Příbram – Řisuty 7:4 (kon.) | Cheb – Letňany 1:6 (kon.) | SHKM Hodonín – Val. Meziříčí 4:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kopřivnice 7:3 (kon.) | Písek – Vrchlabí 4:2 (kon.) | Znojmo – Nový Jičín 6:2 (kon.)
Žďár n/S – Opava 2:3 (po pr.) | Vel. Meziříčí – Havířov 3:4 (kon.) | Chomutov – Ústí n/L 6:3 (kon.)
Klatovy – Děčín 3:4 (kon.) | Mostečtí Lvi – Hronov 11:1 (kon.) | Kobra – Benátky n/J 5:2 (kon.)
Tábor – Jablonec n/N 11:0 (kon.)
IHC Králové Písek
4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
HC Stadion Vrchlabí
Sobota 17.12.2022, 17:00 • Zimní stadion Písek • 2. liga skupina Západ • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Domácí áčko si drží dvě výhry v řadě, kdy nejprve před svým publikem porazili těsně 4:3 Klatovy. Tento týden sehráli vyrovnanou partii s Mostem, který dokázali porazit až v prodloužení, ve kterém rozhodl v 63. minutě Matiášek a připsal si tak hattrick v utkání. Jihočeši drží 12. místo se ziskem 29 bodů.

Hostující výběr si držel tři výhry v řadě, kdy v druhé polovině listopadu postupně porazili 7:3 Řisuty, dvakrát zvítězili na svém stadionu 7:2 proti Chebu a 6:5 s Hronovem. Tuto sérii jim překazil Tábor, který ve vyrovnané hře rozhodl až v prodloužení v 65. minutě, kdy se trefil Matušík a Kohouti si připsali výhru 3:4. Další body si vybojovali na ledě Jablonce, ten přehráli vysoko 2:8. Po těchto výsledcích se dostalo Vrchlabí na 6.příčku a nasbíralo již 42 bodů.

Vzájemné zápasy:

12.kolo – Vrchlabí x Písek 5:2.

IHC Králové Písek: Kříž (D. Novák) – Cícha, F. Novák, Kurfürst, Pavlát, Radoš "A", Hanus, Turek – Hollar, Březina "A", Hrakholski, Macháček, Brož, Koupal, Matiášek, Volf "C", Prášek, Bednařík, Cohen, Pouzar.
    Trenér: Tomáš Matušík

HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Abrahám) – Bendík "A", Fiala, Horáček, Kynčl, Duran, Kerekanič, Perička – Cerman, Kozák, Urban "C", Chrtek, Jirků, Chalupa, Tatar, Bláha "A", Duchan, Šlaicher.
    Trenér: Tomáš Jirků

Rozhodčí: Šperl – Štěpánek, Jurak.

00:01

00:04
    Úvodní buly vyhráli domácí.

00:40
    Cerman pálil od modré, střela byla zablokována.

01:01
    Útočník Písku projel rychle pásmem, na poslední chvíli zasáhla obrana Stadionu.

02:23
    Kozák nahodil od modré, Kříž hru raději podržel.

02:47
    Na nahození hostí se dobruslil jeden z útočníků, brankář byl u hry rychleji a přikryl.

03:00
    Na druhé straně ledové plochy z blízkosti střílel Prášek, Vacek si připisuje první zákrok.

04:01
    Icing hokejistů v tmavě-modrém.

04:48
    Pokus od levého mantinelu od F. Nováka tečoval před klecí Pouzar, Vacek zasahuje.

07:38
    Bednařík to zkusil od levého mantinelu, Vacek si to pohlídal.

08:00
    Domácí se na chvíli usídlili v pásmu, Chalupa bere puk a jde rychle do proti-útoku.

08:49
    Po nepřesné nahrávce Králů, je tu další proti akce ze strany Vrchlabí.

10:00
    Boj ve středním pásmu o hru.

11:44
    Kozák z levé strany projel do pozice, vypálil nepřesně.

12:28
    Hosté mají kotouč za brankou a rozehrávají.

14:03
    Chalupa byl u levého kruhu, střílel, Kříž v klidu chytá.

14:10
    Ofsajd domácích, vhazování ve středním pásmu.

14:47
    Písek právě vstřelil branku! V druhé deseti-minutovce je tu úvodní trefa Králů, Bednařík našel před brankou LUKÁŠE PAVLÁTA, ten z bezprostřední blízkosti vystřelil do pravé horní části Vackovo klece. Asistence: Lukáš Bednařík.

15:37
    Bláha zahrozil na druhé straně, kdy dostal trochu místa, Kříž znovu zasahuje.

17:17
    Další vhazování ve středním pásmu, blíže u střídaček.

18:18
    Icing IHC, hra se vrací do jejich obrany.

18:36
    Tentokrát se nedomluvili hosté a je tu icing také.

19:00
    Poslední minuta první části.

19:42
    Hra šla na Kříže ten raději přikryl před dotírajícími soupeři.

19:53
    Vhazování ve středním pásmu u střídaček hostí.

19:58
    Volf – 2 min., krosček.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17 50.

Za námi je úvodní dějství, ve kterém jsme viděli několik pokusů z obou stran, písecký Kříž drží čisté konto, naopak Vacek inkasoval 1 gól, kdy se prosadil v 15. minutě Pavlát.

Uprostřed úpravy ledu přestala fungovat rolba. Zatím nemáme informace, za jak dlouho se bude pokračovat.

Rolba je opravena, a led upraven za chvíli se bude pokračovat.

20:01

20:10
    Hosté rozehrávají od své klece.

20:23
    Duchan se dostal do dobré pozice, z blízka vystřelil. Kříž vyráží betonem.

