Auxerre – Ajaccio 1:0 (kon.) | Brest – Remeš 0:0 (kon.) | Monaco – Angers 2:0 (kon.)
Nantes – Clermont Foot 1:1 (kon.) | Rennes – Montpellier 3:0 (kon.) | Lorient – Nice 1:2 (kon.)
Lyon – Lille 1:0 (kon.)
Stade Rennes
3:0 (2:0)
Montpellier HSC
Neděle 30.10.2022, 15:00 • Roazhon Park, Rennes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítejte u přenosu zápasu 13. kola Ligue 1 mezi Stade Rennes a Montpellierem.

Rennes

Tým z Bretaně zvládá už několikátou sezónu po sobě kombinovat francouzskou ligu a evropské poháry. Ve čtvrtek sice přišel o třígólové vedení na půdě Fenerbahce, přesto ale spolu s tureckým celkem postoupí do jarní fáze Evropské ligy. Rennes se daří také v lize, kde se před tímto kolem nacházelo na 4. místě, i proto bude proti Montpellieru favoritem. Poslední 4 ligové zápasy navíc dokázalo mužstvo trenéra Genesia vyhrát.
    Stejně jako loni je tahounem týmu útočník Martin Terrier, který už má na kontě 7 gólů v lize a 3 v pohárech.

Montpellier

Montpellier má na rozdíl od svého soupeře o dost větší starosti. V lize zaznamenal 4 porážky v řadě a nachází se na 13. místě jen 3 body před sestupovým pásmem, které je letos ve Francii kvůli zúžení soutěže rozšířené. Poslední výhra týmu z jihu Francie přišla 17. září proti Štrasburku.
    Nejlepším střelcem týmu je Elye Wahi. Mladý Francouz má na kontě 6 ligových tref a prosadil se i minulý týden proti Lyonu. Ani to ale na body nestačilo.

Stade Rennes FC: Mandanda – H. Traoré (C), Wooh, Theate, Meling – Bourigeaud, Xeka, Majer, Terrier – Gouiri, Kalimuendo.
    Náhradníci: Alemdar – Abline, Assignon, Doku, Rodon, Sulemana, Tait, Truffert, Ugochukwu.
    Trenér: Bruno Genesio

Montpellier HSC: Kamara – Souquet, Jullien, Sacko, Cozza, Maouassa – Chotard, Ferri, Savanier (C) – Chazrí, Nordin.
    Náhradníci: Carvalho – Allix, Delaye, Fayad, Germain, Gueguin, L. Leroy, Sakho, Tchato.
    Trenér: Romain Pitau

Rozhodčí: Dechepy – Haulbert, Le Tellier.

1

1
    Domácí nastupují v tradičních červenočerných dresech, hosté v bílých.

1
    Hned v první minutě prověřil Mandandu Savanier. Domácí brankář se střelou neměl problém.

3
    Terrier se rozběhl po levém křídle, neměl ale moc podpory, tak míč vrátil zpět obráncům.

4
    Xeka se provinil faulem na Ferriho, Montpellier bude mít k dispozici přímý kop.

5
    První standartní situace kočí útočným faulem.

6
    A standartku jsme viděli i na druhé straně, kde Kalimuendo vybojoval roh. Kamara však centr chytil a míč má pod kontrolou.

8
    Traoré našel Bourigeauda, jemuž ale balón odskočil. Poté ho dokázal od obránce vybojovat zpět a vystřelit, mířil však nad bránu.

9
    Majer zkusil přízemní střelu zpoza vápna. Netrefil a Kamara tak mohl zůstat v klidu.

11
    Domácí nadále kontrolují hru a jsou častěji na míči.

12
    Traorého centr na první tyč sice našel Kalimuenda, ten ale nohou nezakončil přesně.

15
    Rennes se dočkají přímého kopu z levé strany po faulu na Terriera.

15
    Rennes právě vstřelilo branku!
    MARTIN TERRIER zůstal ve vápně úplně sám a právě na něj letěl centr Lovra Majera. Terrier hlavou namířil míč mezi nohy Kamary a vstřelil svůj 8. gól v tomto ročníku Ligue 1.
    15. Martin TERRIER - 1:0

17
    Hosté se snaží rychle odpovědět, ale Vahbí Chazrí si počínal ve vápně soupeře nedovoleně.

18
    Faitout Maouassa zkusil štěstí z dálky, střela slabší nohou mu ale vůbec nevyšla a skončila někde na tribuně za Mandandovou bránou.

