Mountfield HK – Grenoble cz 3:2 (kon.) | Tappara – HC Slovan 2:0 (kon.) | Rögle BK – Fehérvár 7:1 (kon.)
Mnichov – Rapperswil 5:4 (po pr.) | Lublaň – TPS 2:4 (kon.) | Zürich – Katowice 5:1 (kon.)
Zug – Wolfsburg 4:3 (po pr.) | Eisbären – Frölunda 2:3 (kon.)
EV Zug
4:3 (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)
Grizzlys Wolfsburg
Čtvrtek 08.09.2022, 19:45 • Bossard Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

To je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji Vám za pozornost . Doufám, že jste si dnešní utkání užili a já se budu zase někdy těšit u dalších hokejových přenosů.

Hezký zbytek večera. (22:24:59)

Dnešní utkání sledovalo 3127 diváků.

Střely na branku celkem: 53 – 18!

Je dobojováno!

Hostující Wolfsburg může dnes být relativně spokojen. Výborně sehrál první třetinu, pak však co se ofenzivní aktivity týče propadal a 40 minut tahal za kratší konec provazu. Cenný bod je tedy takovým milosrdným darem pro urputně hrající Němce. Vyzdvihnout musíme jedno jméno: Dustin Strahlmeier dnes chytal fenomenálně, v brance se snad na hlavu stavěl a svému týmu obrovsky pomohl. Vždyť na něj šlo 50 střel...
    Velmi nespokojen však musí být kapitán Gryzzlys Stepan Machacek, právě jeho zbytečné vyloučení pravděpodobně prohrálo Wolfsburgu zápas do kterého se tak sympaticky vrátili.

Naopak Zug může býti spokojen. Asi... Výhra je to jistě cenná a jejich soupeř nebyl žádná banda nazdárků, ovšem přeci jen když vezmeme v potaz převahu domácích od 2. třetiny a také to, že Wolfsburg doma porazili, tak se nemohu zbavit dojmu, že EV čekalo víc.

Podobně zbytečným faulem jako jeho německý protějšek se provinil český centr Jan Kovář, jenž v poslední desetiminutovce hákoval a dal soupeři přesilovku ze které vyrovnal.
    Vyzdvihnout ale musíme třeba střelce Daria Simiona, kvalitně se dnes jevil Yannick Zehnder nebo Sven Sentler!

60:50 Dario SIMION - 4:3

60:50
    Zug právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! DARIO SIMION zapisuje velmi podobou branku, jako tu kterou dnes otevřel skóre . Švýcarský střelec dostal kotouč od Hofmanna, pokračoval v cestě pásmem, oba beci mu dali prostor, Simion vypálil a "jubilejní" padesátou ranou překonal bezmocného Strahlmeiera! 4:3! Asistence: Gregory Hofmann.

60:44
    Hosté vyhazují!

60:34
    Kovář kličkuje na kruhu načež to zkusil pobídkou do brankoviště. Bez úspěchu.

60:19
    Domácí zpět v pásmu.

60:01

Zug trestuhodně nedokázal jasnou převahu, kterou měl od 2. třetiny přetavit ve vítězství, inkasoval branku v oslabení a o výhru ještě musí bojovat.

Pokračujeme 3 na 3, respektive 4 na 3, EV pokračuje v přesilovce!

60:00

59:57
    Přesilovka se v posledních vteřinkách hrála na Petera Cehlárika, EV se však kotouč jaksi pletl pod nohy a slovenský snajpr pobídku na svou pověstnou ránu nedostal...

59:12
    Hansson na jeden dotyk k levému kruhu odkud přišla rána z první! Blokující Murray zachránil situaci!

59:07
    Hanssonova bomba z dálky, Strahlmeier opět zasahuje!

58:54
    Vyloučení v týmu Grizzlys Wolfsburg:
    Stepan Machacek – 2 min., vysoká hůl.

58:02
    To je závěr! Po nebezpečných nahozeních v podání hostů, vysunul EV
    Zehndera ! Ten neměl úplně rychlost, našel však jednoho z parťáků, který vyzval Strahlmeiera v souboji 1 na 1. Německý brankář se vytáhl fantastickým zákrokem!

57:17
    Zug přeřadil na vyšší rychlostní stupeň, do prodloužení se mu nechce!

Adam Čuba

Branky a nahrávky: 5. Simion, 25. Herzog (Senteler), 37. Senteler (TS), 61. Simion (Hofmann) – 10. Braun (Dumont), 20. Morley (Rakhshani), 55. Morley (Zajac)

EV Zug: Genoni (Hollenstein) – Gross, Hansson, Djoos, Geiser, Kreis, Schlumpf, Wütrich – Hofmann, Kovář, Simion – Herzog, Senteler, Zehnder – Cehlárik, O ´Neil, Martschini – Allenspach, Leuenberger, Klingberg – De Nisco
    Grizzlys Wolfsburg: Strahlmeier (Pogge) – Button, Bittner, Murray, Möser, Zajac, Krupp, Wurm, Mass – Braun, Beaudin, Dumont, Machacek, Jeffrey, Rakhshani – Archibald, Morley, Schinko – Reichel, Pfohl, Klos

Rozhodčí: Cattaneo, Gnemmi – Jobbagy, Piechaczek