Česko
3:4 (3:2, 0:1, 0:1)
Švýcarsko
Úterý 13.12.2022, 12:00 • Olympiarinken, Helsingborg • Turnaj pěti zemí (ženy)

Češky na úvod Turnaje pětí zemí ve Švédsku prohrávají proti Švýcarsku. Lvice vstoupily do utkání parádně po dorážce kapitánky Mills, jenže za pouhé dvě minuty dokázaly Švýcarky reagovat. Česky však měly i nadále herně navrch a díky brankám Mlýnkové a Vanišové šly do dvoubrankového trháku. Švýcarky však ještě v závěru druhé třetiny srovnaly a ve třetí části šly po srovnání dokonce do vedení. Lvicím se následně i přes odvolání brankářky Škodové nepodařilo skórovat a musely se sklonit před výběrem Švýcarska.

Šanci na nápravu budou mít děvčata už zítra, kdy v v 17:00 nastoupí proti Finsku.

Děkuji vám za pozornost já se s vámi z Olympiarinken arény ve Švédsku loučím. (14:26:34)

59:47
    Šance stále žije, Švýcarky nyní trefily dokonce tyčku prázdné české branky!

59:31
    Gól do prázdné branky si nepřipíše ani Ryhnerová, od modré čáry prostor tří tyčí netrefila. Češky se vracejí do útočného pásma, avšak zatím prostě nic nefunguje.

58:47
    MacLeodová svolává týmovou poradu, Češky využívají oddechového času k nakreslení přesného postupu, jak nyní hrát.

58:40
    To bylo těsné! Češky odvolali Škodovou na střídačku a Švýcarky téměř trefili prázdnou branku, chybělo opravdu jen pár centimetrů.

58:01
    Do konce základní hrací doby zbývají dvě minuty, Češky jsou nastěhovaní před Brändliovou.

57:40
    Češky často až překombinovávají své šance. Při přečísleních zbytečně vymýšlí komplikované přihrávky namísto přímé střely. I z toho důvodu Brändliová nemusí řešit nějak náročné zákroky.

56:39
    Vysoké nahození Čajanové si Brändliová našla svou lapačkou a hra se přerušuje.

56:31
    Martiová puk až na Škodovou neprocpala, její pokus zblokovala Seroiszková.

55:33
    Tohle už bylo za modrou čárou a rozhodčí to moc dobře viděl. Švýcarky musí vystěhovat útočné pásmo, vhazovat se bude u modré čáry blíže k brance Škodové.

54:37
    Seroiszková upadla na modré čáře, ale i přesto dokázala udržet pásmo. Dlouhého trvání to však nemělo a Švýcarky se opět ženou kupředu. Hráčky v červeném brání a kontrolují své vedení občasnými vyhozeními.

53:18
    Škodová nahození Vallariové viděla a schovala kotouč ve své výstroji. Vhazovat se bude po její levé ruce.

52:25
    Lehkost ve hře českého týmu aktuálně hodně chybí. Švýácarky zaujaly daleko defenzivnější pojetí hry po vstřelené brance a zatím se jim daří náskok chránit.

50:31
    Češky jsou nastěhované v útočném pásmu, ale zatím nevymyslely nic, čím by Brändliovou překvapily.

49:33
    Velká rána pro český tým, který byl v průběhu zápas mírně lepší. Teď ale musí dohánět jednobrankovou ztrátu.
    48:34 HOFSTETTER - 3:4

48:34
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcarky otáčejí zápas! Čtvrtou branku svého týmu obstarala NADINE HOFSTETTER, která dopravila střelou od modré čáry puk až za záda Škodové. Bez asistence.

47:26
    Škodová se teď pořádně zapotila! Nevinné nahození od modré čáry bylo na poslední chvíli tečováno, ale česká brankářka puk parádně schovala mezi svými betony.

46:47
    Pejzlová krásným obhozením o mantinel vstoupila do útočného pásma, předala na Mlýnkovou, avšak ta místo zakončení zvolila na pravou stranu, kde ale nenašla přesně hůl najíždějící Vanišové. Škoda.

46:04
    Spousta nepřesností a tak žádnou větší šanci na žádné ze stran nevidíme. Hraje se hlavně ve středním pásmu.

44:56
    Přibylová nečekala od Haasové přihrávku a u matinelu tak Češky o kotouč přicházejí. Třetí třetina je zatím od obou týmů daleko opatrnější.

43:32
    Češky mají kotouč na holích, ani nikde s nim nespěchají. Zatím vyčkávají za brankou Škodové.

