Nové Zámky – Spišská N. Ves 5:4 (po pr.) | Nitra – HC Slovan 3:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Poprad 3:4 (kon.)
Trenčín – Košice 3:5 (kon.) | Prešov – Michalovce 2:3 (po pr.) | Zvolen – Banská Bystrica 5:6 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
HC Košice
sk Neděle 19.02.2023, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 39. kolo

Košice zdolali Trenčín 5:3. O všetkom rozhodla tretia tretina, v ktorej Košice strelili tri góly, Dukla len kozmeticky upravila výsledok gólom Flicka z 55. minúty. (19:32:39)

58:45
    Pietroniro nabil Thelinovi na ľavý kruh, jeho strela minula priestor troch žrdí.

57:45
    Janus mu puk v lapačke, nasleduje buly po jeho ľavici.

57:13
    Honzík je na striedačke Trenčania už hrajú powerplay.

56:22
    Dalecký nastreľoval puk na bránu, Trenčín ale prišiel o útočné pásmo.

Trenčín dal gól!
    ROBERT FLICK zakončil bekhendom spomedzi kruhov do pravého horného rohu Janusovej brány. Trenčín ešte vykresal nádej.
    Asistencie: Jan Dalecký, Phil Pietroniro

53:51
    Po strele jedného z Trenčanov sa rozvlnila iba bočná sieť.

53:12
    Nemčík – 10 min. osobný trest, nešportové správanie.

51:30
    Veľký zámok Trenčína, Valach ale strelou z prvej nastrelil brániaceho hráča, jeho ďalšiu strelu chytá Janus.

Oddychový čas pre tím HK DUKLA Trenčín.

50:04
    Olsson – 2 min., Pád pod nohy.

48:55
    Košice dali gól!
    EDUARD ŠEDIVÝ spoza brániaceho hráča nahadzoval puk na bránu, Honzík mal zakrytý výhľad a inkasuje gól na 2:5.
    Asistencia: Patrik Rogoň

47:48
    Košice prvýkrát v zápase vedú o dva góly. Starosta prehral súboj p puk za bránkou, Fejes puk bekhendom naservíroval medzi kruhy BRETTOVI POLLOCKOVI a ten z prvej prestrelil bezmocného Honzíka.
    Asistencie: Samuel Fejes, Eduard Šedivý

47:27
    Valach sa z ničoho nič dostal k strele, ale Janus bol pozorný.

47:17
    Hra sa kúskuje, čo vyhovuje viac Košiciam.

46:30
    Po peknej kombinácii zakončil zblízka Fejes, ale znova nepresne.

45:30
    Košičania si dlho iba posúvali puk, až sa k strele odhodlal Jääskeläinen, netrafil a Košice stratili aj pásmo.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 21. Sojčík (Starosta), 24. Hudec (Valach, Sojčík), 55. Flick (Dalecký, Pietroniro) – 10. Pollock (Parshin, Bartánus), 22. Lamper (Pollock, Fejes), 42. Fejes (Pollock), 48. Pollock (Fejes, Šedivý), 49. Šedivý (Rogoň)

HK DUKLA Trenčín: Honzík (Borák) – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Hlaváč, Stahoň – Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Dalecký – Hudec, Sojčík, Valach – Krajčovič, Jurík, Obdržálek
    HC Košice: Janus (Riečický) – Breton, Olsson, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl – Jääskeläinen, Slovák, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Linet, Parshin – Jokeľ, Hovorka, Havrila

Rozhodčí: Crman, Baluška – Kacej, Orolín

Diváci: 4 392