Vlci Žilina – Vsetín 2:5 (kon.) | Vítkovice – Trenčín 7:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:1 (po s.n.)
Litoměřice – Chomutov 4:2 (kon.) | Slavia – Kladno 2:3 (kon.) | Třebíč – Skalica 5:4 (kon.)
Zlín – Poruba 2011 4:3 (kon.) | Jihlava – Tábor 3:2 (kon.) | Příbram – Písek 4:3 (2:0 po s.n.)
Prostějov – Frýdek-M. 3:1 (kon.) | Prešov – Lipt. Mikuláš 2:1 (kon.) | Nové Zámky – Moser Medical Graz 99ers 6:1 (kon.)
Opava – Kopřivnice 5:3 (kon.) | Ústí n/L – Cheb 5:3 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 6:5 (kon.)
Liberec – Litvínov 3:4 (kon.) | Vrchlabí – Letňany 4:0 (kon.) | Kometa Brno – Zvolen 5:3 (kon.)
Znojmo – Vyškov 8:0 (kon.) | Vel. Meziříčí – Žďár n/S 4:3 (2:1 po s.n.) | Šumperk – Přerov 3:3 (nedohr.)
HC Slavia Praha
2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Rytíři Kladno
Čtvrtek 01.09.2022, 17:30 • Zimní stadion Eden, Praha • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u přípravného zápasu mezi hokejisty HC Slavia Praha a Rytíři Kladno. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:30 na led pražského Edenu.

HC SLAVIA PRAHA

Podruhé v jednom týdnu na sebe narazí hokejisté Slavie a Kladna. V úterním utkání v Mělníku uspěli sešívaní, kteří se ve druhé třetině dostali do vedení a ve třetí části už ho uhájili a vyhráli 4:3. Podruhé během přípravy si tak vyšlápli na extraligového soupeře (poprvé proti Mladé Boleslavi). Na domácím ledě se představí potřetí – zatím v Edenu jednou vyhráli a jednou prohráli.

RYTÍŘI KLADNO

Rytíři mají v přípravě na nadcházející ročník totožnou bilanci jako Slavia – tři vítězství a čtyři prohry. Kladno uspělo dvakrát proti Popradu a jednou proti Českým Budějovicím, nestačilo ale na Spartu, Banskou Bystrici, Karlovy Vary a naposledy právě na Slavii. Proti ní se sice Kladenští v sedmé minutě druhé periody dostali do vedení, od té doby ale ztráceli.

POSLEDNÍCH 5 VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ:
    30.08.22 Kladno – Slavia 3:4
    31.08.21 Slavia – Kladno 2:3
    26.03.21 Kladno – Slavia 6:4
    24.03.21 Slavia – Kladno 2:4
    23.03.21 Slavia – Kladno 6:5p

HC Slavia Praha: Málek (Pittr) – Barák, Szathmáry, Žovinec, Němeček, Hejda, Klikorka – Všetečka, Knotek, Strnad, Havrda, Poletín, Mrňa, Závora, Růžička, Simon, Pšenička, Kern, Brož
    Trenér: Jiří Veber

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Slováček, Babka, Sotnieks, Ticháček, Kehar, Veber – Procházka, Kubík, Bláha, Filip, Michnáč, Melka, Kočka, Beran, Indrák, Vimmer
    Trenér: Ota Vejvoda

Rozhodčí: Jaroš, Kostourek – Hlinka, Jurak.

00:01

00:29
    Bývalý slávistický obránce Veber našel svižným pasem před branku Ondřeje Bláhu, kterého dobrým zákrokem zastavil Málek.

01:05
    Poletín sice zabránil zakázanému uvolnění, Brízgala ale vyjel z brány a puk dostal z kladenského obranného pásma.

01:46
    Na druhé straně už se ale icing píská a hra se vrací před gólmana Rytířů.

01:59
    Miroslav Indrák si dobře obhodil bránícího slávistu, tváří v tvář Málkovi ale puk do brány nepropasíroval.

