Edmonton – Anaheim 3:4 (kon.) | Carolina – Dallas 5:4 (po pr.) | Philadelphia – NY Rangers 3:6 (kon.)
Montreal – Tampa 1:5 (kon.) | Washington – Toronto 5:2 (kon.) | New Jersey – Florida 2:4 (kon.)
Arizona – Buffalo 2:5 (kon.) | Colorado – Nashville 3:1 (kon.) | Vegas – NY Islanders 2:5 (kon.)
Vancouver – Winnipeg 1:5 (kon.) | Los Angeles – San Jose 3:2 (2:1 po s.n.) | Minnesota – Ottawa 4:2 (kon.)
Carolina – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
5:4 (2:1, 1:1, 1:2 - 1:0)
Dallas Stars
Neděle 18.12.2022, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:02:25)

Střely na bránu: 38 – 30 | Přesilová hra: 2/4 – 2/5 | Trestné minuty: 14 – 12
    Domácí hokejisté nakonec dotáhli utkání do vítězného konce!

V prodloužení byl sice aktivnější Dallas, který svému soupeři vůbec nepůjčoval puk, jenže pak stačil jediný útok Canes a hned z toho byla rozhodující branka, kterou vstřelil Nečas.

Carolina Hurricanes tedy nakonec porazila Dallas Stars 5:4 po prodloužení.

62:19 Martin NEČAS - 5:4

62:19
    Carolina právě vstřelila branku!
    Canes se poprvé v prodloužení dostali k puku a hned je z toho rozhodují branka. MARTIN NEČAS nejprve adresoval přihrávku Svečnikovovi, kterého ještě vychytal Wedgewood, jenže se přitom dostal mimo svou klec a Svečnikov rychle poslal touš před bránu, kde ho už český útočník dopravil do opuštěné klece. Asistence: Andrej Svečnikov.

61:53
    Heiskanen se po levé straně dokázal protlačit před bránu Canes, kde chtěl nechat projet puk pod betony Raanty, jenž však svůj tým podržel a nepustil touš za svá záda.

61:25
    Lindell vystřelil ze středu útočného pásma, ale jeho pokus letěl hodně mimo bránu Caroliny.

60:56
    Až nyní se do střelecké pozice dostal Robertson, který chtěl překonat Raantu střelou mezi betony, ale domácí brankář tento prostor zavřel.

60:12
    Dallas začal prodloužení s pukem na svých hokejkách.

60:01

Carolině se hned na začátku třetí třetiny podařilo vrátit do dvoubrankového vedení, když se z trochu šťastné branky radoval Jarvis, jelikož puk za Wedgewooda tečoval některý z jeho spoluhráčů.

Dallas však následně ukázal, že třetí třetiny jsou jeho doménou a Stars se během necelých dvou minut podařilo srovnat. Hosté nejprve snížili díky teči Seguina a o vyrovnání se poté postaral Hakanpää.

Další branku už jsme neviděli, a tak za stavu 4:4 jdeme do prodloužení.

60:00

59:52
    Hintz se ještě snažil projít kolem Burnse, jenže to se hostujícímu útočníkovi nepodařilo a kotouč letí do rohu kluziště.

59:23
    Na bránu Dallasu letí další střela, kterou však z hodně velkého úhlu vyslal Teräväinen a Wedgewood připisuje další zákrok.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 7. Noesen (Teräväinen, Burns), 18. A. Svečnikov (Chatfield, de Haan), 34. Teräväinen (Nečas, Burns), 43. Jarvis (Skjei), 63. Nečas (A. Svečnikov) – 19. Pavelski (J. Robertson, Heiskanen), 26. Ja. Benn (Heiskanen, J. Robertson), 50. Seguin (C. Miller), 51. Hakanpää (J. Robertson)

Carolina Hurricanes: Raanta (Kočetkov) – Slavin (A), Burns, Skjei, Pesce, de Haan, Chatfield – A. Svečnikov, Stastny, Nečas – Teräväinen, Kotkaniemi, Jarvis – Martinook (A), J. Staal (C), Fast – Noesen, Drury, Stepan.
    Trenér: Rod Brind´Amour

Dallas Stars: Wedgewood (Oettinger) – Heiskanen (A), Lundkvist, R. Suter, C. Miller, Lindell, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Gurjanov, Faksa, Seguin – Ja. Benn (C), W. Johnston, Marchment – Kiviranta, Glendening, Dellandrea.
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Beach, McIsaac – Flemington, Barton

Diváci: 18 680