19
    Další útočný faul Montpellieru, tentokrát se provinil kapitán Savanier.

21
    Hned tři střely vzešly z této útočné akce Rennes. První dvě ale zblokovali obránci a poslední poslal Majer mimo bránu.

23
    Velká chyba v rozehrávce Montpellieru vyústila v přečíslení tři na dva. ARNAUD KALIMUENDO nejprve přihrál Bourigeaudovi, ten mu ale míč hned vrátil a francouzský útočník zvýšil přízemní střelou na 2:0!
    23. Arnaud KALIMUENDO - 2:0

23
    Za zákrok, jež předcházel gólu, obdržel žlutou kartu Nicolas Cozza.

26
    Hráči Montpellieru vybojovali roh. Centr si ale našel Kalimuendo a ukázal, že umí i skvěle vypomoct obraně.

27
    Gouiri měl před sebou hodně volného prostoru a došel až k vápnu soupeře, kde mu ale střelu na roh zblokoval Cozza. Z následného rohu přišlo další zakončení, které skončilo na tyči.

29
    Domácí nepolevují v náporu a poměrně jednoduše se dostávají do šestnáctky soupeře.

30
    Další akce domácích končí ztrátou míče, po které Gouiri fauloval Savaniera. Kapitán hostujícího týmu se diví, že hlavní rozhodčí neudělil žlutou kartu.

33
    Domácí si jsou stále v obraně velmi jistí. Montpellier si ještě žádnou tutovku nevypracoval.

34
    Nordin se po souboji s Melingem ocitl ve vápně na zemi, rozhodčí ale žádný faul neviděl. Uvidíme, zda se do hry zapojí VAR.

35
    Ani videoasistent žádný prohřešek norského obránce neviděl. Hra bude navázána Mandandovým odkopem.

36
    Xeka teď špatně došlápl a bude muset být ošetřen.

39
    Domácí nadále kombinují a Montpellier k ničemu nepouštějí.

40
    Meling nepříjemně nakopl Nordina. Hned jak se hosté dostali na balón, byl jim odebrán a hráči Rennes byli opět v přečíslení, které ale končí nepřesným centrem Kalimuenda.

42
    Ferri centroval na Chazrího, ten se ale nacházel v ofsajdu. Míč si berou obět domácí.

43
    Terrier už byl sám před brankářem Kamarou, když se po souboji se Sackem ocitl na zemi. Kdyby se jednalo o faul, asi by dostal červenou kartu, rozhodčí však nepíská.

44
    Maouassa se teď pokoušel ve vápně soupeře akrobaticky zakončit. Místo míče však trefil hlavu Xeky a může být rád, že se tato situace obešla bez karty.

45
    Byla nastavena jedna minuta.

45+1
    V nastavení se ještě Montpellier dočkal rohu, nejvýš však vyskočil Christopher Wooh a nebezpečí je zažehnáno.

45+1

První poločas byl jasnou záležitostí. Nejprve se v 15. minutě prosadil Martin Terrier po přímém kopu, ze kterého míč centroval Lovro Majer. Ve 23. minutě se Rennes dostalo po přečíslení, z něhož skóroval Arnaud Kalimuendo. Montpellier si zatím žádnou gólovou šanci nevypracoval a ni tedy nenasvědčuje tomu, že by se výsledek měl ještě nějak měnit.

46

47
    Hned ze začátku druhé půle rozehrávali hosté standartku, ta ale končí útočným faulem Julliena.

49
    Melingův centr z levé strany zblokován, bude z toho roh.

49
    Ale i tato standartní situace končí útočným faulem.

50
    Trenér Montpellieru během pauzy překvapivě nesáhl ke změně v sestavě.

51
    Savanierova střela z přímého kopu byla zdí odražena na roh.

52
    V pokutovém území domácích i nadále panuje veterán Steve Mandanda.

54
    Benjamin Bourigeaud vyslal střelu z voleje, jež těsně minula vzdálenější tyč.

56
    Další střelu mimo bránu vyslal Gouiri po přihrávce Kalimuenda. Míč skončil na tribuně za bránou.

57
    Hosté vybojovali další roh.

58
    Míč byl odvrácen z pokutového území, ze druhé vlny ale pálil Chazrí, jehož přízemní střele moc nechybělo, aby trefila bránu.

