Hvězda Praha – Slavia 2:0 (kon.) | Kladno – Chomutov 4:3 (2:1 po s.n.) | Mountfield HK – Jihlava 2:3 (po pr.)
Tábor – Motor ČB 2:4 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:2 (po pr.) | Poruba – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 5:4 (kon.) | HK MD Šumperk – Přerov 0:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 5:0 (kon.)
Zlín – Vítkovice 5:4 (kon.) | Plzeň – HC Litvínov 2:1 (kon.)
HC Sparta Praha
3:2 (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 29.10.2022, 13:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha 7–Bubeneč • Extraliga dorostu • Skupina Západ

To je ode mne z tohoto utkání vše, za hodinu se na vás budu těšit u juniorského souboje mezi Spartou a Vítkovicemi. Do té doby napočtenou! (15:04:39)

Bubeneč hlásí dohráno, Sparta vítězí nad lídrem tabulky a připisuje si na své konto dva body! Karlovy Vary byly sice po většinu utkání na ledě lepším týmem, zradila je ale bídná koncovka a přehršel spálených šancí. Pražané naopak ze svých příležitostí vytěžili maximum.

62:50
    Sparta právě vstřelila branku!
    Máme rozhodnuto, bod navíc si na své konto dnes připíší domácí hokejisté! Necelé tři minuty po startu prodloužení o jejich vítězství zakončením z pravé strany rozhoduje DAVID HRUBÝ – 3:2! Asistence: Petr Poláček.

62:24
    Hostující přečíslení dva na jednoho zajímavějším zakončením neskončilo, jeden z karlovarských borců totiž na pravém kruhu ztratil balanc.

61:37
    Jeden z hostů je na ledě bez hole, Sparta se usazuje v útočném pásmu a snaží se vystřelit.

61:06
    Galnor se dostal do úniku, Kogler ale zachoval chladnou hlavu a jeho nájezd zneškodnil!

60:58
    Energie má kotouč pod kontrolou, sparťané si na něj od začátku prodloužení pořádně nesáhli.

60:40
    Karlovy Vary se nepovedenou přihrávkou připravily o útočné pásmo, pro ujíždějící puk se vrací Cipko.

60:01

Sparta nedokázala před aktivnějšími Vary uhájit dvoubrankový náskok, a po gólech Čihaře a Zemana na nás tedy čeká prodloužení. Nutno ovšem podotknout, že po vyrovnání byli lepším týmem domácí, a čeká nás tak zřejmě pěkně napínavá pětiminutovka.

Prodloužení začne přibližně ve 14:59.

60:00

59:50
    Poslední sekundy základní hrací doby se dohrávají ve středním pásmu, nastavení už nic neodvrátí.

59:17
    Prodloužení se pomalu ale jistě stává realitou, oba týmy si dnes zřejmě body rozdělí. V útoku jsou Vary.

58:52
    Po souhře se Žemličkou se pokusil rozhodnout Jakab, ani on ale nemířil přesně na branku hostů.

58:17
    Strhující závěr utkání na pár sekund zastavuje domácí ofsajd, buly před západočeskou modrou čarou.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:17
    Marek poslal přihrávkou podél modré čáry do zakončení Haška, jenž následně přestřelil hostující svatyni. Energie se snaží odzbrojit své protihráče.

56:52
    Sparta je v závěrečných chvílích základní hrací doby aktivnějším celkem na ledě, útočné pásmo energetikům zůstává zapovězeno. Tři minuty do konce.

56:06
    Marton z hranice pásma přestřelil karlovarskou klec, za kterou se nyní bojuje o kotouč.

55:17
    Domácí působí bezzubě. Ač se jim daří se na desítky sekund usadit v útočném pásmu, jen málokdy to vede k zakončení. Oršulák je bez práce.

54:29
    Hosté prostřídali formace, Holejšovský vyráží zpoza branky. Uvidíme, co Energie vymyslí tentokrát.

54:02
    Jeden z hostů se nyní obtočil kolem sparťanské branky, do které ale následně nedokázal zakončit. Ztratil totiž jak balanc, tak i kotouč.

53:16
    Sparta se snaží si vzít zpět ztracený náskok, obrana Varů ale rychle ukončila její pobyt v útoku.

