NY Rangers – New Jersey 3:5 (kon.) | Buffalo – Tampa 5:6 (po pr.) | Columbus – Vegas 2:3 (1:2 po s.n.)
Detroit – Toronto 2:4 (kon.) | St. Louis – Dallas 1:4 (kon.) | Edmonton – Florida 4:3 (po pr.)

2. Johnny Gaudreau (CBJ) – 1+1
    3. Paul Cotter (VGK) – rozhod. náj. (04:21:52)

Hokejisté z města neonů dávají zapomenout na dva prohrané zápasy a nyní vyhrávají na ledě Columbusu 3:2.

Paul COTTER - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Vegas Golden Knights.

Samostatné nájezdy začínají.

Poprvé v této sezoně pojedou oba kluby nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:24
    Domácí rozehrávají od své branky.

64:06
    Chandler Stephenson minu branku Columbusu.

62:29
    Gustav Nyquist měl možnost rozhodnout zápas, ale Logan Thompson si poradil s jeho akcí. Bude se vhazovat.

61:57
    Jack Eichel minul branku poté, co mu Chandler Stephenson předložil velmi dobrou přihrávku.

61:32
    Kent Johnson hraje velmi dobře, domácí mají převahu.

60:30
    Nicolas Roy neuspěl v dobré střelecké pozici.

60:27
    Sledujeme hru tři na tři

60:01

60:00

59:59
    Brayden McNabb pálil nad. Ještě jednu buly, zápas půjde do prodlužení.

59:02
    Daniil Tarasov kryje kotouč, bude se vhazovat.

58:58

58:27
    Podle všeho uvidíme prodloužení.

58:17
    Shea Theodore měl na hokejce rozhodutí, ale brankář jej vychytal.

58:03
    Vladislav Gavrikov vyhodil přes všechny čáry.

57:44
    Buly před brankou Vegas, hosté se nemohou dostat do útočného pásma.

56:56
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Jegor Činachov – 2 min., hákování.

56:36
    William Carrier přerušil hru v útočném pásmu, komerční přestávka.

55:51
    Jonathan Marchessault zkoušel vybojovat kotouč, ale nepodařilo se mu to.

55:14
    Hraje se ve středním pásmu, více ze hry má nyní domácí celek.

54:30
    Vegas hraje lépe, ale nemůže se dostat do výraznější šance.

53:50
    Phil Kessel kombinoval v útočném pásmu, rána se mu nepovedla, následně si obrana poradila.
    52:11 Boone JENNER - 2:2

52:11
    Columbus právě vstřelil branku!
    Obrovská chyba obrany Vegas, před branou zůstal volný BOONE JENNER, který celkem snadno dokázal dostat puk do branky. . Asistence: Johnny Gaudreau a Gustav Nyquist.

51:32
    Vegas hraje takticky, snaží se držet hru daleko od své branky.

50:24
    Ofsajd Columbusu, komerční přestávka.

49:16
    Vegas přišlo o puk v útočném pásmu a domácí toho málem využili. Ke střele se nedostali.

48:40
    Daniil Tarasov kryje kotouč, nechtěl rozehrávat, vhazovat se bude před jeho brankou.

47:32
    Domácí celek je v posledních minutách aktivnější, ale hostující obrana je pozorná.

45:47
    Kent Johnson udělal dobrou práci před brankou Vegas, Logan Thompson kryje kotouč. Bude se vhazovat.

45:22
    Logan Thompson si poradil se střelou soupeře, následné se Vegas dostalo do útoku, ale rána končí vedle.

45:14
    Andrew Peeke měl obrovskou šanci, jeho rána končí vedle. Velkou šanci domácí celek neproměnil. Logan Thompson možná jemně vyrazil kotouč.

44:09
    Alec Martinez přihrál rukou, hra je přerušená, buly ve středním pásmu.

43:31
    Keegan Kolesar si vzal příliš velké sousto a byl o kotouč připravenou obranou Columbusu.

43:11
    Vladislav Gavrikov byl úplně volný, ale jeho rána končí nad brankou.

42:19
    Vegas vede střelecky 28:21, zatím mají hosté těsný náskok.

41:45
    Jack Eichel míří do útrob stadionu byl zasažený kotoučem po střele spoluhráče, to je hodně výrazné oslabení Vegas.

41:44

41:27
    Přesilovka se hostujícímu celku nedaří podle představ.

40:50
    Jonathan Marchessault se dostal do zakončení, jeho rána byla hodně nepovedená.

40:41
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou domácích.

40:30
    Přesilovku nyní hraje Vegas.

40:01

Ve druhé třetině se dokázal jako jediný prosadil domácí celek, který snížil náskok Vegas na jednou branku. Uvidíme, co přinese třetí třetina tohoto zápasu.

