Finsko – Švédsko 3:4 (1:2 po s.n.) | Švýcarsko – Česko cz 1:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 17.12.2022, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Dnes máme před sebou poslední utkání dorostu Energie v tomto roce. Uvidíme zda se ho mladým energetikům podaří uzavřít úspěšně. Oba týmy tento týden již jedno utkání odehrály. Tým Ocelářů se utkal s dorostem Škody Plzeň. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů. V těch si bonusový bod vystřelil domácí tým. Hráči Energie na svém ledě přivítali tým HC RT Torax Poruba. I v tomto utkání o výsledku rozhodly samostatné nájezdy, v nichž byl úspěšnější tým HC RT Torax.

Předchozí duel spolu dnešní soupeři odehráli na turnaji President Cup HC Oceláři Třinec. Právě Oceláři byli jediným týmem, který na tomto turnaji nad týmem Energie zvítězil. V dnešním duelu tedy energetici budou mít šanci na odplatu.

HC Energie Karlovy Vary:
    Do tohoto zápasového týdne vstoupili energetici se třemi výhrami v řadě. Poslední utkání odehráli karlovarští mladíci na svém ledě a k venkovním utkáním vyrazí až v lednu.

Nejproduktivnější hráči:
    Vít Záhejský 42 bodů (18 + 24)
    Matěj Zeman 29 (15 + 14)
    Viktor Wardas 28 (9 + 19)

Využití přesilových her: 23,81 %
    Ubránění oslabení: 79,31 % (v 25 oslabení inkasovali energetici 6 gólů)

Brankáři:
    Adam Ebenstreit 93,25 %
    Michal Oršulák 90,69 %

HC Oceláři Třinec:
    I třinečtí mladíci si před vstupem do tohoto zápasového týdne připsali tři výhry v řadě. Na domácím ledě odehráli pouze zápas se Spartou. Na cesty vyrazili i tento týden a domácí zápasy je čekají v lednu.

Šimon Pohludka 27 bodů (15 + 12)
    Petr Sikora 21 bodů (9 + 12)
    David Lukas Holub 20 bodů (3 + 17)

Využití přesilových her: 21,88 %
    Ubránění oslabení: 91,67 % (v 18 oslabení inkasovali Oceláři 2 góly)

Brankáři:
    Jakub Milota 93,59 %
    David Skácel 90,41 %

V tabulce dělí sice oba soupeře dvě místa, ale podle statistických údajů to vypadá na vyrovnané utkání. Oba týmy by si měly dát pozor na vyloučení, přičemž o trochu úspěšnější speciální týmy mají Oceláři. Střelecky jsou na tom zase lépe karlovarští mladíci. A pokud nastoupí obě brankářské jedničky, tak půjde spíše o souboj gólmanů. To vše nám ale ukáže až průběh utkání. Diváci se mají každopádně na co těšit.

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Oršulák) – Hynek, Postl O. (A), Cipko, Mähler (C), Pelikán – Wardas, Pastor, Zeman, Galnor, Čihař, Záhejský, Poizl, Váňa, Michalov
    Trenér: Martin Gombár

HC Oceláři Třinec: Heczko (Skácel) – Mrtka, Čmiel, Byrtus, Solowski, Marek, Holub – Hebar, Granečný, Mikula, Hrček, Urbánek (A), Bláha (C), Švančara, Weiss, Hladoník, Rybnikár, Barna
    Trenér: Marek Malík

Rozhodčí: Glanc – Baxa, Matys.

00:01

00:02
    Energetici se hned vydali k brance hostů. Kotouč získali třinečtí, ale jejich akci zastavil ofsajd.

01:05
    Tentokrát akce hostů skončila zakázaným uvolněním.

01:27
    Pastor se probíjel do pásma. Na modré byl zastaven několika třineckými hráči.

01:50
    Barna se dostal do úniku. Krátce před brankou však byl dohnán domácími.

02:15
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Tentokrát se energetici do pásma dostali a VIKTOR WARDAS otevřel skóre zápasu. Asistence: David Poizl a Vít Záhejský.

03:00
    Další akce domácích. Třinečtí svou klec uhájili.

04:15
    Energetici jsou opět před brankou třineckých.

05:02
    Do přihrávky se dostal Hladoník a vyvezl kotouč do pásma.

06:02
    Weiss kroužil kolem domácí klece. Neměl však komu přihrát.

