Česko U19 – Finsko U19 2:3 (3:4 po s.n.)
Finsko U19
Pátek 11.11.2022, 18:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Turnaj pěti (U20)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Finsko U19

Soupiska nabízí pětici draftovaných hráčů včetně dvojice brankářů. Do Turnaje pěti týmů zasahuje finská devatenáctka jako poslední a tak budou skauti, agenti a nezávislí pozorovatelé plni očekávání, jak se bude záložní finský tým prezentovat.
    Jejich starší kolegové si s Českou U19 ve čtvrtek poradili hravě 8:2, když polovinu gólů vsítili již v první třetině.

Česko U19

Je na tom opačně než jeho dnešní soupeř. Dnes odehraje své poslední utkání Turnaje pěti týmů a vlastně jako jediný tým odehraje ve třech dnech tři duely.
    Ve středu po slibné úvodní třetině podlehl český záložní tým švédské dvacítce 1:5 a ve čtvrtečním odpoledním utkání s finskou dvacítkou 2:8.

Gólově se prosadili v prvním utkání kapitán Michal Vitouch a v druhém zápase proti o rok starším hráčům skóroval Jonáš Jobánek a na poslední chvíli nominovaný plzeňský Marek Soukup.

Jak si povede český výběr se stejně mladými protihráči?
    Jak zvládne třetí utkání ve třech dnech a navíc proti týmu, který nastupuje v turnaji poprvé?

Odpovědi na tyto a další otázky najdeme v pátek večer. Utkání začíná v 18 hodin.

Zdravím Vás z Ostravy-Poruby a vítám u sledování posledního utkání české devatenáctky.
    Soupeřem jim bude stejně mladý výběr Finska, jenž do turnaje zasahuje prvním startem.

Trenéři pro tento zápas nahlásili tyto sestavy:

Česko U19: Vopravil (Irgl) – Krajčík, Chvátal, Vovsík, F. Němec, Burian, Tůma, Houdek, Š. Němec – Remeš, Soukup, Ramík – Jungwirth,, Jobánek, Skuhrovec – Herčík, Svoboda, Polák – Hrabík, Přibyl, Strnad
    Trenér: Pavel Geffert

Finsko U19: Leinonnen (Kokko) – Virret, Juusola, Kulonummi, Kärki, Heinonen, Lehtonen, Grönlund – Savolainen, Marjala, Hakala – Raiman, Lassila, Tuomaala – Männistö, Bau, Tammela – Juhola, Hokkanen, Ruusunen
    Trenér: Kimmo Kuhta

Rozhodčí: Mrkva, Cabák – Gebauer, Rožánek.

00:01

00:23
    Domácí získali puk, jenže Krajčíkovi nahrávka přeskočila hůl a kotouč se dostal do středního pásma.

00:31
    Finský protiútok zaváněl prvním gólem!
    Střelu Marjaly Vopravil zblokoval a puk se dostal na jeho levou stranu, kde najížděl Hakala. Chvátal se rychle otočil za hráčem a kotouč tak skončil na boční síti.

01:35
    Češi se nemohou dostat z pásma a když, tak jen do středního, kde jim puky sbírá soupeř.

02:25
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Domácí pětice byla už hodně zatavena a nedokázala vyhodit puk do střední třetiny, když Tammela otočkou zůstal s pukem v útočné třetině a vybídl ke střele Heinonena. Jeho střelu Vopravil vyrazil před sebe, kde ale stál TOMMI MÄNNISTÖ a z otočky zvedl puk nad brankářova ramena. Asistence: Otto Heinonen a Jeremi Tammela.

03:40
    V přečíslení zakončil Soukup a k dorážce najížděl Polák. Leinonen puk v obou případech vyrazil.

04:40
    Dělovku na Vopravila vyslal po rychlém přenesení hry Raiman.

04:55
    Šanci na vyrovnání si připravil Svoboda, ale ani jemu se nepodařilo gólmana překonat.

05:46
    Útočný tlak proměnil v druhý gól RASMUS RUUSUNEN, když v jízdě přes brankoviště poslal puk nad beton. Asistence: Otto Hokkanen.

06:53
    Třetí gól vysel ve vzduchu při spolupráci Savolainena, který střílel do gólmana a Hakaly, jenž dorážel u levé Vopravilovy tyče.

09:34
    Domácí se osvobodili z dlouhého tlaku jen za cenu zakázaného uvolnění.

11:28
    I Češi se dostali před branku a kombinovali celým pásmem. Polák nahrával jednou Chvátalovi, který si najel před branku a podruhé Jungwirthovi, který pálil od modré.

12:02
    Vyloučení v týmu Finsko U19:
    Kulonummi – 2 min., držení.

12:40
    Počátek přesilovky se domácím nezdařil, ale jak se dostali od své branky do útočné třetiny, pálili z každého místa.

13:15
    Tůma vyprášil Leinonnenovi beton a k dorážce byl připraven Skuhrovec.

13:58
    Leinonnen čelí mnoha střelám, je ovšem dost dobře koncentrovaný a puky přidržuje pod betonem.