40:00

39:56
    Hostující kapitán byl v ofsajdu, hra je přerušená, buly ve středním pásmu.

39:37
    Jegor Činachov – 2 min., sekání.

39:23
    Krásná akce Vegas, ale William Karlsson neuspěl. Následně z brejku neuspěl ani Jack Eichel.

38:50
    Chandler Stephenson odehrál kotouč do útočného pásma, domácí musí rozehrávat od své branky.

38:16
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Keegan Kolesar – 2 min., vražení na hrazení.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.

37:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, William Karlsson minul branku domácích.

36:33
    Daniil Tarasov byl pozorný, vhazovat se bude před jeho brankou, více ze hry mají hráči Vegas, ale nedaří se jim proměnit vypracované šance.

35:18
    Domácí měli velkou šanci, ale brankář si poradil, Jake Leschyshyn měl šanci na druhé straně, ale neuspěl. Dobrá akce Vegas.

34:25
    Reilly Smith se dostal do zakončení, jeho pokus v pohodě zastavil brankář Columbusu.
    33:50 Johnny GAUDREAU - 1:2

33:50
    Domácí celek proměnil dlouhý tlak v útočném pásmu v první branku, prosazuje se neobsazený JOHNNY GAUDREAU. Asistence: Gustav Nyquist.

32:30
    Johnny Gaudreau dostal hodně prostoru od obrany Vegas, jeho ránu tak tak dokázal zastavit brankář Vegas.

31:48
    William Carrier a Jake Leschyshyn měli dobré šance před brankou domácích, ale ani jeden z nich nedokázal přesněji trefit branku.

31:06
    Zach Whitecloud si výborně počínal před vlastní brankou, dokázal zblokovat střelecký pokus soupeře.

30:34
    Zápas po krátké přestávce pokračuje dál. Vegas vede na střely 17:14 a na góly 2:0.

30:19
    Komerční přestávka.

30:04
    Gavin Bayreuther se dostal do zakončení, jeho rána končí nad. Dobrá příležitost Columbusu.

29:27
    Eric Robinson se dostal do útočného pásma, ale obrana Vegas jej nenechala zakončit. Dobré čtená hry od zadních řad Golden Knights.

29:01
    Logan Thompson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

28:25
    Jack Eichel se dostal do zakončení, jeho rána z druhé vlny končí mimo branku. Daniil Tarasov zasahovat nemusel.

27:54
    Marcus Bjork se dostal do zakončení, Logan Thompson kryje jeho pokus. Vhazovat se bude před brankou Vegas.

27:16
    Domácí celek je nyní aktivnější, ale nedaří se mu se stabilněji dostat do útočného pásma.

27:00
    Jack Roslovic se propracoval do zakončení, jeho rána byla snadnou prací pro brankáře Vegas.

26:40
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:17
    Jonathan Marchessault měl dvě dobré střelecké pozice, ale neuspěl.

26:10
    Reilly Smith pálil, Daniil Tarasov kryje kotouč. Komerční přestávka.

24:19
    Vhazování před brankou Vegas, domácí na střely prohrávají 10:12.

24:08
    Keegan Kolesar se dostával do útočného pásma, ale akce byla zblokovaná obránci Columbusu.

23:33
    Gustav Nyquist se dostal do zakončení, jeho povedený pokus byl zblokovaný na poslední chvíli obranou Vegas.

23:14
    Hraje se už pět na pět, Columbus početní oslabení zvládl.

23:00
    Jack Roslovic dokázal vyhodit přes všechny čáry, hosté tak musí rozehrávat od své branky.

22:20
    Jonathan Marchessault pálil z dobré pozice, trefil jen brankáře soupeře, následně neuspěl ani Eichel.

21:49
    Stone vybojoval kotouč pro spoluhráče v útočném pásmu.

21:15
    Vegas mělo dobrou šanci rychle po vhazování, ale kotouč končí vedle branky.

21:06
    Vladislav Gavrikov – 2 min., držení.

20:45
    Utkání pokračuje druhou třetinou, lepší výchozí pozici mají hosté.

20:01

20:00

19:39
    Zakázané uvolnění proti Vegas znamená, že se bude vhazovat v jeho branném pásmu.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině. Hraje se především na útočné polovině domácích.

18:36
    Obrana Vegas byla pozorná a dokázala si poradit s obranou soupeře. Nyní sledujeme klidnější pasáž hry v závěru třetiny.

18:13
    Columbus rozehrává od své branky, Peeke hledal následně spoluhráče ve středním pásmu.

17:45
    Johnny Gaudreau tečoval spoluhráčovu střelu před brankou, ale brankář Vegas si dokázal poradit.

