Liberec – Jihlava 4:2 (kon.) | Zlín – Vítkovice 5:3 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 4:2 (kon.)
Pardubice – Plzeň 3:2 (po pr.) | Olomouc – Třinec 2:8 (kon.)
Berani Zlín
5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 04.11.2022, 17:00 • PSG aréna, Zlín • DHL Extraliga juniorů • 20. kolo

Díky, že jste se mnou sledovali tento zajímavý zápas. Ode mne je to z PSG arény vše. Hezký víkend a na viděnou třeba u některého z dalších přenosů zlínské mládeže. (19:02:52)

Třetí třetinu vyhráli hosté, když se trefili Macias a Milata. Na domácí straně přitom skóroval pouze Čechmánek. Zlínští si ale závěr zápasu skvěle pohlídali a připisují si zasloužené a důležité tříbodové vítězství.

59:32
    Babulík se ocitl skoro až ve vítkovickém brankovišti a měl na holi šestou zlínskou trefu. Branku ale trefit nedokázal.

58:59
    Berani se dál brání co to jde, Vítkovice si zatím ani nevypracovali větší tlak.

58:33
    Ševci vyhazují, ale bez snahy trefit bránu. Po icingu tak následuje další buly před jejich bránou.

58:05
    Hosté odvolali brankáře a zkoušejí power-play.

58:00
    Oddechový čas pro tým HC Vítkovice Ridera. Po icingu Zlína budou mít hosté výhodu vhazování v útočném pásmu.

57:05
    Už už to vypadalo, že Laciga v souboji jeden na jednoho neuspěl. Dokázal se ale krásně vymotat a v pádu zakončil jen velmi těsně kolem vítkovické tyčky.

56:15
    Zakázané uvolnění Beranů.

55:33
    Byl to spíš jen lehký oblouček jednoho ze zlínských beků, nakonec ale doklouzal přes všechny čáry až k Irglovi, který jej navíc kvůli ataku dalšího ze soupeřů musel přikrýt. Zlín zatím svůj dvoubrankový náskok brání dobře.

54:45
    Delší mačkanice u mantinelu za zlínskou brankou, z níž vyšli lépe hosté a vybojovali puk pro další útočné snažení.

53:27
    Kouč Luboš Jenáček teď vycítil, že je potřeba své svěřence uklidnit a vzal si oddechový čas. Vrátí se jeho mužstvo ke hře, jakou předvádělo v předchozích dvou třetinách?

Oddechový čas pro tým PSG Berani Zlín.

53:05
    Vítkovičtí jsou po vstřelené brance hodně aktivní a pokouší se o kontaktní gól. Veškerá snaha ale zatím končí na skvělém Synkovi.

50:54
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    MARTIN MILATA si počínal šikovně. Když viděl, že před ním oba zlínští beci couvají, ještě zrychlil, vylákal Synka z brány, objel ho a s přehledem zasunul puk za jeho záda. Asistence: Matěj Přibyl.

50:02
    Na zimáku teď lehce vzplanuly emoce poté co se Marek vydal s pukem z pásma, poslal jej dopředu a když chtěl pokračovat jízdě za ním, dostal tvrdé tělo. Rozhodčí však ukazují, že se hraje dál.

49:02
    Vehovskému to v rohu útočnému pásma nepříjemně podjelo. V ten moment byl ke všemu v držení kotouče, takže Zlínští mohli rychle vyjet z pásma a dokonce se pustit do útoku. Vítkovický hráč pak odjížděl s bolestivou grimasou na střídačku.

48:40
    Domácí hned získali kotouč. Na chvíli jej podrželi a vyhazují přes celé kluziště.

48:20
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
    Kaláč – 2 min., podrážení.

47:55
    V posledních minutách je znovu takový méně akční hokej. Hrací předmět každopádně mají v držení převážné Berani.

46:45
    Po šanci Zlína se píská hra vysokou holí. Domácí jsou tak vykázáni z pásma.

45:50
    Čechmánek s kotoučem ve vlastním rohu podklouzl a o hrací předmět tak přišel v hodně špatné pozici. V okolí se totiž nacházeli dva hráči v modrém, kteří puk hned získali a ohrozili zlínskou svatyni.

45:39
    Burianovo nahození Irgl raději podržel v lapačce.

44:42
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlín znovu poměrně záhy odpovídá na trefu Ridery! Pátou zásah do vítkovické klece přidává JAKUB ČECHMÁNEK, který si našel puk mezi kruhy a přesně jej namířil za záda Irgla. Asistence: Marek Šišák, Lukáš Chludil.

