdan, Turčák, Gáll, Golikov, Voleský, Martinez, Tišťan, Gladiš
    Trenér: Anton Šoltis

Rozhodca: Marhefka – Straka, Tůma – Sučka.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Východniarske derby v 2. lige začína! Humenné doma nastupuje vo svojich modrých dresoch so žltými prvkami, hostia sú celí v bielom.

2
    Pačindov center ešte domáca defenzíva odvrátila, odrazenú loptu si našiel Mizerák a strieľal do Slávika. Ten predviedol úspešný zákrok, no zrazil sa s Lienerom a potrebuje ošetrenie.

3
    Slávik je v poriadku, môže pokračovať v hre a nemusí prepustiť miesto Piroščákovi.

4
    Landing Sagna sa snažil napádať rozohrávku, neviedlo to k zisku lopty. Humenné prešlo dopredu, center sprava chytil Kira pred Hamuľakom.

5
    Zatiaľ je to celkom aktívny štart od oboch tímov, ani jeden celok neprišiel brániť, ale hrať ofenzívne.

6
    Streňo sa na hranici šestnástky nepresadil k strele, okamžite pri ňom bol obranca Pavúk.

7
    Jonec prihrával popri autovej čiare, zrazený pokus skončil mimo ihriska. Košice pokračujú na útočnej polovici.

9
    Hostia držia loptu na útočnej polovici ihriska. Nedostávajú sa ale na dostrel bránky Slávika.

10
    Vasiľ poslal loptu z autu rýchlo za obranu, Hamuľak po kontakte s Krivákom šiel na zem a nie do šance. Hneval sa, avšak faul nebol pískaný.

11
    Domáci získali priamy kop. Centrovanú loptu zakončil hlavou spred päťky Samuel Kuc a Kira predviedol dobrý zákrok. Nakoniec sa pískal aj mával ofsajd.

12
    Práve obranca Kuc ostal po situácii na hracej ploche, potreboval ošetrenie. Bude v poriadku a môže pokračovať ďalej.

13
    Pavúk posielal center do pokutového územia domáceho tímu, defenzíva loptu poslal okamžite do bezpečia.

14
    Na východnom Slovensku je dnes naozaj veľká páľava, hlavný arbiter preto zvolil už teraz prvú prestávku na osvieženie.

15
    Štvrťhodina stretnutia je za nami. Ani jeden tím si doposiaľ nevypracoval vyloženú príležitosť.

16
    Pačinda stratil loptu na útočnej polovici, odkopol ju Kuc. Nezaložil tým protiútok, keďže situáciu vyriešil Pavúk.

17
    Košice získali priamy kop na krídle, center pred bránku si našiel v päťke Krivák, no mal ťažkú pozíciu a nehlavičkoval presne.

18
    Streňo si hádzal loptu z krídla na os ihriska, bol faulovaný. Získal pre svoj tím priamy kop vhodný na center.

19
    Centroval práve Streňo, lenže Humenné nezakončilo. Lopta sa od skupiny hráčov odrazila do rukavíc Kiru.

20
    Landing Sagna v postavení mimo hry, nemohol pokračovať v hre a domáci s ním teda nemali žiadnu robotu.

21
    V strede ihriska bol faulovaný Sagna, ktorý sa rozbiehal do rýchleho brejku.

22
    Zrazený center pred bránku Kiru neprešiel, Humenné získalo svoj prvý rohový kop v tomto stretnutí.

23
    Defenzíva Košíc odvrátila center z rohu, kontra nevyšla. Humenné zastavilo Pačinda so Smieškom.

24
    Song postupoval k šestnástke Košíc, tesne pred ňou spadol. Priamy kop pre svoj tím nezískal.

25
    Žltá karta pre tím FK Humenné (Erik Streňo).

26
    Červená karta pre tím FK Humenné (Michal Hamuľak).

26
    Michal Hamuľak išiel do sklzu a okrem lopty veľmi nebezpečne trafil aj Joneca, ktorý potrebuje ošetrenie. Strhla sa strkanica, ktorá síce bola upokojená celkom rýchlo, no bude mať dohru a Humenné navyše bude hrať oslabené.

27
    Žltá karta pre tím FK Humenné (Ondrej Desiatnik, tréner).