14:02

15:10
    Češi pokračují v tlaku a Leinonnen si započítává další a další zákroky. Dělovku vyslal Remeš, následně i Ramík a při nepokryytí puku gólmanem pokračovala akce dobýváním. nakonec se vynořil u pravé gólmanově tyči a získal jej Soukup. Nabil na modrou a tentokrát se bude přerušovat.

16:51
    Vyloučení v týmu Česko U19:
    Vovsík – 2 min., hákování.

18:02
    Finsko posílá puk už podruhé kolem pásma a střelecky se prosazuje od modré Tammela. Vopravil kotouč vybetonoval zpět do pásma a hosté pokračují v tlaku.

18:40
    Domácí brankář si připisuje úspěšné zákroky a zdá se, že oslabení Češi přečkají bez inkasování.

18:51

19:10
    Puk je ve středním pásmu a dostávají jej pod kontrolu Finové. Po přechodu modré čáry je zapískán domácímu týmu faul.

19:22
    Skuhrovec – 2 min., podrážení.

19:48
    Střela Virreta končí u gólmana.

20:00

Finsko už v šesté minutě vedlo 2:0, když Tommi Männistö z otočky před brankovištěm Vopravila dost překvapil a po dlouhém pobytu v útočné třetině ukončil České trápení v defenzívě Rasmus Ruusunen. V průběhu třetiny oba týmy hráli přesilovky, ale žádnou neproměnili. Finsko si navíc do druhé části utkání přenáší poměrnou část další přesilovky.

20:01

20:16
    Po buly se Finsko propracovalo před Vopravila, ale Krajčík za brankou uzmul puk a poslal jej přes všechny čáry.

20:56
    Ani druhé získání třetiny si Finové neudrželi. Puk vyhazuje František Němec.

21:22

22:08
    Češi v útočné třetině přišli o kotouč. Bau přenáší hru na druhou stranu.

22:51
    Soukup se neprosadil, protože mu byl puk sebrán z čepele Lehtonenem. V pravém rohu obranného pásma zabojoval Houdek a puk poslal po mantinelu Skuhrovcovi.

23:28
    Jobánek se Skuhrovcem kombinuje za hostující brankou a na modré čáře vše jistí Burian s Tůmou. Leinonnenova brána nebyla dobita...

24:40
    Čechům je dán velký prostor v ofenzivní činnosti, jenže ji nevyužívají. Pořád hledají vhodnou pozici a nestřílí.

25:55
    Finové si vzali volný puk a Savolainen zakončuje mezi kruhy. Blok kapitána Františka Němce útok odráží.

26:32
    Dobrá kombinace u hostující brány končí střelou Přibyla. Odraz je na domácí hokejky, ale finská obrana rychle přistupuje k Strnadovi a touš končí za modrou čarou

27:09
    Hraje se nahoru dolů. Prim hrají obrany a blokované střely. Zatím nevidíme žádnou vyloženou šanci, jako tomu bylo v první třetině.

28:38
    Až teď se trochu zvedl adrenalin při pokusu Marjala. Ale než kotouč přiletěl ke gólmanovi, sebral jej Chvátal.

29:38
    Střelu od Herčíka má Leinonnen v lapačce a bude se vhazovat po jeho pravici.

30:03
    Česko U19 právě vstřelilo branku!
    Spolupráce dvou Matějů přináší snížení finského vedení. Po buly se puk dostává k obránci Vovsíkovi, který puk napálil na bránu. Před Leinonnenem clonil MATĚJ PŘIBYL a puku ještě malinko pomohl přes betony. Asistence: Matěj Vovsík.

32:23
    Polák – 2 min., podrážení.

33:01
    Střela Savolainena letěla těsně kolem pravé Vopravilovy tyče.

33:40
    Dělovku od modré v podání Marjaly má český gólman v lapačce.

33:40
    Po odpískání si vyřizoval účty Virret s Tůmou a ještě se do šarvátky připojil Soukup. Vše se obejde bez trestných minut.

34:10
    Vyrovnání bylo na spadnutí při průniku Jungwirtha. Finská obrana zapracovala na výbornou.

36:00
    Icing Česka.

36:18
    Po vhazování se Finové neudrželi v pásmu a po nepřesné střele Raimana Češi otáčí směr hry.

36:38
    Toto byla parádní rychlá akce na jejímž konci bylo přečíslení a nahrávka Remeše na volného MICHALA RAMÍKA, jenž zavěsil do odkryté poloviny brány. Leinonnen čekal střelu a nestihl včas přemístit pravý beton proti puku. Asistence: Alexandr Remeš.

36:54
    Grönlund – 2 min., hákování.

37:35
    Jobánkova střela od modré končí na gólmanovi.

38:54
    Přesilovka utekla jako voda. Střelecky se Čechům dařilo, jenže naráželi na gólmanův um. Hosté jsou již v plném počtu v plném počtu a jsou na kotouči v útočné třetině.

39:38
    Možná poslední možnost změnit skóre se naskytla domácímu celku. Siréna akci ukončuje.