06:52
    Díky nepřesné přihrávce se Cipko dostal ke kotouči a uháněl sám na branku. Než se dostal ke střelbě, byl obklíčen hostujícími hráči a o kotouč přišel.

07:53
    Další šanci měl Čihař, ale i na toho si počíhali třinečtí obránci.

08:58
    Urbánek od modré stihl vystřelit než ho obklopili domácí, ale střela šla mimo klec.

10:10
    Galnor se zkoušel proháčkovat k zakončení. Třinečtí mu nedali šanci.

11:23
    Marek se snažil dostat kotouč do pásma. Ani on neprošel přes modrou čáru.

12:20
    Byrtus poslal kotouč na spoluhráče, přihrávku napadli domácí, ale ani oni se nemohou dostat přes střed.

13:10
    Mikulova střela neprošla přes val hráčů před Ebenstreitovou brankou.

13:51
    Hned po buly pálil z kruhu Hrček. Ebenstreit včas sklapl betony.

14:40
    Heczkovy betony nastřelil od modré Pelikán.

15:12
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Váňa.

15:43
    Třinečtí stahují smyčku kolem karlovarské branky.

16:10
    Energetici vyhazují.

16:38
    Domácí vytlačili soupeře do středu a ti se při návratu dopustili ofsajdu.

17:02
    Další vyhození domácích.

17:15

17:45
    Poizl opět v úniku nedorazil až k brance.

18:10
    Barna vystřelil z mezikruží. Ebenstreit ve vzduchu koutuč vyrazil.

18:27
    Jeden z třineckých orazítkoval betony domácího gólmana.

19:20
    Zeman byl docela tvrdě u mantinelu obrán o kotouč.

20:00

První třetina je za námi a skončila ve prospěch domácí Energie. Skóre Otevřel Viktor Wardas. Třinečtí po inkasované brance začali více dotírat a energetici měli problémy dostat se před Denise Heczka, protože třinečtí si své území bedlivě hlídali. Několikrát musel zasáhnout i Adam Ebenstreit. Další třetina začne zhruba v 13:41 hodin.

20:01

20:10
    Kotouč po buly skončil u domácí branky.

21:04
    Kotouč mají třinečtí a dostali se s ním do pásma. Při přechodu byl k ledu sražen jeden z domácích.

21:40
    Přečíslení dva na tři skončilo střelou mimo domácí branku.

22:10
    Energetici své soupeře vytlačili k jejich brance.

22:48
    Čmielova přihrávka minula hůl jeho spoluhráče a tak Ebenstreit nemusel zasahovat.

23:12
    Závar před karlovarskou brankou. Ebenstreit se naštěstí zorientoval a dorážky zlikvidoval.

24:13
    Rybnikár svou střelou těsně minul karlovarskou klec.

25:02
    Hladoník si u mantinelu vybojoval kotouč a sám ujížděl k brance. Před ní ho vzali do kleští dva domácí hráči a všichni tři skončili u mantinelu.

26:13
    Velká šance hostů. Jeden z nich se ocitl sám před brankou, ale na poslední chvíli mu do střely skočil karlovarský obránce a o zbytek se postaral Ebenstreit.

27:02
    Poizl od modré orazítkoval Heczkovy betony.

27:51
    Třinečtí byli ze středu hřiště vráceni do svého pásma.

28:25
    Byrtus z vrcholu kruhu trefil jenom Ebenstreitův beton.

29:19
    Hrčkovu šanci zmařili bránící hráči.

29:29
    Zakázané uvolnění energetiků.

30:04
    Poizl a Mähler teď mohli zvýšit vedení Energie. Jejich střely však neměly potřebnou razanci.

31:06
    Čihař se dostal do úniku. Heczko sklapl betony a podržel svůj tým.

31:28
    Pastor – 2 min., podrážení.

31:31
    Holub střelou od modré poslal kotouč těsně kolem branky.

32:39

33:01
    Duo energetiků ujelo ve vlastním oslabení. Čihař opět nevyzrál na Heczka.

33:44

34:22
    Hrček projel přes celé hřiště před branku. Tam jeho přihrávka skončila na holi jednoho z energetiků.

36:15
    Než si Zeman stihl připravit střeleckou pozici, byl obklíčen třineckými.

36:59
    Hebar z kruhu poslal kotouč na Dybalovy betony.

37:43
    Energetici teď drží své hosty pod tlakem.

38:30
    Třineckým se povedlo vyhodit kotouč z pásma. Karlovarští u něj byli dřív a jsou zpět před brankou hostů.

