Minnesota – Chicago 4:1 (kon.) | Calgary – St. Louis 2:5 (kon.) | Arizona – NY Islanders 5:4 (kon.)
Boston – Columbus 4:2 (kon.) | Detroit – Ottawa 3:6 (kon.) | Edmonton – Anaheim 3:4 (kon.)

Ottawa právě vstřelila branku!
    Jenže buly vyhráli hosté, k puku se dostal AUSTIN WATSON a jelikož mohl zakončovat bez hrozby zakázaného uvolnění, tak zamířil a přes celé kluziště trefil prázdnou branku – 3:6. Asistence: Claude Giroux.

56:43
    Je tu velká šance Detroitu na případné drama. Dvě minuty za podrážení totiž dostal Drake Batherson a domácí budou hrát šest na čtyři.

55:55
    Husso je na střídačce, je tu dlouhá power-play Detroitu!
    52:48 Tyler MOTTE - 3:5

52:48
    Ledová sprcha pro domácí tým. Ottawa vybojovala ve vlastním pásmu puk, vznikl z toho kontr dva na jednoho, Kelly přihrál před brankoviště na TYLERA MOTTEHO a ten už snadno sklepával za Hussa – 3:5. Asistence: Parker Kelly.

51:41
    Přesilovka pro domácí tým, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Nick Holden.
    48:14 Claude GIROUX - 3:4

48:14
    Hosté ale pokračovali ve svém náporu a nakonec využili dnes už třetí přesilovku. Po rychlém návratu do útočného pásma sice Husso zneškodnil jednu střelu, puk se pak ale dostal na pravý kruh, odkud vystřelil přes hráče CLAUDE GIROUX a našel mezírku – 3:4! Bez asistence.

47:02
    No a na trestnou lavici zamířil Michael Rasmussen s dvouminutovým trestem za podrážení.

39:27
    Tak ještě jedno vyloučení na straně Ottawy. U vlastního brankoviště se hákování dopustil Erik Brännström.

35:48
    Vyloučení na straně Detroitu. Ben Chiarot vyhodil puk přes mantinel a dostal dvě minuty za zdržování hry.
    32:14 Filip HRONEK - 3:3

32:14
    Detroit právě vstřelil branku!
    I když kombinace vypadala hodně staticky a bez nápadu, tak to domácím vyšlo. Po mnoha výměnách puku si za kruhy našel pozici FILIP HRONEK a prudkou ranou trefil prostor nad Talbotovou vyrážečkou – 3:3. Asistence: David Perron, Lucas Raymond.

31:46
    Před vypuknutím velké příležitosti na srovnání skóre si domácí lavička vybírá oddechový čas.

31:46
    Vzápětí hosté nezvládli střídání a hráli v pěti! To znamená, že Detroit bude teď hrát 48 vteřin v pěti proti třem. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů odsedí Brady Tkachuk.

30:34
    Hostující Erik Brännström následně vyhodil puk přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry. Přesilovka pro Detroit.

22:47
    Hraje se docela v tvrdém duchu a je tu další vyloučení. Nyní na straně Ottawy a dvě minuty za vražení na hrazení dostal Mark Kastelic.
    21:40 Drake BATHERSON - 2:3

21:40
    Tuto přesilovku už Ottawa využila a dnes poprvé vede. Z pravého kruhu nejprve vystřelil DeBrincat, jeho ránu ještě Husso vyrazil, pak si ale volný puk přikopl na hůl DRAKE BATHERSON a zblízka dorazil pod horní tyčku – 2:3. Asistence: Brady Tkachuk, Alex DeBrincat.

20:26
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Ben Chiarot.

18:54
    Ottawa bude navíc hrát další přesilovku, neboť dvě minuty za krosček dostal Dylan Larkin.
    18:42 Thomas CHABOT - 2:2

18:42
    Je zase srovnáno! Nejprve sice neuspěl Tkachuk, ale akce pokračovala, od modré čáry napřáhl THOMAS CHABOT a jeho projektil přes chumel hráčů se zastavil až v síti Hussovy branky. Góllman Detroitu toho nemohl moc vidět a je to 2:2. Asistence: Alex DeBrincat, Brady Tkachuk.

17:53
    Už se pískalo a na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za držení zamířil Joseph Veleno.
    14:56 Adam ERNE - 2:1

14:56
    A domácí tým si skutečně bere vedení zpět! Puk při akci doputoval na modrou čáru, odkud nahodil Walman, poměrně vysoká nabídka na teč trefila ADAMA ERNEHO do těla a odrazila se od něj přesně k tyčce Talbotovy branky – 2:1! Asistence: Jake Walman, Pius Suter.
    12:47 Drake BATHERSON - 1:1

12:47
    Teď už je srovnáno. Za brankou domácích podržel puk DeBrincat, přihrál jej na DRAKEA BATHERSONA a ten z nulového úhlu našel mezírku na přesnou ránu. Trefil Hussa do ramene, od něj se puk odrazil do tyčky a spadl za brankovou čáru – 1:1. Asistence: Alex DeBrincat, Shane Pinto.

11:47
    Moc nescházelo a bylo srovnáno. Po nahození z levé strany prošel puk až na brankoviště a trefil Hussovu tyčku!

09:13
    Už se pískalo a dvě minuty za držení dostal Derick Brassard.
    02:32 Joseph VELENO - 1:0

02:32
    Domácí jdou do rychlého vedení. U zadního mantinelu si situaci prohlédl Kubalík, naservíroval příhru na najíždějícího JOSEPHA VELENA a ten střelou mezi betony překonal Talbota – 1:0! Asistence: Dominik Kubalík, Elmer Söderblom.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. Veleno (Kubalík, E. Söderblom), 15. Erne (Walman, P. Suter), 33. Hronek (Perron, Raymond) – 13. Batherson (DeBrincat, Pinto), 19. Chabot (DeBrincat, B. Tkachuk), 22. Batherson (B. Tkachuk, DeBrincat), 49. Giroux, 53. Motte (Kelly), 57. Watson (Giroux)

Detroit Red Wings: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Walman, Oesterle, Määttä – Raymond, Larkin (C), Copp (A) – Perron, Rasmussen, Berggren – Sundqvist, P. Suter, Erne – Kubalík, Veleno, E. Söderblom.
    Trenér: Derek Lalonde

Ottawa Senators: Talbot (A. Forsberg) – Zajcev, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Brännström – Giroux (A), Brassard, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Watson, Kastelic, Motte – Gambrell, Chartier, Kelly.
    Trenér: D. J. Smith

Rozhodčí: StLaurent, Dwyer – Fournier, Cormier

Diváci: 19 515