Pardubice B – Žižkov 0:2 (kon.) | Hr. Králové B – Chlumec n/C 3:0 (kon.) | Zápy – Velvary 1:2 (kon.)
FK Pardubice B
0:2 (0:0)
FK Viktoria Žižkov
Neděle 23.10.2022, 10:15 • Stadion Pod Vinicí • Česká fotbalová liga (B) • 12. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou! (12:10:10)

Je konec! Favorit tohoto duelu v podobě Žižkova si ze hřiště v Pardubicích odváží všechny tři body za výhru 2:0. O obě branky hostujícího celku se postaral Radek Voltr, jenž se trefil dvakrát během nějakých sedmi minutě. Pardubice v tomto utkání nepředvedly směrem dopředu vlastně vůbec nic, a tak se jejich porážce nemůže nikdo divit.

90+3

90+2
    Jenže tento centr se nepovedl ani trochu. Byl slabý, navíc krátký. Jeden z prvních hostujících hráčů si s ním poradil a odhlavičkoval míč do bezpečných míst.

90+1
    Východočeši ještě mají docela zajímavou možnost v podobě standardky z nějakých třiceti metrů.

90
    Nastavovat se budou tři minuty!

89
    Žižkov ještě v samotném závěru vybojoval standardní situaci. Dokáže se ještě jednou porsadit?

88
    Zápas se pomalu ale jistě začíná chýlit ke svému konci. Pardubice konečně mohou hrát trochu s míčem a pokusit se vstřelit alespoň nějakou branku.

86
    A co nyní chybělo! Václav Kadlec nabral rychlost na levé straně a běžel vstříc gólmanovi. Fantasticky se ale stihl vrátit jeden ze soupeřů, který mu míč na poslední chvíli vypíchl!

85
    Žižkov nechce dovolit žádné drama a vytvořil si dobrou možnost! Na centr z pravé strany ovšem jeden z hostů těsně nedosáhl. Jinak bychom určitě viděli gól.

84
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
    ze hřiště odchází David Klusák, přichází Michael Hönig.

83
    Michal Řezáč dostal přihrávku do sprintu, ovšem to domácí odhadli a odehráli míč alespoň na aut.

82
    Hosté se vydali do otevřené obrany, jenže v rozhodující chvíli nechal Václav Kadlec míč za sebou. Následně ještě fauloval a hlavní sudí píská.

81
    Střídání v týmu FK Pardubice B:
    ze hřiště odchází Max Jarkovský, přichází Filip Stýblo.

80
    Do konce utkání zde máme posledních deset minut! Hosté si nadále kontrolují stav duelu, ve kterém vedou o dvě branky. Nejspíše získají tři body.

78
    Nakonec jsme viděli další střelu z velké vzdálenosti, jenže tento pokus letěl hodně mimo svatyni domácích.

77
    Už to vypadalo, že se Pardubice trochu nadechly k lepšímu výkonu, jenže už to vypadá, že zase ne. Viktoria drží míč na svých kopačkách na obranné půlce.

76
    ze hřiště odchází Milan Jurásek, přichází Václav Kadlec,
    ze hřiště odchází Igor Súkenník, přichází Matyáš Buneš.

75
    Už nám chybí jen patnáct minutek do konce základní hrací doby a hosté nadále vedou o dvě branky.

74
    Následovala rychlá akce domácích, kteří si vytvořili snad první gólovou možnost. Skvělým zákrokem se ale prezentoval Švenger, jenž včasným výběhem míč vyrazil na roh.

73
    Viktoria vybojovala přímý kop z velmi dobré pozice. David Štrombach si tuto exekuci vzal na starosti, ovšem míč mu trochu sjel, takže pokus šel vedle.

72
    Žlutá karta pro tým FK Pardubice B (Samuel Šimek).

70
    ze hřiště odchází Štichauer, přichází Štěpán Dostál.

ze hřiště odchází Radek Voltr, přichází Michal Petráň.

69
    ze hřiště odchází Prošek, přichází David Štrombach.

