Vlci Žilina – Vsetín 2:5 (kon.) | Vítkovice – Trenčín 7:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:1 (po s.n.)
Litoměřice – Chomutov 4:2 (kon.) | Slavia – Kladno 2:3 (kon.) | Třebíč – Skalica 5:4 (kon.)
Zlín – Poruba 2011 4:3 (kon.) | Jihlava – Tábor 3:2 (kon.) | Příbram – Písek 4:3 (2:0 po s.n.)
Prostějov – Frýdek-M. 3:1 (kon.) | Prešov – Lipt. Mikuláš 2:1 (kon.) | Nové Zámky – Moser Medical Graz 99ers 6:1 (kon.)
Opava – Kopřivnice 5:3 (kon.) | Ústí n/L – Cheb 5:3 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 6:5 (kon.)
Liberec – Litvínov 3:4 (kon.) | Vrchlabí – Letňany 4:0 (kon.) | Kometa Brno – Zvolen 5:3 (kon.)
Znojmo – Vyškov 8:0 (kon.) | Vel. Meziříčí – Žďár n/S 4:3 (2:1 po s.n.) | Šumperk – Přerov 3:3 (nedohr.)
HC Slavia Praha
2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Rytíři Kladno
Čtvrtek 01.09.2022, 17:30 • Zimní stadion Eden, Praha • Přípravné zápasy

58:25
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté minutu a půl před koncem třetí třetiny ještě vykřesávají naději na vyrovnání. TOMÁŠ KNOTEK se rozhodl přečíslení dvou proti jednomu vzít na sebe, najel si na střed a trefil mezeru v Brízgalově postavení. Asistence: Šimon Szathmáry a Lukáš Strnad.

56:26
    Lukáš Strnad střelou z otočky z mezikruží trefil horní tyč Brízgalovy branky!

53:54
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Rytíři proměňují i další přesilovku ve třetí třetině a šest minut před koncem třetí třetiny odskakují na rozdíl dvou gólů. Sešívaní zapomněli v mezikruží na volného MIROSLAVA INDRÁKA, který využil Michnáčovu nabídku a střelou z první prostřelil slávistického brankáře. Asistence: Albert Michnáč a Jakub Babka.

53:18
    Matěj Beran a Albert Michnáč se hned po buly natlačili do branky a snažili se procpat puk pod Málkem. Ten jej – alespoň podle mínění za brankou stojícího rozhodčího – udržel před čárou.

53:12
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Žovinec – 2 min., krosček.

52:43
    Málek drží Slavii na dostřel jediného gólu. Tentokrát si poradil s únikem Matyáše Filipa, který ho zkoušel překonat bekhendovým blafákem.

48:37
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Beran – 2 min., hrubost.

46:22
    Kladno nakonec přece jen přesilovku během dvojitého Kernova vyloučení využívá a odskakuje na rozdíl jednoho gólu. Puk odražený po Bláhově střele našel nejrychleji MARTIN PROCHÁZKA a dopravil ho za už bezmocného Málka. Asistence: Ondřej Bláha.

45:14
    Miroslav Indrák našel skulinku mezi slávistickými obránci. Tváří v tvář Málkovi zvolil bekhendovou kličku a trefil tyčku!

43:20
    Kern – 2 min., hákování + 2 min., nesportovní chování.

39:31
    Kehar – 2 min., nedovolené bránění.

34:50
    Mrňa zvolil střelecké zakončení, jenže namísto levého horního růžku trefil jen zadní mantinel.

34:50
    Pavel Mrňa se vrátil z trestné lavice hned na led a do úniku, ve kterém ho podrazil obránce Slováček. Rozhodčí tak nařídil trestné střílení, které provede sám Mrňa.

32:41
    Mrňa – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

32:05
    Albert Michnáč se přes Klikorku prokličkoval až k zakončení přímo před brankářem Málkem, který jeho střelu z bezprostřední blízkosti zastavil.

30:42
    Kladno právě vstřelilo branku! Dvě minuty a dvě vteřiny uplynuly a Kladno srovnává! Slováčkovu střelu od modré tečoval v mezikruží ONDŘEJ BLÁHA a usměrnil puk mimo dosah Romana Málka. Asistence: Ondřej Slováček a Adam Kubík.

28:38
    Slavia právě vstřelila branku! Série povedených tečí a hokejisté Slavie otevírají skóre dnešního utkání. Pšenička s Kernem puk postupně protečovali za kladenskou obranu na volného JAROSLAVA BROŽE, který se s pukem otočil přímo před Brízgalou a našel skulinku mezi jeho betony. Asistence: Jan Kern a Tomáš Pšenička.

23:42
    Szathmáry – 2 min., nedovolené bránění.

23:25
    Další velká šance pro Kladno! Martin Procházka si od levého mantinelu najel na střed a hledal skulinku mezi Málkovými betony. Puk nakonec do branky dostal, ale až po odpískání a zřejmě i poté, co už ho slávistický gólman měl ve své moci.

22:12
    Filip ujel do přečíslení dvou proti jednomu s Kubíkem, ten ale nedokázal v Málkově postavení najít skulinku.

20:21
    Bláha – 2 min., podrážení.

19:16
    Adam Kubík a následně Martin Procházka tvrdě pálili z první, Málek proti nim zakročil!

17:51
    1 minuta a 31 sekund dlouhá přesilovka 5 na 3. Nebo kratší, pokud ji hokejisté Kladna dokážou využít.

17:51
    Všetečka – 2 min., nedovolené bránění.

17:22
    Růžička – 2 min., hákování.

13:57
    Strnad při forčekingu obral přímo před jeho vlastní brankou jednoho z kladenských obránců a předložil puk Všetečkovi, ten ale z dobré pozice v mezikruží minul.

12:34
    Kern na vlastní modré zblokoval nahození Vebera a vydal se do samostatného úniku. Na Brízgalu chtěl vyzrát bekhendovým blafákem, kladenského gólmana ale dostatečně nerozhýbal.

03:22
    Filip – 2 min., hákování.

01:59
    Miroslav Indrák si dobře obhodil bránícího slávistu, tváří v tvář Málkovi ale puk do brány nepropasíroval.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 29. Brož (Kern, Pšenička), 59. Knotek (Szathmáry, Strnad) – 31. Bláha (Slováček, Kubík), 47. Procházka (Bláha), 54. Indrák (Michnáč, Babka)

HC Slavia Praha: Málek (Pittr) – Barák, Szathmáry, Žovinec, Němeček, Hejda, Klikorka – Všetečka, Knotek, Strnad, Havrda, Poletín, Mrňa, Závora, Růžička, Simon, Pšenička, Kern, Brož
    Trenér: Jiří Veber

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Slováček, Babka, Sotnieks, Ticháček, Kehar, Veber – Procházka, Kubík, Bláha, Filip, Michnáč, Melka, Kočka, Beran, Indrák, Vimmer
    Trenér: Ota Vejvoda

Rozhodčí: Jaroš, Kostourek – Hlinka, Jurak