44:14
    Hosté se pokouší o založení útoku, poněkolikráté v řadě ale ztrácí puk.

42:50
    Neviděl jsem přesně jak ale zpoza branky, kam zamířil i brankář Synek, se zčistajasna odrazil puk před bránu, kde stál KRZYSZZTOF TOMASZ MACIAS a ten už jej jen poslal do prázdné brány. Asistence: Jakub Slusarczyk.

42:30
    Úvod zatím nabízí hokej ze strany na stranu bez větších akcích. Teď icing Vítkovic.

41:04
    Domácí se ale v úvodu třetí třetiny ani přes početní výhodu pořádně nedostali do pásma, to až když se Vítkovice vrátili do plného počtu.

40:02
    Ševci ještě minutu pokračují v přesilovce.

40:01

Úvod do druhé třetiny byl hodně divoký. Nejprve v oslabení skóroval Sadovikov, pak se ještě během téhož vyloučení prosadili také hosté díky Puchalovi. Hned nato si ale dvoubrankový náskok vzali zpět Zlínští, když se trefil Heš. Čtvrtou branku pak v další vydařené třetině domácích přidal Laciga. Zlín tak vede po čtyřiceti minutách už 4:1.

Další třetina začne přibližně v 18:28.

40:00

39:11
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Činčala – 2 min., zásah do oblasti hlavy a krku.

39:00
    Čechmánek se po rychlé rozehrávce Babulíka a teče jednoho z Vítkovických dostal do brejku. Neměl však příliš času na zakončení.

37:43
    Irgl byl teď při zákroku lapačkou docela nejistý a puk touhle částí své výstroje jen vyrazil.

37:27
    Zakázaného uvolnění se dopustili hráči Vítkovic. Dvě a půl minut před koncem druhého dějství se tedy vhazuje před Irglem.

36:42
    Další zákrok zlínského gólman. Ostravané se dostali do přečíslení dvou na jednoho, jeden z útočníků, který měl na své čepeli puk, už však přejel svou možnost a zakončoval z výrazného úhlu.

35:20
    Štiak v po dlouhé době zajímavějším ofenzivním výpadu ze strany Vítkovic. Synek si ale počíná výborně.

34:27
    Sledujeme dosti poklidnou pasáž hry, v níž se příliš neděje. Doteď se navíc hrálo vcelku dlouho bez přerušení, přišel však icing hostů.

33:28
    Odražený puk dal málem zlínským hráčům možnost skóroval po páté. Kaláč ani Heš se po něm však nedokázali natáhnout.

32:20
    Zatímco Zlínští si v pohodě dostřídávají, hráči Vítkovic už jsou nějakou chvilku na ledě. Teď se navíc vrhli do boje o kotouč v rohu vlastního pásma.

30:50
    Milata měl nebezpečné zakončení z úhlu, avšak mířil hodně vysoko a Synkovu bránu zcela přestřelil.

29:04
    Ševci znovu využívají přesilovku a střílí čtvrtou branku! Irgl si myslel, že střelu Zavřela chytil, ale opak byl pravdou. Puk se mu po výstroji jen svezl a vyjel těsně kolem tyče. Tam si jej našel ADAM LACIGA a měl kolem sebe tolik prostoru, že v pohodě zasunul kotouč do branky.

28:46
    Synek se aktivně zapojuje do nové zlínské rozehry. Dosud Zlínští tlačili Vítkovice v útočném pásmu.

28:17
    Chludil šikovně zasekl, počkal až mu odjede bránící soupeř a šel do zakončení. To ale bylo zblokováno.

27:33
    Krčmarský – 2 min., podrážení.

26:54
    Kaláč zkoušel před bránou tečovat Burianovo nahození.

25:52
    Čechmánek si připisuje čistý a tvrdý hit, kterým potěšil a vyburcoval zlínskou střídačku.

25:22
    Hra se trošku uklidnila, Vítkovice v ofsajdu.

23:26
    Tak to je bláznívá minuta a půl! Ševci zase unikají do brankového náskoku. Puk už klouzal za brankovou čáru, když jej vítkovičtí beci v poslední chvíli vytáhli. Pak ale vznikla před hostující brankou taková skrumáž, že Zlínským stačilo najít puk, přihrát si a LUKÁŠ HEŠ už neměl těžkou práci. Asistence: Jakub Čechmánek, Lukáš Chludil.

23:00
    Jenže přichází rychlá odpověď! Vítkovice využívají přesilovku, v níž samy inkasovaly. Střelcem branky je DENIS PUCHALA, který zřejmě těsně před Synkem puk tečoval. Asistence: René Smolka, Krzysztof Tomasz Macias.

