Kolín nad Rýnem – Leverkusen 1:2 (kon.) | Frankfurt – Hoffenheim 4:2 (kon.) | RB Lipsko – Freiburg 3:1 (kon.)
Schalke – Mohuč 1:0 (kon.) | Union Berlín – Augsburg 2:2 (kon.)
RB Lipsko
3:1 (0:0)
SC Freiburg
Středa 09.11.2022, 20:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německá Bundesliga • 14. kolo

Ode mě je to dnes vše. Budu se těšit někdy u nějakého dalšího přenosu. Hezký večer! (22:32:03)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 10:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:21.

Je dobojováno. Lipsko si došlo pro tři body a posouvá se na 5. místo se ztrátou dva body na Freiburg. Freiburg klesá na třetí místo za Union Berlín.
    První poločas moc fotbalové zábavy nenabídl, naopak druhý rozhodně nenudil. Skóre otevřel po rohovém kopu přesnou dorážkou Simakan. Za minutu už to bylo o dvě branky, když instinkt zabijáka potvrdil Nkunku. Freiburg odpověděl v 66. minutě krásnou střelou Küblera. V 78. minutě proměnil pokutový kop Forsberg, což definitivně rozhodlo o třech bodech pro domácí mužstvo.
    Lipsko bylo po celou dobu aktivnější a zaslouženě vítězí.

90+5

90+5
    Nkunku udeřil soupeře loktem. Zasloužená žlutá karta.

90+4
    Lipsko kráčí pro 3 body. Odkopávat od branky bude Blaswich.

90+3
    Dlouhý míč od Sildillii končí za pomezní čárou. Vhazovat bude Lipsko.

90
    Osmers nastavuje hru ve druhém poločase o 5 minut.

90
    Na hrací ploše zůstal ležet Simakan, rozhodčí hru nepřerušil. Po levé straně se uvolnil Höler, který hledal před brankou Grifa, ten však netrefil míč ideálně.

89
    Freiburg se ještě snaží něco vymyslet. Lipsko hosty však do ničeho nepouští.

88
    Sallai nakopl Nkunka. Osmers sahá pro žlutou kartu.

87
    Forsberg nepřihrál přesně Simakanovi. Míč sbírá Flekken.

85
    Forsberg byl faulován na půli hrací plochy. Lipsko s rozehrávkou logicky nepospíchá.

83
    Poslední změnu dělají i hosté. Pro dnešek má hotovo Höfler, nahrazuje ho Keitel.

83
    Poslední změna v týmu domácích. Hrací plochu opouštějí Silva, Szoboszlai , Kampl. Jejich místa zaujmou Poulsen, Raum a Haidara.

81
    Lipsko už nyní utkání kontroluje a nepouští Freiburg do hry.

78
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    EMIL FORSBERG proměnil pokutový kop střelou k levé tyči Flekkenovi branky, ten si vybral druhou stranu.

77
    Lipsko bude po faulu Höflera zahrávat pokutový kop. Höfler přidržel krátce Nkunka, ten spadl na zem, a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Hodně přísné rozhodnutí sudího.

75
    Freiburg vysunul presing. Lipsku pomohl útočný faul Grifa na Forsberga.

74
    Nebezpečná hlavička Schadeho prolítla těsně nad břevnem.

72
    Momentálně je hra často přerušována, což samozřejmě vyhovuje domácím.

71
    Dlouhý míč kryje v rukavicích Blaswich.

70
    Lipsko ztratilo zbytečně míč. Freiburg toho ale nedokázal využít.

66
    Freiburg právě vstřelil branku!
    Krásnou branku střílí LUKAS KÜBLER. Kubler se dostal k odraženému míči a ze vzduchu ho trefil přesně pod břevno.

62
    Lipsku vstřelené branky samozřejmě hodně pomohly. Teď domácí v klidu kombinují. Uvidíme, jestli bude mít Freiburg na to utkání zdramatizovat.

60
    Pro dnešek už má hotovo Dani Olmo, kterého nahradí Forsberg.

59
    Freiburg reaguje na dvě inkasované branky střídáním. Ze hry odstupují Džong a Doan. Místo nich si zahrají Holer a Grifo.

58
    Lipsko je na koni. Silva udělal kličku na hranici vápna a střílel k pravé tyči. Flekken jeho střelu vyráží na roh.