03:14
    Matyáš Filip sice prudkou střelou trefil boční síť Málkovy branky, následně ale fauloval a Slavia si zahraje první přesilovku utkání.

03:22
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Filip – 2 min., hákování.

03:33
    Růžička zachytil kros na levou stranu, podobně jako Filip před chvíli na druhé straně ale trefil jen boční síťku.

05:05
    Knotek našel nahrávkou přes mezikruží Strnada, který sice puk nezpracoval, ale nabil na nebezpečnou ránu z první Klikorkovi. Brízgala puk zastavil.

05:22

06:15
    Sotnieksovo prudké nahození od modré zachytil ještě Matěj Beran, v předbrankovém souboji s Málkem ale vyhrál domácí gólman.

07:34
    Klikorka se rozhodl podpořit útok, jeho nahrávka na najíždějícího Závoru ale skončila na holi hostů.

09:00
    Brož nabral rychlost po levém křídle, objel kladenskou obranu a centroval puk před Brízgalu. Tam ovšem kotouč ukořistili Rytíři.

11:06
    Všetečka chtěl přebruslit Slováčka, ten ale přetlačovanou o puk vyhrál. Na druhé straně nedokázal Indrák najít v rychlém přečíslení dvou proti jednomu Procházku.

12:34
    Kern na vlastní modré zblokoval nahození Vebera a vydal se do samostatného úniku. Na Brízgalu chtěl vyzrát bekhendovým blafákem, kladenského gólmana ale dostatečně nerozhýbal.

13:57
    Strnad při forčekingu obral přímo před jeho vlastní brankou jednoho z kladenských obránců a předložil puk Všetečkovi, ten ale z dobré pozice v mezikruží minul.

17:18
    Slováčkovo nahození od modré tečoval těsně před Málkem Indrák, naneštěstí pro hosty puk nezměnil směr natolik, aby slávistického brankáře zaskočil.

17:22
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Růžička – 2 min., hákování.

17:51
    Všetečka – 2 min., nedovolené bránění.

17:51
    1 minuta a 31 sekund dlouhá přesilovka 5 na 3. Nebo kratší, pokud ji hokejisté Kladna dokážou využít.

17:56
    Poletín po prvním buly dostal puk na chvíli do středního pásma, ale Kladno je zase zpět.

18:56
    Slávisté zatím brání dvojnásobné oslabení úspěšně, Kladenští hráči navíc při svých střelách míjejí.

19:16
    Adam Kubík a následně Martin Procházka tvrdě pálili z první, Málek proti nim zakročil!

19:22
    Slávisté hrají ve čtyřech hráčích na ledě.

19:51

20:00

Hokejisté Slavie přečkali dvojnásobné oslabení ze závěru první třetiny – i díky výborným zákrokům brankáře Málka – a oba týmy tak do kabiny odcházejí za bezbrankového stavu. V první polovině úvodní třetiny měli navrch Kladenští, ve druhé spíše sešívaní. Jejich tlak ukončila až dvě vyloučení ze závěru první dvacetiminutovky.

Druhá třetin začne přibližně v 18:18.

20:01

20:21
    Bláha – 2 min., podrážení.

20:44
    Růžička prudkou střelou z vrcholu kruhů trefil přímo hlavu Poletína. Ten by měl být v pořádku, ale raději hned odjel na střídačku.

22:12
    Filip ujel do přečíslení dvou proti jednomu s Kubíkem, ten ale nedokázal v Málkově postavení najít skulinku.

22:21

23:25
    Další velká šance pro Kladno! Martin Procházka si od levého mantinelu najel na střed a hledal skulinku mezi Málkovými betony. Puk nakonec do branky dostal, ale až po odpískání a zřejmě i poté, co už ho slávistický gólman měl ve své moci.

23:42
    Szathmáry – 2 min., nedovolené bránění.