68
    A Pardubice nadále drží míč, se kterým jsou už nedaleko brány. Po aktivním napadáním jej však poslali do obrany. Načež o něj po chvilce zase přišli.

67
    Už skoro minutu drží domácí hráči míč, a to jsme snad za celou dobu ještě neviděli...

66
    Asi nikoho nepřekvapí, že hostující hráči jsou znovu u míče. Tentokrát jsme viděli střelu ze střední vzdálenosti, která šla jen těsně vedle levé tyče.

65
    A ta nebyla vůbec špatná! Radek Voltr si nejspíše nabíhal na zadní tyč, kde by byl nejspíš osamocený, Budinský se ale vytáhl a míč vyboxoval do bezpečí.

64
    Východočeši měli znovu míč na svých kopačkách jen několik sekund. Viktoria je zase rychle obrala a předvede nám nějakou další ofenzivní akci.

63
    Žižkov nadále kontroluje hru, Pardubice se zatím skoro na nic nezmohly. Z hostující strany tak přišel další centr, jenže následné zakončení letělo nad.

61
    Akosah se pokoušel probít podél pravé lajny, ale hostující obránce se s nám stihl vrátit včas.

60
    Už je za námi hodinka hry, tedy dvě třetiny zápasu. Obraz hry se nám vlastně stále nemění.

59
    Po žlutém faulu měli hosté k dispozici standardní situaci z pravé strany, kousek od rohového praporku. Centr na přední tyč Pardubice odvrátily.

58
    Žlutá karta pro tým FK Pardubice B (Tomáš Hrnčíř).
    56. VOLTR - 0:2

56
    Žižkov právě vstřelil branku! A už je to dokonce o dvě branky! Viktoria konečně přetavuje svou jasnou převahu v branky, navíc se podruhé v duelu trefil RADEK VOLTR.

55
    Už je za námi deset minut prvního poločasu a nám se konečně trochu pohnulo skóre. Radek Voltr se totiž prosadil za hosty a konečně překonal brankáře.

54
    Hráči v červenobílých dresech se pustili do aktivního napadání, jenže Žižkov to zvládl v pohodě vykombinovat. Dlouhou přihrávku ale sbírá Budinský.

53
    Východočeši se dalšímu ataku soupeře ubránili, ovšem stejně rychle opět odevzdali balón.

52
    Radek Voltr schytal tvrdý úder do dolní oblasti zad a na nohy se mu hned tedy nechtělo. Nakonec ale nepotřeboval ani ošetření a bude dále pokračovat.

51
    U míče jsou znovu hostující fotbalisté, kteří se snaží vymyslet něco směrem dopředu.
    49. VOLTR - 0:1

49
    Žižkov právě vstřelil branku! Jenže o chvilku později už z toho úvodní branka v domácí síti je! Po centru se nejvýše vyšponoval RADEK VOLTR, který na začátku druhého poločasu otevírá skóre zápasu. Vedení hostů je navíc zasloužené.

48
    Michal Řezáč se snažil individuálně prosadit po pravé straně, ale na přesilu prostě nestačil.

47
    Domácí trenér reagoval na hru svého týmu rovnou dvojitým střídáním. Je pravdou, že na hře Pardubic se musí něco změnit, jinak budou rády za bod.

46
    ze hřiště odchází Miláček, přichází Samuel Šimek,
    ze hřiště odchází Ondřej Chvěja, přichází Akosah.

46

Je za námi první poločas, který nám mnoho fotbalové krásy tedy nepřinesl. Sice to po celou dobu byla hra na jednu bránu, Žižkov byl jasně lepším týmem na hřišti. Vyloženou gólovou šanci měl ale jen jednu, ta navíc skončila slabou střelou přesně na gólmana. Snad nám druhý poločas přinese lepší podívanou.

Druhá půle začne přibližně v 11:18.

45+1

45
    Nastavovat se bude jedna minuta!

44
    No, tohle už vypadalo celkem zajímavě! Michal Řezáč ve skluzu posílal míč před bránu, jenže tam vůbec nikdo z jeho spoluhráčů nebyl!

