Litvínov – Třinec 4:3 (po pr.) | K. Vary – Pardubice 0:5 (kon.) | Liberec – Sparta 2:1 (kon.)
Vítkovice – Motor ČB 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 1:4 (kon.)
Kladno – Olomouc 4:5 (po pr.)
Rytíři Kladno
4:5 (0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)
HC Olomouc
Neděle 19.02.2023, 17:20 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 48. kolo

Přeji hezký zbytek večera. (20:04:06)

Nejlepší hráči utkání: Tomáš Plekanec (KLA) a Silvester Kusko (OLO).

Olomouci stačilo pouze 36 vteřin k tomu, aby Klimek vsítil vítězný gól zápasu.

60:36 Lukáš KLIMEK - 4:5

60:36
    Olomouc právě vstřelila branku! A Olomouc po 36 vteřinách vítězí. Bambula poslal kotouč těsně před branku, kde se LUKÁŠ KLIMEK trefil přesně mezi Bowovy betony. Asistence: Jan Bambula, Tomáš Černý.

60:28
    Na kotouči jsou hosté, kteří drží pásmo.

60:01

V poslední třetině jsme zatím viděli nejvíce gólů. Rytíři ve 45. minutě využili přesilovou hru zásluhou Procházky. Poté Kladno šláplo do pedálů a při hře čtyři na čtyři a následně čtyři na tři dokázalo soupeře dostat pod tlak a vsítit další gól. A v 52. minutě dokonce otočilo skóre zápasu a kapitán poslal svůj tým do vedení. Olomouc ovšem neztratila hlavu a z jediné střely ve třetině srovnala zatím na konečné skóre 4:4.

60:00

59:40
    Švrček uklidňuje hru za brankou a počká, až jeho spoluhráči vystřídají.

58:32
    Olomouc se dokázala po velkém tlaku Kladna osvobodit a do konce přesilové hry už Kladno svoji šanci nevyužije.

57:38
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

57:22
    Kubíkova střela otečkovala pouze vnější síť Olomouce.

56:38
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Pavel Musil – 2 min., faul kolenem.

55:35
    Slováčkovi na čáře vložil hůl do přihrávky soupeř a Kladno je pryč z pásma.

55:00
    Kotouč je u Bowa a Kladno se musí dostávat do pásma znovu.

54:26
    Dotchinovi přeskočil kotouč čepel a ztrácí tak opět pásmo. Za pár vteřin jsou domácí zpět v pásmu hostů.

53:55
    Olomouc vyhrála vhazování a hned se osvobozuje.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 27. Jágr (Plekanec), 45. M. Procházka (Dotchin, Plekanec), 49. Sotnieks (Filip, Cibulskis), 52. Plekanec (Dotchin, Kubík) – 15. Nahodil (Ondrušek), 22. Kusko (P. Musil), 33. Kusko (Plášek ml., J. Káňa), 53. Navrátil, 61. Klimek (Bambula, T. Černý)

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Kehar, Dotchin (A), Sotnieks, Cibulskis, Slováček, Babka, Veber – Kubík, Plekanec (C), Jágr – M. Procházka, Klepiš, Indrák – Melka, Filip, Zikmund (A) – O. Bláha II, Pytlík, Michnáč.
    HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Dujsík, Ondrušek (C), Mareš, Škůrek, Švrček, Řezníček, T. Černý – J. Káňa (A), Nahodil, Bambula – Plášek ml., P. Musil, Navrátil – Klimek, Kusko, Strapáč – Anděl, Menšík, Rutar.

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Brejcha, Svoboda