17:18
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, následně se píská ofsajd.
    16:10 William CARRIER - 0:2

16:10
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Vegas navyšuje své vedení, střelou z mezirkuží se prosazuje WILLIAM CARRIER. Využil dobrého clonění spoluhráče před brankou Columbusu. Asistence: Zach Whitecloud.
    15:59 William KARLSSON - 0:1

15:59
    Hostující celek se dostává do vedení, ke střele z otočky se dostal WILLIAM KARLSSON a jeho pokus si srazil obránce Columbusu do branky. Asistence: Jonathan Marchessault a Brayden McNabb.

15:32
    Shea Theodore pálil z druhé vlny, jeho projektil končí vedle branky, domácí gólman zasahovat nemusel.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

14:30
    Gustav Nyquist měl dobrou šanci, prošel obranou Vegas, dostal se do zakončení a jeho bekhendová rána končí vedle.

14:15
    Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál. Vegas vybojovalo buly v útočné třetině.

14:15
    Daniil Tarasov kryje kotouč po střele od modré čáry, komerční přestávka.

13:43
    Shea Theodore pálil od modré čáry, jeho projektil však končí vedle branky. Hosté jsou u puku, střídají a znovu se dostávají do pásma.

13:05
    Více ze hry mají domácí, Gaudreau se dostal do ofsajdu.

12:42
    Jonathan Marchessault se pokoušel dostat do zakončení, ale neuspěl. Následně pálil domácí a trefili jen brankáře Vegas

12:12
    Jegor Činachov neměl komu přihrát, a tak vracel hru do svého obranného pásma. Nyní čekáme na výraznější šanci.

11:40
    Hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Domácí vedou na střely 4:3

11:10
    Vegas se sice dostalo do útočného pásma, ale nedokázalo vystřelit na branku.

10:47

10:18
    Trey Fix-Wolansky se dostal k nahození od modré čáry, obrana Vegas si poradila, a pak vyhodila puk přes všechny lajny.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, hosté se zatím v pohodě brání tlaku soupeře.

09:34
    Hostující celek nyní dokázal vyhodit přes všechny čáry, domácí tak musí rozehrávat od vlastní branky.

09:05
    Domácí se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Jack Roslovic pálil, s jeho pokusem si poradil brankář.

08:40
    Alec Martinez – 2 min., nedovolené bránění.

08:40

08:25
    Domácí celek nyní střídá, a pak rozehrává od své branky.

07:30
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, na výraznější šance čekáme.

06:20
    Daniil Tarasov si snadno poradil se střelou soupeře od modré čáry, druhý pokus Vegas v zápase.

05:51
    Keegan Kolesar pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky.

05:40
    Branka domácích vypadla ze svého postavení, bude se vhazovat. Úvodní přesilovka se Vegas vůbec nepovedla.

05:20
    Až nyní se Vegas usadilo v útočném pásmu.

05:00
    Jen jednu jedinou střelu vyslalo Vegas zatím na branku soupeře. Více ze hry mají domácí hokejisté oslabení navzdory.

04:48
    William Karlsson se dostával do útočného pásma, ale píská se ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:20
    Domácí Vladislav Gavrikov vyhazuje přes všechny čáry, v pohodě se domácí brání.

04:00
    Jack Eichel se dostal do zakončení, jeho ránu v pohodě vyrazil brankář domácích vedle branky.

03:41
    Šancím domácích navzdory si přesilovku jako první zahraje Vegas.

03:37
    Johnny Gaudreau – 2 min., držení.

02:50
    Dobrý vstup domácích do zápasu.

02:49
    Kent Johnson se dostal do útočného pásma, následně pálil jeho kolega, a puk kryje Logan Thompson.

02:10
    První dvě střely patří domácím, nyní se dostali do další šance, a tak musel brankář Vegas zasahovat.

00:01
    Zápas začal, úvodní buly pro domácí.

00:01

Zápas brzy začne.

Hokejisté z města neonů vyrážejí na venkovní trip. Dnes je čeká první ze série čtyř venkovních zápasů. Pondělní duel je prvním vzájemným zápasem mezi Columbusem a Vegas. Vegas zde začíná sérii čtyř venkovních zápasů, následuje Pittsburgh Penguins, Detroit Red Wings a Boston Bruins. Vegas má bilanci 3-5-0 proti Blue Jackets. Vegas padlo v posledních dvou zápasech, Columbus prohrál tři z posledních čtyř zápasů.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Columbus Blues Jackets a Vegas Golden Knights.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 34. J. Gaudreau (Nyquist), 53. Jenner (J. Gaudreau, Nyquist) – 16. W. Karlsson (Marchessault, McNabb), 17. W. Carrier (Whitecloud), rozh. náj. Cotter