43
    Viktoria musí začít novou akci až od svého gólmana, když domácí opět jen odevzdali míč dlouhým odkopem.

42
    Žižkov na druhé straně posílá do vápna jeden centr za druhým. Nyní jsme se konečně dočkali i hlavičkového zakončení, jenže to letělo nad horní tyč.

41
    Pardubice ještě vybojovaly standardní situaci z pravé strany, ovšem z té žádné nebezpečí nevzniklo.

40
    Už jen posledních pět minut do konce prvního poločasu! Na úvodní branku nadále čekáme, zatím nesledujeme nijak moc zajímavý fotbal na té či oné straně.

38
    David Klusák vyslal velmi dobrý centr na zadní tyč, kde se do něj chtěl z halfvoleje opřít jeden z jeho spoluhráčů. Tomu ale jeho pokus vůbec nesedl.

37
    Quintero chtěl z jedničky zrychlit hru, jenže jeho přihrávka dopředu nebyla úplně tou nejúspěšnější.

36
    Muleme je dnes jednou z hlav útočných akcí a nyní to nevymyslel vůbec zle. Jeho přihrávka zamířila do vápna, jenže pas jeho spoluhráče byl odklizen.

35
    A zatím ani neuvidíme... Viděli jsme totiž celkem lacinou ztrátu, takže hráči v černých dresech jsou zase u míče.

34
    Jenže žádné větší nebezpečí z toho nevzniklo. Domácí tak mohou rozjet nějakou pořádnou ofenzivní akci, kterou jsme od nich dnes ještě neviděli.

33
    Naopak Východočeši se budou muset zase bránit, jelikož hostující hráči vybojovali rohový kop.

32
    Pardubice vybojovaly standardní situaci, avšak ani tentokrát se jim nepovedlo ohrozit bránu Švengera. Ten je tu zatím spíše jako divák...

31
    Žižkov pokračuje ve své aktivitě, když přišel další centr z levé strany. Ten ale přišel o chvilku dříve, než bylo třeba. Nikdo z Pražanů tam nestihl doběhnout.

29
    To nevypadalo vůbec špatně! Jirásek vymyslel parádní centr na zadní tyč, kde přesně našel hlavu spoluhráče, jehož pokus vyškrábl Budinský na rohový kop!

28
    Jirásek se celkem lehce dostal přes dva hráče a nejspíše to ani sám nečekal. Pak si totiž nerozuměl se spoluhráčem a míč skončil mimo hrací plochu.

27
    Václav Prošek se rozhodl, že to vezme na sebe. Z levé strany si naběhl na hranici vápna na střed hřiště, ale jeho nepříliš prudká rána končí v náručí gólmana.

26
    Jenže krátký centr mnoho šancí na úspěch neměl. S tím si poradil hned první obránce domácího celku, který odhlavičkoval míč do bezpečných pozic.

25
    Což se mu zatím moc nedaří. Pardubice ovšem faulovaly na pravé straně, takže uvidíme standardku.

24
    Už je za námi více jak půlka prvního poločasu, kdy jsme dosud viděli jednu zajímavější možnost. Jinak sledujeme jen to, jak se Žižkov snaží dobýt dobrou pozici.

23
    Jakub Štichauer byl faulovaný, když se snažil rozjet akci z hloubi obranné poloviny. To hlavnímu sudímu nemohlo ujít, takže po delší době píská faul.

22
    Milan Jirásek posílal takový lehký lob někam na zadní tyč, kam si nabíhal jeden ze spoluhráčů. Stejně tak ale dva domácí hráč, z nichž jeden míč odvrátil.

21
    Taktéž Švenger si doběhl pro míč a zapojil se do hry spoluhráčů. Ti jsou tedy daleko od svatyně Pardubic.

20
    Už je za námi dvacet minut hry a zajímavého fotbalu jsme se zatím nedočkali. Jasně více ze hry sice mají hosté, ale vyjádřit gólově to ještě nedokázali.