52:36
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Máme vyrovnáno, energetici využívají přesilovku a sedm a půl minuty před koncem prostřední části začínáme zase od začátku! Z bezprostřední blízkosti brankoviště se prosadil MATĚJ ZEMAN, jehož zakončení z pozice u pravé tyče proklouzlo za brankovou čáru – 2:2! Asistence: Vojtěch Čihař, Jakub Galnor.

52:13
    Vyloučení pro změnu na druhé straně, František Netušil (SPA) opět usedá na trestnou. Nyní za hákování.

51:58
    Čihař oslabení svého celku uzavřel slušnou ranou z pravého kruhu, kterou sparťanského gólmana trefil někam do horní části těla. Pastor je na ledě.

51:39
    Nenápadné bekhendové zakončení Novotného skončilo pod lapačkou karlovarského gólmana. Tohle si měla hostující obrana pohlídat.

51:04
    Hostům se podařilo vyhodit puk až ke Koglerovi, který pro něj zajíždí do rohu a zastavuje ho tam.

50:26
    Pěknou sérii domácích přihrávek z mezikruží zakončil Poláček, jehož střela z voleje trefila beton Oršuláka.

50:01
    Sparta má příležitost vyhnat hostům vítr z plachet, Tobiáš Pastor (KVA) jde ven za nedovolené bránění.

49:33
    Holejšovský vyhodil pryž za Koglerovu branku, Karlovy Vary se rychle vydávají na střídačku.

48:58
    Holejšovský se pokusil krátkou přihrávkou poslat do útoku Čihaře, puk ale vystihl jeden z protihráčů.

48:33
    Netušil se dostal do úniku, ze kterého Oršuláka nenachytal! Následně zachytil odraženou pryž a pokusil se jí posunout před branku k dojíždějícímu spoluhráči, ten si jí ale nezvládl včas zpracovat. Těžké chvíle pro Vary!

47:56
    Krkolomný přechod hostujícího celku do útočného pásma končí postavením mimo hru, přerušuje se.

47:23
    Po souhře s Cipkem se zkusil prosadit Holejšovský, jeho zakončení z hranice pásma ale bylo zblokováno. Sparta následně puk vyhodila ven z pásma.

46:58
    Energie má na hrací ploše obrovskou převahu, drží hru u Koglera a chce co nejdříve vyrovnat.

46:18
    Západočeské střelecké trápení bylo prolomeno, ve Sportovní hale Fortuna je to znovu jen o branku! O kontaktní gól se postaral VOJTĚCH ČIHAŘ, kterého si sparťanská obrana nezvládla pohlídat a jeho zakončení se štěstím zajelo za Koglera – 2:1! Bez asistence.

45:17
    Dykova ukvapená rána z prostoru mezi kruhy jen orazítkovala plexisklo za brankou Sparty, energetici se nicméně i nadále drží v útočném pásmu.

44:39
    Domácí svatyně je pod tlakem, dění na ledě trochu připomíná hostující přesilovku. Sledujeme dlouhou šňůru přihrávek Energie, střely tomu zatím chybí.

44:02
    Pelikán se ze středního pásma přesunul na kruh a zkusil štěstí bekhendovým zakončením, kterým ale puk nasměroval jen do Koglerovy výstroje.

43:04
    Energetici si s oslabením i tentokrát poradili více než hravě a již jsou v plném počtu, tuhle početní výhodu sparťané vůbec nezvládli.

42:40
    Karlovarský gólman řešil první střelu v oslabení až teď, Žemlička z kruhu trefil jeho beton.

42:07
    Sparta si v přesilovce vede bídně. Nejen, že zatím na Oršuláka nevyslala ani jednu střelu, ale dokonce se jí ani nedaří se usadit v útočném pásmu.

41:30
    Wardas se ve vlastním oslabení vydal po křídle dopředu, jen pár sekund po vjezdu do pásma byl ale u mantinelu od kotouče oddělen protihráčem.

41:02
    Pavol Cipko (KVA) po pár minutách znovu usedá na trestnou lavici, tentokrát byl vykázán za podrážení.

40:58
    Bude se vylučovat, jeden z domácích před karlovarským brankovištěm padl k zemi. Sparta má výhodu.

40:08
    Hosté se s tím nemažou a jdou si za vyrovnáním, Kogler už musel vyrážečkou likvidovat zakončení jednoho z nich. To na něj letělo z pravého kruhu.