28
    Michal Jonec nevyzerá v poriadku, odkríval za pomoci mimo hracej plochy. Uvidíme, či sa nebude musieť striedať.

29
    Striedanie v tíme FC Košice:
    z ihriska odchádza Michal Jonec, prichádza Vladimír Majdan.

30
    V posledných minútach sa dosť dlho nehralo, čo sa určite ukáže aj na nadstavenom čase. Je z toho zatiaľ veľmi tvrdé derby!

31
    Humenné získalo priamy kop pri rohovej zástavke, centrovať pred bránku Kiru bude kapitán Streňo.

32
    Streňo poslal nízky center, získal aspoň rohový kop. Ten mu takisto nevyšiel, takže Košice sa bez problémov ubránili.

33
    Žltá karta pre tím FC Košice (Dávid Gallovič).

35
    Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Uvidíme do prestávky nejaký gólový moment?

36
    Krivák vyriešil situáciu pred vlastnou šestnástkou ziskom lopty a aj keď sa domáci dožadovali faulu, ten tam nebol.

37
    Humenné sa posúva dopredu po ľavom krídle, ale nedarí sa teraz domácim prejsť na dostrel bránky Kiru.

38
    Liener centroval do šestnástky, Pačinda v ťažkej pozícii hlavičkoval cez Vasiľa do priestorov, kde sa nachádzal Slávik.

39
    Ďalšie zakončenie zo strany Košíc, avšak Liener mieril spred pokutového územia nad bránku Slávika.

40
    Humenné napriek tomu, že hrá v oslabení, dokáže viac držať loptu a kombinovať. Individuálne však neuspel Komjatý.

41
    Jakúbek si sprava hodil loptu na hranicu šestnástky, zakončenie ľavačkou neprešlo cez obrancov domácich.

42
    Liener z ľavej strany šestnástky mohol strieľať, ale prihrával pod seba. Na päty to dostal jeden z jeho spoluhráčov, zakončenie teda neprišlo.

44
    Majdan nakopol loptu na hrot ofenzívy, kde to prišiel podporiť aj Pačinda. Strelecké zakončenie ale nenarobilo problémy Slávikovi.

45
    Erik Streňo zahrával priamy kop z dokopovej vzdialenosti, no jeho pokus bol poriadne nepresný.

45+1
    Nadstavujú sa 3 minúty.

45+1
    Majdan poslal sprava výborný center na zadnú žrď, Liener v akrobatickej pozícii cez obrancu tesne míňa bránku Slávika.

45+2
    Zatiaľ čo na začiatku zápasu boli vysoké teploty, tak teraz sa dosť slušne rozpršalo a počuť aj hromy.

45+3
    Prvý polčas sa skončil.

Východniarske derby je hlavne o tvrdších zákrokoch ako o šanciach či dokonca góloch. Videli sme už aj červenú kartu pre Hamuľaka, na presný zásah čakáme.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    z ihriska odchádza Matúš Smieško, prichádza Boris Turčák.
    z ihriska odchádza Erik Liener, prichádza Pedro Martinez Garcia.

47
    Streňo ostal po kontakte s Turčákom ležať na ihrisku, domáci fanúšikovia si pýtali faul. Arbiter ho tam nevidel a vyriešiť to rozhodcovskou loptou.

48
    Žltá karta pre tím FC Košice (Pedro Martinez Garcia).

49
    Žltá karta pre tím FK Humenné (Filip Bednár).

50
    Košice mali k dispozícii priamy kop, no defenzíva Humenného to rýchlo vyriešila a bez problémov sa ubránila.

51
    Song sa na krídle nedostal k lopte, čistým sklzom situáciu vyriešil obranca František Pavúk.

52
    Košice sa snažia využiť presilovku. Keby sme však nevedeli, že Humenné hrá s desiatimi mužmi, tak to z obrazu hry nevieme vydedukovať.

54
    Počas prestávky a na začiatku tohto polčasu už zase dážď a hromy zmizli, opäť raz vykúka slniečko.

55
    Mizerák si zľava zbehol za obranu súpera, nedostal tam ideálny pas a Slávik bude rozohrávať päťku.

56
    Streňo fauloval v snahe získať loptu, odniesol si to obranca Mizerák, ktorému kapitán Humenného zachytil nohu.

57
    Majdan poslal sprava dobrý center do pokutového územia, pred bránkou súpera si ale svoje miesto zastal brankár Slávik.