24:07
    Tvrdá rána Kočky z levého kruhu donutila Málka se rychle přesunout a zasáhnout.

24:45
    Slováčkovu střelu od modrou se před Málkem snažil dorazit Beran, slávistický gólman ale svoje brankoviště uhájil.

25:42

28:38
    Slavia právě vstřelila branku! Série povedených tečí a hokejisté Slavie otevírají skóre dnešního utkání. Pšenička s Kernem puk postupně protečovali za kladenskou obranu na volného JAROSLAVA BROŽE, který se s pukem otočil přímo před Brízgalou a našel skulinku mezi jeho betony. Asistence: Jan Kern a Tomáš Pšenička.

30:42
    Kladno právě vstřelilo branku! Dvě minuty a dvě vteřiny uplynuly a Kladno srovnává! Slováčkovu střelu od modré tečoval v mezikruží ONDŘEJ BLÁHA a usměrnil puk mimo dosah Romana Málka. Asistence: Ondřej Slováček a Adam Kubík.

31:32
    Rytíři po vyrovnání pokračují v tlaku. Filip teď dobrou střelou trefil Málkův beton.

32:05
    Albert Michnáč se přes Klikorku prokličkoval až k zakončení přímo před brankářem Málkem, který jeho střelu z bezprostřední blízkosti zastavil.

32:41
    Mrňa – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

33:08
    Martin Procházka těsně před Málkem tečoval Ticháčkovu nabídku od modré. Puk sice šel na opačnou stranu než slávistický brankář, ale zároveň mimo branku.

33:24
    Tentokrát už Roman Málek zasahoval, a to když se rychle přemístil proti dělovce Kubíka z pravého kruhu.

34:41

34:50
    Pavel Mrňa se vrátil z trestné lavice hned na led a do úniku, ve kterém ho podrazil obránce Slováček. Rozhodčí tak nařídil trestné střílení, které provede sám Mrňa.

34:50
    Mrňa zvolil střelecké zakončení, jenže namísto levého horního růžku trefil jen zadní mantinel.

35:52
    Knotek se proháčkoval před branku a bekhendovým zakončením zařídil Slavii alespoň vhazování v útočném pásmu.

37:02
    Havrda vybojoval v rohu puk pro od modré střílejícího Hejdu, ten ale minul.

39:17
    Hejda našel křižným pasem na pravém křídle Lukáše Strnada, ten ale svoji střelou na zadní tyč Brízgalu nepřekvapil.

39:31
    Kehar – 2 min., nedovolené bránění.

40:00

Slavia už v přesilovce ve druhé třetině nic nestihla a stejně jako po úvodní části, tak i po té prostřední odcházejí oba týmy z ledu za vyrovnaného stavu. Tentokrát už jsme se ale dočkali dvou gólů. Nejprve ve 29. minutě otevřel skóre Jaroslav Brož, za dvě minuty poté srovnal tečí střely od modré Ondřej Bláha. Ve druhé části druhé dvacetiminutovky převzali iniciativu sešívaní, kteří si v závěru vynutili početní výhodu.

Třetí třetina začne přibližně v 19:10.

40:01

40:26
    Žovinec vjel do útočného pásma a prudkou střelou prověřil Brízgalu.

41:22
    Knotek střílenou přihrávkou vybídl k teči Mrňu, ten ale usměrnil puk těsně mimo.

41:31

43:20
    Kern – 2 min., hákování + 2 min., nesportovní chování.

43:50
    Beran napřáhnul ke střele z levého kruhu, branku ale minul a puk poté vyletěl až do obranného pásma Rytířů.

45:14
    Miroslav Indrák našel skulinku mezi slávistickými obránci. Tváří v tvář Málkovi zvolil bekhendovou kličku a trefil tyčku!

45:56
    Další závar před Málkovou brankou! Slávistický gólman nakonec skončil na ledě a bez helmy poté, co se kladenští hráči snažili dorážet Ticháčkovu střelu od modré.

