Vítkovice – Sparta 3:2 (kon.) | Motor ČB – Mountfield HK 2:1 (kon.) | K. Vary – Plzeň 4:5 (po pr.)
Kladno – Litvínov 3:2 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 6:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 04.11.2022, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 18. kolo

Derby, které nabídlo plno zajímavých momentů. Ten zlomový nakonec přišel ve druhé třetině, když za stavu 1:2 vyhrál Jaroslav Vlach bitku s Radkem Jeřábkem. Od té doby Tygři na ledě dominovali a nakonec si po obratu došli pro tři body za výhru 6:2. Hattrickem se v utkání prezentoval Adam Najman. Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek pátečního večera. (20:36:20)

59:50
    Zápas už se jen dohrává.
    59:00 Adam NAJMAN - 6:2

59:00
    Liberec právě vstřelil branku!
    Střela T.J. Melancona se od zadního mantinelu odrazila k ADAMU NAJMANOVI, který ho dorazil do odkryté klece a završil tak svůj první hattrick v extraligové kariéře! Asistence: T.J. Melancon, Michal Birner.

58:09
    Probíhají dvě poslední minuty třetí třetiny a pravděpodobně i celého zápasu. Jeho zbytek už Bruslaři odehrají v oslabení.

56:21
    David Štich (MBL) vzteky praštil na trestné lavici do plexiskla a poté ještě pokračoval slovním vyjadřováním. Rozhodčí ho tak poslali za nesportovní chování do sprch.
    56:21 Uvis Janis Balinskis - 5:2

56:21
    A Liberci stačilo k brance pouhých třináct vteřin. Tomáš Filippi našel křížnou přihrávkou na pravém kruhu UVISE JANISE BALINSKISE a ten svou ranou z první vsítil pátý gól svého týmu. Asistence: Tomáš Filippi.

56:08
    A na straně Boleslavi už je znát frustrace. David Štich (MBL) se ohnal po Vlachovi a poté po něm ještě cosi křičel. Jeho trest činí 2 minuty za krosček a 2 minuty za hrubost. Tygři budou hrát více jak minutu v pěti proti třem a poté ještě tři minuty klasickou přesilovku.

55:49
    Tygři už jsou kompletní.

55:18
    Počet hráčů na ledě se srovná. Jan Stránský (MBL) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Po půl minutě ve čtyřech bude následovat početní výhoda Liberce.

55:12
    Martin Pláněk se napřáhl na modré a vystřelil bez přípravy, Petr Kváča měl ale dobrý výhled a zasáhl svou lapačkou.

54:32
    Petr Jelínek vyslal na steč Adama Najmana, který v souboji jeden na jednoho udělal kličku a vypálil. Jeho projektil ovšem hostující bránu minul.

53:55
    Tygři ale vyhrávají vhazování a posílají kotouč na druhou stranu hřiště.

53:47
    A pozor! Jaroslava Vlacha (LIB) trestají rozhodčí za podrážení a Bruslaři mají zhruba šest minut před koncem šanci na snížení a zdramatizování zápasu.

53:24
    Tygři už se soustředí především na obranu. Mladá Boleslav se nicméně nevzdává a neustále se pokouší o kontaktní trefu.

51:43
    Pontus Åberg nabral rychlost v obranném pásmu a přes několik hráčů se prokličkoval až do bekhendového zakončení, kterým orazítkoval horní tyč!

50:34
    Hra už se nyní hodně kouskuje ofsajdy a zakázanými uvolněními, což pochopitelně svědčí více Severočechům.

49:17
    Martin Beránek se snažil přes bránícího hráče natlačit před Kváču a nakonec skončil přímo v domácím gólmanovi. Ten se nakonec po chvíli v bolestivé grimase zvedl a bude v utkání pokračovat.

48:05
    Po delší odmlce se Středočeši dostali k útočné akci. Střelu Pavla Kousala z ostrého úhlu vyrazil Petr Kváča do ochranné sítě.

45:07
    Bruslařům se už nedaří vůbec nic. Jan Stránský (MBL) si navíc odsedí menší trest za podrážení.
    44:39 Oscar FLYNN - 4:2

44:39
    Tygři už hrají v plném počtu a dávají čtvrtou branku! Jan Ordoš vybojoval kotouč na pravé straně a v situaci dva na jednoho ho posunul na OSCARA FLYNNA, jenž překonal marně se přesouvajícího se Filipa Novotného. Asistence: Jan Ordoš.
    43:22 Jan ŠÍR - 3:2

43:22
    Jenže z gólu se nakonec radují Tygři! JAN ŠÍR ve středním pásmu zachytil rozehrávku Boleslavi a ve vlastním oslabení se vydal do samostatného úniku, který zakončil nechytatelnou střelou k tyči! Bez asistence.