39:10
    Další pokus o osvobození skončil zakázaným uvolněním třineckých.

39:24
    Teď měli energetici namále. Urbánek se zjevil před domácí klecí. Jeho střelu do prázdné části branky chtěl tečovat jeden ze spoluhráčů. Ebenstreit na poslední chvíli kotouč vyrazil, ale nikdo nevěděl, kde skončil. Nakonec se objevil před brankářem a hned u něj něj byl další z hostů Ebenstreit nakonec kotouč kousek od branky raději zalehl.

40:00

Druhá část byla poměrně vyrovnaná a oba týmy si vytvořily dost šancí. Některé z nich měly gólové parametry, nebýt pozorných gólmanů. Ti se ostatně několikrát pěkně zapotili. Ve druhé třetině nakonec žádná branka nepadla. Další třetina začne zhruba ve 14:25 hodin.

40:01

40:29
    Třinečtí se usadili v pásmu a snaží se obelstít Ebenstreita.

41:23
    Dobrou šanci měl Mrtka na modré, ale promáchl.

41:55
    Zeman a následně i Michalov se nedostali k zakončení kvůli obklíčení třineckými hráči.

43:01
    Čmiel se hnal pro kotouč, ale ocitl se sám mezi dvěma energetiky.

44:15
    Další akce energetiků ztroskotala na třinecké obraně.

44:44
    Mähler z vrcholu kruhu přestřelil.

46:02
    Než byl odstaven, stihl Záhejský přihrát před branku, ale přihrávka se úplně nepovedla a kotouč získali třinečtí.

47:29
    Byrtus si dobruslil do kruhu a jeho střela mířila těsně nad branku.

48:31
    Třinec právě vstřelil branku! Střela Weisse se neujala. Zmatku před brankou využil MICHAL RYBNIKÁR a poslal kotouč do uvolněné části branky. Bez asistence.

49:02
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Solowski – 2 min., podrážení.

50:15
    Zemanova střela skončila na betonech hostujícího gólmana.

51:02

51:18
    Zakázané uvolnění třineckých.

51:45
    Rybnikár napadl přihrávku domácích a pálil z mezikruží. Ebentstreit zasáhl.

52:10
    Zeman těsně před brankou promáchl.

53:06
    Třinec právě vstřelil branku! Závar před brankou vedl k dalšímu gólu třineckých. Ebenstreit několikrát kotouč vyrazil, ale třinečtí neustále doráželi. Kotouč nakonec do branky poslal VÍT HLADONÍK. Asistence Adam Solowski a Radim Mrtka.

54:40
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Duo energetiků se dostalo před branku a podruhé v tomto utkání skóroval VIKTOR WARDAS. Asistence Vít Záhejský a David Poizl.

55:29

56:10
    Energetici se dostali z tlaku a mířili před Heczka. Třinečtí je však vytlačili zpět.

57:11
    Byrtus pálil od modré. Kotouč skončil na holeni jednoho z domácích.

57:44

57:51
    Kotouč za brankou vybojovali třinečtí. Hra byla přerušena kvůli posunuté brance.

58:45
    Čihař těsně před brankou narazil na betony třineckého gólmana.

59:20
    Pošťuchování o kotouč u mantinelu.

59:43
    Zakázané uvolnění hostů.

59:49

60:00

Ve třetí třetině se třinečtí dostali do vedení díky střelám Víta Hladoníka a Michala Rybnikára. Necelých šest minut před koncem energetici srovnali zásluhou Viktora Wardase. Zápas tak pokračuje prodloužením.

60:01

60:10
    Třinečtí se hnali do akce.

61:09
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Karlovarští se dostali ke kotouči a kolem tyčky poslal kotouč do branky hostů PAVOL CIPKO. Asistence: Jakub Galnor a Vojtěch Čihař.

V prodloužení se podařilo jako prvním skórovat karlovarským mladíkům a díky trefě Pavola Cipka získávají bod navíc. Diváci ocenili vyrovnaný výkon obou týmů potleskem. To je pro dnešek ode mě vše. Těším se zase někdy příště. Přeji krásnou čtvrtou adventní neděli z Karlových Varů. (15:03:42)

Marie Valentová

Branky a nahrávky: 3. Wardas (Poizl, Záhejský), 55. Wardas (Záhejský, Poizl), 62. Cipko (Galnor, Čihař) – 49. Rybnikár, 54. Hladoník (Solowski, Mrtka)

Rozhodčí: Glanc – Baxa, Matys