Empoli – Monza 1:0 (kon.) | Turín – Juventus 0:1 (kon.) | Atalanta BC – Sassuolo 2:1 (kon.)
Atalanta Bergamo
2:1 (1:1)
US Sassuolo Calcio
Sobota 15.10.2022, 20:45Italská Serie A • 10. kolo

Z mé strany je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera. (22:41:18)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 9:6. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 9:8.

Zápas je u konce, Atalanta nakonec otočila zápas se Sassuolem a na domácím hřišti vyhrála 2:1. Lepší vstup do zápasu měli hosté a v prvních minutách favorizovaného protivníka přehrávali. Optickou převahu ale nepřetavili do gólů ani do šancí. Velkou šanci na skórování měl naopak ve 14. minutě Pašalič, ale po nezištné Lookmanově přihrávce Consigliho z blízka nepřekonal. Góly padaly v první půli až na jejím konci. Sassuolo poslal ve 41. minutě do vedení krásnou střelou z voleje Giorgos Kyriakopoulos za domácí stihl ještě v nastaveném čase vyrovnat Mario Pašalić. Atalantě se poté povedl i vstup do druhého poločasu, už ve 46. minutě dokonal otočku Ademola Lookman. Jak se nakonec ukázalo, šlo o poslední a vítěznou branku zápasu. Změnit to mohl střídající Berardi, jeho krásnou střelu z dálky ale zastavilo břevno.

90+5

90+4
    Atalanta se ještě vydala do rychlého protiútoku a měla velké přečíslení. Rasmus Höjlund však rychlý brejk zakončil jen do jednoho z hostujících fotbalistů.

90+4
    Sassuolo neúnavně posílá míče do vápna Atalanty, ta je ale v obraně zatím pevná.

90+3
    Sražený centr Sassuola z pravé strany se opět stává snadnou kořistí jedničky Atalanty.

90+2
    Davide Frattesi si našel prostor ke střele, ale pálil z velké vzdálenosti, takže Marco Sportiello neměl problém míč chytit.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90
    Marco Sportiello s rozehrávkou vůbec nespěchal, ale zase netahal čas natolik, aby si vysloužil žlutou kartu.

89
    Po přihrávce Bogy zakončoval z levé strany Matteo Ruggeri, ale zápas definitvině nerozhodl, protože minul branku soupeře.

88
    Atalanta se v posledních minutách brání velmi dobře, vůbec nepouští Sassuolo k nebezpečným akcím. A navíc sama dokáže zahrozit i vepředu.

86
    Marten de Roon se zlobí, že byl ve středu pole faulován, ale musí se rychle zvedat na nohy, protože rozhodčí nechává pokračovat ve hře.

84
    Caleb Okoli uspěl v důležitém hlavičkovém souboji a i díky tomu Atalanta stále drží těsné jednobrankové vedení 2:1.

83
    Dalším majitelem žluté karty se stává Gian Marco Ferrari za faul na Rasmuse Höjlunda.

82
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
    ze hřiště odchází Joakim Maehle, přichází Matteo Ruggeri,
    ze hřiště odchází Brandon Soppy, přichází Nadir Zortea.
    81. Höjlund mohl domácí poslat do dvoubrankového vedení.

81
    Rasmus Höjlund se dostal do zajímavé střelecké pozice, jenže bohužel pro domácí fanoušky ho výborným zákrokem vychytal Consigli.

80
    Pouze 23 minut vydržel bohužel na hřišti Domenico Berardi, který se dnes vracel po zranění. Zdraví mu zřejmě opět vypovědělo službu.

Petr Sumbal

Branky: 45+1. Pašalić (Soppy), 46. Lookman (Soppy) – 41. Kyriakopoulos (L. D'Andrea)

Karty:   16. Scalvini (ABC) – 22. Kyriakopoulos (SAS), 24. Pinamonti (SAS), 30. Thorstvedt (SAS)

Atalanta Bergamo: Sportiello – Scalvini, Demiral, Okoli – Soppy (82. Zortea), Koopmeiners, de Roon, Maehle (82. Ruggeri) – Pašalić (66. Éderson) – Lookman (69. Boga), Muriel (69. Höjlund).
    Náhradníci: T. Bertini, Rossi – Djimsiti, Malinovskyj.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Erlić, G. Ferrari, Rogério – Frattesi, López, Thorstvedt (65. Traorè) – L. D'Andrea (56. D. Berardi, 79. Álvarez), Pinamonti, Kyriakopoulos (65. Henrique).
    Náhradníci: Pegolo, Russo – Antiste, Ceïde, Harroui, Marchizza, Obiang, Tressoldi.