42:56
    Po nahození od modré čáry si Brändliová puk schovala ve své lapačce a hra se tak přerušuje.

42:31
    Pátková nabrala na pravém křídle velkou rychlost, avšak kousek za modrou čárou ji tělem od kotouče odstavila Harjuová.

41:55
    Tejralová nestihla přihrávku na modrou čáru a útočné pásmo tak musí společně se svým týmem vyklidit.

41:13
    Hrozí i Švýcarky, ale Švejdová zůstává taktéž pozorná. Vhazovat se bude po její pravici.

40:20
    Mlýnková se snažil překvapit hned na úvod brankářku Brändliovou, ale Švýcarka dokázal svým pravým betonem její přízemní pokus vyrazit.

40:08
    Tentokrát byly na buly úspěšnější Češky.

40:01

Třetí třetina je naplánovaná přibližně na 13:33.

Gólová smršť ve druhé třetině nepokračovala. Češky byly aktivnějším týmem, vytvářely si solidní šance, ovšem Brändliová tentokrát puk za svá záda nepustila. Naopak se v závěru prosadily Švýcarky. Lara Stalderová dostala na levém křídle příliš mnoho prostoru a překonala Škodovou nekompromisní ránou do horního růžku. Po čtyřiceti minutách hry je tak skóre v Helsingborgu nerozhodné.

40:00

39:40
    Jůzková musí s pukem za modrou čáru a druhá třetina tak skončí za českou brankou, kam se obránkyně vydala.

39:01
    Zbývá poslední minuta hry ve druhé třetině.
    38:40 STALDER - 3:3

38:40
    Rychlý protiútok Švýcarek a v Helsingborgu je skóre nerozhodné. LARA STALDEROVÁ měla příliš mnoho prostoru na levém křídle a její zakončení zaplulo přímo do horního růžku české svatyně. Bez asistence.

37:29
    Pejzlová dostala nabito mezi kruhy, ale byla v pohybu a rána ji příliš nesedla. Škoda, tady by byla přesunující se Brändliová bez šance.

36:44
    Vyloučení v týmu Švýcarsko:
    Leemann – 2 min., podrážení.

36:44
    Nakonec je z toho jen usazení v pásmu. Švýcarky však nemají kotouč pod svou kontrolou a jejich hru prozatím sužuje mnoho nepřesných přihrávek.

36:23
    Pátková se snažila využít zmatku okolo švýcarského brankoviště, ale puk neprocpala přes hradbu těl. Švýcarky spěchají do protiútoku.

35:49
    Seroiszková se teď vrátila společně s obránkyněmi do obranného pásma a odtlačla Enzlerovou od kotouče. Češky se tak mohou opět vhrnout kupředu.

34:42
    Tempo hry se přeci jen trochu zpomalilo, můžou za to hlavně častá zakázané uvolnění. Teď se jím provinilo Švýcarsko, vhazuje se po levé ruce Brändliové.

34:11
    Puk skončil na střídačce českého týmu. Hra je přerušena a Tereza Vanišová poslušně vrátila kotouč zpět sudímu.

33:48
    Hofstetterová nenápadně nahodila kotouč na branku a Švejdová se na poslední chvíli stačila přesunout k tyči a vyrazit jej do bezpečí. Česká brankářka přes hradbu těl vůbec nic neviděla.

33:05
    Vyhození Aleny Mills opět končí až za brankou Švýcarek, další zakázané uvolnění českého týmu.

32:43
    Češky vyhazují na zakázané uvolnění, hra se vrací před brankářku Škodovou.

32:13
    Ani druhá přesilová hra pro český tým využita nebyla, Švýcarky už jsou na ledě v plném počtu.

32:04
    Švýcarky se ve vlastním oslabení vydaly dokonce kupředu a za brankou Švejdové šetří drahocenný čas.

31:48
    Tejralová to zkoušla od modré čáry, ale její tvrdá rána příklepem prostor tří tyčí netrefila.

31:11
    Švýcarky si dobře chrání svou modrou čáru, průnik kupředu teď není vůbec jednoduchý.

30:40
    Češky na úvod přesilové hry pásmo neudržely, Jůzková musela s pukem za modrou čáru.

30:13
    Joray – 2 min., podrážení.

30:02
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Švejdová, přichází Škodová.

30:02
    Rychlý protútok hráček v červeném úspěchem neskončil. Puk byl ztečován do ochranné sítě.

29:33
    Český tým je kompletní.

29:24
    Skvěle! Češky vyhazují kotouč přes všechny čáry a toto oslabení by se jim už mohlo podařit ustát.