56
    Szoboszlai našel přesnou přihrávkou CHRISTOPHERA NKUNKA, který chytrou střelou nedal šanci Flekkenovi.

55
    Schade a Sallai nahrazují Güntera a Gregoritsche.

55
    Nkunku trefil nejprve hlavou břevno, k odraženému míči se dostal MOHAMED SIMAKAN, který propálil Flekkena. Tady už byl brankář bezmocný.
    Asistence: Nkunku.

52
    Nkunku šel z úhlu sám na Flekkena. Flekken ale jeho záměr střílet na přední tyč přečetl.

50
    Nepřesná rozehrávka Schlagera. Freiburg se dostává zadarmo k míči.

49
    Silva opět hledal někoho na vápně, tentokráte našel jen soupeře.

48
    Silva nahrával na pokutové území, kde se do míče opřel Nkunku, jemuž střela vůbec nesedla.

47
    Zpočátku druhého poločasu vidíme stejný obrázek jako v tom prvním. Lipsko drží míč na vlastní polovině.

46
    Sildillia trefil loktem do obličeje Halstenberga. Zde je žlutá karta jednoznačně na místě.

46

V prvním poločase jsme viděli dvě šance Nkunka, který ale ani v jednom případě nedokázal trefit branku. Další šanci měl kapitán Orbán, jehož tečovanou hlavičku vyrážel Flekken mimo branku. Jinak sledujeme hru spíše kolem půlící čáry. Freiburg dobře brání, a tak Lipsko hrozilo hlavně ze standardek.

45+3

45+3
    Blaswich boxuje míč do bezpečí.

45+3
    Freiburg bude po zákroku Orbána rozehrávat roh.

45
    Osmers přidá v prvním poločase 3 minuty.

45
    Freiburg měl k dispozici standardku ze strany. Při centru ale Gregoritsch fauloval.

44
    Džong je dalším napomínaným hráčem hostů.

42
    Hlavička Nkunka šla vysoko nad branku.

41
    Doan nedovoleně zastavil Silvu. Lipsko bude mít k dispozici nebezpečnou standardku.

40
    Dnes aktivní Nkunku to opět zkoušel. Günter jeho pokus opět zablokoval.

39
    Centr od rohového praporku trefil z vnější strany tyč.

38
    Hlavičku Orbána tečoval jeden z obránců do protipohybu Flekkena, ten však stihl reflexivně zareagovat a hlavičku vyráží na roh.

36
    Lipsko to má dnes opravdu složité se dostat přes obranu Freiburgu. Individuální akcí to zkoušel Orbán, ani on však nepochodil.

34
    Olmo přihrál do vápna Silvovi. Jeho střelu zablokoval Lienhart na roh.

32
    Nyní je pro změnu na zemi Gregoritsch. Osmers se rozhodl z toho důvodu přerušit hru.

31
    Džong při své útočné snaze jen fauluje.

30
    Lipsko po zranění Gvardiola trochu vypadlo z rytmu. zatím nesledujeme moc záživný fotbal.

28
    Další šance Nkunka. Z dobré pozice míjí pravou tyč Flekkenovi branky.

23
    Gvardiol musí z dnešního utkání odstoupit, nahradí ho Henrichs.

22
    Důležitý obranný zákrok předvedl Orban. Freiburg nyní využívá, že Gvardiol je stále mimo hru.

20
    Freiburg se poprvé přiblížil k brance Blaswiche. Žádné nebezpečí to však neznamenalo.

18
    Na hrací ploše zůstal ležet Gvardiol po srážce se spoluhráčem. Hra je přerušena.

16
    Viděli jsme první velkou šanci. Lipsko rozehrálo rychle přímý volný kop. Z dobré pozici střílel Nkunku, jehož střelu však zastavila tyč.

15
    Eggstein byl nyní zastaven nedovoleně.

15
    V prvních 15 minutách jsme toho moc neviděli. Lipsko drží míč na svých kopačkách. Freiburg velmi dobře brání.

13
    Další centr kryje Flekken v rukavicích.

11
    Freiburg vyrazil po rohovém kopu do brejku. Lipsko se dokázalo rychle vrátit a zažehnalo nebezpečí.

10
    Ginter odvrací střílený centr na roh.

9
    Nkunku byl faulován blízko pokutového území. Uvidíme zajímavou standardku.

7
    Už v úvodních minutách je vidět, že Freiburg má velmi kvalitní obranu. Lipsko se bude v dnešním utkání velmi těžko dostávat do nějakých šancí.