22:15
    STANISLAV SADOVIKOV přidává druhý gól, tentokrát navíc ve vlastní oslabení! S Hešem se utrhli do přečíslení dvou na jednoho a když dostal od zmíněného spoluhráče přesnou přihrávku, měl dost prostoru přesně zamířit. Asistence: Lukáš Heš, Adam Burian.

21:47
    Zakázané uvolnění Ridery v přesilové hře.

21:27
    Skrumáž před Synkem, kde se motalo vícero zlínský i vítkovických hráčů. Gólman domácích si ale syn rychle našel a přikryl.

21:05
    Babulík – 2 min., hákování.

20:01
    Prčík – OK, nesportovní chování.

20:01

První třetinu ovládli domácí, a to herně i výsledkově. Berani měli nad Vítkovicemi navrch a za svou aktivitu byli odměněni brankou Sadovikova, jenž dorážel před Irglem po střele Buriana.

Další třetina začne přibližně v 17:44.

Po první siréně si ještě Vítkovičtí zřejmě stěžovali u rozhodčího a jeden z jejich hráčů pravděpodobně na adresu sudích pronesl něco ostřejšího. Vypadá to na trest za nesportovní utkání, jak to celé zkušený rozhodčí Hradil vyřešil však uvidíme nejspíš až na začátku druhé třetiny.

20:00

19:45
    Hodně tvrdá Sadovikova rána od modré. Zlín ještě v samém závěru zahrozil, první třetinu však končí se slušným jednobrankovým náskokem.

18:40
    V závěru třetiny se ševci pokouší ještě zatlačit soupeře a vybojovat druhou branku. Pěknou dobu teď kombinují v útočné třetině kluziště.

17:13
    Vítkovičtí několikrát v poměrně krátké době ztratili puk ve vlastním pásmu. Zlínští z toho ale zatím nedokázali příliš těžit.

16:36
    Po Hamrlově nahození zkoušeli dorážet Laciga i Sadovikov, oba však jen do Irglových betonů.

16:11
    Pavelec se snažil zahrát vysoký puk, přičemž mu hokejka vyletěla hodně vysoko. Hra je tak znovu přerušená.

15:50
    Puk vyletěl až ke stropu PSG arény, hra se tak přerušila a vhazuje se ve střední pásmu.

15:05
    Další hrubka ve vítkovické obraně, z níž mohli těžit hráči ve žlutých dresech. Zavřelu střelu tečoval jeden z hostů málem mezi Irglovy betony.

14:35
    Macias se vymotal zlínské obraně a ocitl se tváří v tvář Synkovi. Zkoušel blafák do bekhendu, kotouč mu ale v poslední chvíli přeskočil čepel.

14:11
    Burianův pokus od modré ještě zblokoval Milata, puk však prošel dál a z předbrankového prostoru jej pohotově dorazil STANISLAV SADOVIKOV. Asistence: Adam Burian.

13:42
    Chludil vyslal od modré čáry vysoký oblouček směrem k vítkovické svatyni, který si našel Irgl. Hledal možnost rychlé rozehry, ale puk nakonec už podržel v lapačce.

13:02
    Laciga chtěl skokem zachránit kotouč mířící z pásma, ale netrefil jej a místo toho mohli dva hráči hostů rychle ujíždět do přečíslení. Přihrávka sice přišla docela pozdě, přesto z toho byla zajímavá možnost ve vlastní oslabení.

12:53
    Prčík – 2 min., krosček.

12:28
    Prčík se zkoušel promotat sám mezi třemi bránícími Berany. Ti jej však pochopitelně nepustili dál k bráně.

11:18
    Vítkovice si nějakou chvíli jen tak přihrává na své polovině. Když konečně rozjeli ofenzivní akci, skončila v podstatě dřív než stihla začít.

10:00
    Obrovská možnost Vítkovic otevřít skóre! V rychlém přečíslení si přihráli z pravé strany na levou a jednomu z hostujících útočníků by stačilo zamířit mezi tři tyče. Z blízkosti však trefil zřejmě jen boční síť.

09:34
    Sudí dlouho signalizoval zakázané uvolnění, na poslední chvíli ale situaci přehodnotil.

08:19
    Pasáž velkého množství šancí na obou stranách. V posledních zhruba dvou minutách se hrálo opravdu nahoru dolů a tuto část ukončil přikrytím puku hostující gólman.

07:30
    Smolka zlomil hůl a jeden z kousků vyletěl doslova ke stropu zlínské arény.