58
    Song sa na krídle dostával cez Galloviča, ktorý ho odtlačil nedovoleným spôsobom.

59
    z ihriska odchádza Dávid Gallovič, prichádza Samuel Gladiš.

60
    Streňo centroval z priameho kopu dosť dobre, lopta smerovala k jeho spoluhráčom na malom vápne. Nik však nedokázal zakončiť.

61
    Hodina hry je za nami, stále sme nevideli gól na jednej ani druhej strane. Dočkáme sa ho dnes?

62
    Traja hráči domáceho tímu sa snažili niečo vymyslieť na pravom krídle, ani jeden z nich nedostal loptu pred bránku Kiru.

63
    Žltá karta pre tím FC Košice (Landing Sagna).

64
    Zatiaľ, čo znova začína v Humennom hrmieť, tak Martinez posielal prekvapivý pas za obranu súpera, čo defenzíva domácich zachytila.

65
    Aktívny Martinez sa zľava dostal do pokutového územia, nevymyslel nič a bude z toho iba rozohrávka od bránky Slávika.

66
    Žltá karta pre tím FC Košice (Samuel Gladiš).

67
    Nasleduje prestávka na osvieženie.

68
    Jakúbek prenášal ťažisko hry na opačnú stranu hracej plochy, nenašiel vôbec nikoho. Vhadzovať budú hráči Humenného.

70
    Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času v tomto zápase. Uvidíme dnes gól alebo sa tímy rozídu po remíze 0:0?

71
    Prihrávka do šestnástky Humenného posielal Martinez, ale pred nabiehajúcimi spoluhráčmi zasiahla defenzíva domáceho tímu.

72
    Slávik podbehol center z ľavého krídla a k hlavičke sa dostal cez jedného z obrancov Pačinda. Mieril nad bránku Slávika.

73
    Song v polohe ležiac na ihrisku, potrebuje ošetrenie. Uvidíme, či bude môcť pokračovať alebo nie.

74
    Striedanie v tíme FK Humenné:
    z ihriska odchádza Hwan-Young Song, prichádza Sven Jurčišin.

75
    z ihriska odchádza Igor Komjatý, prichádza Jakub Sedláček.

76
    Slávik síce musel zasiahnuť, avšak center pred jeho bránku bol pre neho malinou, keďže sa tam nenachádzali protihráči.

77
    Sagna sa ocitol na pravom krídle, centrova na zadnú žrď, kde smerovali dvaja jeho spoluhráči. Nenašiel ani jedného.

79
    Košice sa snažia stupňovať svoju aktivitu, avšak zatiaľ si v posledných minútach nevypracovali žiadnu šancu.

80
    Mizerák sa síce zľava do šestnástky nedostal, ale získal aspoň roh, z ktorého sa pokúsia hostia zahroziť.

81
    Pačinda sa dostal k lopte pred rohom päťky, kde bol osamotený. Volejom zakončil k žrdi, domácich výrazne zákrokom podržal Slávik.

82
    Na pravom krídle sa Košičania nedostali k ničomu zaujímavému, defenzíva Humenného zapracovala aj teraz dobre. Začína sa ale dostávať pod tlak.

83
    Center Mizeráka zľava smeroval do malého vápna, Košice získali ďalší rohový kop. Chcú dnes vyhrať za každú cenu.

84
    Ján Krivák sa dostal k hlavičke z hranice malého vápna, mieril však tesne nad bránku Slávika. To bola obrovská šanca!

85
    z ihriska odchádza Kevin Komár, prichádza Denis Jančo.

86
    z ihriska odchádza Matej Jakúbek, prichádza Patrik Voleský.

88
    Sagna sa dostal k odrazenej lopte v malom vápne, razom mal obrovskú šancu. Zakončeniu nedal razanciu a nasmeroval ho iba do Slávika!

90
    Nadstavujú sa 4 minúty.

90+2
    Humenné zvláda záver výborne, v nadstavenom čase zbiera sekundy pri rohovej zástavke na polovici Košíc.

90+4

FK Humenné a FC Košice sa rozchádzajú po bezgólovej remíze. Domáci Hamuľak videl červenú kartu už v prvom polčase, no hostia presilovku nevyužili prakticky na nič, mali minimum šancí. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (18:25:05)