40:01

Energie má dnes v Bubenči obrovskou smůlu. Relativně vyrovnanou a z obou stran nevýraznou úvodní polovinu prostřední části totiž vystřídalo několik minut naprosté dominance a obrovitého náporu Západočechů, která ale nevedla ani k jednomu gólu. Svěřenci Martina Gombára zahodili neuvěřitelné množství šancí, a v Praze tak před poslední částí stále prohrávají o dva zásahy. Podaří se jim po přestávce trápení prolomit, nebo se Sparta probrání až k zisku plného počtu bodů?

Další třetina začne přibližně ve 14:28.

40:00

39:53
    Běží poslední sekundy, hosté drží puk ve svém pásmu a snaží se rychle založit ještě poslední výpad směrem na sparťanskou branku.

39:23
    Perioda se dohrává před Koglerem, Spartě se ale podařilo divočinu dostat pod kontrolu.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:56
    Druhá třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, sparťané se na závěrečnou sirénu nepochybně těší.

38:21
    Ani skrumáž před Koglerem ke snížení nevedla, Vary se nicméně i nadále drží v útočném pásmu. Sparta je v posledních minutách pod obrovským tlakem.

37:27
    Věci nyní do svých rukou vzal Galnor, kterého na levém kruhu nikdo nehlídal. Domácí útočník ale z prostoru pro buly klec přestřelil.

36:46
    Poizl ve slotu chtěl posunout puk na Šilhana, celou akci ale zhatili dva bránící hráči. Energie pryž ztratila.

36:15
    Západočechům nevyšlo ani přečíslení dva na jednoho, tak to už musí být velká frustrace! Záhejský nepřesnou přihrávkou minul k opačné tyči najíždějícího Wardase.

35:49
    Zeman z nešikovného úhlu zkusil přímočarou střelu, kterou lízl beton připraveného domácího gólmana. Ten si pryž obratem stáhl do rukavice.

35:03
    Energie už potřetí v rychlém sledu neměla daleko ke gólu, Wardas jen těsně po vhazování po Koglerově pravici nastřelil bližší tyč!

34:34
    Další velká příležitost pro Vary! Zakončení jednoho z hostů se od Koglera nebezpečně odrazilo k brankové čáře, odkud ho bez váhání odpálil bránící hráč. Sparta teď měla štěstí!

33:58
    Hosté se dostali do obrovské šance, na Koglera jeli sami hned dva hráči! Záhejský si ale nezvládl zpracovat přihrávku od svého spoluhráče včas, a nadějná akce tak nakonec jen vyšuměla.

33:38
    Wardas zpoza klece posunul puk před brankoviště, kde v té době krom Koglera ovšem stál jen Janský. Ten kotouč hned vyklepl mimo nebezpečí.

32:58
    Dění se přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhé, sledujeme vyrovnanou a celkem svižnou podívanou bez zajímavějších střeleckých akcí.

32:22
    Oršulák si hravě poradil s lehkou tečí, kotouč následně hokejkou sklepl za své brankoviště. Tam se ho obratem ujal jeden z energetiků.

31:44
    Pražané si do statistik zapisují další zakázané uvolnění, tentokrát puk nešikovně vyhodil zřejmě Hašek.

31:09
    Pelikán zachytil domácí rozehrávku ve středním pásmu a zajel s pukem za svou klec, Energie střídá.

30:26
    Utkání se přelilo do své druhé poloviny. Sparta vyhrála buly před Koglerem a okamžitě se vydala dopředu, její pobyt v útoku ale trval jen jednotky sekund.

30:08
    Po souhře s Wardasem uklidil puk do Koglerovy lapačky Cipko, pražský gólman zakončení z prostoru mezi kruhem a modrou lapil bez nejmenších obtíží.

29:31
    Bitvu o puk za Oršulákem vyhráli energetici, kteří bez váhání vyrazili do protiútoku. Jejich akci ale zastavil čárový sudí, který je nachytal v ofsajdu.

28:58
    Postl nedokázal zachytit ujíždějící kotouč před modrou čarou, Energie se musí stáhnout z útoku.

28:22
    Varům se přeci jen podařilo se usadit před Koglerovo brankou, domácí obrana je ale bedlivě hlídá. Zajímavější šanci jsme už nějakou dobu neviděli.