22:32
    Oddechový čas pro tým IHC Králové Písek.

22:47
    Radoš vypálil z dálky, brankář vyráží.

23:16
    Hosté ve čtyřech.

23:20
    Chrtek z trestné lavice vyrazil hned do šance, Kříž ho zastavil dalším zákrokem.

24:32

24:55
    Ofsajd Vrchlabí.

25:27
    Bendík – 2 min., podrážení.

25:56
    Písek právě vstřelil branku! Domácí využívají přesilovku pět na čtyři, Hanus pálil od modré, k puku se pak dostal JAN RADOŠ, který vsítil další trefu. Asistence: Vladimír Hanus, Jan Matiášek.

26:54
    Další pokus ze strany hostí Kříž drží stále vedení 2:0.

27:47
    Znovu Křížovo zákrok proti střele Stadionu.

29:20
    Icing hostí, hra se vrací do jejich pásma.

29:38
    F. Novák to zkusil z levé strany od modré, Vacek znovu vyrazil.

30:00
    Další nahození Stadionu, písecký brankář vyrazil se štěstím, teď toho moc neviděl.

31:29
    Bednařík ujel sám na Vacka, zkusil kličku, ale muž hájící klec Vrchlabí si tuhle šanci pohlídal.

33:24
    Další tlak na branku Písku, Kříž přikryl hru lapačkou.

33:30
    Duran od modré vystřelil, dobrý blok ukázal jeden z píseckých.

34:25
    Puk mimo led, vhazování v útočném pásmu hostujícího výběru.

34:56
    Tlak u branky Stadionu, Vacek hru udržel před klecí, ale někdo jí posunul. Pak následovala drobná šarvátka, za chvilku se bude pokračovat.

35:09
    Dobrá nahrávka na Kerekaniče, ale ten jí na poslední chvíli netrefil s hokejkou.

35:44
    Příležitost znovu pro hosty, ani teď se skóre nemění.

37:09
    Písek právě vstřelil branku! Jihočeši navyšují svůj náskok dalším zásahem, z levé strany od mantinelu pálil Radoš, ke kotouči se pak dostal ještě LUKÁŠ PRÁŠEK a zakončil za záda gólmana. Asistence: Jan Radoš.

37:32
    Pavlát – 2 min., hrubost.

38:45
    Další pokus píseckých, Vacek znovu vyrazil.

39:00
    Poslední minuta.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19 00.

Druhá třetina je za námi a Písek vede 3:0 před vlastním publikem, hosté zatím stále nedokázali překonat Kříže, který drží svůj tým.

42:45
    Další možnosti pro Krále, z levé strany to zkusil Pouzar, z pravé pálil Radoš a na dorážku si došel Brož, vše pochytal znovu Vacek.

43:58
    Po delší době musel být pozorný Kříž, s další střelou neměl problém a puk našel ve své výstroji.

44:33
    Filip Novák prověřil brankáře střelou z levého kruhu.

45:13
    Icing hostí.

45:30
    Pouzar na kraji levého kruhu to znovu zkusil, muž v masce znovu zasahuje.

45:49
    Po dalším pokusu mimo klec se Písek připravil sám o útočné pásmo.

46:12
    Icing žluto-modrých.

47:00
    Krátká pauzička, klec Králů vypadla ze svého postavení.

47:05
    Vrchlabí vstřelilo branku! Necelých třináct minut před koncem třetí třetiny je tu snížení na 3:1, Chalupa našel přihrávkou TOMÁŠE PERIČKU, který překonal brankáře. Asistence: David Chalupa, Ondřej Chrtek.

48:15
    Hosté znovu útočí v pásmu, Duran dorážel před klecí, Kříž si dokázal udělat pořádek a udržel puk před čárou.

49:03
    Vrchlabí vstřelilo branku! Další tlak přináší ovoce pro hokejisty Stadionu, kteří snižují na rozdíl jediného bodu. Kapitán přihrál na JAKUBA TATARA, který propasíroval kotouč za záda píseckého gólmana. Asistence: Patrik Urban, Thomas Simon Duran.

50:37
    Vrchlabští znovu v útočném pásmu, pro tentokrát se domácí ubránili.

52:04
    Jirků – 2 min., držení.

52:48
    Písek právě vstřelil branku! Jihočeši znovu odskakují dalším zásahem v klasické přesilovce, Prášek nahodil lehčí střelu, k dorážce se pak dostal JAN RADOŠ, který zvedl kotouč nad Vackův beton a vsítil druhý bod v zápase. Asistence: Lukáš Prášek, Lukáš Volf.

54:59
    Hosté u puku zakládají akci.

56:23
    Dobrá akce ze strany Písku, k dorážce se dostal Prášek, Vacek teď podržel svůj mančaft.

56:23
    Oddechový čas pro tým HC Stadion Vrchlabí.

56:29
    Jihočeši se protlačili do další možnosti, Vacek se znovu činil a chytil.

57:10
    Vrchlabí znovu v útočném pásmu.

57:22
    Urban – 2 min., vysoká hůl.

57:49
    Matiášek z levého kruhu tentokrát nedal.

58:00
    Poslední dvě minuty.

59:06
    Duran vyhazuje pryč.

59:22

59:54
    Koupal s Práškem předvedli pěknou akci, na jejich konci chytá Vacek.

Písek vítězí konečným výsledkem 4:2. (19:38:46)

Martin Dokulil

Branky a nahrávky: 15. Pavlát (Bednařík), 26. Radoš (Hanus, Matiášek), 38. Prášek (Radoš), 53. Radoš (Prášek, Volf) – 48. Perička (Chalupa, Chrtek), 50. Tatar (Urban, Duran)