42:57
    Pavel Kousal vypálil z pravého kruhu a jeho dělovku ještě lehce tečoval jeden z jeho spoluhráčů. Petr Kváča nicméně i tak stačil zasáhnout.

42:24
    Liberečtí se osvobozují.

41:42
    Tomáš Filippi (LIB) si odsedí menší trest za nedovolené bránění.

40:46
    Pontus Åberg zkusil při výhodě trik michigan, Petr Kváča se ale nachytat nenechal.

40:01

Máme za sebou velmi zajímavou druhou třetinu. Mladoboleslavští nejdříve potvrdili svou aktivnější hru z první části a dostali se do vedení, Liberec ale poté vyhranou bitkou nabudil Jaroslav Vlach a od té chvíli byl na ledě pouze jeden tým. Tygři se nakonec dočkali vyrovnání a ve velmi atraktivním zápase tak i do poslední periody půjdeme za vyrovnaného skóre.

40:00

39:01
    Střela Michaela Frolíka tečována do ochranné sítě. Minutu před druhou sirénou se bude vhazovat před Novotným.

38:21
    Hosté jsou kompletní, Tomáš Hanousek už doplnil své spolubojovníky.

36:37
    Filip Novotný vyrazil dělovku Tomáše Filippiho nad sebe a puk se následně snesl za jeho záda do brankoviště. Středočeši ho však stihli odpálit do bezpečí ještě předtím, než přešel brankovou čáru.

36:01
    Momentum je v tuto chvíli jednoznačně na straně Liberce. Tomáš Hanousek (MBL) totiž přidržel soupeře a Boleslav jde znovu do čtyř.

35:56
    Jan Eberle se zpoza brány natlačil před Kváču, toho ale i přes několik dorážek nepokořil.

34:18
    Tahle přesilovka se zatím Tygrům tolik nedaří, opět musí začít na svém území.

33:28
    Bruslaři vyhazují puk až ke Kváčovi.

33:14
    A máme tu další trest pro Jana Eberleho (MBL), který najel do Kváči a vysloužil si dvě minuty za nedovolené bránění.

32:45
    Adam Najman je hodně při chuti, jeho ránu z pravého křídla ale tentokrát Filip Notovný pokryl.
    31:05 Adam NAJMAN - 2:2

31:05
    A je srovnáno! T.J. Melancon přihrál na levý kruh ADAMU NAJMANOVI, který si připravil střelu a nekompromisní ranou zápěstím překonal Filipa Novotného. Velký kredit si zaslouží i Martin Faško-Rudáš, jenž zaclonil hostujícímu brankáři výhled. Asistence: T.J. Melancon, Michal Birner.

30:23
    Bruslaři vyhazují, Tygři zakládají další útok.

29:51
    Po zmatcích v brankovišti hostů dorážel Michal Birner, jenže Filip Novotný se stačil zorientovat a zasáhnout.

29:36
    Jan Eberle (MBL) už putuje na trestnou lavici za sekání.

29:24
    A přesilovku si pro změnu zahraje Liberec, zatím je ponechána výhoda.

28:11
    Tygři se s vypětím všech sil ubránili a jsou v pěti.

26:50
    Liberečtí se osvobozují, hosté musí začít u svého gólmana.

26:30
    Pontus Åberg vypálil z vrcholu pravého kruhu a trefil tyč!

26:00
    K velké nelibosti domácích fanoušků dostává Vlach trest navíc za vyvolání bitky. Bruslaři budou hrát přesilovku.

26:00
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Jaroslav Vlach – 2 min., hrubost + 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Radek Jeřábek – 5 min., bitka.

26:00
    Jaroslav Vlach už sedí na trestné lavici a celá aréna vyvolává jeho jméno. Oba kapitáni mezitím čekají, až skončí porada rozhodčích.

26:00
    Po tvrdém, ale čistém hitu na Tomáše Filippiho, se svého spoluhráče vydal mstít Jaroslav Vlach, který v krásném pěstním souboji nakonec udolal Radka Jeřábka.