27:41
    Po pravém křídle se chtěl do útočného pásma vydat Záhejský, kterého ale v neutrální zóně odzbrojili dva protihráči. Sparta si bere puk zpět na své hole.

26:56
    Sparťanům se podařilo se vymanit z hostujícího náporu a přesunout hru k Oršulákovi, Vary ale své protivníky nehodlají pustit dál od mantinelu.

26:16
    Galnor z rohu poslal puk spoluhráči do mezikruží, toho si ale bravurně pohlídal Byakov a nepustil ho ke střele.

25:29
    Váňa se jako blesk z čistého nebe ocitl sám před Koglerem, nedokázal si ale pořádně zpracovat kotouč a z milimetrové vzdálenosti ho jen nasunul na gólmanův beton!

24:28
    Trochu rozproudit dění by mohlo současné vyloučení Františka Netušila (SPA) a Viktora Wardase (KVA) za sekání. Uvidíme hru čtyři na čtyři.

24:23
    V Bubenči teď sledujeme vyrovnanou hru bez větších šancí, kotouč střídá svého majitele celkem často.

23:58
    Z bezprostřední blízkosti brankoviště se po rychlé akci zkusil prosadit Netušil, Oršulák byl ovšem ve střehu a zakončení si bez obtíží pohlídal.

23:31
    Západočeši se seč mohou snaží se usadit před Koglerem, domácí obrana má situaci pod kontrolou.

22:41
    Nepovedená rozehrávka energetiků skončila na icingu, tohle Sparta nejspíš zvládne ubránit.

22:14
    Svěřenci kouče Ptáčka drží hru daleko od své branky, Hašek se do hry vrátí zhruba za půl minuty. Hosté zakládají další výpad až z hloubi svého pásma.

21:29
    Kogler byl znovu rychlejší než střela soupeře, sparťané se následně neúspěšně pokusili puk vyhodit na druhý konec ledové plochy. Vary jsou vepředu.

20:55
    Jakub Hašek (SPA) inkasuje dvě minuty za podrážení ve středním pásmu, druhá přesilovka pro hosty.

20:27
    Energie navazuje na svou hru ze závěru první třetiny. Do té druhé vstoupila aktivně, Kogler nyní lapil střelu z mezikruží a rozhodl se puk do hry nevrátit.

20:01

První pasáž dorostenecké bitvy mezi Spartou a Energií je u konce, domácí díky dvěma slepeným brankám z úvodních minut hry vedou nad papírově silnějšími hosty 2:0. Po většinu doby měli na ledě nicméně převahu hráči Karlových Varů, kteří se snažili své manko snížit, ale vinou špatné koncovky se jim to dosud nepodařilo. Uvidíme, jak se střetnutí bude vyvíjet dál.

Další třetina začne přibližně ve 13:46.

20:00

19:37
    Holešovský z hranice pásma puk nasměroval jen do výstroje zatím stoprocentního pražského gólmana. Závěr úvodní části patří Energii.

19:08
    Někdo z domácích po nepříjemné skrumáži před Koglerem vyhodil puk až za druhý konec hrací plochy, čímž se dopustil zakázaného uvolnění.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:45
    Úvodní perioda se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Energie znovu operuje v útoku, uvidíme, co vymyslí.

18:09
    Hrubý chtěl krátkou přihrávkou z otočky připravit ideální zakončení pro Poláčka, rychlý výpad Sparty do útoku ale nakonec uzavřel nepřesný pas.

17:42
    V prostoru pro vhazování se uvolnil Zeman, který šanci chytl za pačesy a okamžitě vystřelil. Hbitý Kogler projektilu nastavil do cesty rameno.

17:26
    Dvě a půl minuty před koncem úvodní části uvidíme další buly před Koglerem, domácí vyhodili na icing.

16:47
    Holejšovský se pokusil rozehrát puk na Pastora, který číhal na zadní hranici středního pásma, ale puk si zpracovat nedokázal. Sparta se vrací dopředu.

16:26
    Kogler má na svém kontě další úspěšný zákrok a na pár sekund přerušuje hru. Karlovy Vary se snaží snížit své manko, chybí jim ale kreativita v koncovce.

15:55
    Z mezikruží zkusil štěstí Arkadiy Byakov, jehož pozemní zakončení projelo kolem pravé tyče.