59
    Hosté se teď zlobí, že rozhodčí neodpískal tvrdý faul na jejich kapitána Savaniera, jímž se provinil Meling.

60
    Střelu Maouassy z velkého úhlu musel likvidovat Mandanda. Dorážku poté na brankové čáře nestihl Chazrí.

61
    Montpellier ve druhém poločase zvýšil svou aktivitu a už teď se dostal do víc zakončení než v první půli.

64
    Střídání v týmu Montpellier:
    odchází Arnaud Souquet a Arnaud Nordin, přichází Enzo Tchato a Valère Germain.

65
    Savanierův nákop za obrany zlikvidoval Wooh.

66
    Domácí teď delší dobu kombinují a kontrolují hru.

68
    Kalimuendo mohl vyslat Gouiriho do velké šance, poslal mu však míč moc daleko od nohy.

69
    Jordan Ferri poslal kolmici na Vahbího Chazrího, který už byl sám před Mandandou, ten mu ale skvěle zmenšil střelecký úhel a střelu zlikvidoval.
    69. Mandanda vychytal Chazrího

71
    Joris Chotard vidí žlutou kartu za podražení.

73
    Hosté jsou ve druhém poločase aktivnějším celkem, na vyrovnání jim už ale zbývá jen 20 minut.

74
    Germain si našel centr Maouassy, jeho hlavička šla ale hodně mimo.

74
    Střídání v týmu Rennes:
    odchází Xeka a Arnaud Kalimuendo, přichází Lesley Ugochukwu a Flavien Tait.

76
    Martin Terrier hledal před bránou Bourigeauda, těsně před ním ale jeden z obránců míč tečoval. Nebýt toho, mohl by Benjamin Bourigeaud mířit do prázdné branky.

78
    Terrier sice donutil Tchata vsítit si vlastní gól, podle rozhodčího ho však zavinil útočný faul domácího hráče. Stav je tedy nadále 2:0.

80
    Hra je zastavena, neboť Tchato potřebuje ošetřit. Domácím rozhodně nevadí, že se nějakou chvíli nebude hrát.

81
    odchází Enzo Tchato, přichází Mamadou Sakho.

82
    Savanierův centr skončil za brankovou čárou. Hostující kapitán reklamuje teč, rozhodčí ale ukazuje, že se bude kopat od Mandandovy brány.

83
    Traorého střílený centr těsně netrefil Gouiri. Hosté jsou zpět na balónu a pokračují směrem dopředu.

84
    Žlutou kartu obdržel Lovro Majer.

85
    Terrier už mohl z hranice vápna střílet, ještě chtěl ale posunout na svého spoluhráče, nicméně přihrávka mu vůbec nesvyšla a končí u Theateho.

85
    Teď už se Martin Terrier může radovat z asistence. Na levé straně vápna byl úplně volný AMINE GOUIRI, jež obdržel přihrávku a obstřelil Kamaru na zadní tyč. Zdá se, že je rozhodnuto.
    85. Amine GOUIRI - 3:0

87
    odchází Amine Gouiri a Benjamin Bourigeaud, přichází Jeremy Doku a Matthis Abline.

88
    odchází Birger Meling, přichází Adrien Truffert.

89
    Domácí fanoušci hlasitě tleskají dnešnímu výkonu Rennes.

90
    Jedna z posledních akcí domácích končí útočným faulem Dokua.

90
    Nastaveny byly čtyři minuty.

90+2
    Jeremy Doku pronikal do vápna, obránci ho ale zdvojili a odzbrojili.

90+4
    Savanierův centr letěl na Chazrího, jež se ale nacházel v ofsajdu.

90+4

Hráči Rennes potvrdili roli favorita a připsali si pátou výhru v řadě. V prvním poločase se prosadili Martin Terrier a Arnaud Kalimuendo. Říká se, že vedení 2:0 po poločase může být zrádné, dnes to však neplatilo. Montpellier sice začal druhou půli aktivněji, ale do vyložené gólovky se dostal jen Vahbí Chazrí, kterého vychytal nestárnoucí Steve Mandanda. V závěru ještě přidal pojistku Amine Gouiri. Domácí se tedy aspoň do večerního zápasu Lorientu posouvají na 3. místo. Hosté naopak zaznamenali pátou prohru v řadě a jsou jen 2 body nad sestupovým pásmem.
    Rennes čeká v Evropské lize domácí zápas s Larnacou, poté jede na hřiště Lille. Montpellier bude příští víkend hrát opět venku, tentokrát na hřišti Clermontu.

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 14:12. (16:56:39)