19
    Po dlouhé době se pustili domácí fotbalisté do rychlé akce. Přišel ovšem celkem předčasný centr do vápna, kam si nikdo z Východočechů nestihl naběhnout.

18
    Tahle přihrávka se Mulemeovi nepovedla ani trochu. chtěl poslat míč podél levé lajny, jenže ten celkem záhy opustil hrací plochu. To znamená aut pro domácí.

16
    Muleme sice měl nějaký prostor na levé straně, ale když se k němu začal rychle stahovat jeden ze soupeřů, rozhodl se raději pro přihrávku na půlku.

15
    Zatím je to opravdu víceméně hra na jednu bránu, Viktoria nyní vybojovala autové vhazování.

14
    Tak to hosté zkusili centrem, ovšem ten jen prolétl vápnem. Velká škoda, jelikož to nebyla vůbec špatná pobídka. Pardubice budou vhazovat nedaleko brány.

13
    Východočeši se však s míčem nikam daleko nedostali. Žižkov tak znovu může zaútočit, ovšem stále se mu nedaří pořádně najít cestu až k brance.

12
    Pardubice se tak mohou pokusit trochu uklidnit hru, zatím si přihrávají obránci mezi sebou.

11
    Isaac Muleme rozjel akci rychlým pasem na střed, když se na hranici vápna okamžitě objevil Jirásek. Ten ale místo střely ještě nahrával a ztratil míč.

10
    Po deseti minutách jsme se dočkali první gólové šance! Budinský podskočil centr, který na byl následně vrácen na penaltu. Tam byl úplně osamocený hráč Žižkova, kterému ale střela vůbec nesedla a domácí gólman v pohodě chytá.

9
    Fotbalisté v černém se snaží najít skulinku v defenzivě domácích, ovšem zatím se jim to nedaří. Naopak Pardubice aktivně napadají a dělají tím problémy.

8
    Hra se nám v prvních minutách poměrně často přerušuje, jelikož na hřišti vidíme časté fauly.

7
    Přetažený centr z pravé strany, když se Milan Jirásek ocitl na zemi.. penalta se ale nepíská a domácí celek může jít snad poprvé v duelu dopředu.

6
    Zatím je to hra na jednu bránu, respektive na jednu hranici vápna. Dále se zatím hosté totiž nedostali.

5
    Tentokrát se hráči v černém provinili jen ofsajdový postavením. Východočechům se ale zatím směrem dopředu nedaří a celkem brzy ztrácejí míče.

3
    Viktoria se pustila do aktivního napadání na útočné polovině a během chvilky donutila soupeře dvakrát k chybě. Nyní je s míčem na polovině hřiště.

2
    O první střelu zápasu se pokusil Žižkov, avšak ta neměla gólové parametry. Budinský si mohl jen prohlédnout míč, načež rozehrával od své brány.

1
    A už se hraje! Domácí hráči nastupují v červenobílých dresech, zatímco ti hostující v černých.

1

FK Pardubice B: Budinský – Halász, Svoboda, Koukola, Hrnčíř, Jarkovský, Štichauer (C), Tischler, Miláček, Chvěja, Kurka.
    Náhradníci: Vencl, Řehák, Dostál, Šimek, Stýblo, Akosah, Šmíd.
    Trenér: Pavel Němeček.

FK Viktoria Žižkov: Švenger – Muleme, Tregler, Jirásek, Voltr, Prošek, Súkenník (C), Quintero, Řezáč, Březina, Klusák.
    Náhradníci: Myška, Buneš, Štrombach, Kadlec, Petráň, Hönig, Bazal.
    Trenér: Michal Šmarda.

Rozhodčí: Ježek – Rychtár, Baťa.

Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního utkání v rámci české fotbalové ligy! Spolu se podíváme na duel mezi domácími Pardubicemi a hostujícím Žižkovem. Výkop je naplánován na 10:15 a my budeme u toho.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.