15:37
    Hosté se po pár minutách opět ocitli v postavení mimo hru, buly proběhne ve středním pásmu.

14:57
    Sparťané ze středního pásma vyhazují kotouč až za Oršuláka a co nejrychleji se snaží vystřídat.

14:15
    Energetici jsou v plném počtu, oslabení zvládli bravurně. Oršulák nečelil snad ani jedné střele.

13:38
    Vary ve vlastním oslabení podnikají krátké exkurze do útočného pásma. Sparta přesilovku začala dobře, teď v ní ale tápe a nedaří se jí dostat dění pod kontrolu.

12:58
    Dlouhou šňůru sparťanských přihrávek chtěl střelou z voleje z pravého kruhu uzavřít Žemlička, kterému ale zakončení vůbec nesedlo. Pryž zajela za klec.

12:10
    Hru v početní výhodě si vyzkouší také domácí hráči, Pavol Cipko (KVA) jde ven za krosček.

11:52
    Dění se přesunulo na druhý konec hrací plochy, už pár sekund sledujeme bitvu o kotouč za Koglerem.

11:21
    Jakab přišel o puk po souboji v mezikruží, Energie nyní hledá cestu ven z vlastního obranného pásma.

10:54
    Hlinka bude za pár setin propuštěn z trestné lavice. Vary si v přesilovce počínaly nebezpečně a zatlačili na Koglera, nápor ale v zásah nepřetavily.

10:37
    Tentokrát to Záhejský zkusil sám, z pravého kruhu pro vhazování ale svatyni Sparty minul.

09:34
    Záhejský posunul puk před branku k Pastorovi, který se dotěrnému protihráči navzdory dostal do zakončení! Kogler zareagoval betonem.

08:55
    Západočeši dostávají šanci snížit své manko, Tomáš Hlinka (SPA) je vyloučen za nedovolené bránění.

08:27
    Holejšovský zachytil ujíždějící kotouč a poslal ho podél modré čáry Cipkovi, který následně místo prudké střely pouze promáchl. Kogler mohl zůstat v klidu.

07:54
    Pražané vyhráli buly před karlovarskou modrou čarou, vzápětí ale o puk přišli a byli nuceni se stáhnout do obrany. Energie se snaží kombinovat.

07:33
    Z hostujícího konce hrací plochy se znovu ozvalo dunění výstroje, Oršulák byl tentokrát pozorný a zakončení jednoho z domácích borců zastavil.

06:42
    Energetici zatím působí bezzubě, obrana Sparty je má přečtené a nepouští je do zakončení.

05:52
    Tak tohle bude Oršuláka možná ještě nějakou dobu budit ze spaní! Střelu VÁCLAVA NESTRAŠILA z prostoru pro vhazování totiž vyrazil vysoko nad sebe, přičemž kotouč následně dopadl za jeho záda a odrazil se do branky – 2:0! Asistence: František Netušil.

05:30
    Hosté se pokusili na inkasovaný zásah rychle odpovědět, střela jednoho z nich z mezikruží ale přistála jen v rukavici připraveného domácího brankáře.

04:51
    Poláčkův výpad sice gólem neskončil, nájezd FRANTIŠKA NETUŠILA už ale síť rozvlnil! Domácí útočník bekhendem poslal kotouč nad beton bezmocného karlovarského gólmana, čímž otevřel skóre dnešního střetnutí – 1:0! Asistence: Richard Žemlička, Václav Nestrašil.

04:42
    Oršulák byl po srážce s Poláčkem chvilku otřesen, rychle se ale oklepal a pokračuje dál. Karlovarští se teď pokusili přesunout hru do útoku, ale zastavil je ofsajd.

04:18
    Pelikánovu ránu zblokoval Poláček, který se následně chopil kotouče a vyrazil sám na Oršuláka! Následovala poměrně chaotická situace před hostujícím brankovištěm, při které puk projel za brankovou čáru, ale až poté, co se svatyně vychýlila z její předepsané pozice.

03:36
    Západočeši rozjeli kombinaci před domácí svatyní, Kogler je pod tlakem. Střelám Varů ale zatím chybí notná dávka přesnosti, hned dvě už trefily hrazení.

03:09
    Kogler si po rychlém výpadu hostů připisuje na konto první zákrok, hra je na malou chvíli přerušena.