28:55
    Návrat Švýcarek do útočného pásma přerušuje hvizd rozhodčího, jelikož šlo o postavení mimo hru.

28:31
    Další pumelice, tentokrát z hokejky Aliny Mullerové orazítkovala vnější konstrukci české klece! Tlak Švýcarek se stupňuje.

27:58
    Možnost pro Švýcarky, jak vyrovnat utkání. Hned po vhazování nahazovala od modré Stalderová, která je dnes velmi aktivní, ale Švejdová její ránu dobře viděla.

27:33
    Vyloučení v týmu Česko:
    Pejzlová – 2 min., hákování.

27:15
    Gruntová zkusila od modré čáry nahodit puk na branku, ovšem trefila pouze brusli clonící Švýcarky.

26:21
    Tempo sice neustává, avšak šance ano. Obě brankářky v posledních minutách nemusejí řešit žádné nebezpečí.

25:37
    I druhá třetina nám nabízí zběsilé tempo obou týmů. Jde vidět, že se oba celky na dnešek velmi dobře vyspaly. Síly však logicky budou ubývat, Češky odehrají za 5 dnů dokonce 4 utkání!

24:21
    Teď jsou na řadě opět Češky. Alena Mills se do toho na modré čáře pořádně opřela, avšak její projektil skončil pouze na zadním mantinelu.

23:48
    Stalderová dostala ideální přihrávku na levý kruh pro vhazování, kde nebyla nikým bráněna! Její zakončení do horní části branky však skvěle ramenem vyrazila brankářka Švejdová.

23:20
    Švýcarky přeřazují na vyšší rychlostní stupeň! Poprvé ve druhé třetině souvisle drží kotouč a držím své soupeřky v zámku před brankou Švejdové.

22:46
    Po zásahu ochranné sítě se hra přerušuje, vhazovat se bude před Švejdovou.

22:32
    K té sice nedošlo a Švýcarky se zmocnili kotouče, ovšem ve středním pásmu o něj okamžitě přišly.

22:07
    Lvice jsou na úvod druhého dějství nabuzené. Aktuálně obléhajíc útočné pásmo svých soupeřek a hledají skulinku ke střele.

21:17
    Natálie Mlýnková se zkusila proháčkovat sama útočným pásmem, ale přes dvě Švýcarky projít nedokázala.

20:27
    České Lvice získali na hranici modré čáry kotouč, ovšem rozehrávka se jim vůbec nepovedla. Píská se zakázané uvolnění.

20:12
    Buly do druhé třetiny bylo vhozeno, úspěšnější byly opět Švýcarky. Kupředu se však zatím neženou.

20:01

Druhé dějství započne přibližně v 12:47.

Tímhle skórem skončil vzájemný zápas před měsícem, teď je tento stav platny teprve po první části! Nejdříve rozezněla gólovou sirénu Alena Mills, který využila zmatku ve švýcarském brankovišti a rozvlnila síť. O dvě minuty později však vrátila nerozhodný stav Stalderová. Češky nedokázaly využít přesilovou hru, avšak o něco později Natálie Mlýnková svojí ranou z vrcholu levého kruhu opět vrátila svému týmu vedení. Minutu před koncem lvice do dvoubrankového trháku poslala Tereza Vanišová, ovšem Švýcarky za pouhých 10 vteřin dokázaly reagovat. Z dorážky procpala puk za bezmocnou Švejdovou Sigristová. První třetina tak končí za stavu 3:2 pro český tým.

20:00

19:48
    První třetina divákům v Olympiarinken aréně nabídla hned 5 branek! Víc už jich ale nejspíš neuvidíme, úvodní část už se jen dohrává, zbývá posledních pár vteřinek.
    19:05 SIGRIST - 3:2

19:05
    Tak reakce Švýcarek na sebe nenechala dlouho čekat! Hned po vhazování zavezly kotouč do útočného pásma a odstřelovaly branku Švejdové. Ta několik pokusů dokázala vyrazit, jenže na dorážku SHANNON SIGRISTOVÉ byla krátká. Asistence: Lara Stalder.
    18:55 VANIŠOVÁ - 3:1

18:55
    Česko právě vstřelilo branku!
    Gól do šatny! Češkám se ještě před sirénou přerušující první část povedlo dostat do dvoubrankového trháku! Kotouč za záda Brändliové dostala TEREZA VANIŠOVÁ. Asistence: Klára Seroiszková.

18:18
    Tempo se po zběsilé podívané trochu uklidnilo. Češky teď mají problém dostat se přes zhuštěnou modrou čáru, hraje se spíše ve středu kluziště.