40:00

Druhá třetina byla plně v režii Čechů a právem ji vyhráli. Tlak do brány si tvořili celých dvacet minut a góly Matěje Přibyla v polovině třetiny a v před druhou přestávkou vyrovnávací Michala Ramíka, dostaly utkání na začátek.

Střely:

1. třetina – 7:17
    2. třetina – 7:6

40:01

40:35
    Krajčík vytěsnil Marjalu k mantinelu a tím zabránil celé finské pětce vytvořit si prostor ke střele.

41:03
    Icing Finska.

41:35
    Dorážení Přibyla u brány znemožnil Leinonnen svou hokejkou. Puk dostal do pravého rohu.

41:58
    Icing hostů.

42:14
    Za svou brankou rozehrává Tůma a v útočné třetině se po střele Hrabíka dostává puk na tribuny.

42:43
    Remeš ztrácí kotouč po buly a do útoku jede finská pětice. Akci zakončuje střela Savolainena. Vopravil připouští vhazování po své pravici.

43:34
    Zpětná nahrávka Jobánka na Františka Němce končí ve středním pásmu. Domácí znovu vjíždí do třetiny.

44:27
    Pobyt nebyl zakončen střelou, ale puk odvezl daleko od brány Lassila. I na opačné straně se dařilo ofenzivnímu týmu stejně. Česká obrana spolu s Vopravilem nedovoluje měnit stav.

45:18
    Soukup střílí z mezikruží a na druhé straně prověřil gólmana Männistö. Bude se vhazovat po pravé gólmanově ruce.

46:06
    Leinonnen čelil pokusům Jobánka a Jungwirtha.

46:30
    Finové se v útočné třetině neohřáli a pádí do obrany. Strnad s Přibylem gólmana nenachytali.

47:55
    Po delší době nebezpečná akce u brány!
    Vopravil se natáhl podél brankové čáry při nahození Raiman a u pravé tyče mu stojícího Virreta, který jen nastavil hůl.
    Puk ale neprošel!

48:40
    Šimon Němec vyslal na zteč Jobánka kolem střídaček. Dojel puk, takže se icing nepískal, ale nahrávku na osu hřiště vystihl Hokkanen.

49:00
    Nájezd Männistöa zachytil Burian a zakončení tak nebylo dramatické. Vopravil si navíc pravou tyč pohlídal.

49:40
    Domácí jsou v útočné třetině vytlačeni do rohu. Skuhrovec s Jungwirthem tak nemají moc možností střelby ani nahrávky na modrou.

50:03
    Současné vyloučení:
    Jungwirth – 2 min., hrubost.

Virret – 2 min., hrubost.

51:00
    Ve čtyřech se více daří Čechům. Střely ale míří nepřesně nebo jsou vykryté soupeřem.

51:40
    Střela Juholy končí u Vopravila, který ale ihned puk posílá do hry. Obrat vykonává Hečík.

52:03
    Oba týmy jsou v plném počtu.

53:06
    Střela Daniela Herčíka je Leinonennem vytěsněna do ochranné sítě.

54:14
    Vopravil likviduje střelu Lassila a posléze vykryl pokus Tuomaala.

55:49
    Finové se dostávají do pásma ofsajdově.

56:19
    Za domácí brankou se vyřizují účty. Sudí tresty neuděluje.

56:48
    Defenzivní práce Čechů je výborná. Střelecky neuspěl Tammela ani Bau.

57:05

57:15
    Druhé vyhození přes všechny čáry. Byl to pokus o rychlé přenesení hry dlouhou nahrávkou.

58:00
    Finové jsou na kotouči momentálně malinko silnější a mají více možností utkání ukončit v základní hrací době.

58:12
    Střela Poláka končí mimo bránu.

58:44
    Icing Finska

59:22
    V bezprostřední blízkosti brankoviště se do střely opřel Hakala. Mířil vysoko nad bránu.

59:48
    Na druhé straně hodlal ukončit zápas Jobánek se Skuhrovcem. Kombinace nevyšla.

60:00

60:01

60:14
    Dělovka Hakaly letí kolem pravé české tyče a po obkroužení pásma střílí Marjala. Vopravil sklapnul betony včas.

61:14
    Kombinace v obranné třetině je vyčkávaná na vhodnou příležitost proti útoku. Herčík ale o puk těsně za útočnou modrou přichází.

61:48
    Finové jsou opět v útočném pásmu.

62:02
    Branka Vopravila je mimo postavení, takže puk v síti se jako gól nemůže počítat. Střílel Bau.

62:27
    Kombinaci Finů zhatil Houdek a trojice šla postupně střídat.

63:15
    Ramík se Soukupem zabruslili před Leinonnena, střela z toho nebyla žádná. Hakala s Marjalou vyváží puk z pásma.

63:45
    Ovšem ani této úderné dvojici se nedaří dostat kotouč za gólmana.

64:10
    Dělovka Herčíka končí na zadním mantinelu.

64:38
    Únik Raimana je zastaven pod domácí střídačkou.