02:59
    Zatím plynulý průběh úvodní periody zastavuje hostující ofsajd, buly proběhne před pražskou modrou.

02:50
    Pastor neustál hit za brankovištěm. Vary znovu ztratily kotouč, Kogler byl opět bez práce.

01:58
    Hraje se nahoru dolu, ani jednomu týmu se teď nedaří se usadit před svatyní soupeře. Nebezpečnějším dojmem však v úvodních minutách působí Sparta.

01:21
    Energetici se poprvé dostali do útočného pásma, pevná domácí defenzíva je ale na kruhu připravila o kotouč. Kogler dosud nebyl nucen zasahovat.

00:55
    Karlovy Vary mají puk pod kontrolou, Holejšovský ho drží za svou brankou. Zbytek týmu střídá.

00:28
    Hned zkraje utkání se do zakončení dostal Netušil, který najel až k tyči a následně se pokusil puk poslat nad Oršulákovo rameno. Brankář byl ale připraven.

00:01

Sudí svolává hráče do kruhu, jdeme na věc!

Oba výběry vyráží mezi mantinely, kde na ně už pár minut čeká trojice rozhodčích. Úvodní buly se ve Sportovní hale Fortuna pomalu ale jistě blíží.

Ještě jednou vám přeji příjemné odpoledne, tentokrát už přímo z Bubenče! Po ledě se momentálně projíždí rolba, níže si můžete prohlédnout dnešní sestavy.

HC Sparta Praha: Kogler (Tvrzník) – Cichoň, Marton (A), Janský, Byakov, Hašek, Dufek, Malínek, Hlinka, Trachta, Netušil, Žemlička (A), Novotný, Jakab, Marek, Poláček (C), Nestrašil, Hrubý.
    Trenér: František Ptáček.

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Cipko, Pelikán, Postl, Hynek, Holejšovský (C), Dyk – Galnor, Čihař, Poizl, Wardas, Záhejský, Pastor (A), Váňa, Šilhan, Zeman (A).
    Trenér: Martin Gombár.

Rozhodčí: Hornáček – Hlinka, Deja.

PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První vzájemné střetnutí dnešních soupeřů v aktuální sezóně nabídlo divokou přestřelku. Sparta si na karlovarském ledě dlouho držela vedení a zdálo se, že si do hlavního města odveze všechny body, ale Energie se nevzdala, dvěma brankami v závěru třetí třetiny smazala své manko a v prodloužení dokonala parádní obrat.

28. 9. (5. kolo): Karlovy Vary – Sparta 8:7pp.
    Branky a nahrávky: 9. Wardas (Záhejský), 15. Galnor (Zeman, Pastor), 24. Galnor (Zeman), 29. Šuma (Skuhravý, Váňa), 38. Wardas (Záhejský, Čihař), 51. Zeman (Galnor, Postl), 55. Holejšovský (Záhejský, Wardas), 62. Záhejský (Cipko, Pastor) – 4. Novotný (Nestrašil, Dufek), 17. Novotný (Janský, Žemlička), 18. Novotný (Netušil), 24. Poláček (Byakov, Marek), 28. Žemlička (Nestrašil), 33. Netušil (Žemlička, Hašek), 44. Žemlička (Novotný, Nestrašil).

Karlovy Vary: Ebenstreit (18. Psohlavec) – Příplata, Pelikán, Postl, Cipko, Hynek – Šuma, Záhejský, Váňa, Galnor, Wardas, Čihař, Pastor, Holejšovský, Zeman, Skuhravý.

Sparta: Tvrzník – Byakov, Cichoň, Hašek, Mack, Janský, Dufek – Adamec, Marek, Topol, Nestrašil, Novotný, Žemlička, Netušil, Poláček, Trachta, Hrubý.

HC ENERGIE KARLOVY VARY (1. místo)
    11 Z, 8–1–0–2, 66:30 (+33), 26 bodů

Energetici se až do předvčerejška vezli na šest zápasů dlouhé vítězné vlně, kterou odstartovali začátkem října shodou okolností právě proti Spartě. Stopku jim vystavil regionální rival z Plzně, který si pro sebe urval výhru díky dvěma gólům ve třetí třetině. Také hosté tedy mají dnes co napravovat, potvrdí v Bubeneči roli favorita?