17:10
    Českému týmu se nepovedla rozehrávka a Tejralová poslala kotouč přes všechny čáry, což znamená zakázané uvolnění.

16:31
    Po delší době dokázali dostat Švýcarky kotouč alespoň do středního pásma a mají možnost na led vyslat čerstvé síly.

15:32
    Češky jsou nastěhovány v útočném pásmu odkud odstřelují branku svých soupeřek z každé strany. Brändliové se ani nestačí ohlížet.
    14:54 MLÝNKOVÁ - 2:1

14:54
    Češky opět vedou! Přesilová hra jim dodala zpět sebevědomí a opět si berou iniciativu v zápase. Z vrcholu levého kruhu pro vhazování to napálila NATÁLIE MLÝNKOVÁ a puk rozvlnil síť švýcarské svatyně. Asistence: Tereza Vanišová.

12:36
    Švýcarky jsou v plném počtu, toto oslabení se jim podařilo ustát.

12:02
    Češky drží puk, přihrávají si napříč útočným pásmem, ale žádná větší příležitost zatím nenastává. Švýcarky dobře dostupují naše hráčky.

11:25
    Lvice drží útočné pásmo, daří se jim soupeřky tlačit blíže ke své brance, zatím ale Brändliová zasahovat nemusela.

10:58
    Teď však budou mít možnost Češky opět odskočit do vedení, na trestnou lavici si totiž šla sednou Jorayová.

10:36
    Joray – 2 min., hákování.
    09:30 STALDER - 1:1

09:30
    Je srovnáno, Švýcarky ze svého tlaku přeci jen vytěžily branku. Ryhnerová nabila na modrou čáru LARA STALDEROVÉ a ta prostřelila všechno, co jí stálo v cestě. Asistence: Noemi Ryhner.

09:04
    Soupeřky Česka zvyšují svůj tlak, Švejdová ale zatím sbírá spíše rutinní zákroky.

08:32
    Švýcarky jsou však inkasovaným gólem nabuzené a snaží se o rychlou reakci. Hned po vhazování ve středním pásmu se nastěhovali před branku Švejdové, která prozatím mnoho práce neměla.
    07:50 MILLS - 0:0

07:50
    Češky si vypracovávaly lepší a lepší šance a teď to konečně dopadlo! Vendula Přibylová nahodila puk do brankoviště a zmatku před Brändliovou nejlépe využila kapitánka ANNA MILLS, která lehlým doklepnutím dopravila kotouč za její záda. Asistence: Vendula Přibylová.

07:08
    Dosud jsme svědky velmi rychlého a atraktivního hokeje. Hra se přesunuje ze strany na stranu a vidíme. Oba týmy do zápasu vlétly s velkou dávkou energie a motivace.

06:31
    Krásná souhra Kalové se Sarnovskou taktéž branku nepřináší. Druhá jmenovaná z otočky pálila mimo prostor tří tyčí.

05:59
    Kristýna Pátková překazila rozehrávku Švýcarek a vytvořila tak skvělou příležitost pro Vendulu Přibylovou! Ta však z prostoru mezi kruhy nastřelila pouze připravený pravý beton gólmanky Brändliové.

04:31
    Švýcarky v posledních minutách zvýšily svou aktivitu, avšak žádné nebezpečí z toho pro Švejdovou prozatím nehrozí. Češky dobře pozičně brání a vykrývají volný prostor.

04:01
    Seroiszková se teď projela břichem po ledové ploše, čímž zabránila Švýcarkám k přihrávce do mezikruží, kde stála nikým nehlídaná Stalderová.

03:20
    Hymlarová se ujala tečovaného puku ve středním pásmu, nastartovala své rychlé nohy a z vrcholu pravého kruhu pro vhazování se snažila zakončit. Jenže trefila pouze brusle clonící Hofstetterové.

02:32
    Tejralová výborně přečetla záměr svých soupeřek a překazila jejich křižnou přihrávku. Následně puk ještě předala na najíždějící Pátkovou, která poprvé vyzkoušela pozornost brankářky Brändliové.

01:17
    Teď už se kupředu vydaly i Švýcarky, Leemannová krouží útočným pásmem a hledá prostor pro přihrávku.

00:55
    Vanišová se snažila nalézt přihrávkou za svá záda najíždějící Pejzlovou, ale tam už číhala pozorná hráčka Švýcarek. Češky však i nadále drží útočné pásmo.

00:05
    Úvodní buly bylo vhozeno, úspěšnější byly Švýcarky, které puk zaváží za vlastní branku.