06:20
    Chyba ve zlínské rozehrávce vyústila v rychlou ofenzivní akci. Z dobré pozice zakončoval Milata.

05:40
    Pěkná individuální akce Prčíka, na níž musel Synek pohotově reagovat.

04:59
    Ševci zatím mají ze hry výrazně více, hraje se převážně před Irglem.

03:41
    Chyba Vítkovic a solidní možnost pro domácí! Marek sebral kotouč těsně za modrou čárou a pokusil se prodrat do zakončení.

02:32
    Průnik do pásmo Chánovi vcházel jen do té doby, než byl za zlínskou bránou obrán. Následuje rychlý brejk Beranů.

01:40
    Zavřelovo nahození vyrazil Irgl jen vyrážečkou před sebe, hrozící nebezpečí však včas zažehnala hostující obrana.

01:06
    Úvodní útočná akce také na druhé straně. Nebezpečná teč jednoho z vítkovických forvardů před Synkem.

00:37
    Zatímco hosté vyrazili střídat, Burian zůstal na ledě a vybruslil dopředu. Připisuje si první střelecký pokus tohohle zápasu.

00:10
    Puku se první ujímají Zlínští a hned kombinují v útočném pásmu.

00:01

Příjemný páteční večer z chladné zlínské PSG arény. Za pár okamžiků se tu rozehraje další utkání juniorské extraligy mezi domácími Berany a hostujícími Vítkovicemi. Oba týmy jsou již na ledové ploše a my vás srdečně zveme, abyste tento moravský duel sledovali formou onlajn přenosu s námi.

PSG Berani Zlín: Synek (Málek) – Šišák, Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Zavřel – Kaláč, Tomek, Babulík, Dědek, Pilát, Heš, Babenko, Marek, Sadovikov, Chludil, Laciga, Čechmánek, Ramert
    Trenér: Luboš Jenáček

HC Vítkovice Ridera: Irgl (Bartošák) – Smolka, Puchala, Kalandra, Bialy, Chaloupka, Prčík, Činčala – Slusarczyk, Kotásek, Macias, Chlán, Pavelec, Krčmarský, Milata, Kubík, Štiak, Přibyl, Vehovský
    Trenér: Pavel Trnka.

Zlín se podle všeho vyhrabal z velmi nepříjemné šňůry čtyř prohraných zápasů v řadě, přičemž navíc všechny byly na domácím ledě, a v poslední třech duelech slavil vítězství. Zajímavé však je, že všechny tři zmíněné předcházející zápasy neskončili jen po základní hrací době, a tak mají juniorští Berani z těchto bitev 6 bodů. O to silnější však nyní mohou být. Nejprve přehráli lídra extraligy Karlovy Vary, následně proti Litvínovu během dvou minut v samém závěru dotáhli stav z 6:3 na 6:6 a naposledy ve čtvrtek doma s Třincem prohrávali už 0:3, ale nakonec zvítězili 4:3 na nájezdy. Není tak pochyb, že proti Vítkovicím už budou chtít přidat také tříbodovou výhru, jíž by své konto z aktuální sezony rozšířili už na 23 bodů. Aktuálně jsou se ziskem 20 na 11. místě.

Vítkovice na tom jsou přeci jen výrazně lépe. Patří jim třetí místo, na první mužstvo tabulky navíc ztrácejí pouhé tři body. Proti Beranům tak budou nesporným favoritem. V posledním vzájemném zápase z poloviny navíc zvítězili 4:2, recept na soupeře tudíž nepochybně mají. Aktuální forma celku z moravské části Ostravy však není příliš zářivá. Z poslední pěti odehraných zápasů mají svěřenci Pavla Trnky jen sedm bodů, neboť hned třikrát prohráli, z toho jednou v prodloužení. Na vině ale může být i fakt, že Vítkovice zápasem v Baťově městě uzavřou nepříjemnou čtyřzápasovou sérii venkovních bojů, v nichž se jim nedaří tolik jako na vlastním ledě. Do duelu se Zlínem jdou každopádně naladěni dobrou výhrou 4:8 s Olomoucí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

David Jabůrek

Branky a nahrávky: 15. Sadovikov (Burian), 23. Sadovikov (Heš, Burian), 24. Heš (Čechmánek, Chludil), 30. Laciga (Zavřel, Marek), 45. Čechmánek (Šišák, Chludil) – 23. Puchala (Smolka, Macias), 43. Macias (Slusarczyk), 51. Milata (Přibyl)

Trenér: Pavel Trnka

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Mikšík, Bartoň