45:56
    Do konce Kernova druhého vyloučení zbývá necelá minuta a půl.

46:22
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno nakonec přece jen přesilovku během dvojitého Kernova vyloučení využívá a odskakuje na rozdíl jednoho gólu. Puk odražený po Bláhově střele našel nejrychleji MARTIN PROCHÁZKA a dopravil ho za už bezmocného Málka. Asistence: Ondřej Bláha.

47:46
    Málek musí být dál ve střehu, protože Kladenští nepřestávájí v honbě za gólem. Naposledy likvidoval pokus Filipa.

48:30
    Beran těsně před brankou tečoval nabídku Slováčka, puk skončil mimo.

48:37
    Kladenští hráči byli při snaze dostat se k dorážce příliš agresivní a Málka povalili na led. Bude se vylučovat.

48:37
    Beran – 2 min., hrubost.

49:28
    Růžička se na pravém kruhu odhodlal ke střele, jenže Brízgalovu klec minul.

50:13
    Slávistům se nedaří se usadit v útočném pásmu, teď znovu neuspěl Knotek, i když spadl na led po zákroku kladenského hráče. Rozhodčí vylučovat nebude.

50:37

52:43
    Málek drží Slavii na dostřel jediného gólu. Tentokrát si poradil s únikem Matyáše Filipa, který ho zkoušel překonat bekhendovým blafákem.

53:12
    Žovinec – 2 min., krosček.

53:18
    Matěj Beran a Albert Michnáč se hned po buly natlačili do branky a snažili se procpat puk pod Málkem. Ten jej – alespoň podle mínění za brankou stojícího rozhodčího – udržel před čárou.

53:54
    Rytíři proměňují i další přesilovku ve třetí třetině a šest minut před koncem třetí třetiny odskakují na rozdíl dvou gólů. Sešívaní zapomněli v mezikruží na volného MIROSLAVA INDRÁKA, který využil Michnáčovu nabídku a střelou z první prostřelil slávistického brankáře. Asistence: Albert Michnáč a Jakub Babka.

55:39
    Robin Všetečka nabral rychlost na levém křídle a rozvlnil síť za Brízgalou. Bohužel pro slávisty puk skončil jen na té boční.

56:26
    Lukáš Strnad střelou z otočky z mezikruží trefil horní tyč Brízgalovy branky!

57:50
    Indrák se natlačil přes bránícího Klikorku až před Málka, kde však nakonec zakončoval Babka. Málek se stihl přesunout.

58:25
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté minutu a půl před koncem třetí třetiny ještě vykřesávají naději na vyrovnání. TOMÁŠ KNOTEK se rozhodl přečíslení dvou proti jednomu vzít na sebe, najel si na střed a trefil mezeru v Brízgalově postavení. Asistence: Šimon Szathmáry a Lukáš Strnad.

59:04
    Kladno drží puk v útočném pásmu a potvrzuje pravidlo, že útok je nejlepší obranou.

59:36
    Výborná hra Rytířů, kteří stále drží kotouč na své holi a dokonce útočí. Slávisté se nedostanou ani k puku.

59:59
    Málek ještě předvedl skvělý zákrok, Slavii už to ale může být vcelku jedno.

Hokejisté Kladna výborně zvládli závěrečnou minutu a půl třetí třetiny a vítězí 3:2. O vítězství, kterým sešívaným oplácejí porážku z úterního duelu v Mělníku, rozhodli ve třetí periodě dvěma brankami v přesilovkách. Nejprve Martin Procházka a pak Miroslav Indrák pomohli hostům odskočit na rozhodující náskok, který poté nezvrátila ani trefa Tomáše Knotka.

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (19:47:31)

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 29. Brož (Kern, Pšenička), 59. Knotek (Szathmáry, Strnad) – 31. Bláha (Slováček, Kubík), 47. Procházka (Bláha), 54. Indrák (Michnáč, Babka)

Rozhodčí: Jaroš, Kostourek – Hlinka, Jurak