00:01

Stadionem zní obě státní hymny, hráčky už jsou na ledové ploše.

Zdravím vás přímo z Olympiarinken v Helsingborgu! Právě probíhá rozbruslení obou týmu a za chvíli jdeme do akce. Češky nastoupí v bílé variantě dresů, u Švýcarek bude dominovat tradiční červená.

Česko: Švejdová (Škodová) – Čajanová, Trnková, Seroiszková, Jůzková, Tejralová (A) – Mlýnková, Pejzlová, Vanišová – Hymlarová, Mills, Haasová – Přibylová (A), Pátková, Gruntová – Sarnovská, Kalová.
    Trenér: Carla MacLeod

Švýcarsko: Brändli (Maurer) – Hofstetter, Christen, Vallario, Hauser, Sigrist, Wetli, Bachmann – Ryhner, Muller, Stalder – Marti, Leemann, Ingold – Enzler, Rüedi, Quennec – Zimmermann, Desboeufs, Joray.
    Trenér: Colin Muller

Rozhodčí: Sanstedt, Hammar – Lundgren, Nilsson.

Švýcarsko

Právě proti Švýcarkám slavily Češky premiérový bronz z MS, teď se koná repríza tohoto duelu. S výběrem Švýcarska se lvice potkaly už na úvodním turnaji ve Finsku a radovaly se právě české hokejistky. Hráčky ze země helvétského kříže se nenacházejí v ideální formě. Z posledních 6 duelů vyhrály pouze jeden, a to proti Německu.

Česko

Češky začaly přípravu na novou sezónu velmi dobře. Na prvním turnaji ve Finsku si hned na úvod poradily s výběrem Švédska, české lvice je porazily v poměru 3:0. O dva dny později slavily vítězství nad Švýcarskem 3:2 a padly až v závěrečném duelu s domácími Finkami. Parta pod vedením Carly MacLeodové se tak na novou reprezentečaní sezónu naladila skutečně výborně a v podobném duchu bude chtít pokračovat i ve Švédsku. Kádr však doznal mnoha změn a uvidíme, jak se s tím česká děvčata popasují.

Nominace na Turnaj pěti zemí ve Švédsku

Brankářky:
    Blanka Škodová (University of Minnesota-Duluth, NCAA), Viktorie Švejdová (SDE Hockey, Švédsko).

Obránkyně:
    Sára Čajanová (Brynäs IF, Švédsko), Adéla Jůzková (Södertälje SK, Švédsko), Daniela Pejšová (Lulea HF, Švédsko), Tereza Radová (Leksand IF, Švédsko), Klára Seroiszková (HV71, Švédsko), Aneta Tejralová (Boston Pride, PHF), Andrea Trnková (HC Spartak Choceň).

Útočnice:
    Natálie Mlýnková, Kristýna Pátková (obě University of Vermont, NCAA), Lucie Gruntová (HC Dračice Karlovy Vary), Hana Haasová (Leksand IF, Švédsko), Klára Hymlárová (St. Cloud State University, NCAA), Anna Kalová (Rovaniemen Kiekko, Finsko), Alena Mills (Brynäs IF, Švédsko), Natálie Mlýnková, Noemi Neubauerová (Providence College, NCAA), Kristýna Pátková, Michaela Pejzlová (IFK Helsinky, Finsko), Vendula Přibylová (MODO Hockey, Švédsko), Agáta Sarnovská (AIK Stockholm, Švédsko), Tereza Vanišová (Toronto Six, PHF).

Lékařka: Martina Kučerová.
    Kustodi: Karolína Kovářová a Marcel Krejsa.

Na české ženy čeká další zastávka Euro Hockey Tour. Tentokrát se tradičních pět evropských výběrů sejde ve švédském Ängelholmu, kde odehrají zápasy každý s každým. Kvůli vytíženosti tamní plochy však některá utkání odehrají v nedalekém městě Helsingborg a právě to je případ i dnešního duelu proti Švýcarkám.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Libor Novák

Branky a nahrávky: 8. Mills, 15. Mlýnková (Vanišová), 19. Vanišová (Seroiszková) – 10. Stalder (Ryhner), 20. Sigrist (Stalder), 39. Stalder, 49. Hofstetter

Česko: Švejdová (31. Škodová) – Čajanová, Trnková, Seroiszková, Jůzková, Tejralová (A) – Mlýnková, Pejzlová, Vanišová – Hymlarová, Mills, Haasová – Přibylová (A), Pátková, Gruntová – Sarnovská, Kalová.

Rozhodčí: Sanstedt, Hammar – Lundgren, Nilsson