5
    Freiburg dobře vyplňuje volné prostory. Lipsko se tak k ničemu zatím nedostalo.

3
    Lipsko drží míč na svých kopačkách a hledá ideální možnost k útoku.

2
    Olmo se zkoušel uvolnit v pokutovém území. Kübler jeho záměr přečetl.

1
    Úvodní výkop mělo domácí mužstvo, které začíná první útok od svého brankáře.

1

Obě mužstva už nastupují na hrací plochu.

RB Lipsko: Blaswich – Halstenberg, Diallo, Orbán (C), Simakan – Olmo, Kampl, Schlager, Szoboszlai – Nkunku, Silva.
    Náhradníci: Nyland – Gvardiol, Klostermann, Haidara, Forsberg, Henrichs, Novoa, Poulsen, Raum.
    Trenér: Rose

SC Freiburg: Flekken – Lienhart, Günter (C), Kübler – Ginter, Höfler, Eggestein, Sildillia – Džong, Gregoritsch, Doan.
    Náhradníci: Uphoff – K. Schlotterbeck, Keitel, Sallai, Wagner, Grifo, Höler, Petersen, Schade.
    Trenér: Streich

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Siewer.
    Tým rozhodčích dnešního utkání

Rozhodčím dnešního utkání bude Harm Osmers. Osmers bude řídit potřetí v sezóně utkání Lipska. Nejprve řídil utkání DFB Pokalu, kdy si Lipsko poradilo s FC Teutonia Ottensen 8:0. Poté pískal duel mezi Lipskem a Herthou Berlín, kdy také zvítězilo Lipsko. Freiburg pískal Osmers naposledy v lednu, kdy domácí Freiburg remizoval 2:2 s Bielefeldem.
    Osmers patří ve svých 37 letech mezi zkušenější rozhodčí. V Bundeslize má odřízeno 84 utkání, v nichž dal 12 červených karet a nařídil 21 pokutových kopů. Osmers je zařazen i na listině FIFA. Utkání tedy bude řídit jeden z těch nejpovolanějších.

Ve 14. kole německé Bundesligy zajíždí druhý Freiburg do Lipska, kde se potká s místním RB Lipsko.

Freiburg překvapil svým startem do sezóny. Po 13 zápasech mu patří 2. místo jen jeden bod za Bayernem Mnichov. Freiburg táhne zejména Ital Vincenzo Grifo, který vstřelil v sezoně 6 branek a k tomu přidal 2 asistence. V zápasech Freiburgu moc branek nepadá. Skóre tohoto mužstva je 20:13.

RB Lipsko je momentálně na 6. místě tabulky se ziskem 22 bodů. Na svého soupeře má ztrátu 5 bodů. Lipsko v sezóně vstřelilo 25 branek, 19 jich inkasovalo. V týmu Lipska by měl nastoupit i nejlepší střelec celé Bundesligy, kterým je Christopher Nkunku s 11 brankami.

Poslední vzájemné zápasy:
    Freiburg se s Lipskem utkal v finále DFB Pokalu, kde se z vítězství radovalo Lipsko po kopech z pokutové značky 2:1. Obě utkání v rámci Bundesligy minulý ročník skončila výsledkem 1:1. Dočkáme se remízy i tentokrát?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Adam Beneš

Branky: 55. Simakan (Nkunku), 56. Nkunku (Szoboszlai), 78. Forsberg (pen.) – 66. Kübler

Karty:   90+5. Nkunku (RBL) – 41. Doan (FRE), 44. Džong (FRE), 46. Sildillia (FRE), 88. Sallai (FRE)

RB Lipsko: Blaswich – Simakan, Orbán (C), Gvardiol (23. Henrichs), Halstenberg – Szoboszlai (83. Poulsen), Schlager, Kampl (83. Haidara), Olmo (60. Forsberg) – Silva (83. Raum), Nkunku.
    Náhradníci: Nyland – Klostermann, Novoa.

SC Freiburg: Flekken – Lienhart, Günter (C) (55. Sallai), Kübler – Ginter, Höfler (83. Keitel), Eggestein, Sildillia – Džong (59. Höler), Gregoritsch (55. Schade), Doan (59. Grifo).
    Náhradníci: Uphoff – K. Schlotterbeck, Wagner, Petersen.

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Siewer

Diváci: 41 240