24:01
    A další velké zmatky před Kváčou! Tygři jsou po druhé brance soupeře jako opaření, tentokrát ale vyvázli bez inkasovaného gólu.
    23:08 Jan EBERLE - 1:2

23:08
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A hosté otáčí skóre! Po sražené střele se z mezikruží pokoušel dorážet Mário Lunter, který ještě neuspěl, poté se ale k puku dostal JAN EBERLE, jenž se trefil mezi Kváčovy betony. Asistence: Mário Lunter.

21:15
    Hned po buly v útočné pásmu pálil z vrcholu kruhu T.J. Melancon, jehož pokus vyrazil Filip Novotný do ochranné sítě.

20:58
    Jan Stránský se dostal k zakončení z prostoru mezi kruhy, jeho ránu ale zblokoval liberecký obránce.

20:01

Máme za sebou první třetinu, po níž je stav 1:1. Více ze hry měla Mladá Boleslav, první se ale paradoxně prosadili Tygři, kteří hrozili především z protiútoků. Bruslaři nakonec svou převahu proměnili v gól a do kabin se tak jde za nerozhodného skóre.

20:00

19:22
    Jan Ordoš měl mezi kruhy hned dva volné spoluhráče, jenže jeho nepřesná přihrávka nakonec nenašla ani jednoho z nich.

18:37
    Liberec se snad poprvé v utkání dostal do souvislejšího tlaku v útočné třetině, k vážnému ohrožení Filipa Novotného se ale nedostal.
    17:22 Martin BERÁNEK - 1:1

17:22
    A je vyrovnáno! Pavel Kousal přihrál od levého mantinelu MARTINU BERÁNKOVI a ten zamířil přesně do horního rohu! Asistence: Pavel Kousal, Jan Závora.

16:37
    Rozhodčí opět řeší velký problém liberecké haly, a to bránu mimo její působiště. Tentokrát se to však obejde bez ledařů.

15:53
    Podobné zakončení kryje na druhé straně Filip Novotný.

14:33
    Dnes zatím velmi aktivní Pavel Kousal střílel z ostrého úhlu, jenže jeho pokus byl zblokován.

12:27
    Na druhé straně zase Adam Najman hledal před bránou Jaroslava Vlacha, jenž kotouč usměrnil mimo.

11:52
    Radek Jeřábek to zkusil od modré a někdo ze clonících hráčů jeho pokus nebezpečně tečoval. Naštěstí pro Liberec ale puk skončil těsně vedle tyče.

10:53
    Martin Beránek zakončil povedenou kombinaci Bruslařů, přihrávku ale dostal dost pozdě a Petr Kváča se stačil přesunout.

09:43
    Slibný útok Liberce zastavil ofsajd. Následuje komerční přestávka.

08:57
    Hra už nabrala ten správný spád, hraje se nahoru dolů ve vysokém tempu.

07:15
    Jakub Rychlovský je na ledě, domácí se ubránili a sklidili zasloužený potlesk od svých fanoušků.

06:20
    T.J. Melancon opustil trestnou lavic a hned se po nahrávce Petra Jelínka dokonce dostal do samostatného úniku, který dokázal zakončit i přes dotírajícího hráče Mladé Boleslavi. Nakonec ale mířil těsně vedle.

05:30
    Tygři vyhazují.

05:15
    Jakub Rychlovský (LIB) zatáhl za záchranou brzdu a zabránil Pavlu Kousalovi ve vstřelení vyrovnávací branky, když mu na hraně brankoviště překazil dorážku. Nicméně rozhodčí jeho zákrok posoudili jako sekání a Liberec jde do tří!

04:03
    Tygři vyhráli buly a okamžitě vyhazují.

03:58
    Uvidíme první přesilovku utkání. T.J. Melancon (LIB) si odpyká trest za nedovolené bránění.

03:35
    Po zákroku Petra Kváči se před ním strhla menší potyčka, tu ale sudí velmi rychle ukončili.

02:54
    A další velká šance domácích! Michal Birner při přečíslení přihrával povedenou žabičkou Martinu Faško-Rudášovi, jehož pokus z voleje Filip Novotný vyrazil.

01:45
    Další pokus Středočechů končí v ochranné síti. Vhazovat se bude před libereckým gólmanem.
    01:19 Adam NAJMAN - 1:0

01:19
    I přes aktivitu Boleslavi se ale do vedení dostává Liberec! Michael Frolík překročil modrou lajnu a přiťuknul kotouč rozjetému Jaroslavu Vlachovi, který ho poslal před bránu najetému ADAMU NAJMANOVI. Ten následně kličkou mezi betony Novotného vsítil první branku zápasu. Asistence: Jaroslav Vlach, Michael Frolík.

00:59
    A nyní už musel Petr Kváča zasahovat, když pokryl ránu Pavla Kousala.

00:18
    Pontus Åberg má na svědomí první zakončení. Jeho střela z pravého kruhu mířila vedle.

00:05
    Puk po pěti vteřinách skončil na liberecké střídačce. Vhazovat se bude před modrou čárou.

00:01

Oba týmy jsou na ledě, zazní státní hymna.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Štibingr, Rosandić, Melancon, Derner, J. Dvořák, Kolmann – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Vlach, A. Najman, Frolík – Ordoš, Jelínek (C), Flynn – Dlouhý, Šír (A), Rychlovský.

BK Mladá Boleslav: Novotný (Krošelj) – Pýcha, Pláněk (A), R. Jeřábek, Stříteský, Štich, Lintuniemi, Hanousek – Åberg, J. Stránský (C), Šťastný (A) – M. Beránek, Závora, P. Kousal – Šmerha, Kotala, Kantner – Lunter, Bičevskis, Eberle.

Rozhodčí: Šír, Úlehla – Komárek, Zíka.

Kdo ovládne druhou epizodu derby mezi Tygry a Bruslaři v této sezóně? Tento příběh budeme rozplétat již od pátečních 18 hodin, kdy padne úvodní vhazování!

Obdobná situace nyní panuje v táboře libereckého ústředního rivala z Mladé Boleslavi. Bruslaři momentálně táhnou sérii pěti porážek v řadě a v posledních dvou duelech navíc vyšli střelecky naprázdno. V těchto pěti soubojích dokázali získat do tabulky pouze tři body, navíc se ani jednou neradovali z branky jako první a k jejich smůle také ani jednou nevedli. V posledních utkáních jejich soupiska postrádá hned dva forvardy a zároveň centry – Tomáše Fořta a Róberta Lantošiho, a tak museli Středočeši proměňovat složení útoků.

V posledním klání se Bruslaři uvedli proti ambicióznímu Dynamu, které sice zasypali hned 45 střeleckými pokusy, avšak ani touto smrští nedokázali překonat skvěle lapajícího Romana Willa. Na druhé straně měl zhruba poloviční práci Filip Novotný, toho ale donutil kapitulovat v 38. minutě Matej Paulovič, a tak putovaly všechny body do Pardubic za fotbalovou výhru 1:0. Produktivitě Boleslavi vévodí útočník Pavel Kousal (5+7), v poměrně těsném závěsu ale má Jana Stránského (6+4) a Pontuse Aberga (2+8).

Svěřenci Patrika Augusty se pokusí o utnutí šestizápasové šňůry proher. Hned ve čtyřech z těchto duelů přitom rozvlnili síť vstřelením branky jako první! Přesto však jejich bodový zisk z této kapitoly extraligy činí pouhé tři body. Je ale nutné podotknout, že se musí Liberečtí srovnávat s významnou absencí v útočných řadách. Ve všech zmiňovaných střetech se totiž museli Tygři obejít bez svého kapitána Michala Bulíře, jenž stále kurýruje kotník po jeho nastřelení.

Naposledy se Severočeši představili na domácí půdě proti chemikům z Litvínova, ani před hutnou šestitisícovou kulisou ale nedokázali nepříznivou bilanci zlomit. Každé z mužstev si připsalo po dvou brankách hned v úvodním dějství a jelikož žádný další gól do konce základní hrací doby nepadl, muselo dojít k rozseknutí výsledku v prodloužení. V něm získal pro svůj celek bonusový bodík litvínovský forvard Šimon Stránský. O pozici nejproduktivnějšího hráče se v Liberci dělí zkušenostmi z NHL opředený útočník Michael Frolík (7+4) a lotyšský zadák Uvis Janis Balinskis (5+6).

Zdravím všechny fanoušky extraligového hokeje! Pátek 4. listopadu má ve svém programu třaskavé derby mezi Bílými Tygry Liberec a BK Mladou Boleslaví. Úvodní buly padne v 18 hodin!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 2. A. Najman (Vlach, Frolík), 32. A. Najman (Melancon, Birner), 44. Šír, 45. Flynn (Ordoš), 57. Balinskis (Filippi), 59. A. Najman (Melancon, Birner) – 18. M. Beránek (P. Kousal, Závora), 24. Eberle (Lunter)

Rozhodčí: Šír, Úlehla – Komárek, Zíka